Bütün kamu kurumlarında ve özellikle üniversitelerde FETÖMETRE uygulanmalıdır!!!

04 Ekim 2018 Perşembe

Bir musibet bin nasihatten hayırlıdır sözü, keşke doğru olmasaydı. Maalesef bizim olaylara karşı duyarsız kalmamız ve tedbirimizi geç almamız, devletçe ve milletçe başımıza gelen 1960-70-80-90 darbelerini unutmuş olmamız, nereden geldiğini düşünmeden tedbirsizce yola devam etmemiz, adeta hasım dünyanın, iç ve dış düşmanlarımızın boş bıraktığımız bu alanlardan aynı senaryoları tekrar etmesine zemin hazırlamıştır.

En son 15 Temmuz 2016 FETÖ darbesi, daha önce dışarıdan gelen saldırılara göre belki de en çok ummadığımız din görünümlü maske ile ülkemizi perişan etmiş, din ve iman almayışımıza da çok büyük darbe vurmuştur. 

Yüz binlerce yetiştirdiğimiz insanımız, inanç karmaşası ve kafa karışıklığıyla, ne tarafa yöneleceğini bilmeden, din sopasıyla milletini ve devletini, yok etmeye kalkışmıştır. Bu karmaşa içerisinde, at izi it izine değil, kedi izi fil izine karışmış, çok büyük yanlışlıklar yapılmıştır.

Darbeden 2,5 yıl geçmesine rağmen, trol FETÖ’cüler somut hukuki deliller olmadığı için tam tespitler yapılamamış, pek çok FETÖ’cü olmayan kişiler, FETÖ’cü olarak yakalanıp içeri atılmış, hakiki FETÖ elemanı olanlar da, elini kolunu sallayarak görevlerine devam etmiş veya iade edilmiştir. 

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Kurmay Başkanı Tümamiral Cihat Yaycı’nın geliştirdiği FETÖMETRE uygulaması ile birlikte FETÖ çok kısa bir zamanda çözülmeye başlamıştır. FETÖ’nün kripto örgüt mensupları ve bunları yönlendiren mahrem imamlar, deşifre edilmesi ile birlikte FETÖMETRE merak konusu olmuştur. 

Nedir bu FETÖMETRE? Ne işe yarar?

Bu konuyu biraz açıklamakta fayda var. FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişiminden sonra, her rütbe ve her sınıftan personelinin katılımıyla oluşturulan ekiple yapılan uygulama sayesinde, bugüne kadar 4500 FETÖ mensubu denizci asker ile bunları yönlendiren 600 sivil mahrem imam ortaya çıkarıldı. İşte FETÖMETRE bu soruların cevabını, bu şekliyle ortaya çıkarmış oldu.

Deniz Kuvvetleri Komutanı Kurmay Başkanı Tümamiral Cihat Yaycı’nın geliştirdiği uygulama budur. Yargılama içerisinde somut bilgilere ihtiyaç olduğu için, hukuki yönde mahkemeye sunulacak belgelerin ve araştırmaların, hukuki geçerliliği olması lazımdır. Bugüne kadar pek çok kanıt bulunamamış, FETÖ’cüler bu işten pişmanlık yasası veyahut da itirafçılık yoluyla, hakimleri ve savcıları zor duruma sokmuş ve kararsız bırakabilmişlerdir.

Keşke bu FETÖMETRE kriterleri, askeriyenin dışında da pek çok FETÖ’cü öğretim üyeleri, emniyet mensupları, kamu görevlileri, iş adamları ve siyasiler gibi gruplara da, aynı şekilde uygulanabilmiş olsaydı. 

FETÖMETRE öncesi, somut bilgilere ulaşılamadığı için savcılar ve yargıçlar cezalandırmada ve yakalamada, şüpheli şahısların ne seviyede bir FETÖ’cü olduğunu, hangi seviyede önemli görevleri olduğunu ve hangi derece ceza verileceği hususunda kararsız kalmışlardır. 

General Cihat Yaycı’nın yakından tanıdığı, her sınıftan subay ve astsubaylardan 16 bakanlık ve 25 kamu kurumundan gelen bilgiler, yazılımı Türk mühendisler tarafından yapılan Karar Destek programına yüklenerek, ortaya çıkan sonuçlar uzmanlarca analiz edilmeye başlandı.

