FETÖ’nün lider kadrosu, FETO’yu sorgulayabilmeli!!!

25 Eylül 2018 Salı

F. Gülen Her Gün Ağlıyor başlıklı yazıya karşılık, örgütün lider kadrosunda özeleştiri ve tartışmalar başladı. Bu olay hayra alamet gibi görünüyor. Bugüne kadar en küçük fikir beyan etmeyen, özeleştiri yapmayan, FETÖ içerisindeki Ahmet Kurucan, Osman Şimşek, Enes Ergene, Süleyman Sargın gibi düşünen ve yazan isimler, örgütün içine düşmüş olduğu bu durum hakkında, mantıklı izahlar getirmeye çalışıyorlar. 

Sonsuza kadar devlet ile savaşmanın bulunduğu ülkelerde, istenmeyen bir yapı oluşturmanın hiç kimseye faydası yok. İslam sevgi, güven ve kardeşlik dinidir. Gidilen her ülkede ve Türkiye’de yapılan yanlışlıklarla, münafıkça davranışlar örgütü istenmeyen adamlar grubuna dahil etmiştir. Sonsuza kadar devletle savaş yapılamaz ve takiye sürdürülemez. 

İhanetin alametleri olan Bank Asya, Adil Öksüz’ün darbe hadisesi, bütün kamu kurumlarında soruların çalınmasını, nasıl izah edebilirsiniz. Mantıklı bir açıklama yapmadan F. Gülen’in kendi örgütüne bile güven telkin etmesi mümkün değildir. 1998 sonunda Tunus’tan Altunizade FEM’e yanına geleceğimi telefonla bildirmiştim. En küçük bir açıklama yapmadan Vatikan’a gitmesini ve ardından ABD’ye kaçmasını örgüt ile bile paylaşmadan kaçıp gitmesi, 2018’e kadar hâlâ daha Amerikan vatandaşı olarak bu zalim ve gaddar ülkenin vatandaşı olmasını izah etmeden, iç muhasebe yapıp en yakın dava arkadaşlarına dahi, bu olayın perde arkasını ikna edip anlatmadan, nasıl temize çıkabilir? 

20 yıldan fazla ABD’de kalan, 10 yıl öncesinden yani 1988’de satın alınan Altın Nesil Vakfı için alındığı söylenen Chestnut kampına, para toplandığı zaman, biz Amerika’ya eğitim için giden kardeşlerimizin, orada barınması için burayı alıyoruz deyip, daha sonra 1998’de kaçıp kendisi için sığınma merkezi olan bu eski Cizvit papazlarının da sığınma merkezi olan bu kamp, meğerse Gülen’in daha sonra sığınacağı ikametgâhı ve sarayları imiş. Her meselede istişare edildiği halde, hangi arkadaşlarla bunu istişare edip konuşmuştur? 

Aylık toplantılarda hiç kimseyle istişare etmeden, kendi başına dünya çapında birçok insanın kaderini ilgilendiren, pek çoğunun hayatını karartacak olan bu kararı kendi başına almış ve sığınmıştır?

Önceleri en temiz Risale-i Nur hizmetini ve Bedüzzaman’ın talebelerinin arkasına saklanarak etrafına topladığı yüz binlerce insanın hayatını karartarak başlattığı Risale-i Nur hizmetine, kendi şahsi kanaati ve aklı ile yüz binlerce insanın Nur hizmeti, Kur’an hizmeti deyip aldattığı bir hizmeti, paramparça edip leke sürerek, ABD’ye gitmesini nasıl izah edebilir? 

Yıllarca yapılan güzel hizmetlere karşılık yapılan bu alçaklık ve hainliğe karşı, ağabeylerimizden ve üstadın varislerinden dahi karşısına kimse çıkıp sen ne yapıyorsun demedikleri için, Gülen daha da hızını arttırarak, ABD’nin tasmasını boynuna takmıştır.

