İdam beklenirken af konuşulması, tereddütlere sebep oldu

27 Eylül 2018 Perşembe

Yakın zamana kadar darbecilerin idamı meselesi konuşulurken, canı yanan annelerin, babaların, gazilerin dört gözle idamı istediği bir ortamda, bugünlerde affın gündeme gelmesi gerçekten bir tezat oluşturuyor. 

Cezaevlerindeki FETÖ’cü mahkûmların hareketlenmesinden ve organize olmasından mı? Yoksa bir kalkışma ihtimali duyumlarından mı? Bu karar gündeme gelmiştir. İçerden aldığımız bilgilere göre cezaevinde olan FETÖ’cü mahkûmların, 2 aya kadar çıkacaklarını açık ve net bir şekilde, görüşme esnasında eşlerine söylediklerinin haberini aldık. Aldıkları bu cezaları manevi bir mükâfat ve rütbe olarak görmeleri, gittikçe militanlaşmaları devletin içindeki uygulamaların ve tavizkar atamaların, FETÖ’ye yakın isimlerin önemli makamlara getiriliyor olması, el altından FETÖ ile hükümetin anlaşma noktasına doğru yürüdüğü kanaatinin, beklentisini oluşturmuştur. Enis Berberoğlu’nun tahliyesinin gerekçesi tam anlaşılamamıştır.

Pek çok bürokrat kesiminin de mücadeleden uzak kalıp (MUŞ GİBİ) yapmalarına sebep olmaktadır. İçerideki ve dışarıdaki FETÖ elebaşının FETÖ’cülere vereceği maddi, manevi, mevki ve makam beklentilerinin çıtasını da gittikçe yükseltmiştir. Kulaklarına peygamber ziyaretlerine mazhar oldukları üflenmiştir. Çok yakın bir gelecekte, hükümetin bu çarpışmadan vazgeçip, FETÖ ile anlaşacağı hikâyeleri anlatılmaktadır. 

Şaibeli davranışlar, şüphe arz eden konuşmalar ve atamalar, gelişen hadiseler, devletin sözlerinin arkasında kararlı bir şekilde duramaması, yurtdışı baskılar, Amerika’nın, PKK’yı ve DAEŞ’i bize karşı açıkça destekleyerek yapmış olduğu harp ilanı, profesyonelce bir siber saldırı olarak, bütün dünyanın gözü önünde doların piyasalar kapalıyken bir günde % 100 artması, 15 gün sonrasında yine bir gece vakti piyasalar kapalıyken, Halk Bankası gibi önemli bir kamu bankasına ikinci bir siber saldırı yaparak, yakın bir zamanda Türkiye’yi çökertecekleri kanaatini uyandırmıştır. İçerideki ve kripto FETÖ’cüleri beklentiye programlamıştır.

İçerideki bu FETÖ’cüler bu cesareti nereden alıyorlar, bir güvenceleri olmasa bu şekliyle konuşamazlar şeklinde bir algı oluştu. 

Dövizin ani yükselmesinden ve casus Brunson olayının gündeme gelmesiyle aynı zamana denk gelen bu af meselesinin, tesadüf olmasının mümkün olamayacağı, geniş kitlelerde bir endişe oluşturmuştur.

24 haziran’dan hemen sonra 185.000 kişinin FETÖ ile irtibatlı ve iltisaklı yakınlarının, yurt dışı yasaklarının kaldırılması, dün itibariyle de İstanbul Borsasının yeni bir siber saldırıya uğramış olması, içerideki ve kripto FETÖ’cüleri ümitlendirdi. 

Şimdi aniden affın gündeme gelmesi, idam beklenirken FETÖ olayının 180 derece tersine dönüp affın konuşulması, inlerine gireceğiz, FETÖ’yü alacağız, hesap soracağız sözleri, artık neredeyse gündemden düşme aşamasına gelmiştir

Başımızdaki büyük Suriye olayları, MÜNBİÇ ve İDLİB meselesi, ülkemizi bir hayli yorgun ve bitap hale getirdi. 

