Haçlı dünyasının açıkça ülkemize yapmış olduğu ihanetlere karşı, 30 Ağustos ve Malazgirt ruhunu canlandırmalıyız

30 Ağustos 2018 Perşembe

Bilindiği gibi Türkiye’de insanlar dini bayram tatillerini, daha çok seyahate çıkarak değerlendiriyorlar. Bu durum yurtiçi seyahat harcamalarındaki yıllık artışın, üçüncü çeyrekteki kurban bayramının 9 günlük tatil ile birleşmesiyle, krize rağmen ABD’nin doğrudan Türkiye’ye karşı yapmış olduğu 12 Ağustos gecesi, doların bir günde % 30 artış göstererek 7 lirayı geçmesi ile yapılan ekonomik darbeye karşı, yurtiçi harcamalar geçen yıl 28 milyar TL iken, bu sene ilk yarıdan itibaren, 35 milyar TL’yi rahatça aşacak duruma gelmiştir. 

Bu ekonomik açık darbeye karşı üzülmemiz ve endişe içerisinde olmamız gereken Kurban Bayramının manevi atmosferiyle meşgul olmamız gerekirken, insanlar krizi çok önemsememiş, tatil ve seyahat harcamalarına tam gaz devam etmişlerdir. Yurt dışından ülkemize gelen turist sayısında da % 100’leri aşan yabancı turist patlaması yaşanmıştır. 

İşin ayrı bir boyutu, yurt dışından gelen yabancı turistlerin getirdikleri dövizden çok, Türkiye›den götürdükleri ahlak erozyonu ile bizim dini bayramımıza rast gelen bu tatilde, inançlı insanları perişan edecek davranışlarıyla, içki, sefahat ve ahlaksızlık boyutları ile Müslümanların kutsal bayramını rezil rüsva edecek bir şekilde, tatiller iç içe geçmiştir. Müslümanların hassasiyetleri kaybolmuş, plajlar çıplaklar kampına dönmüş ve yer kalmamış, Kurban Bayramı da adeta, bu açık saçıklık ve çıplaklık Bayramı ile iç içe geçmiştir. 

Sahil kenarlarında, plajlarda ve kamplarda adım atacak yer kalmamıştır. Fakirlik sefalet, İslam dünyasının karmakarışık haline rağmen, hiçbir insani hassasiyeti olmayan insanlarlabirlikte Kurban Bayramının kutlanmış olması, ilahi gazaba bir davetiye çıkarma sebebi olabilir. Böyle bir değerlendirmeyi kendi adımıza içimizde yapmalıyız. 

İsraf, şımarıklık hat safhada, hem milletimizde, hem devletimizde vardır. 30 Ağustos Zafer Bayramı, Dumlupınar Sakarya ve İzmir’in kurtuluşu, 1922-1926 arası Başbakanlık Meydan Muharebesi olarak, Kurban Bayramına eklenmiş gibi, milli ve manevi duygularımız en yüksek noktada olması gerekirken, onun da bu tatil dönemine rast gelmesi, adeta tatil ve eğlence şovuna dönerek kaybolması, şehitlerin aziz ruhunu da incitecektir.

Dini ve milli bayramlarımız, hassasiyetlerimizi arttıracak, manevi duygularımızı doruk noktaya çıkaracak günlerimizdir. Yapılacak kutlamalar da bu istikamette yapılmalıdır. 30 Ağustos Zafer Bayramı da, şehitlerimiz için camilerde yapılacak dualarla ve mevlitlerle anılmalıdır. Atalarımızın ve dedelerimizin mücadele ruhu, üzerinde yaşadığımız vatanımızın, bayrağımızın ve özgürlüğümüzün önemini anlatan canlandırmalar, belgeseller, şiirler ile yeni nesillerimize aktarılmalıdır.

Tasarruf tedbirleri içerisinde, valilikler ve belediyeler, israftan ve lüksten kaçınarak, fener alayları veyahut da karnavallar gibi milli kimliğimize uymayan kutlama törenlerinden vazgeçmelidirler.

Belediyelerin bütçelerinde büyük açıklar meydana getiren, israf ve harcamalar, ilahi alemde de ikazlara sebep olabilir. Dolarla yapılan bu ekonomik darbeye karşı el ele boykotlar yapmayı düşünürken, önce kendi nefsimize yapacağımız boykotlara bir bakmamız lazım. 

