Başkanımız, danışmanlarının ve parti yönetiminin dışındaki 81 milyonun düşüncelerini de dikkate almalıdır

10 Ekim 2018 Çarşamba

Batman’da askeri aracımıza, PKK’nın EYP ile kurduğu hain tuzak sonucunda, maalesef 8 askerimizi şehit vermiştik. Hasankeyf ilçesinde yol yapımı çalışmasının emniyetini sağlayan askerlerin bulunduğu zırhlı askeri aracın geçişi sırasında, PKK’lı teröristler asfaltın altına tuzakladıkları el yapımı patlayıcıyı infilak ettirdi. Patlamada 1 astsubay, 7’si uzman çavuş şehit oldu. Kaçan teröristler için havadan ve karadan operasyon başlatıldı. Başkanımız 8 askerimize karşılık, 800 teröristin öldürüleceğini söyledi.

Sınır ötesi yapmış olduğumuz Zeytin Dalı ve Fırat Kalkanı gibi stratejik öneme sahip Suriye içerisindeki hedeflere doğru yapılan gözetleme kuleleri ve 800 kilometre civarındaki beton duvarlar, jiletli teller saldırı ve terör hadiselerini Türkiye dışında karşılamak üzere, ciddi masraflar yapılarak, ağır silahlarımız, tanklarımız ve uçaklarımızla Suriye içinde devam ederek,Türkiye’nin huzurunu temin etmek üzere, en ağır silahlarla yapılan harp durumundayız. Türkiye topuyla, tankıyla, uçaklarıyla, silahlı ve silahsız İHA’ları ile PKK örgütünün kökünü kurutmak üzere mühimmat depolarını ve sığınaklarını sürekli bombaladı.

İnlerine girip Kandil, Avaşin, Basyan ve Sincar’ı onlara dar etti. Ülkemiz sakinleyen terör ortamından kurtulduğu için bir hayli rahatladı ve bu işin gittikçe kökünün kuruyacağına bir inanç hasıl oldu. 

Terör örgütü üst düzey elemanlarını kaybettiği için yeniden moral vermek üzere ve örgütün dağılmasını önlemek için Türkiye sınırları içerisinde, bu içimizi yakan eylemi planlı bir şekilde, meydan okurcasına yaptı. Fakat bu bela ve musibet aynı zamanda bize bir uyarı mahiyetinde idi. PKK örgütlerine 20 bine yakın TIR ile karşılıksız verdikleri ağır silahlarla, esas müttefiki PKK olduğunu açık açık gösterirken, diğer taraftan NATO ile 50 yıldan fazla stratejik ortak olduğumuzu söyleyen ABD, ikiyüzlülüğünü açıkça ortaya koymuştur. 

Geçen hafta Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada: Mümbiç’te icra edilecek müşterek devriyeye yönelik ortak eğitimlerin başlaması ile ilgili, çalışmalar devam etmektedir, açıklaması yapılmıştı. Açıklamanın devamında, ABD silahlı kuvvetlerinden eğitime katılacak ilk grup personel, bugün Türkiye’ye intikal etmiştir denildi. Çavuşoğlu Münbiç’ten YPG’nin tamamen çıkarılma zamanı geldi dedi. Bu tiyatroyu aslında anlamak ve çözmek çok zor. 

ABD ile birlikte, ABD’ye karşı nasıl mücadele edilebilir ki? Bu kafa karışıklığından dış işlerimiz ve hükümetimiz, bu konuyla ilgili halka bir izah getirerek, ikna etmesi lazım.

Halkın anlayamadığı bu karmaşık ifadeler bütün bu apaçık ihanetlere rağmen, hâlâ daha ABD ile iç içe hareket etmemiz, bu tuzağın içerisinde, pisliğin içerisinde, pisliğe karşı bir mücadele şeklinde nasıl olabilir ki? 

FETÖ mücadelesinde de, aynen FETO’nun iltisaklı kripto adamlarını alıp önemli yerlere koymak ve tıpkı ABD ile yapılan devriye harekatıyla PKK mücadelesi gibi bu iç içe geçmiş tiyatroların oynanması, halkımızın anlayabildiği ve içine sindirdiği bir konu değildir.  Bir taraftan Almanya ve Hollanda’nın, Türkiye’de darbe yapanın FETÖ olduğunu iddia edip terör örgütü listesine koymasını isterken, diğer taraftan darbeci Mehmet Dişli’nin kardeşi olan Şaban Dişli’nin büyükelçi olarak Lahey’e atanması, hem Türkiye’de hem de Hollanda nezdinde, kafaları karıştırmıştır. 