Büyük devletlerin bu kargaşa içerisinde kendilerine yönelik projeleri ve planları, Türkiye›nin iki ayağını bir kaba soktu ve bilinçli bir şekilde adeta FETÖ’yü rahatlatacak ve Türkiye’nin üzerine çullanacak davranışları, açıkça sergilenmeye başladılar. Cezaevlerindeki 300 binin üzerindeki mahkum, 100 binin üzerindeki FETÖ’cü, üst düzey hakim, savcı, subay, emniyet mensubu, hiçbir şekilde pişmanlık gösterip FETÖ’ye karşı itirafçı dahi olmadılar. Her gün yine FETÖ’cü muvazzaf subaylardan ve üst düzey görevlilerden yakalanıyor olmasına rağmen, örgüte çöktü denilemez. Cezaların % 90’ının 10 yılın altında verilmiş olması, FETÖ’cülerin beraat etmesi ve tahliye olmaları neticesini vereceği umudunu onlarda oluşturdu. 

Şimdi FETÖ ile mücadele eden kamu görevlileri içerisinde, bir korku ve bir umutsuzluk hasıl oldu. Özellikle önümüzdeki belediye seçimleri öncesinde, hükümetin ve Erdoğan’ın elini zayıflattı.

Gözlerden kaçan önemli bir diğer husus da; FETÖ’nün özellikle daha önce eline geçirmiş olduğu kamu bankaları, YÖK, BDDK, TMSF ve PTT gibi kurumlarda FETÖ operasyonları yeterli ölçüde yapılmış mıdır?

El konulan FETÖ kurumlarına ehil kayyımlar tarafından yöneticiler atanarak, kurumların içi boşaltılmadan ve zarara uğratılmadan, yönetilmesine dikkat edilmelidir.

