• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Nurettin Veren
Nurettin Veren
TÜM YAZILARI

Trump’ın cin şişesinden, Brunson bahanesi çıktı!!!

14 Ağustos 2018
A


Nurettin Veren İletişim: [email protected]

Ne olduysa oldu. Papaz Brunson cezaevinden çıkar çıkmaz oldu. Adeta cin şişeden çıktı, dolar da zirvelere çıktı ve hızla yükselerek 6 lirayı geçti. Dolar bir senelik yükselişini, bir haftada gerçekleştirdi. O zaman bu iş Papaz Brunson’ın vebali ise, iyi bir iş anlaşması yapılmadığı düşünülerek, Papaz’ın dışarıya çıkarılıp elektronik kelepçeyle serbest bırakılması, krizi tetikleyen bir sebep olmuştur. 

Madem ki Men Dakka Dukka diyerek cevap verilmesi gerekiyor, bu işin çözümü de papazı tekrar içeriye tıkarak, şişeden çıkan cin gibi tekrar şişeye koyup, tıpasını da sımsıkı bastıralım, o zaman belki dolar eski yerine hızla geri döner. Bunların anladığı dil buysa, o dilden cevap vermek gerekir. Hiçbir kural tanımayan bu haydut devlet ve sarı şeytana verilecek cevap bu şekilde olmalıdır.

Halbuki bu işin karşısında gerçek ciddi bir devlet ve müttefik varmış gibi düşünerek, çözmek üzere ABD’ye giden bakanlar ve yardımcıları, papaz Brunson’ı cezaevinden ev hapsine çıkardıkları için bir çözüm ve bir mutabakat teklifi beklerken, karşılarında ciddi bir muhatap dahi bulamadılar. 

İki hafta önceki Trump’ın yardımcısı Mike Pence konuşmasında, Andrew Brunson’ın seyirciler arasında olan kızı Jacqueline Brunson’a da seslendi.

Jacqueline sana söz veriyorum. Babana da dün söylediğim gibi, Başkan Trump ve ben, tamamen serbest kalıp, ailesine ve ülkesine dönünceye kadar çalışmaya devam edeceğiz, Türkiye’ye karşı her türlü baskıyı uygulayacağız dedi ve bir günde %20’lik bir Dolar, Euro ve Altın yükseliş rallisi başladı. 

ABD-Türkiye arasındaki krizi görüşmek için Washington da yapılan toplantıda, ev hapsine çıkmasının yeterli olmadığını, Brunson’ın ve 15 Temmuz’dan sonra ABD konsolosluğunda çalışanlardan 15 tutuklunun da bir an evvel serbest bırakılmasını istediler. Wall Street Journal gazetesi ise; görüşmelere ilişkin Türkiye ile ABD arasında anlaşmanın sağlanamadığını, Türk yetkililerin Brunson’ın serbest bırakılacağına dair bir garanti vermediğini, Trump yönetiminin yeni yaptırımları hayata geçirme noktasına geldiğini öne sürdü. Yani bir Papaz’ın devletlerarası ilişkilerde, 68 yıldır NATO müttefiki olan Türkiye’yi elinin tersiyle itecek kadar açık bir ihanet ve kalleşlik yaptığı ortaya çıkmış oldu. 

Uluslararası ilişkilerde görülüyor ki, vefa ve dostluk değil, ulusal çıkarlar önemlidir. Papaz Brunson için yapılan bu mücadele de verilmek istenen mesaj, dünyanın her tarafında Brunson gibi misyonerlik ve papazlık yapan ajanlarına, özellikle FETÖ teşkilatına büyük bir güvence vermek istediklerini göstermek için açık bir mesajdır.

Bu sadece bir papazın hukuku için yapılan bir takas değil, birimiz hepimiz, hepimiz birimiz için anlayışındaki bir devlet mantalitesi ile bir asker için veya bir papaz için bütün devletin imkanlarını, dost ve müttefik olan NATO üyesi olan Türkiye’ye karşı, rahatlıkla harp ilan edilebilecek kadar rest çekmesi demektir. 