Devlet yönetiminde, istikrar çok önemlidir. Aynı anda, bir yeşil, bir kırmızı, bir gaz, bir fren arabayı devirir, yolcuları ürkütür.

Net ve anlaşılabilir politikalarla AK Parti, 16 yılda kazandığı bu itibarı perçinlemeli, şüpheli ve karmaşık uygulamaları ret etmelidir. Ülkemizin bin bir zorlukla ve mücadelelerle geldiği bu istikrar ve koalisyonsuz dönemde, daha inandırıcı ve güvenli kadrolar ve politikalarla hız artırarak, yoluna devam edebilmesi çok önemlidir. 4 defa Başbakanlık, 5 de Cumhurbaşkanlığı, son olarak da, Türkiye’de ilk defa Başkanlık makamını ve mevkiini milletimiz, Ak Parti’ye ve Sayın Tayyip Erdoğan’a bütün zorlukları aşarak kazandırmıştır ve bütün sorumluluğu kendisine vermiştir. Artık yapılacak işler için hiçbir mazeret kalmamış, haklı olarak milletimizin Başkanlık dönemiyle beraber, beklenti çıtası çok yükselmiştir. Tekrar pardon deme lüksü kalmamıştır.

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • Yaşlı DoçentYaşlı Doçent1 ay önce
  Sayın Cumhurbaşkanımız; Malumunuz, Profesör olmak için Doçent olarak 5 yıl beklemek gerekmektedir. 25-30 yıl boyunca Üniversitelerde öğretim elemanı olarak çalışmış; 10 binlerce öğrenci mezun edip deneyim kazanarak EMEKLİLİK HAKKINI ELDE ETMİŞ Yaşlı Doçentleri, yaşlılıkta beklenmesi bir ömür kadar uzun olan söz konusu bu 5 yıllık bekleme süresi belasından kurtarmanızı saygılarımızla istirham ediyoruz.
 • Yaşlı DoçentYaşlı Doçent2 ay önce
  Sayın Cumhurbaşkanımız; Malumunuz, Profesör olmak için Doçent olarak 5 yıl beklemek gerekmektedir. Oysa 25-30 yıl boyunca Üniversitelerimizde öğretim elemanı olarak çalışmış; 10 binlerce öğrenci mezun edip deneyim kazanmış Yaşlı Doçentler olarak, koskoca 5 yılı boşu boşuna tüketip biyolojik ve psikolojik olarak ezilme sürecine girmemek adına; yaşlılıkta beklenmesi bir ömür kadar uzun olan söz konusu bu 5 yıllık bekleme süresi belasından, EMEKLİLİK HAKKINI ELDE ETMİŞ Yaşlı Doçentleri kurtarmanızı saygılarımızla istirham ediyoruz.
 • HukukçuHukukçu4 ay önce
  Sayın Yazarım; Bugün, Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesinde, bir öğrencinin katlettiği hocamızın durumunu öğrenince içim sızladı. Cinayete kurban giden hocamıza rahmet, kederli ailesine başsağlığı diliyorum. Bu fakültede sorunlar olduğunu 4 ay önce bilgilerinize sunmaya çalışmıştım; ama ne yazık ki, beni dinleyen olmadı, ciddiye alınmadım. Evet, ne yazık ki, bugün bir değerli asistan kardeşimiz, bir öğrenci tarafından katledildi. Yazık, bin Yazık! 4 ay önce yazdıklarım hala Sayın Merve Kavakçı'nın yazısının altında durmaktadır. O yazıda şunları yazmıştım: "...Sayın Cumhurbaşkanımız; Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesindeki öğrenci kıyımına müdahale edip, kıyımı durdurmanızı, saygılarımızla, istirham ediyoruz..." Evet, aynen böyle yazmıştım. Keşke dinlenseydim, öğrencilerimizle hocalarımızın sorunlarına el atılıp, kucaklanmaları sağlansaydı ve bütün kalbimle kınadığım bu cinayet yaşanmasaydı.
