Şüpheli cinayetlerde FETÖ parmağı araştırılmalıdır!!!

01 Ağustos 2018 Çarşamba

Kadir Demirel’in cinayete kurban gitmesinin sene-i devriyesi itibariyle, 26 Temmuz 2018 perşembe günkü Akit gazetesinin sürmanşetinde, önemli bir konu ele alınmıştı. Mahkeme kurbanları değil, katilin geleceğini düşündü. Kadir Demirel’in cinayetinde katilin lehinde skandal gerekçeler konuşuldu ve yazıldı. 

29 Mayıs 2017’de kızı ile damadı arasındaki sorunu çözmeye giden Akit Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Kadir Demirel, cani damat Cemil Yavuz Karanfil tarafından hunharca katledilmişti. Cinayetten önce bir Rambo bıçağı temin ederek, cinayetin önceden planlandığı açık bir şekilde ortaya çıktığı halde, Kadir Demirel’in 4, kızı Esma’nın 2 defa bıçaklanmasını, yargı tasarlama suçu olarak görmedi. Dedeleri ve annelerinin çocuklarının gözleri önünde bıçaklanmasını ve çocukların psikolojik halini dikkate almadı. 

Cemil Yavuz Karanfil polise teslim olmamak için 105 gün boyunca kaçtı. Yunanistan’a kaçmak üzere hazırlık yaparken yakalandı. Cinayet mahalli belli, cinayeti işleyen belli ve nereye gidebileceği ihtimalleri emniyet tarafından rahatlıkla bulunması çok kolay olan katilin, bizim o güne denk gelen köşe yazımızın ertesi günü katil yakalandı. Hem de Seferihisar tarafında denize yakın, yurt dışına kaçabilme ihtimalinin kuvvetli olduğu bir bölgede yakalandı. (Yazdığım tarih 2017-09 ve köşe yazımın başlığı FETÖ cinayetlerini eldivensiz yapmaz yazısı idi.) 

Burada dikkat çekmeye çalıştığımız husus, FETÖ’cü polisler tarafından zaman kazandırılarak, katilin kaçmasına zemin mi hazırlanmak istendi. FETÖ’nün parmağı olabilir mi düşüncesini akla getiriyor.

Kadir Demirel; 1990-95 yıllarında, Zaman Gazetesi’nde Genel Müdürlük yaptığım zamandan itibaren tanıdığım bir personeldi. Efendi, dürüst, namazlarında dikkatli, mesleğine ciddiyetle bağlı olan, Orta Asya Türk Cumhuriyetlerinde ve en son Moskova Zaman Gazetesi’nde görev yaptı. FETÖ’nün aleyhinde pek çok yazılar ve makaleler yazdı. Geçmişte de örgütün önemli sırlarını biliyor olması, bu düşünceyi kuvvetlendiriyor. FETÖ’nün devlet ile kafa kafaya gelmesinden önce, değişik görevlerde bulundu, ihaneti sezdi ve ayrıldı. 

Yıllar sonra rahmetli Hasan Karakaya kardeşimizin vesilesiyle Kırklareli cezaevinden çıktıktan sonra, Akit gazetesinde göreve başlamam için beni Mustafa Karahasanoğlu ağabeyimizle tanıştırdı ve orada göreve başladığım zaman Kadir Demirel ile karşılaştım, bana kendisini hatırlayıp, hatırlamadığımı sordu, çünkü görüşmeyeli uzun zaman olmuştu ve ben de kendisini hatırladığımı söyledim ve 1,5 yıla yakın beraber çalıştık. 

Kadir Demirel, Hasan Karakaya kardeşimizin hacda, Cumhurbaşkanımızla seyahat ederken vefat etmesinden sonra, Akit gazetesine Genel Yayın Yönetmeni olarak atanmıştı. Bütün gayretiyle Hasan Karakaya kardeşimizin yazı üslubunu devam ettirerek, bu boşluğu doldurmak heyecanı ile canla başla FETÖ yapılanması hakkında daha önce bildiklerini de kullanarak, yazılarına aynı heyecanla devam ediyordu. 