Uygulama için ilk önce 29 ana kriter belirlendi ve sistem darbe girişiminde yer aldığı somut delillerle tespit edilen isimler için kullanıldı. FETÖMETRE’ye girilen verilerin sonucunda, birbirini tanımadıklarını iddia eden darbe sanıklarının, birçok ortak noktası da tespit edildi. Çoğu kurmay olan bu subayların, yüksek lisans ya da doktora tez danışmanlarının, FETÖ’den yargılanmaları, askeri lise sınavında aynı sorulara doğru ve yanlış cevap vermeleri, aynı ortaokul mezunu olmaları, göreve atandıktan sonra birçoğunun Personel Temin Merkezleri ile ölçme ve değerlendirme görevlisi olmak istemeleri gibi, ortak özellikleri tespit edilmesi üzerine, FETÖMETRE sistemi daha da geliştirildi. Böylece FETÖMETRE için ana kriter 70’e, alt kriter ise 249’a çıkarıldı. 

Yaş ile kurunun ayrıştırılması kriterlerden Bank Asya için 21, FETÖ mensubu olduğu belirlenen üst düzey subayların sicil amirliğini yaptığı askerler için 7, FETÖ’ye ait kurumlarda yakınları çalışan askerler için 8, askeri liseye girmek için 12, okulu bitirme derecesi için ise 5 alt kriter oluşturularak, hata payı en aza indirildi. 

Darbe girişiminden sonra da, FETÖ ile mücadele için muvazzaf ve emekli denizci asker ile bunların 1. derece yakını toplam 81.000 kişi, FETÖ testine alındı. Bu çalışma sonucunda 4500 FETÖ mensubu denizci asker ile onlardan sorumlu olduğu tespit edilen 600 sivil mahrem imam deşifre edildi. 

Bütün kamu kurumlarında, özellikle Milli Eğitim Bakanlığı’nda ve üniversitelerde, emniyet ve diyanet mensuplarını da bu işe dahil ederek araştırmalar yapılarak, bu kriterler içerisinde taranarak, renk değiştiren bukalemun FETÖ’cüleri, tespit etmek bu somut verilerle mümkün olabilecektir. 

FETÖ’nün yurt dışı yapılanmasında da, bu kriterlere göre FETÖMETRE testi yapılmalıdır. En son Etiyopya’da ortaya çıktığı gibi 2 bine yakın okul, 162 ülkede 200’e yakın üniversite ve bunların bünyesinde çalışanlar ve Türkiye’ye öğretim üyesi ve talebe transferi yoluyla yapılacak FETÖ taramaların da, FETÖMETRE kriterlerine takılacak pek çok FETÖ’cü troller çıkacaktır.

Örgüt hakkında hala daha kafa karıştırıp şüphe atmaya çalışanlar, hem topluma karşı bu FETÖMETRE kriterlerini, hem de kendi aralarında bir iç muhasebe yaparak, bu soruların cevabını vermek zorundadırlar. (Hocaefendi büyük bir din alimidir, bu darbeyi o yapmaz, devlet kendisi yapmıştır veya yaptırmıştır diyenler) bu kesin FETÖMETRE ithamlarını cevaplandırmak mecburiyetindedirler. 