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • siyasal ofissiyasal ofis7 ay önce
  Bugün meclis acıldi.Feto ile mucadele kosovada siyaset yapmaya benzer siz siyaset yapmazsaniz feto gibi paralel yapılar olusur.Kandil ve sincar bolgeleri onleyici sinir otesi askeri mudahalelerin terorle mucadele maksadiylabirincil hedefleri olarak hukumet tarafindan tayin edilmistir.Belediye secimleri ve isbankasinin ozellestirilmesi ergenekon iddaalari guvenlik guclerini artik iyice sikmakta milletin asabini bozmaktadir gorev bilinci tasimayan kişiler istifa etmeli geriye meydanda kim kaldiysa emri vaki veya gönüllü olarak liyakatli insanlara calisma imkani verimeli yaptiklari islereozendirilmeli ayak bagi olanlardan bu onemli sahislar kurtarilmalidir.Feto nun paralele devlet terorü yapılanmasından doğu bolgelerinde ciddi olarak vatan askıyla siyaset yapılarak demokrasi mucedelesiyle kolayca kurtulmak mumkundur.Feto cemaatleri yasadisiliga cekerken yasallık birilerine batiyor olabilir zaten feto nun musebbibi de bu yanlis anlayislar ve suphelisahislardir.
 • canoncanon7 ay önce
  Yurt dışı mit operayonlariyla feto culerin abdullah ocalan gibi kacırılıp türkiyeye getirilmesini anliyabiliyoruz bu güzel birsey.Türkiye ismet yılmaz savunma bakanı iken dıs politikasinin onleyici amaclı yayılmacı olabilecegini yani dis operasyonlarda güclü türkiye imajını vurgulamistı.Devlet ve cumhuriyet Baskanligi hukumet sisteminde afrin ve idlip oprasyonlari kandil oprasyonlari ve aktif onleyici dis mudahale operasyonlari sürdü.El kaide veya daeş iranda resmi gecit esnasinda saldirida bulundu bu saldiri turkiye iran rusya iliskilerine ve turkiyenin bu dis opersayonlarina tepki amacli olabilecegi gibi isbankasinin ozellestirilmesi ergenekon davalari solcu ermeni teroru gibi etkenleri harekete geçirerek cunku irandakisaldirinin hedefinin askeri gecit toreni olması bu izlenimi guclendiriyor türkiyeyi dis operasyonlarda dizginlemek amaclidir buyuk ihtimalle.Osmanli- seriat sentezi ve hilafet- cihadist kuresel muhalefet sentezi turkiye aleyhine islemis oluyor bunun lehi ise vatan savunmasidir cunku bu gucler turkiyede siyasete egemen olduktan sonra isgalci yuzlerini bize gostereceklerdir ve onlari turk vatandaslari kendi vatanlarina kovacaktir cunku turkiye turkleridir ki ne kadar dogru soz oyle degil mi adama turk milleti birsey der sonucta.
 • canoncanon7 ay önce
  Mit sinir otesi operasyonlar yapiyor cok garip daha once yesil pasaportu alan kacip gidiyordu.Mit in internet sitesine girildiginde propaganda ve psikolojik savas dairesi trt ve diger yayin organlariyla onlar ilgileniyor ve kontur teror dairesi devlet teroru sinir otesi operasyonlari onlar yonetir.Feto onlara ne yapabilir ki hem devlet sirrini ifsa suc hem de istibarat topladiklari falan yok devletin imkanlarini kullanan yetkili merci denilebilir.Bu operasyonlari polis de yapabilir askeri istibaratta.Feto ile mucadele terorle mucsdele iyi guzel de baska bir devletin topraklarindasiniz. Ruslar ingilterede bir casus oldurmuslerdi daha once de cecenlere suikast yapiyorlardi baska devletin topraklarinda casusluk yapabilirsiniz sizin isiniz bu zaten ancak baska bir devletin topraklarindaassiinniiizzzz.
 • paramiliter milis sniperparamiliter milis sniper7 ay önce
