FETÖ mücadelesindeki yasalar tekrar gözden geçirilmelidir!!!

02 Ağustos 2018 Perşembe

15 Temmuz 2016 darbesinden 4 ay önce, (16 Mart 2016 tarihli FETÖ’den gelecek 3 büyük tehlike başlıklı köşe yazımda) darbe ihtimallerini madde madde yazdım. Merak edenler Akit gazetesinde o tarihli köşe yazıma bakabilir.

Aynı tarihlerde FETÖ’ye ait okullara ve üniversite hazırlık kurslarına el konulma ve kapatılma sürecinde, FETÖ’nün kolu kanadı kırıldı, artık devlete karşı yapabileceği başka bir gücü kalmadı diyen gazeteci Cem Küçük’e, bu yapılanlar sadece FETÖ’nün sakalını tıraş etmektir dedim.

Esas üzerinde durulması gereken bir önemli husus ise: 06.04.2016 tarihinde İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Hadi Salihoğlu’na giderek, makamında yüz yüze görüşüp yukarıda zikrettiğim FETÖ’den gelebilecek 3 büyük önemli tehlikeyi anlattım. 2004-2005-2007 yıllarında yazmış olduğum kitaplarımda da, FETÖ’nün Türkiye’ye nasıl zarar vereceğini anlatmak için kitaplarım olduğunu kendisine söyledim. Bana kendi el yazımla, bu anlattıklarımı yazıya dökmemi ve hemen getirmemi istedi. 

Ben de FETÖ’nün şu anki strateji, sinsi planlarını ve yapılanmaları tarafımca bilinmektedir. Ayrıca yurt dışındaki 7 ülkedeki okul ve üniversitelerin kuruluşunu ve detaylarını bildiğimi, başbakanlık nezdinde kurulacak bir heyete katkılarda bulunmak üzere, elimdeki raporlar ve çok miktardaki belgelerle katkıda bulunmak istediğimi söyledim. Kendisine el yazımla hazırladığım 3 sayfalık mektubumu elden bizzat takdim ettim. En son yazdığım 1966’dan 2016 yaFETO isimli kitabımda da, bu el yazısı mektubumun metnimi yayınladım, arzu eden kitabımda görebilir.

Bu üç tehlikeyi şu şekilde anlattım:

Birinci tehlike: Askeriye içerisindeki gizli uyuyan ve saklanan hücreleri eliyle, yapılabilecek bir kalkışma olabileceğini. 

İkinci tehlike: Yurt içi ve özellikle yurt dışı yazılı ve görsel medya ve lobiler aracılığıyla iş birliği yaparak, Türkiye’yi itibarsızlaştırma ve karalama kampanyalarıyla, ekonomik yönden güvensiz ve yatırım yapılamaz, turizm yönüyle de tehlikeli olduğu imajını yayarak, kara propagandayla algı operasyonları yapılacağını. 

Üçüncü tehlikenin ise: Siber saldırılar yoluyla yurt dışına kaçmış üst düzey FETÖ’cülerin ellerindeki bilgileri ve dijital verileri kullanarak, bütün siyasileri kumpaslar yoluyla tehdit ederek, dışarıdan şantajlarla yönetme yoluyla baskılar uygulamak ve kendine itaate devam ettirmek, kaoslar meydana getirecek şekilde darbe ortamına zemin hazırlayabileceğini yazmıştım.

Maalesef bu kadar uyarılarıma rağmen sesimi kıstılar, ilgililer bilgisiz, bilgililer de ilgisiz kaldı. 15 Temmuz 2016’da da, asker görünümlü FETÖ’cü hainlerin eliyle, Türkiye’yi batağa sürükleyecek olan darbe yapıldı. 

FETÖ ile mücadelem 22 yıldır sürüyor, canımı ortaya koyarak bu örgütün neler yapabileceğini, 4 kitabımla, canlı yayınlarımla, dergilere verdiğim röportajlarımla, pek çok siyasi, resmi makamlara ve yetkililere anlatmaya çalıştım. Ben bu uğurda 30 yıllık ailemin ve 6 çocuğumun elimden alınmasıyla cezalandırıldım, yetmedi FETÖ’nün kurduğu kumpaslarla 2014 yılında cezaevine atıldım. En son zehirlenme durumum olduktan sonra geçirdiğim açık kalp ameliyatına rağmen, mücadeleme Allah ömür verdiği sürece devam edeceğim inşallah.

