• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Nurettin Veren
Nurettin Veren
TÜM YAZILARI

İyi Parti, Saadet Partisi ve HDP’de hakikati görenler çözülmeye başladı

21 Haziran 2018


Nurettin Veren İletişim: [email protected]

Manisa’nın Salihli ilçesinde İYİ Parti İlçe Gençlik Kolları Başkanı İlyas Çınar ile birlikte 250 kişi partiden istifa etti. Son dakikada yapılan bu istifa İYİ Parti içerisinde bir şok etkisi meydana getirdi, çözülmelerin devam edeceği bekleniyor. Sandıklara da büyük ölçüde yansıyabileceği açıktır. 

Akşener’in milliyetçi muhafazakâr özellikle sağ kesimin ve liberal Kemalist kesimin, oylarına talip olarak yola çıkmasına rağmen, davranışları ve söylemleri ile Selahattin Demirtaş’ı açıkça desteklemesi PKK’ya yakın milletvekilleri ile aynı karelerde hareket etmesi ve görünmesi, diğer taraftan Muharrem İnce ile aynı çizgiyi paylaşması, kesinlikle kendisinden umut bekleyenlere güven vermedi.

Daha evvel FETÖ’nün ricası ile ilk defa Tansu Çiller tarafından İçişleri Bakanlığı yapmış olsa da, siyaset sahnesinde görülmemişti. En son Tansu Çiller’in Cumhur ittifakının yanında olduğunu açıklaması, Meral Akşener’in kolunu kanadını kırdı. Tansu Çiller çizgisindeki kitlenin de onun etrafından açıkça dağılacağının işaretini vermiş oldu.

İlyas Çınar milliyetçilik ve vatanseverlikten uzak bir yönetim olması nedeniyle partiden istifa ettiklerini belirten Çınar, Salihli İlçe Başkanlığı’nın gençleri dışladığını, il yönetiminin sorunlarını görmezden geldiğini savundu. 

Meral Akşener’i İçişleri Bakanı yapan Tansu Çiller’in genel başkan ve eski başbakan olarak AK Parti’ye açıkça destek vererek Yenikapı Mitingine katılması, milli birlik ve milli şuur için buradayım ve destek veriyorum demesi, Meral Akşener’in gittikçe çöken gücünün zayıfladığını ve projelerinin geçersizliğini ve parti içerisindeki danışmanların FETÖ dolayısı ile operasyon geçirmesi, yakalanması Meral Akşener’in oylarını ve güvenini gittikçe düşürmektedir. 

Özellikle Tansu Çiller’in bu kampanyada Erdoğan’ın yanında açıkça yer alması ve milli birlik projesinde ve ülkenin kumpaslarla kuşatma ile çepeçevre baskı altında olduğu bir dönemde, tek kurtuluşun milli birlik ve beraberlik ile AK Parti etrafında birleşmekte olduğunu açık ve net bir şekilde söylemesi, Meral Akşener’in durumunu iyice zorlaştırdı. 

Diğer taraftan, Adıyaman’ın Kâhta ilçesinde de, Saadet Partisi ilçe başkanı Ramazan Akbalık, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a destek vermek için partisinden istifa etti. Saadet Partisi’nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a destek vermemesi nedeniyle, Saadet Partisi Kâhta İlçe Başkanı Ramazan Akbalık, Cumhur İttifakı da Saadet Partisi’nin ön koşulsuz olarak yer alması gerektiğini belirterek, bu kutlu yürüyüşe omuz verilmesini her şeyden önce de Saadet Partisi’nin ve Karamollaoğlu’nun öncülük etmesi gerektiğini söyledi. 

Yıllarca Erbakan›ın yakınında olan ve İslami söylemlerle ve kimliği ile öne çıkan Karamollaoğlu’nun, Tansu Çiller’in yaptığı yiğitçe duruşu ve açıklamayı sadece inat ve kıskançlığından dolayı karşı çıktığı, inat ve kıskançlığını bir tarafa bırakıp Cumhur İttifakında milli menfaatlerimiz için Tayyip Erdoğan’a omuz vermesi gerekirken, terörist partinin temsilcisi HDP ile ve ilk defa parti kurup yola çıkan acemi bir başkan olan Meral Akşener ve yıllarca İslam ve Kur’an düşmanlığı yapmış CHP anlayışının yanında yer alması, uzun yıllar unutulmayacak ve Karamollaoğlu bu kadar tecrübesine rağmen yanlış saflarda yer almış olması, özellikle Mahmut Tanal, Muharrem İnce, Selahattin Demirtaş, Kemal Kılıçdaroğlu’na destek olması, “PKK sizi tükürüğüyle boğar, biz sırtımızı PKK’ya PYD’ye dayamışız” diyen Pervin Buldan’ın açıkça “Sayın Abdullah Öcalan bizim liderimizdir, serbest kalması lazımdır, kazanırsak onu cezaevinden çıkaracağız” demesini hazmedebilen, Karamollaoğlu, milletimizin kesinlikle affedemeyeceği ve unutmayacağı bir yola sapmıştır.

16 yıldır tek parti tarafından yönetilen, kesintisiz ve istikrarlı bir şekilde yönetilen ve yükselen ülkemiz, açıkça batı haçlı dünyasını korkutmuş ve ülkemizi tökezletmek için pusuda bekleyen haçlı dünyasının gözü 24 Haziran seçimlerindedir.

İnşallah yükseliş ve istikrar devam edecek, hainlerin ve haçlıların beklentileri kursaklarında kalacak.

 

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23