Hacca gitmeyi boykot değil, zalim işbirlikçilerini boykot zamanı gelmiştir

23 Ağustos 2018 Perşembe

İslam dünyasının bugünkü sıkıntılı duruma düşmesinin, Türkiye’nin ABD tarafından yapılan darbelerle sarsılmasının baş müsebbibleri arasında, hiç kuşkunuz olmasın ki Mısır ve Suudi Arabistan’ın başındaki ahmak yöneticileri vardır. Bunların, Türkiye’nin yıkılması için ellerinden gelen her türlü kötülüğü ABD ile birlikte, ortak olarak canla başla yaptıkları, apaçık ortadadır.

Zaten Katar’a yapılan boykot uygulaması da, bunların içinde bulunduğu 4 Arap ülkesinin boykotuyla gerçekleşti ve maskeleri düştü. Katar’ın ortaya çıkardığı ve yayınladığı kütüphanedeki, Suudilerin ihanet belgelerinden kaynaklanıyor. Katar’ın yeni açılan milli kütüphanesinde, Suudi Arabistan’ın İngiltere ile işbirliği yaparak, Müslümanların nasıl arkadan hançerlendiğini gösteren belgeler de yeni yayınlandı. 

Körfez krizinin ardından, Katar’a yaptırımlar devam ediyor. Utanmadan sıkılmadan ışıklı dünya küresinin üzerine ellerini basarak, dünya Sulh’unun hizmetinde, Suudi Arabistan, Mısır ve Trump’ın el bastıkları ve hamisi olduklarını ve dünya Sulh’unu temin ettiklerini açıkça beyan ettikleri sahneyi, hiç unutmamamız ve çok dikkat etmemiz gerekir. 

Osmanlı’ya karşı tavrı ile birlikte Vahhabiliğin Hindistan’da yayılması ve İngiltere ile olan ilişkileri, Katar’ın yeni açılan milli kütüphanesinde yayınladığı belgeler ortaya çıkınca, Suudiler bu belgelerden çılgına döndü. Bu belgeler tarihe ışık tuttuğu gibi, İslam dünyasının uyanmasına vesile olunca, Katar’a karşı uyguladıkları boykot meselesi de, bu sebeple başlamış oldu. Kâbe imamı Sudeysi’nin açıklaması da, (ABD ile biz birlikte dünyanın kurtuluşu ve selameti için çalışıyoruz) açıklaması, zilletin ve ahlaksızlığın tuzu biberi oldu.

En son ABD’nin talimatıyla, Suudi Arabistan’ın PKK’lılara yapmış olduğu 300 TIR silah yardımı ile İran’ı kuşatma altına almaya çalışıp, Suudi Arabistan ile İran’ı çatıştırmaktır. Türkiye›nin elindeki koz ise: Mekke ve Medine yönetiminin ve statüsünün değiştirilmesi, tüm İslam ülkelerine bırakılmasını istemektir. 

Diplomaside mütekabiliyet esastır. Karşılıklı taleplerin, Suudi Arabistan’ın bu istekleri karşılanması ilkesine bağlıdır. Riyat Türkiye›ye karşı ABD›nin yanında ihanetine devam ederse, Türkiye’de İslam dünyasını Mekke ve Medine’nin statüsünü ihanet içerisindeki Suudi Arabistan’ın elinden alınması ve ortak bir yönetimle yönetilmesini de dayatabilir. Dünya çapındaki oluşabilecek bu tepkiyi, Suudi Arabistan’a yönlendirebilir. 

Suudi Arabistan dünyayı ve İslam Alemi’ni umursamadan ABD, darbeci Sisi ve İsrail ile işbirliği yaparak, İslam dünyasına sırtını dönerek ihanetlerine açıkça devam ediyor.