Hasan Karakaya’nın ölümünden 1 yıl sonra, Kadir Demirel’in de öldürülmüş olması, gazetenin 2 genel yayın yönetmeninin üst üste ölümü ve bundan kısa bir zaman sonra Nurettin Veren’in zehirlenme olayı, yine Akit Gazetesi’ne yapılan bombalı saldırı, bu işte FETÖ’nün bir parmak izi olabileceği ihtimalini kuvvetlendiriyor. 

Beni en çok düşündüren; Kadir Demirel’in katilinin 105 gün yakalanmaması ve benim köşe yazımın ertesi günü yakalanmış olmasıdır.

FETÖ’nün stratejisi yapacağı işleri bilardo metodunu kullanarak, normal hadiselerin arkasına saklanarak, kesinlikle iz bırakmamaya azami derecede dikkat eder. Örgüt hedef saptırır ve olayı faili meçhuller arasına kaydeder. 

Denizli’de vefatından 2 ay önce makamında ziyaret ettiğim şehit Başsavcı Mustafa Alper’in kazasının ardından, hain FETÖ firarisi (Emre Uslu’dan skandal bir twet mesajı gelmişti. Mesajında Denizli savcısı binlerce masum kadın, çocuk, genç, içeri tıktı, üstüne de kamyon devrilmiş ölmüş, yaşasın zalimler için Cehennem diyordu) bu twet cinayetin açıkça FETÖ’nün ayak izine işaret ediyor. 

Emre Uslu, Kadir Demirel cinayeti sonrası attığı twet ile, tıpkı Denizli Cumhuriyet Savcısına küstahça yazdığı mesaj gibi, Kadir Demirel için de attığı mesajında yaşasın zalimler için cehennem diyor. Bu da açıkça FETÖ’nün parmak izine işaret ediyor. Allah şerrinden ve fitnelerinden muhafaza eylesin. 

FETÖ’nün eldiven ile yaptığı ve saklamaya çalıştığı bu cinayetlerin yanı sıra, Adil Öksüz’ün arkadaşı eski FETÖ’cü Prof. Hüdaverdi Adam, gözaltına alınıp salındıktan kısa bir süre sonra, Düzce’de yolun kenarında beklerken ticari taksinin çarpması sonucu vefat etti. Önemli konu ise; Hüdaverdi Adam’ın tabutunun üstüne atılan atkıda düğünümüze hoş geldin yazısı ile gömüldü. Bu şaibeli ölümün de FETÖ ile ilişkisi araştırılmalıdır.

Hrant Dink, Ahmet Taner Kışlalı, Uğur Mumcu, Hablemitoğlu cinayetleri gibi yıllarca üstü örtülüp, daha sonra dosyasının açıldığı gibi tekrar FETO’nun parmağının ve izlerinin çıkabileceği hususunu da, şimdiden iyice araştırmak ve bu işin yine böyle bir şekilde FETO’nun organize etmiş olabileceği ihtimalini tespit edebilmek için, emniyet kriminal teşkilatının ve cinayet masasının, işin peşini bırakmayacağını umut ediyorum. 

Vefatının sene-i devriyesi itibariyle, rahmetli Kadir Demirel’in ve Hasan Karakaya kardeşimizin ruhlarına Fatihalar okuyarak, ailelerine tekrar başsağlığı diliyorum ve inşallah karanlık noktalar varsa aydınlanacaktır. 

