FETÖ ile iltisaklı olan atamalar, Erdoğan’a olan güveni sarsıyor!!

26 Eylül 2018 Çarşamba

24 Haziran başkanlık seçiminden sonra, gönlümüz arzu ediyordu ki; Erdoğan Başkan seçildikten sonra, halkın içerisinde olup bitenlerle doğrudan ilgilenip, etrafında kendisini kuşatmış yöneticilerin çemberini kırıp, halktan gelecek fikirleri ve düşünceleri rahatlıkla dinleyebilecek, bir merkez ofis kurulacağını söylemişti. 

Bu merkez ofisler de parti dışından tecrübeli danışmanlar ve işin ehli olan insanlarla istişare ederek, ülkenin sıkıntılarına uygun çözümler bulabilecek ofisler, kurulmuş mudur? 

Daha önce, Doğu ve Güneydoğu’daki terör hadiselerinin çözümü için uzman olmayan kişilerden seçilen akil adamlar, Başkanımıza doğru raporlar iletemediğinden faydalı olamamıştı. Bilakis, tepkilere sebep olmuş, adeta bir şova dönüşmüştü ve pek çok lüzumsuz adam devlet kasasından yararlanıp, olayları daha karışık hale getirmişti. 

Tıpkı Meclis ve Darbe Araştırma Komisyonunun, darbe ve FETÖ çalışmalarından bir netice çıkmadığı gibi. FETÖ ile mücadele değişik kamu kurum ve kuruluşlarında, darbeden iki yıl geçtiği halde, aktif olarak askeriye, mülkiye, emniyet ve yargı sistemi içerisinde, her gün yapılan operasyonlarla muvazzaf yüksek rütbeli subaylar, yargı ve emniyet mensuplarının yüzlercesi ele geçirilmektedir.

Darbeden önceki ve sonraki zamanlar içerisinde bu mevki ve makamlar da oldukları süre içerisinde, FETÖ’nün talimatlarıyla devlete yapmış olduğu ihanetlerin, yeni kriterler belirlenerek görev süresi ve yetki alanları içerisinde olan işler, yeni bir FETÖMETRE hazırlanarak, incelenmesini gerektirir. 

Ben 2003-2005 ve 2006 yıllarında yazdığım 3 kitabımda ve 2007’de de Genelkurmay merkezinde 8 saatlik görüntülü ifade kasetimde, canlı yayın programlarımda bu yapının Türkiye’yi bölüp parçalayacak bir terör örgütü olduğunu açık ve net bir şekilde yazmıştım. Örgüt üyelerinin isimleri ve resimleriyle beraber canlı yayınlarım da ve kitaplarımda açıklamıştım. İşte hakiki FETÖMETRE ve FOTOMETRE kriterlerini, MİT ve bütün kurumlarına, bu bilgileri o tarihte vermiştim. İki büyük valiz belge AnkaraTEM elemanlarına ve 3 gün aralıksız arka arkaya İzmir TEM şubeye, 1 yıl özellikle MİT’ten gönderilen ismi bende kayıtlı, 2 görevli isme verdiğim bilgiler ile örgütün 200 bine ulaşabilecek mensuplarını bulmak mümkün idi. 

Bütün bunlar hakiki bir FETÖMETRE ve FOTOMETRE değil midir?

Şimdi Nurettin Veren olarak, buradan bütün yetkililere soruyorum? Benim 2007 yılında Genelkurmay’a verdiğim, 8 saatlik ifademin önce kayboldu denilip, 2017’de ise, Ankara adli emanette olduğu ortaya çıkan ifadem, neden ve niçin gündeme getirilmiyor?

Bilgi zamanında uygulamaya geçer ve değerlendirilirse bir kıymet kazanır. Geç kalınmış adalet, adalet değildir.