Ilımlı İslam vurgusu yapan Suudi Arabistan, İsrail ile olan ilişkilerini de güçlendirme yoluna gitti. Mart ayı başında İsrail’e hava sahasını açmıştı. Şimdi de HAC ve UMRE ibadetlerini yerine getirmek üzere, Kutsal toprakları ziyaret eden Müslümanların tepkisini çeken bir karar daha aldı. Karara göre: HAC ve UMRE organizasyonu İsrail menşeli bir şirkete verildi

Ortadoğu’da İsrail’in ortağı olma çabasına giren Suudi Arabistan yeni bir adım daha atarak, bu amacını pekiştirdi. HAC ve UMRE organizasyonu yapan Suudi şirkete, İsrail menşeli bir şirketi ortak etme kararı aldı. Ortaklık kararı kapsamında İsrailli şirket, HAC ve UMRE ibadetleri için, Suudi Arabistan’a gelen ziyaretçilerin bütün bilgilerini toplayarak, kendinde saklayacak. Geçtiğimiz ayın başlarında, İsrail’e hava sahasını açan Arabistan yönetiminin bu adımı, tepkiyle karşılanmıştı. İsrail başbakanı Bünyamin Netanyahu, Suudi Arabistan’ın Hindistan’dan İsrail’e giden uçaklara, hava sahasını kullanma izni verdiğini açıklamış ve olayı doğrulamıştır. Meşru Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’ye yapılan darbe hareketinden sonra, Suudi Arabistan’ın açık bir şekilde ABD’nin talimatıyla 20 milyar dolara yakın, darbeci Sisi’ye yapmış olduğu karşılıksız yardım, açıkça bir ihanet olduğunu ABD›nin kölesi olan Suudi Arabistan›a karşı bir misilleme yapılması gerekliliğini ortaya çıkardı

Darmadağınık olan İslam milletleri, Dünyanın her tarafında birbiriyle irtibatsız, organizesiz Müslümanlar bir araya gelmeli ve tepkilerini ortak bir şekilde ortaya koymalıdır. Kutsal olan Mekke ve Medine Haremi Şerif’dir ve ümmet bu konuda tepkilerini ortaya koyup, Suudi Arabistan’ın diktatör ABD yandaşı, köleleştirilmiş Kral ailesine karşı tepki vermelidir. Mısır ve Suriye’de yaşanan katliamlara karşı, Burma, Arakan, Bosna, Suriye, Çeçenistan, Afganistan, Irak, Doğu Türkistan gibi ülkelerde İslam dünyasının yetersizliği ve tepkisiz kalması, en azından Suudi Arabistan’a karşı ve HAC mevzuunda bir araya gelerek, Suudi Arabistan’ın kontrolünden, İslam Alemi’nin meydana getirdiği bir kurul şeklinde yönetimine verilmesi, talep edilmelidir.

Mekke ve Medine, Kral ailesinin tapulu mülkü değildir. Bu hususta ABD ile işbirliği yapması, İsrail ile ortak hareket ederek Mescidi Aksa’ya ve Filistin’e ihaneti desteklemesi de, Katar’a yapılan boykot tavrı da sorgulanmalıdır. 

Kral ve ailesinin, uluslararası mahkemelerde sorgulanması ve yargılanması gerekir. 

HAC’CA GİTMEYİ BOYKOT DEĞİL, ZALİM İŞBİRLİKÇİLERİNİ BOYKOT ZAMANI GELMİŞTİR. Hacılarımızın HAC harcamaları ve kurbanları, kafirlerin ve zalimlerin kasasını doldurmaktadır.