Yeni Türkiye’deki başkanlık sistemi ile ilk icraatın FETÖ ile iltisaklı 181.500 kişinin pasaportunun yurtdışı yasağının kaldırılması, örgüt üyelerinin geride kalan yakınlarının aracılığı ile mallar paraya çevrilerek veyahut gizli bölümlere koydukları milyarlarca doların, yurt dışına gönderilmesine çok rahat bir imkân tanınmış olduğu, unutulmamalıdır. 

Bu kadar müsamaha ve demokrasi, bu hain örgüte karşı bol gelmiştir. Onlar bu merhamete ve bu demokrasiye layık olmayan vatan hainleridir. Bu örgütte kesinlikle aile fertleri de tıpkı Cizvit yapılanmalarda olduğu gibi birbiriyle kenetlenmiş bir vaziyettedir ve takiyye ve yalanda profesyoneldirler. 

Ülkeyi batırmak için tıpkı, Akın İpek ve ailesi, Bahattin Nakipoğlu ve ailesi gibi binlerce, yüz binlerce misal verebilirim. Adil Öksüz’ün akrabaları, anası, babası, baldızı, yeğeni gibi bütün hepsi bu işlerin sanığıdır. Bu örgüte önceden el konulmalı idi. 

Bu yasalar ve bu mücadele taktikleri yeniden planlanmalı ve FETÖ ile mücadelede yeni bir karargah ve yeni eğitilmiş elemanlarla yapılmalıdır. FETO’nun son konuşmasındaki talimatında, açıkça devlete eşkıya ve firavunla mücadele edin, teslim olmayın, onlara yakalanma hususunda kolaylık göstermeyin, sonuna kadar direnin, yer değiştirin talimatından sonra, bu hainlere karşı yeni stratejiler ve yeni yasalar düzenlenmelidir.

FETÖ’nün inatla kendi meczuplarını ve mensuplarını, devlete karşı kışkırtması yeni darbelere hazırlık yapma çağrısı, açıkça görülmektedir. Gevşemeden hazırlıklı olmalı ve FETÖ’ye karşı göz açtırılmamalıdır.