Her evde olan israflar ve harcamalar, sokağa atılan ekmekler, yiyecek, içecek ve giyecek şımarıklığı israfı hat safhadadır. Önce kendi nefsimize karşı dürüst olmalı ve boykotu dışa yapmadan önce, kendi nefsimize ve şımarıklığımıza karşı yapmamız lazım. (Yiyin için israf etmeyin, muhakkak Allah israf yapanları sevmez. ARAF SURESİ 31) 

Tıpkı 15 Temmuz darbe harekâtında halkın olağanüstü fedakârlıkla tankların üstüne çıkıp kurşunlara göğsünü siper ettiği gibi, Amerikan, Yahudi mallarına ve dolarına karşı yerli malı üreterek ve kullanarak, bir tepki hareketi Türkiye genelinde yaygınlaşabilir ve sürekli bir hale getirilebilir. 

Bu hususta konferanslar, okullarda yapılacak olan seminerler ve bütün sene içerisinde yaygınlaştırılacak bilinçaltında dahi, bu hareketlerin küçük yaşlardan bir ahlak haline getirilmesi ile milli ve manevi değerlerimize dönülerek, büyük bir yabancı sermaye düşmanlığı ve alternatifler üreterek, onların mallarına boykot, milli ve yerli ürünlere yönlendirilip, gençlerimizin bu hassasiyeti, uyarılarak geliştirilebilir. 

Ülkemizin 30 Ağustos Zafer Bayramını manevi ve milli duygularla kutlar, şehit atalarımıza ve dedelerimize Allah’tan rahmet dileriz.