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • Davut AymazDavut Aymaz5 ay önce
  ... Hep imalar hep dokundurmalar. Yaz bakalım kimmiş bu YÖK’teki zaim’ci fetöcüler de öğrenelim.
 • buyucu buyucu 5 ay önce
  Feto yu vatandasliktan cikarip trumpin hacli saldirilarindan kurtulalim dememe kiziyorsunuz fakat arkasina vatikani alan feto nun ilimli islamciyim diyerek kendine acinmasini saglamasina ve fasist egilimleri ile el kaideye yaklasmasini gozden kaciriyorsunuz.Suriyede catismalarda oldurulen deaslilarin sayisi ise urkutucu boyutlarda.turkiyenin hacli egilimlere karsi vatandaslarini savunmasi kendi basina basedemiyecegi kuresel cihatcilardan her islam ulkesi kendi vatandasini savunsun ilkesiyle el birligiyle basedebilir.
 • hoverkrafthoverkraft5 ay önce
  Biz hacca turist olarak gidiyoruz suudi arabistan zorluk morluk cikarmaz iyi niyetlerini her ne olursa olsun istismar etmemek gerekir ayni dinden oldugumuzu unutmayalim.
 • hoverkrafthoverkraft5 ay önce
  Hacci boykot ederseniz islam dininden cikmis olursunuz.Bahaneler yeterince ciddi degil din baska siyaset baska.Filistin gibi bir sorunda israilin karsisinda yer alabiliyorsunuz ve bunu dini bir tavir takinarak yapiyorsunuz halbuki yahudiler medeni insanlar cahil degiller ayni ciddi yaklasimi hac konusunda gosterince suudilere daha anlayisli davranmaniz gerekir onlarin icisleri sizi ilgilendirmez.Dine siyaset karistirirsaniz karistirin bence mezhepcilik yapiyorsunuz bu ise ciddiye alinmaz her kafasi bozulana uysaydik dinsiz kalirdik.Isteyen kendi gitmesin bu diger muslumanlari baglamaz.
 • buyucubuyucu5 ay önce
  Ataturk ankarada olmedi istanbulda oldu Ataturkun oldugu yere dikkat edin tam bir cumhurbaskani degil mi
 • Çağrı beyÇağrı bey5 ay önce
  Bakalım yeniakit adammı degilmi bu yazımda anlayacagız yazdığım yazıları kafalarına göre kesip biçen diledigi yeri yayınlayıpta AKP'NİN BROZANI haline dönüşen akit neyse konuya gelelim FETÖNÜN siyasi ayağı ortaya çıkarılıp araştırılsın diye meclise önerge veren iyi partinin dilekçesi AKP-MHP oylarıyla red edildi yani vatandaşın garip gurebanın mazlumun arkası olmayanın evini başına yıktılar ama iş siyasete meclise gelince ona karışamazsınız öylemi şimdi TAYYİP BABAMIZ SUUDİLERİN SİYASETİNDEN rahatsız olmuş öylemi niye MASLAHAT geregi ama FETÖ yüzünden GÜNAHSIZ insanlara yapılanlar SUUDİLERİN ZALİMLİGİNİ geçmiştir yapılan HAKSIZLIKLAR ne TAYYİP BABANIN nede AKP'NİN umrunda değildir neyse bakalım yerel seçimlerden sonra milletin yüzüne nasıl bakacaklar
 • BatuhanBatuhan5 ay önce
  Sayin yazar 6 saat suriyeye girip emevi camii nde cuma namazi kilacaktik.libya irak suriye parcalanirken abd ile hareket eden kimdi akp.suudi kralina madalya veren kimdi akp suudi kral olunce 3 gunluk yas ilan eden kimdi.ayrica katardan alinan 15 milyar dolar borc neyin karsiliginda alindi.biz degilmiydik imf borc verecektik ne oldu cinden 4 milyor borc aldik...
 • buyucubuyucu5 ay önce
  ankara bile kafi degil fatih istanbulu fethederken denizciydi bunu sakin unutmayin.
 • buyucubuyucu5 ay önce