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • mahşerin dört atlisimahşerin dört atlisi7 ay önce
  niye sizi mesgul ettim biliyor musunuz siz bu yaziları okurken uc bes unlü kişi vakitsiz tahtali köye gitti inme inmiş olabilir allah rahmet eylesin siz allahdan bir adim uzaklasirsaniz o da sizin perisan veya mahf olamanizi görmez.daha önce de deneyenler oldu yazik allah rahmet eylesin.Hep soylemisimdirdarbeyi sulandirmayin bazi gerceklerle yuzlesmeye yuzunuz olsun bir yerinize inmesin.
 • teknisyenteknisyen7 ay önce
  Bu feto metreye biyografiden istatistik bilgiler giriliyor veri madeni muhendisligi ile ipuclari kiyaslaniyor bu arada akp askeri okullardaki muhafazakarlara uygulanan yasaklari kadiriyor mescitler acilip ibadet serbestisi getiriliyor iyi olan sinavi kazaniyor feto okullara giremiyormus guleyim bari.Ne yapalim yani birsey yapmaniza gerek yok suclular sahtekarlarcezalarini cekiyorlar.
 • bes kardesbes kardes7 ay önce
  Arkadaslar feto nun bildigi sizin bilmedigiiz cok seyler var.Sniper sehir veya koy askeri degildir hudut askeridir onun icin aramizda picic diyebiliriz baska milletler vardir.Durbunlu tufek makinali tüfeğin alti değil ustudur yani taranmis keskin gözlü tüfek değildir sniper yani keskin nisanci ucaksavarin kendisidir taranmaz tarayici olan dürbünlü tüfektir onun icin mılletler arasıdır.Sizin dürbünlü tüfek dediğiniz onbasidir mavi bereli gibi oysa dürbünlü tüfek asteğmendir en yuksek rütbeli askerdir.Bak deli basiniza ne isler aciyormus postu deldirmediğinize dua edin.Herkes su veya bu sekilde askerliğini yapiyor ancak kasdi olarak bunlari sizden ya saklıyorlar yada kendileri de bilmiyor hayatinizi tehlikeye atiyorlar boyle akılsızlar at hırsızı gıbıdır asılmaları linc edilmeleri saka da olsa haketikleri cezadır birlesmiş milletlerin binasinin onunde ucu daragaci gibi dugmuklenmis alti patlar tabanca heykelibu amacla dikilmistir.
 • masumlar ve kahpelermasumlar ve kahpeler7 ay önce
  Polis evlat ediniyor ... kahpe eceline susuyor boyle terorle mucadele edilmez
 • anti teroranti teror7 ay önce
  Sayin veren kalkismacilarin kandilde muhbirlerene yaptiginibilmiyorlar galiba.Ya siz neyinize guveniyorsunuz feto yu yok ettiniz de teror mu bitti saniyorsunuz.Feto zararlisi ile mucadele edilir ancak teroriste terorist gibi davranin darbeyi sulandirmayin ne kadaruzuldugunuzu henuz bilmiyorsunuz,Kendi tarafinizda kotu niyetli cok fena insanlar var feto ile ugrasirken caninizdan olmayin.
 • gestapogestapo7 ay önce
  Bu ajan provakator kostebek casuslar desifre olunca gerilla oluyorlarmis.Oh oh iyi is valla.iyi agresifler.yok oyle birsey.
 • ethno-social ceka ethno-social ceka7 ay önce
  Burda cok ciddi ve korkunc evlatliktan reddetme istismari var Ikı sapkın orgutun ergenekon cetesi ile turk intikam tugayi catisması söz konusu bu istihbaratin bittigi yerdir ajan provakator ve kostebek eski turkiye isci partililerin tekelindedir bizimle bir alakası yoktur.ıspiyonlanan solcu kurtler veya turkler affetse dahi devlet reddetmektedir oyle birsey akla mantıga aykırıdır yok hukmundedır.
 • agrasif ajan provakator kostebek agrasif ajan provakator kostebek 7 ay önce
  polis bey bu nurettin guvenin arkasinda satanist medya ve eski mitci kontur teror dairesi baskanlarivar.Isine gucune bak sakin istifa etme veya baska bir is yapma sakin istihbarat verme agzindan birsey kacırma.eski polderciler var cenenisıkı tut polise garazi olanlara da dikkat et.