 • Yaşlı DoçentYaşlı Doçent5 ay önce
  Sayın Cumhurbaşkanımız; Doçent olduğumuz gün, emsallerimiz hangi dosya ile Profesör oluyorlarsa, biz de aynı dosya ile Profesör olmak istediğimizi; deneyim kazanmanın murad edildiği 5 yıl Doçentlik kadrosunda boşuna kalmak istemediğimizi; 5 yılın 5 katından fazla Üniversitemizde öğretim elemanı olarak çalışıp, 10 binlerce öğrenci mezun edip deneyim kazandığımızı; Üniversitemizde Doçentlik kadrosunu almak için gerekli olan puanın 5 katından fazla bir puanla Doçentlik kadrosunu aldığımızı; emeklilik yaşımızı geride bırakıp ömrümüzü verdiğimiz Üniversitemizde, Profesör olmak için 5 koca yıl beklemememiz gerektiğini; dosyası dolu ama ömrü de dolu Yaşlı Doçentler olarak, Profesör olmak için, zaman sınırı olmadan, dosyamızı Doçent olduğumuz Üniversitemize sunmamıza kapı aralamanızı sizden istirham eder, saygılarımızla taleplerimizi arz ederiz: A-) 1-5 yıl öğretim elemanı olarak çalışmış bir Doçent 5 yıl sonra Profesör olabilmelidir. B-) 5-10 yıl öğretim elemanı olarak çalışmış bir Doçent 4 yıl sonra Profesör olabilmelidir. C-) 10-15 yıl öğretim elemanı olarak çalışmış bir Doçent 3 yıl sonra Profesör olabilmelidir. D-) 15-20 yıl öğretim elemanı olarak çalışmış bir Doçent 2 yıl sonra Profesör olabilmelidir. E-) 20-25 yıl öğretim elemanı olarak çalışmış bir Doçent 1 yıl sonra Profesör olabilmelidir. F-) 25 yıldan fazla öğretim elemanı olarak çalışmış bir Doçent hemen Profesör olabilmelidir.
 • Yaşlı DoçentYaşlı Doçent5 ay önce
  Sayın Cumhurbaşkanımız; 25-30 yıl boyunca Üniversitelerde öğretim elemanı olarak çalışmış; 10 binlerce öğrenci mezun etmiş; 50 yaşlarını geride bırakıp emeklilik aşamasına gelmiş Doçentlerin, Profesör olabilmek için, 5 koca yıl beklemelerine gerek olmadığına karar vermenizi, yaşlı Doçentler olarak istirham eder, saygılarımızı arz ederiz.
 • eyüp yılmazeyüp yılmaz6 ay önce
  şaban dişli büyükelçi oldu!mübarek olsun..!darbeci memet' i de askeri ateşe olarak sevgili ağabeyine yollasınlar..yakışır.adam kalmadı ya.0532 232 50 28
 • Ercan GüvenErcan Güven6 ay önce
  Son parağraf ile ifade ettikleriniz gayet yerinde ve haklısınız. Doğru söyleyeni 9 köyden kovarlarmış.
 • serdarserdar7 ay önce
  yedigi kaplaraeden adamdan hayir gelmezbaska yagli bir kap bulduysa demek onun icin yuksek perdeden atmaya baslamistir. kapininonune koymaniz iyi olmus.insallah siraErdogandadirbir baska muraii de odur. ondanda hayir gelmez gitsin gulercenin yaninakankalar baska kapiya hadi kiskis.
 • MustafaMustafa7 ay önce
  Nurettin Veren bey nerede?
 • HASAN HUSEYINHASAN HUSEYIN7 ay önce
  SAYIN CUMHURBASKANIMIZ SECILDIGI GUNDEN BERI ISLAMA VE MILLETIMIZE COK BUYUK HIZMETLERI OLDU ONUN GIBISI CUMHURIYETTEN BU GUNE KADARKIMSE GELMEDI ICERIDEKI DIN DUSMANLARININ DISARIDA TURK VE ISLAM DUSMANLARININ SALDIRISI ALTINDA DARBE ILE YIKAMADILAR SIMDI EKONOMIK DARBE ILE YIKMAK ISTIYORLAR TURKCEDE BIR SOZ VARDIR AC TAVUK AMBAR DELER DIYE EKONOMIK KRIZI SAYIN BASKANIMIZI YIKMAK ICIN KULLANACAKLAR HER INSAN HATA YAPAR BIRKAC DEFA HATA YAPTI DIYE DESDEGIMIZI CEKMEMIZ LAZIM BELEDIYE BASKANLIGI SECIMLERINDE AK PARTI BASARISIZ OLURSA SAYIN BASKANIMIZI ORADAN INDIRIRLER BUNUN ICIN SAFLARI SIK TUTMALI OKCULAR TEPESINI TERK ETMEMIZ GEREKIYOR YOKSA BUTUN INSI VE CINNI SEYTANLARI BU MEMLEKETIN BASINA BELA OLURLA SELAM
 • YusaYusa7 ay önce
  Bu brunson un evi perili ev mi .Suudi arabistan buyukelciligine olan guven de oldukca sarsildi.Bence degil bu misyonerler daha cok erneni azinlik gibi pek de burjuva sayilmaz kucuk burjuva yani boyle bir sorunun cevabi nerdeyse yok denilebilir.