İstanbul FKM’de yapmış olduğu konuşmasında, eğer bir gün benim bir hatamdan dolayı hizmet müesseselerine ve arkadaşlarıma bir zarar gelirse, dinimin haram kıldığı intiharı yaparım, haram olan bu ameli işlerim deyip, herkesi buna inandırmıştı. Yüz binlerce insanın hizmet diye peşinden gittiği Gülen, bugünkü gelinen durumu nasıl izah edebilir?

Bunları izah edebilecek bir iç muhasebe ve açıklama yapması gerekmez mi? Hâlâ daha kendisini kutsal olarak görmesi ve hatasını kabul etmemesi, kaçmasını dahi peygamberler ile bir tutması, hicret, irşad ve tebliğ adına yaptığını söylemesi, olayın üzerinde eleştirel bir soru sorulmasına tahammül etmemesi, kesin bir takiyyedir. 

İslam sorgulama, düşünme, akıl etme meselesinde, peygamberlere kadar her meselenin sorulabilme kapısını açmıştır. Bugün örgütün içerisinde ilahiyat okumuş, üniversite bitirmiş, doktora, master, profesörlük unvanlarını almış pek çok insan, en küçük bir soru sorma cesaretini gösteremediği gibi, F. Gülen de hiçbir şekilde olan bitenlere, mantıklı bir izahı ve açıklama getirememektedir

Bu insanları mankurtlaştırma ve % 100 itaate alıştırma değil midir? % 100 itaat ve % 100 bağımlılık, sadece Allah’a yapılır. Hiçbir soru sormama ve itaat etme büyük bir şirk olarak yeter de artar bile. Hiç kimse dünyanın tamamını İslamlaştırma, İslam’ın bayrağını dünyanın tamamına ulaştırmaya mecbur ve görevli değildir. Böyle bir yükümlülük peygamberlere dahi verilmemiştir. Bu iddia bizimde söylediğimiz FETÖ’nün kâinat imamlılığının iddiasına bir delildir.  

Adem günah işledi, fakat tövbe istiğfar ederek affolundu. Şeytan güya Allah’a olan büyük sevgisinden dolayı itaati kabul etmedi. Kendine ve bütün insanlığa karşı zulmetti. 