 • asırasır7 ay önce
  Sayin hocam ben feto soruşturmalarında aktif görev almış bir polis memuruyum ve fetoile tam anlamiyla mücadele edilmediğine bizzat şahit oldum. Biz ancak devletin izin verdiği kadarını yaptık üniversite ve belediyeden hiç kimseye dokunamadik Oysaki bu örgüt içinde olduğunu bildiğimiz kişiler vardı.FEM Dersanelerinde müdürlük yapan kişinin iki cocuguda öğretmen oldu bu nasıl mücadele ama malesef değişen bişey yok feto nün yerine şimdide menzil cemaati geldi Emniyete bazı şubelerde çalışmak için bu cemaatten referansiniz olması şart ve malesef bu cemaat te kontrolsüz büyüyen içine kolayca sizilabilecek bi cemaat .selamlar
 • kodakkodak7 ay önce
  Bosna hersek osmanli devletinde ne turk var ne de hilafeti kaldirabiliyorsunuz.Ocak asena anarsist osmanli bozkurtu turk degil ve herseye de bela oluyor.Hareket deseniz o da osmanli turk degil turkmus gibi yapan devleti ali ittihadi macari osmanli.Hilafet deseniz tbmm deki kaldirilan hilafet degil devleti ali seriati ve osmanli seriat sentezi yayilmaciligi ile diger iskam ulkeleriyle cihat halinde kuresel olarak catisiyor.Vatani olan kimse kalmamis memlekette.Emperyalist demokratik sosyalist cuntacilar onlarin etnik bolucu stalinist sentezi anarsist osmanli solu.Ataturk diyorki geldikleri gibi giderler ve bunlarin hicbirinin vatani matani yok korkmayin.Siz yalniz degilsiniz onlar yapayalniz caresiz vatansiz zavallilar hatta onlar var ya bir de yoklar onlarin mezarlari bile yok goruldukleri yerde butun dunya ustlerine soylarini soplarini kirmak icin cullaniyor suikastler duzenleniyor duzmece savaslar cikariliyor abuk sabuk teror orgutleri saldiriyor.Siz yalniz degilsiniz askersiniz politikacisiniz din adamisiniz siz turksunuz bu vatan sizin vataniniz onlar burda misafir bir ayaklari cukurda.
 • MardinliMardinli7 ay önce
  Sayın nureddin hocam dilinize yüreğinize sağlık Allah cc razı olsun.Hocam fetoculer türkiyenin her yerini her kurumu işgal etmişti.Gerçekten temizlemeleri zaman alacak en güzel sistem fetometredir.Zaten bunlar çok sinisidirler hemde takiyecidirler kendileri saklayabilirler.Bunun için onları ortaya çıkarmak zordur Allah cc kahhar ismiyle kahr ve perişan etsin amin.Çünkü bunlar hayindirlar bakmayın namazlarına çünkü münafıklar peygamberimiz sas arkasına namaz kılıyorlardı ama fırsat gördükleri zaman peygamberimize ve müslümanlara zarar veriyorlardı hayinlik yaparlardı.İşte bunlarda aynı Allah cc onlara fırsat vermesin bunlarda ellerine fırsat düşerse hiç kimsenin göz yaşına bakmazlar selam ve dua ile
 • fikretfikret7 ay önce
  15 20 yila yakin bu feto dedigin grubun icinde bulundun, cikarlarin uyusmadi diye simdi herkese iftira at, ahlaksiz adam surada 5 10 yilin kaldi olmeye bari ahiretini berbat etme. once sen o yillarin hesabini ver.
 • Rafet ÇoktanseçerRafet Çoktanseçer7 ay önce
  Peki sizce o fetömetre bakanlardan ya da hatta daha da yüksekten birilerini işaret ederse sizce bu işin üstüne gidilebilir mi? Hocam kendini bu kadar kaptırma istersen çünkü mücadelenin de bir sınırı var. Fazla zorlayınca iş bakanlara ve daha da ilerisine gidecek gibi. Fetömetreymiş.
 • Habib kartalHabib kartal7 ay önce