 • schindlerschindler7 ay önce
  Cemil kasikci washington post yazari .Vatan ta ta ta tan. Alcak cak cak cak.Trump in esinin yalniz dolasmasi kadar kendisi de alman kokenlidir.Bunlar avrupali ve amerikada turist degiller orasi da onlarin vatani cengiz hanin cine medeniyet getirmesi gibi oraya bir misyonla gitmislerdir belki de butun dunyaya dinlerini yaymayi insanliga ve diger irklara bu sekilde hizmet etmeyi dusunuyorlar.Yemen suudi arabistanla savas halinde.Iranda araplar resmi torene saldirdi.Amerika silah satiyor ve pyd yi deasa karsi silahlandiriyor.Suudi jetleri incirlikten suriyeyi bombaliyor.Gaziantep hatay kilis afrin idlip arap nufuza sahip yerler.Suudiler silah kacakcisini oldurup amerikayi mi korkutuyorlar turkiyeye sirin gorunup araplari ayaklandiriyorlar mi veya irani cezalandiriyorlar mi cunku buyukelcilik hem turkiyede hem de iranlilar amerijan buyukelciliklerini isgalleri ile unlu.Bence las vegasda katliam yapanlar da seytan ve trumpi hic sevmediklerini tahmin ediyorum.Bunlarin fetoyle ilgisi ilimli islam ve suudi amerika abd iliskileridir.Seytan denilince ilk akla gelen avrupa fasizminin ortadoguda yaptiklaridir.
 • kenankenan7 ay önce
  ne derseniz deyin boşuna. bugün malum güç çıkıp fetö aslında o kadar da kötü değil asıl suçlu darbeler ve inönü dese, bütün fanatikleri tekrar fetöcü olur. herhangi bir değeri ve ahlakı olmayan insanları bir arada tutan şey nefret ve rövanş duygusu.
 • Vahap kalyoncuVahap kalyoncu7 ay önce
  kardeşi fetöcu diye süçsüz bir adamı asacakmısınız.???
 • AdnanAltiparmakAdnanAltiparmak7 ay önce
  Milletdedusuncemikaldiki . Halkageleneagammm,, Gidenepasamdemeyiogrettik .
 • HasanHasan7 ay önce
  Fetö ile gerçekten mücadele edildiğini söylemek abesle iştigal olur. Üst düzey Fetöcülere dokunulmadığını cümle alem biliyor. İlk fırsatta 15Temmuzdan daha vahim kalkışma yapabilirler. Buna göz yumulmaması gerekir.
 • TRTR7 ay önce
  Feto konusunda ciddi hayal kırıklılığı yaşadım. Başkanlık sürecinde de devam eden bazı atamalarla da hala devam ediyor... Bizimle dalga geçmeye devam ediyorlar ....
 • BeKÇi_MuRTaZaBeKÇi_MuRTaZa7 ay önce
  Herşeye hakim olma becerisi ( peygamberler hariç) İnsanoğluna verilmemiştir, birlikten kuvvet doğar. Lakin başkanlık sistemi ile beraber Halktan karşılığı olmayan ( biri istisna) bakanlarla birlikte aslında REİS çok büyük bir yara aldı diyebilirim. Herşeye yetişemez insan Alttakilerin yaptığı hatalara Reis in göğüs germesi ve tüm sorumluluğu üstlenmesi ya da bakanları azl etmesi halkın karşısında kıymeti harbiyesi yoktur. Halk İcraat görmek sonuç görmek ister. MHP nin af çıkaralım demesi tuzaktır. İdam meclisten gelirse imzalarım demenin halkın nezdinde artık itibarı kalmamıştır. Ekonomik açıdan daralan halkın güdülmesi de artık çok zor olacaktır. Serbest piyasadaki dolar bazlı spek ve veya fırsatçıların zamlarını elektrik ve d.gaz zamları ile kıyaslayan halk %10 indirimi görememesi neticesinde iyice gerilmiştir. Parti den de liyakatsız elemanların aleyh te konuşan yöneticilerin kripto görevlilerin temizlenmemesi de ayrıca vahim bir durumdur. Velhasıl Kelam Ak parti artık iyice köşeye sıkışmış ve -olumlu yönde ilahi bir tecelli- olmaz ise durum daha da vahim bir şekle bürünecektir. İlk yerel seçimler de bunun neticesini göreceğiz. İnşaallah görmeyiz demek isterdim fakat bu zayıf bir ihtimal gibi gözükmektedir. Selam ve Dua ile
 • Ali Ahmet AÇIKGÖZAli Ahmet AÇIKGÖZ7 ay önce
  sizide sansürlüyorlarsa bunuda yeni akit gibi çok zor süreçten geçen bir camia ise artık kimseye ALLAH cc BAŞKA GÜVENMİYORUZ DOĞRULARI YAZMAYA KONUŞMAYA ENGEL KİM VARSA YANDAŞTIR GERÇEK MÜSLÜMAN OLAMAZ SİZ ZATEN BİZİM ELEŞTİRİLERİMİZİDE YAYINLAMIYORSUN HER BEŞERİN BİR ÖMRÜ VARDIR HATIRLATİM
 • Nur Nur 7 ay önce
  Mesela neler yavaşladı belirtin anlayalım yolunda gitmeyen neler eski derken ne kadtediyorsunuz bu adamlar eskiden bizi dipten çıkardılar enkaz devraldılar içerden de dışardanda bunca haine rağmen şükretmek nedir bilmezmisinizvar mı alternafinizbuyrun siz adayınız kim
 • BadeBade7 ay önce
  Ne şekil bir açıklama lütfen?!!