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • Otıken Otıken 7 ay önce
  ... sen Nurettin Hocamız tanımayan dediklerini anlamayan ... nun ta kendisizin.Sen o cemaat dediğin yapı sürüleştirilmiş ve gerçek müslümanlara bir kez oynandı vermemiş hep masonik partilerinen düşüp Kalkan ehlileştirilmiş hayanlarında.
 • Geldi İsmet Gitti KısmetGeldi İsmet Gitti Kısmet7 ay önce
  Geldi İsmet ile başlayan söz 1940 larda halkın CHP nin gelmesi ile yoksulluk günlerinden kalmadır. Şimdi buraya da başka bir İsmet gelmiş yorum yazmış ve FETÖ nün değirmenine suçu taşımış. Kardeşim! Risale i Nur a dil uzatma. Milyonlarca insanın İmanını kurtaran eserlere ilişme. FETÖ ile karıştırma. Şia da İslam dan nebaen etmedi mi ? Şia nın faturasını içinden çıktığı Pir ü Pak İslam a fatura edebiliyorsan konuş. Yoksa sus. Veya haricilik hareketini.
 • Geldi İsmet Gitti KısmetGeldi İsmet Gitti Kısmet7 ay önce
  Kardeşim sizin sevmemenize kimse birşey demez! Milyonlarca insanın onunla Peugamberine, kitabına ve Allah CC ına bağlandığı Risale i Nur a hakaret edemezsiniz. İslam ın içinden çıkmış örneğin Şia veya Haricilik g
 • MilletMillet7 ay önce
  Nasıl eleştirecekler ki. Bu şerefsiz şeytan insanları mutlaka şeytanın kullandığı yöntemler ile yemlemiş . Yani makam mevki mal mülk ve kadın yada erkekle lekelemiş, herkes mutlaka ucundan yada kıyısından bu pisliklere bulaşmıştır. Konuşmak için temiz olmak lazım. Size bir hikaye ; Sarhoşlar gece damdaki sıpayı keçi diye kesip yemişler. Sabahta durum ortaya çıkınca Yok ben az yedim ben bir kaşık aldım ben etinden yemedim ben suyundan içtim yağından biraz aldım ....bu keçiyi siz yediniz, şeytan oğlu şeytanlar
 • Abdusselam EFEAbdusselam EFE7 ay önce
  Allah ın adı ile Rahman Rahim.Sayın Nurettin Veren bey efendi, Allah aşkına söyler misin, sizin Tanımlarınızın hepsinin doğru olduğunu kabul edelim. ...
 • ismetttismettt8 ay önce
  sayın yazar saidi nursi kimdir kimden ilim tahsil etmiştirbir kitapta saidi nursihristyanlar da şehit olur dedinur cemaatinin söylem olarakfetö den ne farkı kaldı fetö de hrisyanlar cennete gidecek demiştiehli sünnet vel cemaat fırkası varkensapık bir fırka olan peşinden gitmek fetöyle aynı yere vardığı hiç anlayamadınız mı sayın yazar bence sorgulamaya açık olun mektubat kitabını okuyunca nurcuları hiç sevemedimısınamadım
 • ZOMBİZOMBİ8 ay önce
  ... NE KADAR FETÖ VARSA...FETULLAH Pİ.İ BAŞTA OLMAK ÜZERE ...
 • ElhamdülillahElhamdülillah8 ay önce
  İşte yazı bu. İşte N. Veren bu.Elhamdülillah Nur Cemaatlerinin müntesipleri ,kendisini mensuplarına firka-i naciye diye belleten aslında fırka-i nifak olan bu cereyana kapılmadılar. Eyşaki! gayeni hak olarak bilirsin ama gayeye müteveccihn vasıtaların da hakolmalı değil mi ?. Kopya, kumpas, kaset, yalan, kizb, tayin, itibarsızlaştırma, zorla himmet, baş açma, içkiye cevaz dahasayayayım mı?
 • romansonromanson8 ay önce