  Bunlar eski ozel harb dairesi amerikan yardimi kesilince kapatildi yerine ozel kuvvetler komutanliği açildi. ilker basbuğ bunlarin biryerlerde gömülü silahlarina da el koyuldulugunu milis toplama işinin seferberliğe devredildiğini yani guneydoğu anadoluda bile oyle birseyin olmadigini brifingle televizyonlardan herkese soyledi.Özel kuvvetler ile yapsa yapsa askeri istihbarat jitem isbirliği yapar.Boyle seylere merak saracağiniza 155 polisi arayin daha iyi.Milisi hangi manyak ekledi.
 • nikonnikon7 ay önce
  Treni niye yazdim cunku avrupa birligi ulkelerinde marko polo projesi adi altinda digital bir ulastirma sistemi var kara hava deniz yollari internet uzerinden digital olarak birbirine baglanmis hersey bilgisayarlarin kontrolunde formalite ve prosedurler asilmis hem cok hizli hem neyin nerde oldugunu anlik gorebiliyorsunuz.Turkiyenin trakyada tren yolu yek hat ve yavas.Karayolu kapikule sinir kapisi guzel onun disinda turkiye bu projenin disina mi itilmis acaba yetkililer gozunuzu acin taa cine kadar demiryolunuz var heryerde hizli tren hatlariniz var fakat avrupaya esek sirtinda gidiyorsunuz biraz daha dikkat
 • nikonnikon7 ay önce
  Sirkeci garindan kalkan bir tren avrupaya mazotlu marsandizlerle beygir gucunde degil tek hat esek hizinda gidiyor biliyor muydunuz.Almanyadan gelen araba yuklu vagonlar da tek hat elektirikli fakat esek hizinda istanbula geliyor.Gecenlerde yagmur ve selden kaza oldu cok uzuntu verici.Hizli trenin gelecegi de yok.Zaten karayolu daha kullanisli trenleri yoksa otobuse binsinler hava alanlari da yok hem gerek de yok bin git istanbula ordan gidersin.Yalniz yuk trenleri gulmuyorlar.
 • gladiogladio7 ay önce
  Bu feto cu manyaklar jarjorunde 15 fisek bulunan bitli piyadeyi caddeye sokaga cikarip hepinizi korkuttu.O tanklarin savasacak takadi bile yok akuleri bile calinti be
 • İkrarİkrar7 ay önce
  Piristim ve agrasip durak siz galiba dusunneden yazanlar,danmisiniz yoksa hani kalemi saga sola karalarya insan kalemi konturol eder .bu yazdiginizi siz okuya biluyirmusunuz yoksa aksamdan sizanlardanmisiniz,isinize gelmiyene saygi gostermeden kizanlardsnmisiniz .
 • gladiogladio7 ay önce
  Olmadigini dusundugunuz seye bu merak niye ozel kuvvetlerden olsa olsa devlet muhafizi olur.Kardesim biz sat sas komandolari falaniz bi eksigimiz yok elhamdulillah.Feto culerin ozel kuvvetlere saldirmasi degil ozel harekat polislerine saldirmasi tehlikeliydi anladin mi
 • pirstimpirstim7 ay önce
  psikopata sariyorum.Sizi burda bi derdest ederlerse yanlis anlayip.
 • agrasif durakagrasif durak7 ay önce
  Pardon ne dediginizi anlayamamistim oyle birsey yok galiba...
 • muhafizmuhafiz7 ay önce
  Kibrista 2004 yilinda referandum yapiliyor ve turk tarafi %64 evet rum tarafi %75 hayir.Feto culer darbe girisimisonrasinda yunanistana iltica ediyorlar.Bunu nasil izah edeceksiniz edemiyeceksiniz cunku 2004 yilinda turkiyede demokrasi bitti seriat basladi.2004 den once 2004 den sonra olmak yada olmamak iste butun mesele bu milliyetci cephe bitti mesrutiyet istibdat totaliter provakatif rejim basladi.Hakli olan haksiz haksiz olan hakli oldu.Sanal bir helenik isgal siyasete egemen olunca istiklal savasi cikti sol ve sag iktidari paylasti.Mesrutiyet rejimi sanal olarak etnik bolucu muhalefeti yaratti devlet etnik olarak diyaspora savunmasi tavrini aldi.Kuresel etkenler osmanli emperyalist yayilmaci olmasi gerekenden cok daha gucluhilafet iktidarininkarsisinda cihadist islami muhalefet teroru ve savaslari cikardi rejim bisna hersek osmanli devletine donustu.Ergenekon davalari feto ayaklanmasi baskanlik sistemi askerin suriyeye girmesi gelismeleri oldu.Bunlar olurken sizin akliniz nerdeydi ust ast akil bozuntulari.