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • HukukçuHukukçu1 yıl önce
  Sayın Cumhurbaşkanımız; Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesindeki öğrenci kıyımına müdahale edip, kıyımı durdurmanızı, saygılarımızla, istirham ediyoruz.
 • politburopolitburo1 yıl önce
  Sorun su iskence cézasi var eziyet var atesle yakma var esir kapmlarinda mesela esat gaz falan sikiyor insanlari bir yere kapatip bomba falan atiyorlar soguk bir olum var delilik derecesinde.Sorun ise kirsal kesimde insanlari kursuna dizip toplu mezara gommemisler yani kimse carmiha gerilmemis onun icin size saygisiz devraniyorlar hor goruyorlar yani allaha inanmadiklari icin rahatsiz oluyorsunuz kesin nisanciyla allaha inanip inanmadiklarini kontrol edin inanmadiklarini goreceksiniz.ne var canim bu kadarini biz de dusunuruz diyorlar sizi dovmeye bile kalkabilirler roket atacaklari zaman arabayla kacin ve pusuya yatin.savas bu insan neler ogreniyor.gecmis olsun.
 • politburopolitburo1 yıl önce
  Goruyorum ki hicbirsey kar etmedi hatta yuzunuze tukurduler cunku onlar dost ve yasadiklari mazide kalan kotu hatiralar sizin de oldugunuzu vefat ettiginizisanmislar onun icin yuzunuze tukuruyorlar cunku kaderden kacilmaz allah rahmet eylesin son derece haklilar. yelkenlerin yirtildigini sanmislar bicildigini unutmuslar olseniz arkanizdan aglayaniniz olmaz.Bu savaslarda herkesin basina kotu seyler geliyor mezarliga cadirlar kuran cingeneleri bile olduruyorlar yaziklar olsun senin cingenen benim cingenem kavgasi.
 • politburopolitburo1 yıl önce
  Nankorler isleri bittikten sonra deli deyip sizden kurtulmaya calisiyorlar degil mi ?Sivil giyimli oldugumuz icin deli diyorlar dogru deliyiz yalniz bir farkla zir deliyiz.Kapalicarsida turistlere satilan antika veya antika taklidi eski silahlar var ya onlardan bir sandik dolusu alip o silahlarla savasin.Simdi de isyan edin bak size ne yapacaklar.
 • politburopolitburo1 yıl önce
  Srebnitza katliamini herkes biliyor. Peki ne yapilmaliydi ? Ogreteyim cok kolay.Kafaya gri bir fotr sapka tak gri bir pardesu giy beline kilic tak eline 6 patlar tabanca al sivil kiyafetli asker bir de takim elbise giy.Askerlerin yaninda dur sivillere emir ver.Once silahlari topladilar degil mi senin gorevin sivillerin guvenli bir yerde muhafaza etmek ve sen savasiyorsun silahlari teslim etmezsin.Hollandali askerleri kacirdilar senin isin bu zaten.Sivilleri dusmana teslim etmek ha ha ha hic olur mu oyle sey ya ha ha ha saka yapiyor olmalisiniz.Mechul bir yere dogru kamptaki herkesi goturusunuz yani gerekirse kacarsiniz dusmanin eline gecmeniz mumkun degil.Bakin kimsenin burnu bile kanamadi.
 • politburopolitburo1 yıl önce
  Osmanli niye turk degildi.Viyana kusatmasinda macaristanin onune gecmek istemesi macaristanin yaninda ikinci bir italya olmak istemesinden kaynaklaniyor azerbaycanin yaninda ikinci bir israil de turk degildir.Turkler askerdir yani soldur diger milletler ise sagdir imamdir.Osmanli imparatorlugu sag bir imparatorluktur ve asker olabilmesi icin yani sol olabilmesi icin turk burjuvasi olmasi gerekir mesela buyuk bir fransiz emoeryalizmine donusmesigibi osmanlinin emperyalist cokusunun gercekte ne oldugu tarif edilebilir.Asker olabilmesi icin normal bir ulke olmasi gerekir.
 • politburopolitburo1 yıl önce
  Soykirim tarihi. Bulgarlar balkan savasinda trakyada buyuk bir soykirim yapti ve catalcaya geldi.Bunun nedeni osmanlinin turk olmayisiydi ancak bulgar pek akilli degildir nerden biliyor acaba.Macaristan ve romanyadan osmanlinin turk olmadigini asker olmadigini biliyor.Sirplar osmanlinin ozellikle cok oldugu saraybosnada macar veliaht presini ve hamile karisini vurdu niye mi macarlarin da bulgarlar gibi gelip sirbistanda soykirim yapmalarindan korktuklari icin.Todor jivkof da sovyetler dagilmak uzereyken turkler uzerinde bulgaristanda soykirim yapti bulgar mezalimi.ilk bulgar yapti sonra sirplar da yugoslav ic savasinda ayni seyi yapmadi mi yapti ama bulgardan sonraya denk geldi.
 • politburopolitburo1 yıl önce