 • MurattMuratt7 ay önce
  Vallahi benim korkum da budur işte. Başkanlık sistemi iyi bir şey ama şu anda iyi işlemiyor. Sanki herkes Cumhurbaşkanımız aleyhinde çalışıyor gibi geliyor bana. Bürokrasi eskiye nazaran daha karmaşık. Başkanlık sisteminde işler daha hızlı olması gerekirken bence daha da yavaşladı. Şöyle diyelim bakanlar yeni daha uyum sağlayamadılar ama ne zamana kadar. Önümüzde seçim var bu bürokrasiyle gidersek vatandaşa ne anlatılacak. Yani bakanlar yeni bürokratları yeni atadılar zamana ihtiyaç mi var denecek. Bunu başkanlık sisteminde kimseye anlatamayız. Benim ricam Cumhurbaşkanımız bu hususlara çok dikkat etmesi lazım
 • BurhanBurhan7 ay önce
  Akp bu şekilde devam ederse yerel seçimlerde hezimete de hazır olsunlar...
 • BurhanBurhan7 ay önce
  Görünen o ki Başkanlık sistem ileTürkiye de iyiye giden bir gelişme yaşanmıyor, eski taş eski hamam!...
 • BadeBade7 ay önce
  Bu ülke cumhurbaşksnın çiftliği değil demişsiniz sizin çiftliğiniz mi olsun istiyorsunuzbu nasıl bir sözbravo çiftlik değil burası tcbeyim çiftlikte sizin bir zamanlar tapındığınız fötö oturuyor bence aklınız orada kalmışoldu olacak başa geçin yönetin akitin bir yazarı daha var sizin gibi adam sanki ülke yönetiyor direktifler havada üçüşüyor .Devleteakıllar veriyor köşesinden gir be adam siyasete ozaman kimseyi beğen miyor kendini bilirkişi tayin etmiş gidin dinlenin bırakın gençlereartık sürmensj oldunuz galiba!!! Germeyin insanları
 • Cuma DevranCuma Devran7 ay önce
  Valla doğru diyon...By herif bir çok genç çocuğu o yapıya kattı yargılanmalıdır...Savcılar başkası için itirafları delil sayarken bununla ilgili neden delil saymıyor...Buradan savcılara suç duyurusunda bulunuyorum Kemalettin Özdemir,Tarihçi ( Polis Akademisi Eski tarihçisi Nihat Demirbüken) en büyük Fetöcülerdir...Akademideki soru hırsızlığının baş sorumlularıdır.
 • enverenver7 ay önce
  yazınızın ilk paragrafını okudum. devamını anladım. ancak hemen vücut kimyam bozuldu ve yorumu yazdım. 8 askerimize rahmetler diliyorum tüm haklarım varsa helal olsun. şehitlerimize karşılık 800 terörist. çok anlamlı gelmedi. zamanın içişleri bakanı vardı yıldırım Akbulut. ilk terör saldırılarında çok şiddetli konuştu ancak terör zirve yapmıştı. ben inanmıyorum tek terörist temizleninceye kadar kararlı mücadeleye. destekliyorum ancak bunların hamilerine mecliste, belediyelerde, vs. kamuya açık alanlarda yer açarsanız daha çok işiniz var demektir. başka ülkelerde böyle bir şeye müsamaha edildiğini gördünüz mü hiç? demokrosi kisveti altında ne hainlikleri alenen yürütüyorlar. bakınız Danimarka nato hakkında olumsuz yazı düşünceyi yasaklayan yasa çıkarıyor. ne imiş devletin bekası...
 • zahirizahiri7 ay önce
  yazım sansürlendi diyorsun hala burda duruyorsun.....
 • CızCız7 ay önce
  ... veren aday olacakmış ...