  Özellikle milli eğitim bakanlığı ibaresinin bizzat kendisi bir fetömetredir. Neden biliyor musunuz? Fetönün en çok sızdığı kurum mebtir ve siz bu cümleyi söyler söylemez meb içinden rütbeli biri çıkar ve der ki mebde temizlik yapıldı ve kalmadı. Hala en çok mebdedir ve kalmadı diyeni anında araştırmalıdır. Öyle açığa alınmış tipler var ki belki müdür yada öğretmen zannettiğimiz bu tiplerin mossadla bağlantısı çıkar ve malesef tekrar göreve kendilerini getirtmek için türlü bağlantılar kuruyorlar. En çok fetöcü mebde değilse adayliktan çıkma öğretmenler nasıl mudur ve mdr yardimcisi oluyor? Nasil yuksek yada doktorası olmayan il ve ilçe müdürü oluyor? Fetömetrenin bir unsuru da liyakat esas alinmadan belediye baskanları ve sendikaları kullananlar ve torpil yapanlardir. Ehliyet liyakat mebde fetöcü bitirir. Hadi sıkıysa bizim bakanımız tüm il ve ilçe müdürlerini yüksek ve doktoralı öğretmenlerden seçsin. Seçemez. Çünkü ne kadar kaliteli olursa olsun bir yerden sonra baskı gelir. İşte bu baskıya fetönün kripto baskısı denir. LÜTFEN DEĞERLİ YAZAR KARDEŞİM DİKKATE ALIN BU CÜMLELERİMİ.
 • Rafet ÇoktanseçerRafet Çoktanseçer7 ay önce
  Peki sizce o fetömetre bakanlardan ya da hatta daha da yüksekten birilerini işaret ederse sizce bu işin üstüne gidilebilir mi? Hocam kendini bu kadar kaptırma istersen çünkü mücadelenin de bir sınırı var. Fazla zorlayınca iş bakanlara ve daha da ilerisine gidecek gibi. Fetömetreymiş.
 • TRTR7 ay önce
  TSK ve Emniyet dışında feto temziliği diye bir şey yok. Özellikle Üniversitelerde hiç yok. Adam 15 temmuz hain darbe sonrasında rektör olarak atanıyor ama devletin "savcısı var hakimi var"şeklinde sırıtarak ve aleni şekilde söylüyor. Bu neyi gösteriyor: Savcı ve hakimlerimiz eline bir şeyler tutuşturursa yap. Bu durumda zaten mecbur kalıyorlar. Başka çareleri yok zaten.Başka işlere karışma modundalar vesselam...
 • AdnanAltiparmakAdnanAltiparmak7 ay önce
  FetometreuygulamasiniMeclisdenbaslatsakdahaiyisonucalinir .NicinMeclisi hepgormexdengeliyorsunuz birturluamlayamadik ..
 • BurhanBurhan7 ay önce
  Hocam hükümet çuvaldızı başkasına batırıyor ancak iğneyi kendine batırmıyor!...
 • hasanhasan7 ay önce
  İsimsiz imzasız şikayetle uzunsüre soruşturmaya tabi tutuldumdisiplinsoruşturmalarına maruzbırakıldım. Çokşükür bu hainlerle alakamız olmadığıtesbit edildi. Otuz senedir bunların nemalolduğunu biliyordum. Bunlar zenginsevicibürokrat avlayıcısı idiler.Bufetöcühakimlerdendaha önceleri defalarca cezalaraldım. İniminiminletildim. Çok şükürbize haksızyere ceza verenlerya iharç edildi. ya hapse düştü ilahi adaletbudünyadatecelli etti, çokşükür, Somutdellilerolmadaninsanlarmağduredilmemeli .Fetöcü hakim savcılardan ceza alanlara yenidentalep halindeyargılanma yolu açılmalıdır. 17/25 aralık öncesi hızlı şekildeterfi edendevlet memurlarıvealtgörevlere verilen devletmemurları da birincelense iyiolacakdiye düşünüyorum.Hakikaten ezildikezdirildik.Yıllarcasordukmerakettik. topladıklarıetlerhimmetlernereyegidiyor kaç fakirçocukokutuyorlar ,kaçgaribanı yurtlarındabarındırıyorlardiye ama birtürlü cevap alamadık. Allah rızası için yardımfaaaliyetindebulunan bir dernek vakıfsiyatet yaparmı ticaret yaparmı bankacılık yaparmıama bunlar yaptı dinhizmetleri içinde siyaseti ve ticaretibarındırmazsonunda bomba patlar,bunların burunlarını sokmadığı iş kalmadı. devasabir bütçeye ulaştılar, daha sonrapapa yalamalağına başladılar bu milletin dinini de yenidendizaynetmeye başladılar. gavırdandost olmazneymişdinlerarası diyologmuşbizimdinimizdinler arası diyoluğu emretmişmi. çocuğu eldeeden aileyideelde eder. bunlar bumilletin herşeyini aldılar.Alllah bunlargibialçaklarıikiyüzlücanavarları bumilletin başına birdahabela etmesin.