  Adalar meselesi oyle kolayca cozulmez ancak goruldugu gibi kazak ordusu bile yaninda kovboy silahi altipatlar tabanca tasimayi gerekririr dogu blokunun silahlari uzmanlik ister yalniz genelkurmay baskanini denizci yaparak da bu sorun halledilebilir karakuvvetleri yine kara kalir turkiyenin baska sorunllari da var yine adalar cok dikkatli olunmasi gereken bir sorundur adalar meselesini cozmeden kopruleri gecmek mumkun degil.
 • Hasan aliHasan ali5 ay önce
  Kardeşim bu kadar saf olmamalı müslümanlar, SUUD abd nin karakolu.HAC organizasyonu CİA ve MOSSADA ihale edilmiş, belki 40 yıldır.Biz uyuyoruz. Bunun suçlusu yine biziz(müslümanlar). Topu taca atıp bizi bu duruma ABD , AB getirdi, ucuzluğunun arkasına saklanıp sorumluluktan kaçamayız.Biz eşeklige devam edersek semer vuran çok olur. Suud ABD nin emriyle çalışan bir devlet.Hangi islam ulkesine güveneceksiniz.Biz dürüst olup gece gündüz çalışmalıyız.Bu işin başka yolu yok. Ankara israfı durdursa bu ülkeyi kimse tutamaz. Ama hazineyi çarçur edersen stratejik katma degerli mal üretmezsek bu ülke kurtulmaz.
 • Yusuf canYusuf can5 ay önce
  Bu işin bitiş noadi masonlar ede fanatik Yahudiler etkisiz hale getirilecek bu iş bitmez ,aslında bu Yahudiler sonlarının ne olacağını çok iyi biliyorlar,ufacık çocuklara öldüren tutuklayan İsrail denen şerefsizler devletten o topraklardan cikartilmalu
 • AdnanAltiparmakAdnanAltiparmak5 ay önce
  CAN ISIMLIYORUMCUYA CEVAP Butunyazarlarikastetetmiyorom Baziyazarlarismarlamayaziyaziyor ...
 • AdnanAltiparmakAdnanAltiparmak5 ay önce
  Kimisbirlikcikimdegilaciklarmisiniz .IrakinSuriyeninbuhalegelmesindeTurkiyeninpayiyokmu.Turkiyede40tane ABDussuvar .Suudi Arabistandaaynii .KUVEYT ,, BAE zatencantadakeklik goruyorABD . .BOPesbaskanligihalaTurkiyeninelinde .Bunlarortadaykensadecebazi Arabulkeleriniisbirlikciilanetmekdogrudegildir .Butunmuslumanlar ABD somurgesialtindadir .Turkiye ABDile elonemik savas yapiyor .SuriyedeABD ileTurkaskerleri birlikteegitimgapiyor buceliskiortadaiken.Birkesimiisbirlikciilanetmekpekdeyakismamis .
 • CanCan5 ay önce
  1. Körfez savaşında George Bush a mektup yazıp ejdarhayı başka yerlerde arıyorsunuz o benim yanı başımda acil müdahale edin deyip 1. IRAK savaşının önünü açan Turgut Özal2. Irak savaşında Amerikan askerlerine Türkiye topraklarından geçit vermek için canla başla mücadele verip geçmeyince nerdeyse gözyaşı dökecek kadar asabı bozulmuş bir Abdullah gül Ve Tayyib Erdoğan Suriye savaşında Obamayla kol kola girip Suriye yi diktatör esad dan kurtaracagız (Amerka yla birlikte !) diye yola çıkanlar.Ne bekliyorsunuz önce biz tutarlı olalım Yıllarca komşu topraklarını İncirlik üssünden bombalatıp sonrada hikaye okumanın bi manası yokEtme bulma dünyasıDinsizin hakkından imansız gelirmişBu kadar münafığın yaşadığı bir memleketin hakkındanda herhalde Amerika gelirMalesef üzgünüm isteyerek yazmadım ama gerçekler bunlar
 • KazananKazanan5 ay önce
  1571 de Yavuz Sultan Selim Han'ın gidip Mekke ve Medine'yi aldığı kutsal emanetler İstanbul'a getirdiğini herhalde unuttunuz Yine gideriz yine alırız Zalim ve işbirlikçi Saray erkânı da trump'ın köpeği olanları da hesaba çekeriz Bu millet hiçbir zaman bu yapılanları unutmaz trump'la beraber ılıç ellerinde oyun oynayan ahmaklara hesap Sorulur İslam dünyası uyanıyor yazar çok güzel bir konuya dokunmuş