Bu kadar alametleri, delilleri ortaya çıkan yapılanmanın, bütün elemanları o tarihlerde Türkiye’de olan bu örgütün, hiçbir tahkikatı ve araştırılması yapılmadan, cemaat ve hizmet hareketi denilerek, bir canavar haline gelmesine yol verenlerin vebali yok mudur?

250 şehit, 3000 civarında gazimizin ve ülkemizin geçirdiği büyük sarsıntının sorumlusu olan siyasilerin, hâlâ daha tekrar darbe olmaz gibi davranmaları, kesinlikle milletimizin ve benim affedemeyeceğim çok büyük bir günahtır. 

Bazen yöneticilerin etrafında oluşan bir grup menfaatçi danışmanlar, halkın yöneticilere ulaşmalarına engel olur. Güya onu meşgul etmemek için ve ona zarar gelmemesi veyahut da onların Başkana ulaşıp kafalarını karıştırmamak için gelenleri engellerler. Yönetici bu çemberi kıramadığı için bütün iyi niyetine rağmen hata eder. Aslında bunu çözmenin yolu, zaman zaman en yakınlarını kendilerinden uzaklaştırmaktır. 

Hz. Ömer de bu gibi olayların farkında olan bir yöneticidir. Namaz esnasında sırtından hançerlendiği zaman, bu duygu ve düşüncesini ve geç kalmış olduğunun pişmanlığını şöyle fısıldar: Eğer yaşasaydım, bir yıl içerisinde insanların içine girecektim, insanların ihtiyaçlarını kendilerinden dinleyecektim, biliyorum insanların bazı ihtiyaçları var ama bana ulaşamıyorlar, yanımdaki yardımcılarım da bana iletmiyorlar ve idareciler de bana engelliyorlar. Keşke Şam’a gitseydim ve orada 2 ay kalsaydım. Keşke Mısır’a gitseydim ve orada iki ay kalsaydın. Keşke Bahreyn’e gitseydim ve orada iki ay kalsaydım Keşke Kufeye gitseydim ve orada iki ay kalsaydın. (Siretü Ömer Taci.) Sayfa 80

Osmanlı ve Selçuklu dönemindeki padişahların da, zaman zaman tebdili kıyafet yaparak, çarşı pazar dolaşıp, halkın nabzını tutup, gerçek değerlendirmeleri yapmaya ihtiyaç duyduklarını biliyoruz. En doğru bilgiler aracısız tabandan alınacak kasıtsız doğru değerlendirmelerdir. 