İslam ahlak anlayışı olan bu husus, maalesef Evenjalist haçlı dünyasında bize karşı uygulanmaktadır. 15 Temmuz FETÖ darbe girişimi kapsamında tutuklanan ABD vatandaşları ve İstanbul’daki ABD konsolosluğunda çalışan FETÖ’cü Türk vatandaşlarının tahliye talebini de ortaya koydu. Ayrıca darbe girişimi sonrası Türkiye’de tutuklanan NASA çalışanı Serkan Gölge ile diğer FETÖ tutukluları da, ABD’nin Türkiye’deki temsilciliklerinde çalışan Hamza Uluçay ve Metin Topuz da, müzakereler de tahliyeleri konusunda yazılı talepleri istenenler arasında yer aldı. 

Buradan anlaşılıyor ki; Türkiye ile ABD arasındaki uzlaşma değil, diplomatik kanallarda yaşanan bu gelişmeler vasıtasıyla, krizi derinleştirmek istiyorlar. ABD’nin Brunson diye bir derdi yok. Papaz Brunson üzerinden ABD-FETÖ ilişkilerinin ortaya çıkarılmasını engellemeye çalışıyor. 

ABD iki ülke arasındaki sorunlara ortak bir çözüm bulmak yerine, Amerika FETÖ ilişkilerini gözler önüne seren Brunson, diğer FETÖ tuttuklarını masaya taşımak istiyor. 80 koli evrak ile darbeci FETO’nun iadesi talebimizi görmezden gelip, suç bastırırcasına özrü kabahatinden büyük bir davranışla, açık açık yaptığı suçlamalarla 15 Temmuz darbe ve ihanet suçlularının dahi suçsuz olduklarını iddia ederek, serbest bırakılmalarını da öne sürüyor?

Aç kurda karşı zillet göstermek, onun iştahını kabartır. 

Açıkçası bu verdiğiniz tavizler eğer böyle devam ederse, FETÖ elebaşının iadesi için önümüze konulacak diğer belgeleri işleme koymak istemeyen ABD, FETÖ’cülerin tamamının yurtdışına çıkmasını, cezaevlerinden çıkarılıp ABD’ye iadesini isteyecek kadar küstah ve cüretkar davranabilecektir. 

Halk Bankası başkan yardımcısı Hakan Atilla’nın tutukluluğu konusunda hiçbir geri adım atmayan, İran›a yönelik yaptırım baskılarını artırarak, iki dost ve sınırdaş ülkeyi bir birine düşman hale getirmeye zorluyor. 

ABD kriz diplomasisi ile açık bir şekilde, Türkiye’yi Suriye, Rusya ve İran’a düşman ederek, koltuğunun altına sıkıştırmaya çalışıyor.  

Türkiye’nin Rusya’dan S-400 füzesi satın almasına karşı, Amerika F-35 uçaklarının teslimatını iptal ederek, Türkiye›nin Rusya ve İran ile ortaklığı, FETÖ, PKK ve PYD ile mücadele konusundaki ısrarından rahatsızlık duyuyor. Amerika, İran yaptırımlarına da uymama konusunda sinyaller veren Türkiye’yi dize getirmeyi hedefliyor.

Bu olayların Güney Afrika’daki BRICS toplantısı sonrasına denk gelmesi, Brezilya, Rusya, Hindistan, Çin eksenindeki dolara karşı ciddi bir mücadelenin ortak atılan bir adımı olması doların itibarını dünyada kaybettirecek endişesi, sarı şeytanın bu şekilde davranmasına ve çılgınlıklar yapmasına sebep olmuştur. 

Allah’ın izni ile oyuna gelmeyeceğiz, Venezüella başkanı Madura’ya yapılan suikast girişimini de, bu oyunun bir parçası olduğunu unutmayacağız.

 

x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23