 • yariyari7 ay önce
  demek yazinin yarisi bu.
 • CecoCeco7 ay önce
  Sizin fetoyla ilgili kitabınızı çok önceleri okumuştum. O zamanlar fetoyla iktidar ayrılmaz ikiliydiler. Elbetteki17 /25 aralıktan önce öyle veya böyle fetoyla dirsek teması olmus herkes mağdur edilmesini kimse beklemiyor. Çünkü o dönem insanlar ise girmek kredi alabilmek yada biryerlere gelmek için istemeseler fetoyla yakın gözükmek zorundaydı. Yoksa ekmekte yoktu ış de.Bunlarla darbe tesebbusunde bulunanlar elbette bur tutulamaz. Bunlar pasifti zaten. Ancak bu grupta olanlaradahiihtiyatli yaklasilmali kritik görevlere getirilmememllidir. Hak etmediklerigörevler verilmemelidir, Cunku bunlar her zaman fetoyada diğer benzeri gruplar tarafından kullanılmaya müsait kişiler. Işten atılmalarını yada cezalandirilmalarini kimse beklemiyor ancak özellikle seçilip hak etmedikleri kadrolar atamaları gözde eleman muamelesi görmeleri iktidara güveni yok ediyor.Fetoyla mücadele yapıldığına inancı yıkıyor. 17/25 aralıktan sonra iktidarın ilanlarına uyan uyandı feto militanları hemen feto maskesini atıpdiğer cemaat ların kisvesine girip iktidara temaslarını sürdürüyorlar Biz artık fetocu degiliz o hainmış, biz artik nurcuyux, suleymanciyiz, menzilciyix diyerek iktidarı kullanmaya devam ediyorlar korkusuzca pervasizca.Belki bir kismisöylediklerinde samimi olabilirancak bu onların gayrılmalarını el üstünde tutulmalarini hak etmedikleri kadrolara , hak edenlerin hakkını çiğneyerek hatta onları ezerek getirilmeleri bunu yapanların zihniyetini amacını ortaya koyuyor. Amaç ileriye dönükarka ajandalari icin devleti ele geçirmeye yönelik taban oluşturmakkanısı veriyor. Yoksa niye özellikle feto artiklari seçildi gozetilsin. Feto artığı olmayanlarinsan degilmi, vatandaş degilmi. Feto artığı olmayanlarıyada benzeri cemaatlardan olmayanları emellerini gerceklestirmelerine engel olarak görüyorFeto artiklariniyada benzeri cemaatcilari mukafatlandirarak cesaretlendirmeyi amacliyor olsalar gerek başka anlam çıkmıyor. Yoksa devlet islerini yurutmekte bunlarin ne ustunlukleri becerileri olabilir.
 • CecoCeco7 ay önce
  Sizi dinleyeceklerini hiç sanmıyorum. ..
 • CecoCeco7 ay önce
  Sizin fetoyla ilgili kitabınızı çok önceleri okumuştum. O zamanlar fetoyla iktidar ayrılmaz ikiliydiler. Elbetteki17 /25 aralıktan önce öyle veya böyle fetoyla dirsek teması olmus herkes mağdur edilmesini kimse beklemiyor. Çünkü o dönem insanlar ise girmek kredi alabilmek yada biryerlere gelmek için istemeseler fetoyla yakın gözükmek zorundaydı. Yoksa ekmekte yoktu ış de.Bunlarla darbe tesebbusunde bulunanlar elbette bur tutulamaz. Bunlar pasifti zaten. Ancak bu grupta olanlaradahiihtiyatli yaklasilmali kritik görevlere getirilmememllidir. Hak etmediklerigörevler verilmemelidir, Cunku bunlar her zaman fetoyada diğer benzeri gruplar tarafından kullanılmaya müsait kişiler. Işten atılmalarını yada cezalandirilmalarini kimse beklemiyor ancak özellikle seçilip hak etmedikleri kadrolar atamaları gözde eleman muamelesi görmeleri iktidara güveni yok ediyor.Fetoyla mücadele yapıldığına inancı yıkıyor. 17/25 aralıktan sonra iktidarın ilanlarına uyan uyandı feto militanları hemen feto maskesini atıpdiğer cemaat ların kisvesine girip iktidara temaslarını sürdürüyorlar Biz artık fetocu degiliz o hainmış, biz artik nurcuyux, suleymanciyiz, menzilciyix diyerek iktidarı kullanmaya devam ediyorlar korkusuzca pervasizca.Belkibir kismisöylediklerinde samimi olabilirancak bu onların gayrılmalarını el üstünde tutulmalarini hak etmedikleri kadrolara , hak edenlerin hakkını çiğneyerek hatta onları ezerek getirilmelerini