  Akp iktidarda olmasaydi bak seyredin siz eglenceyi bu fetoyke mucadele ergenekonla mucadeleye benziyor feto uyandi taktik degistirdi dogu bati catismasindan kefeni yirmak icin renklendirme sizma faaliyetleri basladi allah sonumuzu hayir etsin bakalim daha ne manyakliklar tezgahliyor hepberaber sahit olacagiz bu feto yu biz hayatimizdan cikardik ama her tasin altina girmeye calisiyorlarmis simdide.
 • romansonromanson8 ay önce
  Bu paralel devletciler yurt disinda feto okullarinda ataturk koseleri aciyor ataturkun resimlarini aslinda kendi aralarinda kotuleyip oralara asiyorlar.Bunlar ataturku hic sevmezler islam devrimi pesindeler halife osmanli olsun bunlar islami yasasinlar ataturkle uzaktan yakindan alakalari yok.Yalniz tek istisna guneydoguda kck teroruyle mucade ederken ve batida siyasette var olmak icin ordunun gucune ihtiyaclari var bu yuzden ataturkten faydalanmaya calisiyorlar.Seriat ayaklaninca daragacondan kurtulmak icin 12 eylulciymus
 • MardinliMardinli8 ay önce
  Sayın nureddin hocam dilinize yüreğinize sağlık.Ben bir vatandaş olarak bu hayin feto yu hiç bir zaman onun aglamasina inanmadım ve Allaha şükür onun adamlarına ilişkimiz olmadi ve onun okullarderhanelerine aile bir ferdimiz okuturmadim.Bu konuda başımız rahattır hocam Bu hayin ilk çıktığından beri aynı hiyanetle çıktı bütün işleri sehtakerliktir saf müslümanlar onun aglamalarile kandırıldılar böylece çocukları ona teslim ettiler.O temiz çocuklar kendisine militan yaptı devlete milletine düşman yetiştirdi.O yetiştirdiği çocuklar on beş temmuz iki yüz şehid eden ve üç binde yarayanlardir.Hala çok ahmaklar vardır onu kainat imamı biliyorlar hala onun arkasındadır lar ne zaman akıllanacaklar merak ediyorum onlar akillanacagi sanmıyorum Allah cc onlara akıl ve izan versin aziz milletimiz bunun şerrinden muhafaza etsin amin selam ve dua ile
 • AAAA8 ay önce
  ARTIK ANLAYALM FETOCULARIN İÇİNE DÜŞTÜKLERİ BU HAL YANİ DARBEYLE ANİ YAKALANMALRI DÖNMEMELERİ İLAHİ ADALET KURAN I KERİMDE ONLARI ANİDEN YAKALADIK GİBİ TOPLULUKLARIN CEZALANDIRILDIKLARINI SIK SIK ANLATIR BUNLARIN BU HALE DÜŞMELERİNİN BİR SEBEBİ BU CEMAATİN İÇİNDEKİ HER KES ŞUNU BİLİYORDU KURBAN İÇİN HAYIR İÇİN BURS İÇİN TOPLANAN PARALARIN BÜYÜK BÖLÜMÜ CEMAATİN BAŞKA BİRİMLERİNE GİDİYORDU YEMEK ŞİRKETLERİNE KURBAN DİYE TOPLADIKLARI ETLERİ VERİYORLARDI PARALARI HAVUZA AKTARIYORLARDI CEMAAT İÇİNDEKİLERDE TAMAMI BUNU BİLİYORLARDI MİLLETİ DİNLE ÇOK KANDIRDILAR VE TOPLADIKLARI PARALARIDA ÇOK SAVURGANCA VE LÜKS İÇİN HARCADILAR YEMEKLER KAHVALTILAR YILDIZLI OTELLERDE TOPLANTILAR HER ŞEYİN SAHİBİ OLAN ALLAH c cDİNİNDE SAHİBİDİR VE ÇOK İNSANIN HAKKINI YEDİLER BİZ BİLE BİR YERE GİREMEDİK HAKKIMIZIDA HELAL ETMİYORUZ ÇÜNKÜ ÖNCELİK HEP BUNLARDAYDI FETOCULAR HEPSİ BUNLARI BİLİYORDU VE BU KADAR HAK HUKUK YEMEYE İNSANLARI DİNLE KANDIRMAYA KALKARSANIZ BÖYLE KAÇAMAZSINIZ HALADA HUYLARINDAN VAZGEÇMEDİLER HALA YALAN İNKAR FİLİM FIRILDAK AKILLANMADILAR
 • Osmanlı torunuOsmanlı torunu8 ay önce
 • Yunus 16Yunus 168 ay önce