 • İkrarİkrar7 ay önce
  Nurettin bey gec fark ettim gullerin pesinden kosarken cimenleri ezmisiz.inanki hayatimizdan bezmisiz cift basli ejdarha gibi hayat .funyamizi ve ahirtimizibu sartlarda kazanamayiz,peki fotoculere af cikarsa artik sehit olarak hem ulkemize hem ahirtimizi kurtaralim bu mhp nemleket meselesi yok tipki chp gibi oldu olasi ikisinide sevmemben akp acirim gidisati iyi gormuyom yazdigin icin Allah razi olsun.
 • Halil MeydanHalil Meydan7 ay önce
  Onlar öyle cezalarını aldılarki .Kimse kurtaramaz onları vehime kapılmanın gereği yok.
 • DallıDallı7 ay önce
  ...Ülkeyi yönetenler o kadar acizler mi?..
 • Kardan Adam1Kardan Adam17 ay önce
  F.G.(Kardan Adam) yıllarca hizmet hizmet, okul okul diye diye ağlaya ağlaya kartopu gibi büyüdü. İlk başlarda intisap edenler "büyük dava" uğruna fedakar ve karşılıksız çalıştılar. Kartopu büyüdükçe katılımlar anormal hızlandı. İntisap edenler hem veriyor hem de alıyordu. Bu cereyan kapılanlar aşk ve cezbe içinde dünya işleri tıkırında örneğin sınavlar kazanılıyor , makamlar elde ediliyor, olmazlar oluyordu. DEVAMI VAR
 • Uğur KartalUğur Kartal7 ay önce
  idam gelse ip ithalatına başlarız,cari açık artar bence gelmesin.
 • Kasim GulekKasim Gulek7 ay önce
  Rockefeller bursuyla okuyan ilk Turk siyasetci CHP genel sekreteri Kasim Gulek Feto'yu kuran kişi. Feto'yu koruyup 1999 ve 2003 arasi devlet icinde hemen her kadroya dolduran, buyuten bir baska Rockefeller burlusu Bulent Ecevit CHP'nin eski genel baskani. "Okyanus otesinden gelen telefonun samimiyetine inaniyorum" diyen bir baska Rockefeller burslusu Deniz Baykal CHP genel baskani. Ecevit ve Baykal'in vatan saverliginden suphesi olan var mi? Yok. Hic sanmam. Ama kisaca CHP= Fetö.
 • ruzgar guluruzgar gulu7 ay önce
  Bu feto ergenekondan daha tehlikeli renklendirme ve sizma talimatlari ile batida seriat ve buna bagli turk soluna kolayca sizdiklarinda provakasyonlari beni korkutmuyor guclenmesine dikkat etmek gerekir.Feto ile mucadele sona erdiginde nur topu gibi bir bosna hersek osmanli devleti kalacak geriye bu ise kuresel cihatci hilafet savaslari seriat ve islam devrimi ayaklanmalarina davetiye olacaktir.Feto cok tehlikeli oldugu kadar turk siyaseti hicbir varlik gosteremeyecek durumdadir.Biz akp li degiliz diyen butun siyasetler cokmus yenilmis zavallidir guclu olan yine isyancilarin yerel ayaklanma otonom bolgeler olusturma boluculuk ayrilikcilik etnik catisma siyasetleridir.12 eylulden once askerlerin ele gecirdigi haritalarda ulke tam ortadan ikiye etnik catisnakarla timur yildirm devletlerine bolundugu goruluyordu.Kck seytan gibi feto yu kudurttu baskanlik sistemi getirtti bu baskanlik sistemi eyaletler sistemini eyaletler sistemi osmanli eyaleti ve diger osmanli sancaklarini zorlayacaktir.Idam cezasi ise sacma sapan suclara verilerek sokak eylemcisi cocuklar ailelerinden alinarak guvenlik kuvvetleri siyasi olarak sikistirilip korkarak gorev yapmaya zorlanmaktadir.Idlip afrin hatay gaziantep kilis suriyedeki amerikan askerleri de kuresel cihadist islami teror ve ic savaslardir emperyalist hilafet devleti ile cihadist islam muhalefeti temel celiskidir kck ve feto etnik catismadir emperyalistcuntaci solculari hedef almaktadir.Esas yapilmak istenen sey turkiyeyi bosnaya cevirmektir.buyrun cenaze namazina.