 • YörükYörük7 ay önce
  Millete rağmen yapılan birçok uygulama var. Mesela; polislerimiz ellerinde bir ceza makbuzu, gördükleri yerde, hiçbir fotoğraf veya delil olmadan emniyet kemeri vs. cezaları yazıyor vatandaşa. Tabi nerede görebiliyorlar, trafiğin yavaş olduğu akmadığı, emniyet kemerinin "aslında" ihtiyaç olmadığı, 30 km hızın geçilemediği yerlerde. 20 yaşındaki 10.000 TL lik aracına 4 TL olmuş lpg fiyatı, 500 TL olmuş sigorta primiyle binmeye çalışan, hayat pahalılığın iyice yıprattığı vatandaş cezalandırılıyor. Bu arada torbacılara af konusu ise hala gündemden düşürülmüyor, soruyorum, adalet mi bu? Böyle mi nizam, huzur sağlanacak? Bu arada trafiği gerçekten riske atanlar için bir değişiklik yok, onlara yeni bir önlem alınmamış, eski tas, eski hamam. AK Partinin teşkilatları zaten evlere şenlik, bu teşkilatların görüşleriyle belediye başkanı ve meclis aday listeleri hazırlanacaksa vay halimize. Teşkilatlardaki AKP liler belediyeleri aile, eş, dost şirketine çevirme motivasyonu ile seçimlere hazırlanıyorlar. Bir taraftan da sayın Albayrak "yılbaşına kadar elektrik ve doğalgaza zam yok" diye evlere şenlik açıklama yapıyor. Güler misin, sabaha mı bırakırsın. Birde ekonomide işler yolunda diye açıklama yapmıyorlar mı? Birileri sayın bakanlarımıza ekonomiden kasıt, bankaların, finans şirketlerinin ve büyük bazı şirketlerin batmadığını kastetdiklerini açıklamasını ya da bundan ekonomi diye değil de başka bir terminoloji ile bahsetmeleri gerektiğini söyleyebilir mi? Çünkü vatandaşın bildiği ekonomide işler yolunda değil, bakanlarımız ekonomi yolunda diye bahsettikçe AK Parti tabanı bile çıldırma noktasına geliyor. Mckinsey hadisesi zaten AK Parti kurmaylarının Milletin hissiyatından ne kadar uzak olduğunu apaçık ortaya koydu. fetö ile mücadele ise iyice zıvanadan çıkmış, yahu bir adam geçmişinde ciddi şekilde fetöye bulaşmış ise, kamuoyunu ikna edici şekilde fetöden ayrılık yaşamamışsa, fetöyle bağını kesmiş olsa bile bu adamları en azından Milletvekili, Belediye başkanı, meclis üyesi yapmayın. Samimi ise bu kişiler başka yollardan Millete hizmete devam etsinler, vekil, başkan olması elzem değil. Kamuoyunun vicdanı bunu kabul etmiyor. Ben niye hayatımda hiç fetöcü olmadım kardeşim? Adam mı kalmadı partide, nedir bu fetö geçmişi olan kişileri aktif tutma gayreti. Rahatsız oluyoruz, şüphelerimiz var, kimseye açıklama, savunma yapamıyoruz. AK Parti siyasi harakiri yapıyor, uyarıyorum.
 • AAAA7 ay önce
  ŞİMDİ BİZİM ELİMİZDE ÇOK GÜZEL FIRSAT GEÇTİ ABD VE PKK NIN BİZE YAPTIĞI SALDIRI AYNISINI GÜNEYİMİZDE SURİYEDE KURULAN YPG VE ABD LİLERE BİZİM YAPMAMIZ LAZIM ORADA TEŞKİLATLANIP KURULACAK BİR ÖRGÜTLE GÖNÜLLÜ OLURUZ ABD VE YPG Yİ VUR KAÇ TAKTİĞİYLE VURALIM VERİLEN SİLAHLARIDA HAVAYA UÇURALIM
 • Polat SayitbirPolat Sayitbir7 ay önce
  Pardon deme lüksü kalmama konusunda yanılıyorsunuz. Her zaman pardon denir hiç de bi şey olmaz korkmayın. Kim ne yapabilecek ki?