 • Mehmet ayMehmet ay5 ay önce
  Sayin yazar, libya Irak suriye ye bombalar atilirken bizim hukumet ABD yaninda alkis tutuyordu. Sorunu uzaklarda arama
 • mehmet tekinmehmet tekin5 ay önce
  Sayın Veren Suudlar PKK ya 100 milyon dolar yardım gönderdi ama bu para bizim hacılarımızdan değil Hindistan hacılarından alınan dolarlardan verildi. Hepimizin bu konuda vicdanı rahat olsun.
 • buyucubuyucu5 ay önce
  Guney kibris fransiz ve yahudilerden sonra amerikaya da kibrista askeri us vermeyi istiyor ingiliz usleri zaten var turkiyenin de adadan ayrilmasi ise bizans devletinin kurulmasi turklerin vatansizlastirilmasi icin cok onemli.Turkiye adadan asker cekecegine rusyaya kuzey kibrista askeri us verebilir ve karaci turk askerlerine yari denizci uniformasi deniz piyadesi gibi giydirebilir.Girit dahil butun adalar kibris trakya ve anadolu topragidir yabancilara incirlik gibi us verlebilir bunda bir sakinca yok.turk ordusu ise osmanlidan beri asya karasal karakterli bir ordu oldugundan adalara gereken ozeni gosternemektedir.Turkiye siyasi rejim itibariyle sosyal demokrat bir devlettir ve rusyadan bagimsizdir ancak balkan tipi bagimsiz sosyal demokrat bir devlet oldugu avrupa fasizmine hitler ve mussoliniye hatirlatilmalidir boylece avrupanin ve rusyanin turkiyeye olan tum davranislari yumusar ve turkiye rahatlar. rumlar hem enerjiyi kontrol etmek hem de askeri olarak dusunmemizi ancak kendi lehlerine dusunmemiziistiyorlar.Rusya her ne kadar turkiyenin yaninda yeralsa da konu helenizme gelince rumlari tercih edecektir.Ruslara us verilmesinin kibrisabir faydasi olmaz ancakrumlari cok fena zorlayacagi aciktir.turkiye rusya ve cine yaklasirken avrupa birliginden uzaklasmamalidir ustelik.beyin jimnastigi olmasi icin yazdim boyle birsey mumkun degil fakat oylemis gibi yapmakta hicbir sakinca yoktur suriye ve kuzey irak meselesi ile de celismez turkiyenin dis politikasi iyidir oyle kalmalidir.
 • YükselYüksel5 ay önce
  Rabbimiz bozguncuları sevmez. Bozgunculuğu arzu etmememiz için bizi uyarıyor. Siz, bu ayrıştırıcı, dışlayıcı ve bozguncu tutum ve davranışınızı evvela değiştirin. Mekke ve Medine statüsünü özerk bir yapıya kavuşturulması fikri Batı eksenli istihbarat örgütler tarafından zaten devreye sokulmuş bir prosedür ! Zamanı geldiği an düğmeye basacaklar . Siz kim için çalışıyorsunuz ? O mukaddes toprakları Suriyeleştirmek için bir yerlerden emir mi aldınız ? Söyleyin !
 • Mustafa ÖmerMustafa Ömer5 ay önce
  Yazdiklariniz iyi hoş ta şu kısmı anlamadım "Mekke Medine babalarının tapulu mali değil" demişsiniz yanlış suudilerin tapulu malı,hayal gormeyin kimse durup dururken kendi elindeki şehirleri başkasına devretmez, bize şuan üretim lazım araplarin hiç birinden bize fayda yok katar da dahil.
 • Hasan aliHasan ali5 ay önce
  Sayın Hocam bu iş 1980 yılından beri doğrudanABD ve CİA -MOSSAD kontrolunde müslümanlar neden 40 yıl geriden takip ederler olayları.Biz UYUDUKÇA başımıza daha çok şeyler gelecek.

Günün Özeti