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • ahmetahmet6 ay önce
  rahmeti kadir demirel damadını tanıyamamış mı.. ya da kızı hiç uyarmamış mı..
 • ESTERGONLUESTERGONLU6 ay önce
  Sadakte !....
 • FETÖPKK-AJANLIK-ARKEOLOJİFETÖPKK-AJANLIK-ARKEOLOJİ6 ay önce
  FETÖ'nün ve PKK'nın Rahibi Brunsonu'nun ilişkilerinin bazı antropologlara,arkeologlara, müzecilere, sanat tarihçilerine, tarihçilere,Bizansçılara ve Süryanicilere kadar uzandığını duyarsak şaşırmayalım. Mardin, Batman, Urfa ve Diyarbakır'daki bazı eski ve yeni müze ve üniversite personeline kadar ulaştığını duyar isek HİÇ ŞAŞIRMAYALIM... Amerikada'da Brunson'un koruyucu çoğırtkanlığını yapan CHP eski milletvekili antropoloğun ve arkeolog eşinin Güneydoğu'daki gelmiş geçmiş bazı akademisyen, meslektaş ve dost bağlantıları ilginç tablolar sunuyor. Bazı müzecilerin ve Süryanice uzmanlarının sosyal medya hesaplarında çocuk ve öğrenci faaliyetleri adı altında mütemadiyen çivi yazısı, hiyeroglif ve Süryanice paylaştığı yazıları ve rakamları deşifre edebilecek kaç tane MİT istihbara ve bilişim suçları uzman personeli var???? Ya çocuk resimleri ve sanatı altında paylaştıkları ve kalabalık grup fotoğraflarında çoçuklardan bir ikisine giydirilip çıkartılmış resimli ve yazılı tişörtler, montlar, çantalar??? Sanal ortamda aralarında kullandıkları bir iletişim yöntemiyle mesajlar ve algılar paylaşılıyor...
 • FETÖPKK-AJANLIK-ARKEOLOJİFETÖPKK-AJANLIK-ARKEOLOJİ6 ay önce
  FETÖ'nün ve PKK'nın Rahibi Brunsonu'nun ilişkilerinin bazı antropologlara,arkeologlara, müzecilere, sanat tarihçilerine, tarihçilere,Bizansçılara ve Süryanicilere kadar uzandığını duyarsak şaşırmayalım. Mardin, Batman, Urfa ve Diyarbakır'daki bazı eski ve yeni müze ve üniversite personeline kadar ulaştığını duyar isek HİÇ ŞAŞIRMAYALIM... Amerikada'da Brunson'un koruyucu çoğırtkanlığını yapan CHP eski milletvekili antropoloğun ve arkeolog eşinin Güneydoğu'daki gelmiş geçmiş bazı akademisyen, meslektaş ve dost bağlantıları ilginç tablolar sunuyor. Bazı müzecilerin ve Süryanice uzmanlarının sosyal medya hesaplarında çocuk ve öğrenci faaliyetleri adı altında mütemadiyen çivi yazısı, hiyeroglif ve Süryanice paylaştığı yazıları ve rakamları deşifre edebilecek kaç tane MİT istihbara ve bilişim suçları uzman personeli var????
 • Veli Veli 6 ay önce
  Bir hatıra nakletmek istedim,,, aklıma geldi. Yıllar önceydi 25 yıl. Erzurumda öğrenci iken,,, Erzurum unuzak bir kasabasına yolumuz düştütesadüf ya.. Öğrenci yurdunu ziyaret ettik. Yurt müdürü arkadaşım, (fetö yurdu). Kendi eliyle ve kalıbını da kendisi yapmış olmanın verdiği gurur ile bizeAtatürk heykelini yaptığını ve bu işi geliştirerek Türkiye nin diğer bölgelerindeki başka yurtlarına da gönderdiğini söyledi...
 • Yunus16Yunus166 ay önce
  DENİZLİ SAVCIMIZIN BAŞINI 250 FETÖ DOSYASI YEMİŞTİR, TÜRKİYE REKORUDUR. DENİZLİ 250 DOSYA DA İKEN FETÖ NÜN BAŞŞEHRİ KOSKOCA BURSA 180 DOSYADA İDİ? SUİKAST OLDUĞU APAÇIK ORTADA. KAMYON ŞOFÖRÜ NE OLDU? MAHKEME NE OLDU? 15 TEMMUZDA FETÖ YÜ MİLLET DURDURDU, CUMHURİYETİ DİREKTEN MİLLET ALDI? FETÖ YÜ GÖMMEK DE CUMHURİYET SAVCILARININ GÖREVİ. DENİZLİ SAVCIMIZIN KANI YERDE KALMASIN.
 • Yunus16Yunus166 ay önce
  ÜLKEMİZDE İŞLENEN CİNAYETLERİN SUİKASTLARIN KATLİAMLARIN TAMAMI CIA, MOSSAD, M16, BND YÖNETİMİNDE SİLAHLI TERÖR ÖRGÜTLERİ FETÖ, PKK, DHKPC.... TARAFINDAN İŞLENMİŞTİR? MAŞALAR İÇİMİZDEKİ HAİNLERDİR? PEKİ CUMHURİYET SAVCILARIMIZ MAŞALARDAN SONUCA GİDEMİYOR MU?

Günün Özeti