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • mehmet mehmet 7 ay önce
  kimse kusura bakmasın kimse fetö ile mücadele falan yapmıyor,tüm kamu kuruluşlarında hala fetöçüler ve en üst noktalarda görev yapıyor, el altından fetöçülerle birliktelik yapılıyor, şayet feto ile mücadele olsaydı nurettin veren ve latif erdoğanın bilgisine başvurulurdu.tüm kamuda yolsuzluk soysuzluk makam mevki saltanatı devam ediyor,fetö ile mücadele veren tüm kamu personelinin başı belada ,ceza veriliyor,disipline gönderiliyor, itibarsızlaştırılıyor, ak partiye oy verenler öreve getirilmiyor çünkü ak partiye oy verenler sağılım inek olarak görülüyor ak partililer dahi ak partiye oy veren reisi sevenlerden nefret ediyor tüm yöneticiler söz dinleyen,her devrin adamı olan kişileri etrafında görmek istiyor, namuslu insanları etrafında görmek isteyen yok çünkü adam çalacak, adam soysuzluk yapacak yanında namuslu adamın ne işi var. bunların hepsini reis biliyor ama onunda işine geliyor etrafında , yalama ve yalaka adamların olması.
 • nejla şimşeknejla şimşek7 ay önce
  FTÖ DEN TUTUKLANAN HAKİMLERİN VERDİGİ KARARLAR YAKTIKLARI CANLAR MAHVETTİKLERİ HAYATLAR NEDEN SORGULANMIYOR BENİM HAYATIMI MAHVETTİLER BİRDE HAKARET ETTİLER BUNU YAPANLAR MV BAKAN KİMSE ADALET DEMESİN 18 YILDIR MAHKEMEDEYİM EVİMDEN PARAMDAN SAĞLIGIMDAN OLDUM
 • canoncanon7 ay önce
  Teroru ulke gundeminden dusurduk teroristleri gornedik dagdan geldiler meclis koridorlarinda vekil odalarinda gorunduler hdp li vekilleri meclisten atip gundemden hdp lilere siz batida secime girmeyin gundemden dusun siz muhalefetsiniz gidin bolgenizde calisin diyebilir misiniz feto tbmm yi bombaladiginda hdp liler bosver bizim meclisimiz degil demelerini mi istiyorsunuz boyle daha beter gundeme cikmadilar mi
 • mehmetmehmet7 ay önce
  nuretin bey tek kelimeyle muhteşem yazmışsınız bire kardeşim sayın cumhurbaşkanımız neye baksın her şeyi ondan beklemektezor be kardeş yaratanım yardımcısı olsun
 • politburopolitburo7 ay önce
  Birileri o fetometre fotometreye mahsus poz verip unlu olursa elinizden birsey gelir mi bunu hizbullahcilar guneydoguda yapiyorlardi hatirlarsaniz
 • politburopolitburo7 ay önce
  Nurettin hocam soyledi fetullah gulene nalburdan bir verelim alsin kendini assin.Bu manyaklar ne yaptim ben size lan diye gidip asasa ne yapacaksiniz feto gider meto gelir.
 • politburopolitburo7 ay önce
  Bre ahmaklar feto yu gundemden dusurunce esas o zaman gundeme gelecekler.Renklendirme ve sizma talimati almislar vatana millete hayirli olsun dava tutanaklarini da gundemden dusurelim hatta bu teroru ulkemiz gundeminden dusurelim sonra afrini idlipigundemden sira kibrisa gelince bizansi gundemden dusurelim manyak birileri de ekonomiyi ve siyaseti gundemden dusursun adama sormuslar t.c. nin cumhurbaskani kim diye bilmiyorum demis bakani kim demisler bilmiyorum demis ne is yapiyorsun demisler bilmiyorum onun bunun yevmiyecisiyim demis,
 • Süleyman Sırrı DinçerSüleyman Sırrı Dinçer7 ay önce
  Sağolun..Nurettin..Bey..Bilgili..ve.donanımlı..olduğunuz..Fetö..konusunda..yıllardır..çırpınıp..durarak..vatanseverliğinizi..ve..Mümin..karakterinizi..göstermiş..bulunuyorsunuz..Dilerim.ki..Uyarılarınızı..C.Başkanımız..dahil..etkili..ve.yetkili..zevat..dikkatle..takip..edip..değerlendiriyordur..Saygılar..selamlar.