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • ferhat ferhat 6 ay önce
  Hangi Mücadele? İyi parti mecliste FETONun akp içinde siyasi ayağının ortayaçıkarılması için meclis araştırma komisyonu kurulması yasa önergesi AKP li ve MHP li milletvekillerinin ortak oyları ile red edildi Siz hangi mücadele den bahsediyorsunuz?
 • Sina SALIKSina SALIK6 ay önce
  Süleyman Soylu ve merkez sağcılardan akpartiyi temizleyin fetö biter. Eski kadrolar ancak akpartiyi kurtarır. Doları da düşürür ki onların zamanı ortada. Hırsızlık yapılamayan zamanlar. Fetöcü dediler gönderdiler. Gelenlerin partiyi soktuğu durum ortada. Fetöcüler de tek tek salıveriliyor. Nerede fetöyle mücadele. Fetöcü diye müslümanları temizlediler ama darbeci yaverleri salıveriyorlar. Bu mu fetöyle mücadele? İçişleri bakanı açıklasın durumu. Geçiniz. İtibar suikasti yapılan insanlar partide yönetime geri gelmeli ve hırsızları partiden def etmeliler. Hırsız faizci merkez sağcılarla bu parti biter.
 • Süleyman Sırrı DinçerSüleyman Sırrı Dinçer6 ay önce
  Kaleminize..sağlık..Cesur.. Yürek..Uzun..süredir..sizi..okuyup..izliyorum..Tekrar..geçmiş..olsun..şifalar..dilerim..Allah(cc)..yar..ve..yardımcınız..olsun..selamlar..
 • ZOMBİZOMBİ6 ay önce
  NE KADAR FETÖ FETÖCÜ HAİN TERÖRİST VARSA ALAYININ ...
 • hacı ali özhanhacı ali özhan6 ay önce
  Nurettin bey daha ne desin... her şeyi cesurca mertçe söylüyor...yetkilileri uyarıyor....daha ne yapsın.....Cumhurbaşkan;fetö ile mücadele için bir merkez oluşturmalı, yetkilerle donatmalı ve başına da Nurettin Veren getirmelidir derim..........
 • AmaAma6 ay önce
  Ah ki ne ah seçilmiş iktidara onun bakanlarına devletin başına her türlü hakareti küfürü ederler biz de buna karşı çıkar onlara gerekli cevabı veririz gel görki yine suçlu biz oluruz.
 • MilletMillet6 ay önce
  Nurettin hocam devam. Allah yardımcınız olsun . Bende kendi çapımda mücadele etmeye çalışıyorum. Emin olun bu sinsi köpeklerin memleketimiz üzerindeki emelleri hakkında bu toplumun binde birinin haberi yok . Çok vahim şeylerin olduğundan devletimizin ve vatanseverlerin kafirin uşakları ile bir savaş içinde olduğundan kimsenin haberi yok . Mahkeme kararıyla mal varlığına el konan ve hala akademide görev yapan bir it hakkında adını bile vermeden bir yazarın yazısının altına yorum yaptım diye peşime savcı taktılar.Ama yılmak yok yola devam. Onlar güçlü olabilirler .Ama biz haklıyız. Bu adamı17- 25 ten sonra AKP li siyasetçilere anlattım ama maalesef birisi hariç hiç bir şey yapmadı. Selam ve sevgilerimle Allah bu millete yardım etsin.
 • Yunus 16Yunus 166 ay önce
  AH NURETTİN BEY AH SİZİ GÖREN DUYAN VAR MI? BIKMADAN USANMADAN MÜCADELE EDİYORSUNUZ? ALLAH SİZE GÜÇ VERİYOR. VATAN MİLLET AŞKI İLE İKİ YILDIR YORUM YAPMAYA ÇALIŞIYORUM? KURUNUN YANINDA YAŞ, AT İZİ İT İZİ, SİYASİLERE DOKUNMAMA, CEZALARIN YETERSİZLİĞİ HAKSIZ TAHLİYELER ESKİ VALİ 50 BİN TL TAHLİYE ( ÜNLÜLER İÇİN 50 BİN NE Kİ? DIŞARIDAN GELİR?) HUDUTİ 15 YIL? ÜÇ BEŞ YIL CEZALAR? PKK LI TERÖRİSTLER DE ÜÇ BEŞ YIL CEZA ALIYOR. BEN BIKTIM, ÜMİDİM KIRILDI? İTALYAN CEZA HUKUKU ALMAN YARGI HUKUKU? BU CEZALAR İLE TERÖR NASIL BİTER? 15 TEMMUZ 2016 DAN SONRA Kİ MÜCADELE FARKLI, BU İŞ SADECE ASKER VE POLİS İLE OLMAZ. 35 YILDIR SİYASİ YETKİLİLER AYNI SÖYLEM? TERÖRÜ BİTİRECEĞİZ BİTİRİYORUZ, İNTİKAMI ALINACAK? AZ KALDI UZ KALDI? (1993 - 1994 ÇİLLER TERÖRÜ BİTİRİN NASIL BİTİRİRSENİZ BİTİRİN DİYEREK BÜTÜN YETKİYİ GENEL KURMAYA VERMİŞTİ? NE OLDU?)KANUNLARLA BİTER? DEVLET BEKASI İÇİN EN AĞIR KANUNLARI ÇIKARMAK ZORUNDA? DEMOKRASİ DEMOKRASİ DERKEN, CUMHURİYET 15 TEMMUZ 2016 DA DİREKTEN DÖNDÜ? HALA AKILLANMADIK? İDAM GELMEDEN TERÖR BİTMEZ? ABD RUSYA ÖRGÜTLERİN LİDERLERİNİ ORTADAN KALDIRIYOR? İDAM, GERİYE DÖNÜK UYGULANAMAZ, LAKİN ÜLKEMİZİN GELECEĞİ İÇİN BEKASI İÇİN İSTİKBAL İÇİN 2071 LERİ SAĞ SALİM GÖRMEMİZ İÇİN İDAM ŞART? MÜSLÜMAN TÜRK HUKUKU ŞART? 3000 YILLIK TÜRK TARİHİNDE BİZE GÖRE HUKUK YOK MU?..... DERT ÇOK YAZ YAZ YORULDUM. ALLAH SİZE GÜÇ KUVVET SAĞLIK SIHHAT AFİYET VERSİN

Günün Özeti