 • ramazanramazan7 ay önce
  Sürecin uzaması, güçlü fetöcülere ( siyasi ve mali bakımdan ) dokunulamaması ve gerçek suçluların ayırt edilip cezalarının kesinleştirirlmemesi yargılamayı asıl sabote eden en büyük etmen. Adalet eğer zamanında vuku bulmazsa, başka adaletsizliklerin ortaya çıkması engellenemez. Bu çıkan adaletsizliklerde haklıyken haksız duruma düşme durumuna sokabilir devleti. Suçlu suçsuz ayrıştırılmalı ve acilen bu işi bilinçli organize eden ve hainlik edenler haricindekiler salınmalıdır. Bu yapılmazsa, yani güçlü diye asıl suçlulara ceza verilmezse, eksik gerçekleşecek adalet tüm ibadet katmanının da devlete düşman olmaya devam etmesine neden olur. Devlet ibadet katmanını kendi yanına çekmelidir. İhanet kısmı da mevki gözetmeden acilen cezalandırılmalıdır.
 • AhmetAhmet7 ay önce
  Fetö ile mücadelede sağlam bir yol haritası çizilmeli ibadet tabakası Sayın Binali Yıldırımın dediği gibi ayrıştırılmalı ve rehabilite edilmeli. Ticaret ve ihanet tabakasının üzerine gidilip bütün ümitleri tüketilmeli. Nitekim Sayın Başkanımızın dediği gibi at izini it izinden ayırt edecek içtihatlar geliştirilip bu meseleyi garibanların üzerine atmadan çözmemiz gerekiyor. Yoksa mağduriyetler olduğu sürece bunların ümitleri tükenmez soyları sopları da kurumaz
 • yazıYORUMyazıYORUM7 ay önce
  Cumhurbaşkanlığı bünyesinde FETÖ ile etkin mücadele birimi kurulmalı ve başınada Nurettin VEREN getirilmeli. Bu tecrübede bir insan istihbarata gerek kalmaksızın kişinin aturup kalkmasından atıp tutmasında yan gözle bakmasından kimin FETÖ cü olup olmadığını anlar. Böyle bir insanın konuştuklarının yazdıklarının kaale alınmayıp kendince mücadele ettiğini zanneden insanların biryerlere atanması kasıt değilse ahmaklıktır!
 • yazıYORUMyazıYORUM7 ay önce
  CECO denilen dingil sizin gibi yeni ortakları varken FETÖ tabii ki çökertilemez. Dikkat ettim, bu ülkede devletin milletin yanında duran hangi kurum kuruluş örgüt parti vs. ne varsa siz hep bunlara düşmansınız. Bir zamanlar FETÖ denilen sahtekarlar düzenbazlar devletin milletin yanındaymış gibi yapardı siz onlara düşmandınız ne zaman bunlar devlet millet düşmanı olduklarını açık ettiler siz hemen yanlarına koştunuz kapılarında nöbete başladınız. iŞTE SİZ BUSUNUZ. Sız klasik CHP-PKK-IYI Pırtı zihniyetisiniz!
 • Terzi RemziTerzi Remzi7 ay önce
  Sayın Veren,sanki temennileri,ni yazmış gibisin.Yüzlerce Fetöcü ağır cezalar,müebbet aldı.Sen sanki Fetö,yü yüceltir gibi güçlü göstermeye çalışıyorsun.Kafanı takma,varsa hapisten çıkacak çömez fetöcü...onları berberde,terzide,pazar yerinde,sokak arasında bu millet halleder.!
 • BurhanBurhan7 ay önce
  Akp bu şekilde davranarak maalesef kendi tabanını kaybediyor!
 • CECOCECO7 ay önce
  Nede olmasa eski ortakları. Gönül ve hedef birliklerivar
 • Yunus16Yunus167 ay önce
  İDAMI;23 YILÖNCE (1995-1997) PKK YA KARŞI MÜCADELE EDERKEN KENDİ ARAMIZDA KONUŞUYORDUK, İDAM OLMADAN TERÖR BİTMEZ DİYE, 20 YIL SONRA DEVLETİN BAŞI İDAM DEDİ. TERÖR SADECE ASKER POLİS İLE BİTMEZ. AĞIR TERÖR KANUNLARININ İÇİNDE İDAM OLMASI ŞART. AKSİ TAKDİRDE PKK 35 YILDIR KONUŞULUYOR, FETÖ YÜDE 50 YIL KONUŞURLAR. AVRUPA KANUNLARI İLE BİZE HUZUR GELMEZ.