 • Fırlama GülenFırlama Gülen7 ay önce
  Bu it, hayatı boyunca bir şey üretti mi ki acaba; yoksa hep yedi mi? Ondan bundan para iste, sonra ona buna rüşvet dağıt, kiliseye (Türkiye' den haramzadelerden topladığı haram paralarla) yardımda bulun, Hilari' ye (başkalarından üttüğün yardım) para(larını) ver.. Böylesi beleşçi, böylesi yağlanıp ballanarak hayat geçiren biri var mı?
 • Daha fazla yaz, kurumlaraDaha fazla yaz, kurumlara7 ay önce
 • YörükYörük7 ay önce
  (Editörden: Daha önce de belirttiğimiz gibi tüm yorumlarınız onaylanıp yayınlanmatadır. Bazen, ilk yazmada sistemimize düşmediği durumlar olmaktadır. Böyle bir durum varsa, lütfen yorumunuzu tekrar yazınız. Selam ve saygılarımızla)
 • Mesele özümüzMesele özümüz7 ay önce
  Ben bugünlere nasıl geldik,nerelerde ne gibi ihmaller oldu diye devlet ve devlet yöneticileri olarak empati kurarsak;Peygamberimizin emrettiği öğütlediği önemsediği liyakat ilkesine uymama olarak görürüm.Bu cemaat vb yapılanmaların devlet kademelerine sızma ele geçirme liyakata göre değil adama göre işlevlendirilmekten kaynaklanmıştır.Naçizane tespitim Bu örgütün devlet kademelerinde liyakata göre sistem çalıştırılsaydı %5 di ancak o kadar liyakatlı çıkardı içlerinde.Bu kadar mikrop her devlet ve ulusta vardır.Bunda her kademede tüm yönetici ve siyasi vb.lerin vebali vardır.Devlet babamızın çiftliği değil en liyakatlıyı bulup çalıştırmak zorundayız.Dinimiz tarihimiz bunu emrediyor.Bu çok zor bir iş değil.Önce samimi olmalıyız.İşini yapan mı istiyoruz benim dediğimi yapan mı istiyoruz sorusunu kendimize ve herkese her yerde sormalıyız.Çünkü birilerine bağlı kişiler bir zaman gelir bunun diyeti istenir ve öderler.
 • HASANHASAN7 ay önce
  BU REZİL ADAMIN (FETÖNÜN)YÜZÜNDENÇEKMEDİĞİM KALMADIBIKTIK ARTIKSALLANDIRIN GİTSİNGÜNDEMDENDÜŞSÜN ARTIK. HERGÜNGÜNDEM DE OLMAK ONUBÜYÜK İHTİMALLE MUTLUEDİYORDUR. TERÖRİSTLER AHLAKSIZLAR ALÇAKLARSÖMÜRENLERHER ZAMAN GÜNDEM DE KALMAYI SEVERLER.
 • Mehmet ayMehmet ay7 ay önce
  Erdogan da asgari ucreti alip sokaga ciksin, pazarda alisveris yapsin, halkin ne durumda oldugunu gorsun. ..
 • lütfi kulaççılütfi kulaççı7 ay önce
  T.C Devlet Başkanının Artık bu saatten sonra kandırılma gibi bir mazereti yok.
 • ottootto7 ay önce
  O teslim ettiğinizi söylediğiniz valiz dolusu belgeleri,acaba fetöcülere vermiş olmayasınız?O tarihlerde kimin ne olduğu meçhul. O evrakları alan kişiler de araştırılmalı.....
 • kadir çetinkayakadir çetinkaya7 ay önce
  recep tayyip erdoğanı bitirirse bitirirse bu teşkilatlar bitirecek, şehrin göbeğine 20-25 katlı bina yapılır kim bunun mütahidi diye bakın ak parti meclis üyesi mütahit, resmi kurumlarda ne kadar rte düşmanı ve daha düne kadar makam için fetöye yalakalık yapanlar şimdi ak parti teşkilatlarına yalakalık yapıp koltuk kapıyor bu basiretsiz kişiler, işkurdan eleman alıyor önce teşikilatlardaki yakın akraba ve eş dost, eğer teşkilat da dayın yoksa hiç bir şansın yok.bürakrasi deki basiretsiz korkak yöneticiler hala fetö den korkusundan kurumdaki fetöcüleri bildikleri halde ya ört bas ediyor yada ses çıkaramıyor.
 • CECOCECO7 ay önce
  BEYEFENDİ HAKLI SERZENİŞLERDE BULUNUYORSUNUZ. FETOCULARI DEVLETİN KİLİT KADROLARINA YERLEŞTİRENLER, FETOYU BELEYENLER...