 • BurhanBurhan7 ay önce
  Hocam bu fetömetre ancak siyasilere de uygulandığı takdirde hükümetin fetö ile mücadelesinin inandırıcılığından bahsedebiliriz!...
 • KUKU7 ay önce
  Sn. Hocam, o testi önce tüm yöneticilere uygulayıp sonra diğerlerine uygulamak gerekir. 15 Temmuz hain darbesinden sonra atanan rektörleri gördük ve görmeye devam ediyoruz. Hangisinin feto ile ilgili bir dertleri var ki, bir de o testi onlar uygulasın? O kişilerin uygulayacağı testten yine çaycılar ve feto ille alakası olmayan çıkar. Şüphem yok...
 • HukukçuHukukçu7 ay önce
  Sayın Cumhurbaşkanımız; Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesindeki öğrenci kıyımına müdahale edip, kıyımı durdurmanızı, saygılarımızla, istirham ediyoruz.
 • MilletMillet7 ay önce
  AK Partili bir vekil bir iblis akademisyen fetöcü için diyor ki ; Evet adam fetöcüymüş ama vaz geçmiş . Pekiyi vaz geçipte ne yapmıi . Sıradan bir akademisyenken Samimi söylüyorum milyar dolara varan varlığını devlete iade mi etmiş Şu anda hapiste olan fetöcü eski Bitlis emn müdürü yani istihbarat daire başkanı ile olan ilişkilerini mi deşifre etmiş.Yada neden DEKAN iken fetö emri ile istifa ettiğini mi anlatmış . Evet maalesef bu de....us da onun suç ortağı ve bu adam hala vekil
 • GölgeGölge7 ay önce
  FEDÖMETRE SİYASİ AYAK İÇİN KULLANILSIN ...
 • KamilKamil7 ay önce
  Ya bu yurt dışındaki fetöcüler uçakla veya arabalarıyla Türkiye'ye izine geliyorlar nasıl yakalanmıyorlar gümrüklerde
 • Mustafa ERDOĞANMustafa ERDOĞAN7 ay önce
  FETÖCÜLER, FETÖ ile mücadele edenleri tasfiye ediyor. Sanayi Bakanına 8/8/2018 tarih ve47147922-903.02.01/1300 sayılıONAY ile Bakanın gözünün önünde hem Bakana, hem çalışanlara operasyon çekip 45 kişiyi MERKEZDEN sürdürdüler!HİÇ KİMSE FÖTE İLE MÜCADELE EDİLİYOR YANILGISINA KAPILMASIN!
 • selamselam7 ay önce
  Malesef öyle. Nurettin abi dikkate alinmiyorsa bu mücadeleden şüphe duyarim tesbitlerinizi katiliyorum destekliyorum.Allah yardimcimiz olsun.
 • diyasporadiyaspora7 ay önce
  Cumhuriyetcilik milliyetcilik laiklik halkcilik devletcilik inkilapcilik.Bu ilkelerin aslinda ayricaliksiz sinifsiz kaynasmis bir toplum milliyetcigi yani t.c. diyasporasioldugunu chp liler biliyor mu.Iyi parti mhp nin ulku ocaklarinisiyasete demokrasi adina katilimidir ittihatcilik demokratik sosyalist cuntacilik seriatcilik ( hilafet) Ataturk demokrasisi midir yoksa ergenekon sapkinligi midir? Bu ulkeye demokrasi niye gelmiyor kibrislilari kim vatansiz birakti 2004 yilinda referandumla bizansa katildi kim feto ile kavga edip darbe yaptirdi kim ergenekonculari silivride yargiladi kim mdp yi kapatip hdp yi acti kim dsp yi dyp yi siyasetten sildi simdi chp demokrasi mi getiriyor iyi partiyle sonra arabayi agaca tosluyorsunuz niye olmuyor ya niye kimse oy vermiyor hadi ordan demokrasi yok mhp varsa seriat var ocakmis demokrasiymis.
 • Yunus 16Yunus 167 ay önce