 • romansonromanson7 ay önce
  Bunlar askeri darbe yaptilar hala aralarinda telefonlasiyorlar yakalanip duruyorlar.Niye irtibatlarini koparmiyorlar yoksa bunlarin darbeden daha onemli neleri olabilir dogudaki kitlesel varligi veya yurt disi baglantilari yada gelecege iliskin bizim bilmedigimiz planlari mi vatandas merak ediyor baskanlik sistemi yerel belediye secimleri bazinda sakincalar iceriyor seriat disi siyasetlerin basarilarindan mi korkuyorlar.Okullara kamu kuruluslarina ogrenci ogretmen veya personel alimi akp nin elinde isteyen rahatca girebiliyor bunlarin zorlari ne yaa.
 • selamselam7 ay önce
  Gördüğümüz alttan alta dirsek temasi kurmalaridir malesef siyaset böyle bir şey bir anda çikarin için üçyüz altmiş derece dönebilirsin güzel bir manevra alani.nasil olsa insanimiz vicdan sahibi ya bunu da affeder.. seçimlerden sonraki gidişattan korktum demek ki her iş köprüyü geçene gücü eline alana kadarmiş.. napalim gayba ancak Allah bilir onun hükmünü iradesinin tecellisini raziyiz her seyi gözler önüne seriyor doğruyu görelim diye. Allah en güzel vekildir.
 • selamselam7 ay önce
  Gözlemlerimiz alttan alta dirsek temasi kurmalaridir malesef siyaset böyle bir şey bir anda çikarin için üçyüz altmiş derece dönebilirsin güzel bir manevra alani.nasil olsa insanimiz vicdan sahibi ya bunu da affeder.. şahsen seçimlerden sonraki gidişattan korktum demek ki her iş köprüyü geçene gücü eline alana kadarmiş. napalim gayba ancak Allah bilir onun hükmünü iradesinin tecellisini raziyiz her seyi gözler önüne seriyor doğruyu görelim diye. Allah en güzel vekildir.
 • İdam beklerken af!İdam beklerken af!7 ay önce
  Yolda yürüyen adamın biri aynı anda şiddetle de kıvranmaktadır. Tam karşısından ise iki doktor yanyana yürüyerek gelmektedirler,birincisi ötekine; 'bu adam midepiyopraktik histopmofisel krampomani geçiriyor!' der; öbürü; 'hayır, teşhisin yanlış: kzimühitorifisirik sirozmal şişmanozik bu adam!' der. Anlaşamazlar ve: 'Peki o zaman kendisine soralım' derler. Adamın cevabı: 'ikiniz de yanlışsınız ve hatta ben de' dir! Devam eder: 'Os...k umdum b.. çıktı, azıcık umdum çok çıktı' der! Evet, zavallı adam osu..cağını sanarken umulmadık biçimde yolun ortasında s..mıştır! Tüh bee, aynı anda yanılan üç kişi!
 • romansonromanson7 ay önce
  net olarak size sunu soyliyebilirim guneydoguda feto yok baska tarikat veya cemaatler var diyebilir misiniz ? Batida baska tarkikat ve cemmatler var kimse fetocu degil diyebilir misiniz.Akp uzun yillar iktidarda olmasaydi feto bu kadar zivanadan cikabilir miydi ? Baskanlik sistemi ve belediye secimleri fetonun renklendirme sizma talimatlari bunlar batiya siziyor olabilir ergenekoncularin bati calisma grubu gibi bu secimlerde hdp nin batidaki kurt oylarini almasina benzemiyor mu.Kendimizi kandirmiyalim feto yasadisiysa yasal faaliyetlere baska tarikatlara yonelmesi de mumkundur.
 • Cavit Cavit 7 ay önce
  İyide bizim elimiz armut mu topluyor,her seferinde topu taca neden atıyoruz veren abi.Bizim hiç mi tedbirimiz ,hiç mi irademiz yokki birileri hep karıştırabiliyor.Fetö ne zaman bitecek,bitti diyoruz sonra yine fetö diyoruz.İnandırılıcığımızı kaybetmeyelim