  FGÜLEN TERÖRİST BAŞININ, ŞU SÖZÜNDEN SONRA "Haçlı size ilişmez, tarih boyunca da ilişmemiş" YANİ HAÇLI MÜSLÜMANLARI KATLETMEMİŞ TECAVÜZLER OLMAMIŞ.?! Bu sözünden sonra MÜSLÜMAN OLDUĞUNA İNANILMAZ. Yakın tarihte 1963 - 1974 arası KIBRIS TAKİ TECAVÜZLER KATLİAMLAR, BOSNA DAKİ KATLİAMLAR, KARABAĞ DAKİ KATLİAMLAR.... BUNLARI UZAYLILAR MI YAPTI?? FGÜLEN KESİNLİKLE MÜSLÜMAN DEĞİLDİR. MAVİ MARMARA yı nereye koyacağız? YARDIM İÇİN İSRAİL DEN İZİN ALIN DEDİ. YAHUDİ İZİN VERMEZSE MÜSLÜMANLAR AÇ KALSIN DİYEN FGÜLEN. BU DA AGÜL VE BARINÇ A KAPAK OLSUN! Mavi Marmara da UYANMADOLAR! 2012 MİT MÜSTEŞARI KRİZİNDE ERDOĞAN A KELEPÇE VURULACAK UYANMADILAR! 17-25 ARALIK YARGI DARBESİ UYANMADILAR! MİT TIR'LARI İHANETİ UYANMADILAR! GEZİ PARKI OLAYLARI UYANMADILAR!... AÇIN İNTERNETİ BAKIN AGÜL VE BARINÇ IN ERDOĞAN I DESTEKLEYEN BİR TANE AÇIKLAMALARI VAR MI?? BEŞ TANE DARBE GİRİŞİMİ OLDU!! DOĞRU DÜRÜST BİR TANE DESTEKLERİ YOK. BÜTÜN BU YAŞANANLARDAN SONRA PİŞMAN OLMAYAN İBADET GURUBUNA DA KAPAK OLSUN YAZIKLAR OLSUN. HALA HOCA DİYE PEŞİNE TAKILDIK PAPAZ ÇIKTI DİYEMİYORLAR. BUNU DİYEMİYENLER AMERİKANIN DOĞURDUĞU AMERİKAN ÇOCUKLARIDIR. BETER OLSUNLAR SÜRÜM SÜRÜM SÜRÜNSÜNLER.
 • Korkunç herif ve anasıKorkunç herif ve anası8 ay önce
  Ben ilk defa bu pi.in anasının resmini gördüğümde korkup dehşete düşmüştüm; tıpkısının aynısı iki sima!
 • Böyle bir yılan görülmediBöyle bir yılan görülmedi8 ay önce
  Toplum, çok şükür bu olayları müteakib ağır bir bedelle de olsa Fedıla' yı yüzde altmış nisbetinde tanımış oldu. Geri kalan yüzde kırkının tanınabilmesi ise ölümünden önce imkansız! Hatta ölümünün üzerinden bile birkaç yıl geçmesi tam olarak tanınabilmesi için bu siyah yılanın.
 • Böyle benzetme olmazBöyle benzetme olmaz8 ay önce
  "Adem günah işledi, fakat tövbe istiğfar ederek affolundu." ...; şimdi nereden çıktı bu benzetme? Hz. Adem sadece günahkar oldu da tevbe etti. Fedıla münafık idi; hadisat onun nifakını ortaya döktü ve kafir oldu.
 • Kafirin yöntemi aynıKafirin yöntemi aynı8 ay önce
  Fedıla; o dönem (70' ler ve sonrası) Türkiye' dehşet saçan komünist imansız örgütlerden çok etkilenmişti. Kullandıkları yöntemlerle ülkeyi mutlaka ele geçireceklerine inanıyordu. Kendi de bu nedenle strateji olarak tamamen bu DHKP-C gibi örgüt yapılanmalarını benimsedi ve onlar gibi hücre yapılanmasına gitti. Onların tüm usullerin kendine düstur edindi; adını da 'islâmî' koydu. Dikkat ediniz, halktan topladığı külliyetli miktar paraların da tümü haram paradır, veren hiç kimsenin alın teri ile kazandığı para değildir!
 • romansonromanson8 ay önce
  Önceleri en temiz Risale-i Nur hizmetini ve Bedüzzaman’ın talebelerinin arkasına saklanarak etrafına topladığı yüz binlerce insanın hayatını karartarak başlattığı Risale-i Nur hizmetine, kendi şahsi kanaati ve aklı ile yüz binlerce insanın Nur hizmeti, Kur’an hizmeti deyip aldattığı bir hizmeti, paramparça edip leke sürerek, ABD’ye gitmesini nasıl izah edebilir?Not: Mesrutiyet siyaset ve seriat ayaklanmasi renklendirme dedikleri .Bosna hersek osmanli devleti ve cihadist kuresel teror ve savaslar.Bu ikisinin bagdasmasi ve dis mihraklarin mudahalesi ic etnik ayrilikci isyanlar.