  Fatihin annesi rumdu.Italyaya sefere cikinca sirtinda sark cibani cikti hancer gibi vefat etti.yildirim bizansi ihmal etti mehmet ege ve akdenizdeki adalari ihmal etti.Macarlar acaba ittihatcilari nasil vurmus olabilir birinci dunya savasinda.bunlar turk degil asker degil osmanli viyana kusatmasinda ikinci bir azerbaycan hevesine kapilinca ikinci bir macaristan olamiyacagina gore bunlar italyan veya rum olabilir cunku bir tane asker macaristan bir tana asker azerbaycan var bir tane imam osmanliya ne gerek var turk burjuvasi yunana da yeter hacliya da yeter bunlar oyleyse turk olamaz kendi safina cekip kendini dusunmesine haclilarin safina gecmesine mani oldu yani macar turku vurdu.ittihat yenilince rum oldu.macar turk olmayani tuzaga dusurup rumlara teslim etti yani vurdu.alan memnun satan memnun.Rus tarafina gecen ittihatcilar soguk savas konusu onlari da stalin ic savas cikararak panislavizm ve helenizmle vurdu.
 • politburopolitburo1 yıl önce
  Bunu burda tartismak istemezdim.Tarih. Yildirim beyazitin karisi sirp olivera despina fakat beyazit sirbistani isgal etmis degil sadece bugunku yunanistan ve bulgaristan var.Istanbulu kusatmis alamamis.sirbistanda kril alfabesi kullaniliyor.Romanyada ise latin alfabesi var.cubuk ovasinda savasta Karatatarlar timur tarafina gecmis ve timur kirimi ustelik isgal etmis.kosovada sirplar ve arnavutlar var.yildirim sirp mi arnavut mu ?Bunun bir onemi yok her iki taraf da kosovali.Gozden kacan ise bizans bizde degil sirplarda.Fatihin rumeli hisari kalesi ise latin alfabesi oluyor.Cunku kril alfabesi rumca.
 • politburopolitburo1 yıl önce
  Hocam tipki eski turizm bakani Nabi Avci gibi yazmissiniz agzina saglik.
 • parapolitikparapolitik1 yıl önce
  Mekke ve medinenin ozel bir statusu olmasi islamda ruhbanlik sinifi yoktur hilafet ile saltanat etkilesim icindedir islam ulkeleri deyince biz yanlis anliyoruz islam alemi osmanli cografyasi degildir ancak yine desuudi arabistan hac konusunda herturlu kolayligi gosterecektir.Hilafet meselesine gelince biz laik bir ulkeyiz herkes halife oldugunu iddaa edebilir suudiler kendi topraklarinda milli egemenligi disinda birseye musade etmezler hac islamisartidir bu nedenle muslumanlara bazi imtiyaz ve haklar suudilerden koparilabilir bu mesele ile diyanet ve dis isleri ilgilenmelidir herturlu fikre acik olmaliyiz daha iyi ya dinimizi ozendirmis oluyoruz.Cumhurbaskanligi hukumet sistemi dis politikada daha baskici olmamiza yol acar hilafet konusunda fazla ileri gidersek islam ulkeleri bundan rahatsiz olabilir kimsenin icislerine karismamak gerekir.Biz kendi icislerimizi henuz cozmus degiliz daes orda soykirim yapti biz seyrettik teroristlere devlet silah yardimi yapti yine olmadi sonunda ordu oralara girdi osmanli ordusunu sokarsak o zaman birinci dunya savasi bitti mi yeniden hortlar mi ikinci dunya savasi saltanat rejimlerini yine vurur mu iyi dusunmeliyiz cunku dunya besten buyuktur fakat dunya o kadar buyuk degil cihadist kuresel teror tehditi turkiyenin boyundan buyuk islerdir.
 • Yunus 16Yunus 161 yıl önce
  HAÇLI TARİH BOYUNCA İSLAM İLE HER ZAMAN SAVAŞ HALİNDE. BİZ MÜSLÜMANLAR SOĞUK SAVAŞ DÖNEMLERİNDE HEP UYUTULDUK. UYURKEN İÇİMİZDE HAÇLI BESLEMİŞİZ, CİĞERLERİMİZE KADAR GİRMİŞLER (MİT, EMNİYET, ASKER, YARGI...) YATAK ODAMIZA GİRDİLER (KOZMİK ODA) HAÇLI NIN ÇOCUKLARI AMERİKAN PİLİÇLERİ BAŞKENTİ BOMBALADI TBMM Yİ BOMBALADI.!! HAÇLI, AMERİKAN PAPAZI VE AMERİKAN PİLİÇLERİNE İLİŞMEZ, İLİŞMEMİŞTİR DE. AMERİKAN PİLİÇLERİNİN EVLERİNE ATEŞLER DÜŞTÜ!! PAPAZIN BEDDUASI TUTTU
 • nadim hatipoğlunadim hatipoğlu1 yıl önce
  önce samimi ihlaslı vatanını seven dinini ALLAHCC.için yaşayan dindar ihsanlı din adamlarımızı itibarsızlaştırdılar şimdidede bu MÜBAREK İSLAMI BOZMAK İÇİN görünürde din adınadin düşmanı din adamlarını itbarlaştırmak adına her şeyi yapıyorlar samimi bir din adamı ALLAHCC. için bir dini konuda konuşsa toplumda hemen hangisine inanalım diye tepki veriyorlar dini ve milli bilgi eğitimi acilen aileden başlayarak buMÜSLÜMAN TÜRK MİLLETİNE VERİLMELİDİR GÜNLÜK YARADANA PEYGAMBERİMİZE DİNİMİZE HAKARET EDİYORLAR AMA HİÇ BİRİMİZDEN TEPKİ YOK AZCIK MADDİ MENFAATIMIZA DOKUNSALAR YERİ YERİNDEN OYNATAN BİR TOPLUM OLDUK GÜNAHLARI KÜÇÜK GÖRÜR OLDUK ZİNANIN ADINI AŞKRÜŞVETİN ADINI HEDİYE KOYDUK İNDİRİLEN DEĞİL UYDURDUĞUMUZ DİNE UYMAYA BAŞLADIK BİR SİYASET HIRSINA REİS DÜŞMANLIĞINI DİN VE VATAN DÜŞMANLIĞINA DÖNÜŞTÜRDÜK ALLAHCC HU SONUMUZU HAYR EYLESİN DÜNYA VE AHİRET İŞLERİMİZDE İHLASLI SAMİMİ ÇALIŞKAN TEMBEL OLMAYAN YETİŞTİRMEYİ VE YAŞAMAYI NASİP EYLESİN AMİN.