 • Yunus 16Yunus 167 ay önce
  SINIR ÖTESİNDE SAVAŞ DURUMUNDAYIZ!! ARKA PLANINDA DA ABD, İNGİLTERE, FRANSA, İSRAİL, ALMANYA... HEPSİ VAR. ASKERİMİZİN GERİ GELMESİ DE UZUN YILLAR ALIR. İŞİMİZ ÇOK ZOR. UÇAKLAR, HELİKOPTERLER, TANKLAR... ATILAN CEPHANELER ÇOK BÜYÜK HARCAMALAR EKONOMİ KOLAY KOLAY TOPARLANAMAZ. ABD YILLARDIR YAPTIĞI OPERASYONLARIN FATURASINI ARAP YÖNETİMLERE ÖDETİYOR, AFGANİSTAN IN MADENLERİNİ SÖMÜRÜYOR! BİZ KİME ÖDETECEĞİZ. ALLAH ÖNDERİMİZİN UFKUNU AÇSIN ALLAH SONUMUZU HAYIR ETSİN. BİR F 16 NIN, BİR SİLAHLİ HELİKOPTER İN.... BİR SAAT LİK UÇUŞU VE BOMBALARI ROKETLERİ BOŞALTMASI KAÇ TL ACABA UZMAN BİRİSİ BU FİYATLARI SÖYLEYEBİLİR Mİ? İNŞALLAH BAŞKAN BU FATURAYI SURİYE TOPRAKLARINA KESER. YOKSA 2019 DA MEMUR EMEKLİ ZAMINI VEREBİLSE BİLE 2020 DE VEREMEYEBİLİR.!!!
 • Yunus 16Yunus 167 ay önce
  SINIR ÖTESİNDE SAVAŞ DURUMUNDAYIZ!! ARKA PLANINDA DA ABD, İNGİLTERE, FRANSA, İSRAİL, ALMANYA... HEPSİ VAR. ASKERİMİZİN GERİ GELMESİ DE UZUN YILLAR ALIR. İŞİMİZ ÇOK ZOR. UÇAKLAR, HELİKOPTERLER, TANKLAR... ATILAN CEPHANELER ÇOK BÜYÜK HARCAMALAR EKONOMİ KOLAY KOLAY TOPARLANAMAZ. ABD YILLARDIR YAPTIĞI OPERASYONLARIN FATURASINI ARAP YÖNETİMLERE ÖDETİYOR, AFGANİSTAN IN MADENLERİNİ SÖMÜRÜYOR! BİZ KİME ÖDETECEĞİZ. ALLAH ÖNDERİMİZİN UFKUNU AÇSIN ALLAH SONUMUZU HAYIR ETSİN. BİR F 16 NIN, BİR SİLAHLİ HELİKOPTER İN.... BİR SAAT LİK UÇUŞU VE BOMBALARI ROKETLERİ BOŞALTMASI KAÇ TL ACABA UZMAN BİRİSİ BU FİYATLARI SÖYLEYEBİLİR Mİ? İNŞALLAH BAŞKAN BU FATURAYI SURİYE TOPRAKLARINA KESER. YOKSA 2016 DA MEMUR EMEKLİ ZAMINI VEREBİLSE BİLE 2020 DE VEREMEYEBİLİR.!!!
 • ŞanlıurfaŞanlıurfa7 ay önce
  Tabanın sesine kulak tıkayıp, kendi bildiğini okumak siyaset değil intihardır. Bu kadro dua almıyor. Bizler sahadan çekildik. Hiç bir partiye oy vermeyeceğiz. Aklı öne çıkaran güçtür. Halbuki en büyük Güç ALLAH tır. Emeklerimiz haram olsun
 • Yunus 16Yunus 167 ay önce
  Nurettin bey, çok doğru söylüyorsun da?? İçimize yerleşmiş bir Yahudi sözü var DOĞRU SÖYLEYENİ DOKUZ KÖYDEN KOVARLAR!!! Bu uyduruk söz maalesef bu ülkede uygulanıyor.
 • UykucuUykucu7 ay önce
  Hollanda’ya sefir tayini tam bir fiyaskodur.
 • HASAN AYDINHASAN AYDIN7 ay önce
  Sayın Veren,Dış ekonomik çevrelere güven veren Ali Babacan,Mehmet Şimşek  ...16 yıllık AKP geçmişine haksızlık olmuyor mu??????
 • Kantarın TopuzuKantarın Topuzu7 ay önce
  Ona bakarsan Ekrem Pakdemirli' nin büyük oğlan içerde feto göto' dan; küçük oğlu ise bakan! Pakdemirli sevilen bir bakandı rahmetli. Başkan, dengeyi sağlamaya; sevenlerini küstürmemeye çalışıyor. İkide bir Erdoğan' a laf çakman hiç olmuyor böyle.
 • AbdllahAbdllah7 ay önce
  İyi de sayın yazar fetö ile iltisakli olanlar diyorsunuz ama siz kendiniz 40 boyunca o örgütün içerisinde kaldınız. ...