  SİZ DE BİLİYORSUNUZ Kİ, FETÖMETRE KAMU KURUMLARINDA UYGULANSA MÜDÜRLERİN % 80 İ GİDER. YA SİYASİLER DE UYGULANSA NE OLUR? MESELA BELEDİYE BAŞKANLARIN DA?? AMA ADALET GELİR, HAK YERİNİ BULMUŞ OLUR, MAKASA GELENLER, İFTİRAYA UĞRAYANLAR NEFES ALMIŞ OLUR. POLİSTEKİ ALKOL KONTROL CİHAZI GİBİ OLSA NE KADAR GÜZEL OLUR, SÜPER OLUR. MAALESEF MAALESEF KAMUDAKİ VE SİYASİDEKİ YETKİLİLERE HİÇBİR ZAMAN SIRA GELMEZ, UCU İŞ ADAMLARINA DAYANDI DURDU. BOYDAKLARI DA AGÜL KURTARACAKTI GEÇ KALDI, CUMHURİYETİMİZİN SAVCISI DAHA HIZLI ÇIKTI. MANİSA SAVCIMIZA DA BİRAZ AĞIR OL DEDİLER SANKİ UCU B..NÇ A GİDEBİLİRDİ.
 • text 3text 37 ay önce
  Bu ulkede feto darbe girisiminde bulunmustur paralel devlet teroru yargilaniyor guneydoguanadoluda diyarbakir sur cizre sirnak hakkari belediye teroruyle yakilp yikilmistir toki herseyi tekrar insa ediyor diye hicbirsey olmamis gibi davranamazsin sen darbe gecesi sokakta olanlar da vardi televizyon ekranlarinda darbe soku gecirenler de vardi aklinizi basiniza toplayin.
 • text 2text 27 ay önce
  Terorun caresi var miydi da biz bilmiyoruz yoksa feto terorunden zarar goren vatandaslarimiz teror sigortasindan faydalanmiyorlar mi.Darbeyi sulandirmakla terorden korkmamakla kimse feto'den kurtulamaz ve feto'nun vatikandan da faydalanip kuresel cihadist boyutlar kazandigini ilimli islam gorunumunde oldugunu butun bunlarin devletin guvenligini de tehdit ettigini kimse farketmiyor mu ?
 • texttext7 ay önce
  Kosova'da arnavut yokmus gibi yapmanin turklere veya sirplara bir faydasi var mi ? Feto darbe girisimi yapmamis gibi yapmak feto ile mucadele midir ? Feto'yu ortaya cikaran nedenler varligini korurken feto'nun bitecegini sanmak dogru mudur ? Feto ayrilikci etnik bolucu devleti yikmayi amaclayanseriat teroru bir deprem ise deprem olmiyacak sanmak mi dogru mudur yoksa depremle birlikte yasamaya alismak ve devletin yikilip ulkenin bolunmesini amaclayan paralel devlet teroruyle mucadele etmek onu etkisiz kilmak mi daha dogrudur ? Feto'nun akp'den faydalanip bu kadar guclu paralel yapilanmasinin nedeni fetullahcilar midir yoksa guneydoguanadoludaki etnik bolucu ayrilikci siyasi cereyanlar midir ? Ergenekoncular gibi Feto' yu de bir kenara itip yokmus gibi mi davaranacagiz yoksa boyle bir tehlikenin varligini kabul edip onunla mucadele ederek birlikte yasamaya alisacak miyiz ? Feto bir devlet teroru ise terorun caresi mi vardir da biz mibilmiyoruz yoksa terorden zarar goren vatandaslarimiz teror sigortasindan
 • Ahmet Faruk ÇarıkcıoğluAhmet Faruk Çarıkcıoğlu7 ay önce
  Devlet fetöden temizlenmeli. Fetöşler soru çalarak devleti ele geçirdiler. Liyakat ve kalite tüm fetöşleri etkisiz hale getirir. Doğru düzgün okur yazarlığı olmayan bir sürü şahıs devlet kadrolarını işgal ediyor. Bulundukları konuma soru çalarak geldikleri için çok şımarık ve ukala oluyor fetöşler. Devlet ciddiyeti tüm bu sorunları çözer. Memuriyette halka hizmet önceliği fetöyü çözer. Çünkü fetöşler sadece kendi örgütlerine hizmet ediyorlar. Yani kısaca Müslümanlık fetöşleri bitirir.
 • Hırsız FetoHırsız Feto7 ay önce
  Taxi çağırıyordun, Fetometreyi ne kadar önce açıyor idiyse bilmiyorum artık, çok yazıyordu; tuz koktuydu âbi, tuz.. (Feto, makbuzsuz para toplama şampiyonudur.)
 • paramiliterparamiliter7 ay önce
  ## //: Fransiz Ruzgargulu Croatian Vukovar.## //: Sniper Gladio italyan .## //:Ispanyol cumhuriyet muhafizlari zeytin yagi.## //: www.paramiliter.## text // : Guncelleme.
 • nostalji nostalji 7 ay önce
  Nedense bu Fetometreyi ... kurup Fetonun siyasi ayağını ortaya çıkarmak istemiyorsunuz