 • selamselam7 ay önce
  Nurettin Abi bu mücadele gerçekten samimi bir şekilde yapilsa inaniyorum sizi dikkate alirlardi ama malesef böyle bir kaygi yok.siyaset menfaatperestlik daha ağır basıyor bu ortada görüyoruz. Allah yardım etsin. fetö zihniyeti ve pdy devam ettiği sürece ülkemiz milletimiz biz batmaya devam ederiz.namuslu safmilletimin ahı-bedduasi bunlarin üzerinde çünkü.
 • gulgul7 ay önce
  Bence bu durumlara en iyi çözüm ailesinin bu ise el atması halkla köprü görevi görmesi
 • Kalem MükellefiKalem Mükellefi7 ay önce
  Kahraman kalemli MücahitNurettin Hocam. FETÖ yü hergün yazman mükellefiyetindir. Elbette saldırılar FETÖ sana saldıracak. İtibarsızlaştırmays muhatap olacaksın. Aldırma. Meyve veren taşlanır. Çünkü FETÖ bitmedi. Kurumların etkili yerlerinde varlar. Bazıları Reisimizin güvenini kazanmış. Ya da bir taktik içinde hareket ediliyor. Bizler bu çok güçlü kriptoları dikkatle izliyoruz. Zamanı gelince tilkinin dışarıda kalan kuyruğunu gösteriyoruz, gösterip isbata devam edeceğiz. 250 kahraman şehidin ve milyonların emaneti için vazifemizdir .
 • Ş.AbacıŞ.Abacı7 ay önce
  Zamanla "dalkavuklar" yöneticileri kuşatmakta ve yönetici ile halk arasındaki bağı koparmaktadırlar. Dediğinize katılıyorum. Şu anda Sayın Cumhurbaşkanı da bunlar tarafından kuşatılmış durumda. Yoğun gezileri de birçok gerçeği görmesine engel olmakta diye düşünüyorum.
 • fetö lugatifetö lugati7 ay önce
  Feto pensilvanyada bir çilehanede çile dolduruyor. (Feto lugat açılımı: çilehane=kâşâne, sıcak su, masaj, aşçılar, doktorlar, yelpazeciler, yalakalar, salakalar vs./ çile= yan gelip yatıp gö.t büyütmek)
 • asilzade fedılaasilzade fedıla7 ay önce
  Ümit bağladıklarına pahalı İsviçre saatleri hediye ediyordu. Zaten babası o kadar zengin ve soylu bir adamdı ki, bu cıncık gibi saatler babasının paralarıyla alınıp ona buna hedaaye ediliyordu! Bunun yanında bi de kolay yuvarlasınlar diye yanında bi kasa ananas yollamayı da ihmal eder miydi hiç; eşşek değildi ya!
 • romansonromanson7 ay önce
  Feto akp iktidarinda kalkisma tertip ediyor.Bu buyuk bir askeri darbedir.Havada jetler ucusuyor tanklar kilit yerleri elegecirmis devlet gorevlilerinin pesine yaverleri takilmis genel kurmay eski akinci ussunde rehin.Tbmm bombalaniyor televizyonlari kalkismacikar basiyor trt de darbe bildirisi okunuyor.Bu seriat ayaklanmasi ise siz gerektigi gibi korkuyor musunuz hadi bakalim.Yada korktunuz alttan aliyorsunuz.Siz allaha bir adim atarsaniz allah da size bir adim atar korktuysaniz bunun sorumlusu kim bir ulkede nasil boyle bir kalkisma olabiliyor.Yok eger ders almadiysaniz ki sanmiyorum dogu bati etnik catismasinda kibris meselesinde ergenekon davalarinda bir degisiklik var mi yok demekki bu ulkede ayni sey tekrar olsun diye degisen birsey yok ancak tekrar darbe girisimi olacagini sanmiyorum cunku bu kez karsilarinda muhalefet bulacaklarini onlar da biliyor o muhalefet siyasiler degil millet ve halkin ta kendisi.Askeri darbe yapacak kadar derin gorus ayriliklari olabilir ancak bir daha olmaz onlar yapacaklarini yapti tekrari artik mumkun degil.Darbenin buyukligunun farkinda misiniz bu sokak eylemleri degil darbe darbe askeri devlet teroru bakin memleketi ne hale getirmisler.