FETÖ mücadelesi ve yapılan yanlış atamalar kafaları karıştırıyor!!!

11 Eylül 2018 Salı

6 Eylül Perşembe günü yazmış olduğumuz köşe yazımda, Başkanımız Erdoğan önce yakınında olan Fetullahçılarla iltisaklı olanları ayıklamalıdır ve bunlara çok dikkat edilmelidir konusu ile ilgili yazıma, önemli tepkiler ve mesajlar geldi. 

Osmanlı tarihinde ve demokrasiler döneminde, vezirler, danışmanlar ve bakanlar hususunda, halkının kabul edeceği temiz ahlaklı, liyakatli, hakkında şüphe bulunmayan kimselerin tercih edilmesine dikkat çekmiştik. 

Geçirdiğimiz bunca FETÖ ihanetlerinden ve darbe felaketlerinden sonra, artık sütten ağzı yanan, yoğurdu dahi üfleyen bir davranışla hareket edilmelidir. FETÖ ile irtibatlı olanlarla değil, iltisaklı olanlarla, hatta FETO ile çay içmiş olanları dahi devlet kademelerinde uzak tutmakta fayda var. 

Çünkü daha önceki yazılarımda, FETÖ’nün çalışma metotlarını anlattığımda, Tıpkı Cizvitlerin, Tapınakçıların, Masonların ve Siyonistlerin metotlarının harmanlanmış şekli olan, yeni bir sistem ile FETO ağlarını ilmek ilmek örmüştür ve uzun vadeli çalışmıştır. 

FETÖ’nün herhangi bir üyesinin ailesi, yakınları, uzak akrabaları dahi, ırsi bir hastalığı olan kişiler gibi, metastas yapıp aynı gayeye hizmet edecek duygu ve düşünce anlayışı içindedirler. FETÖ’cü olmadıklarını söyleseler bile, ortaya çıkan bunca olaylar, yargı neticesinde FETÖ ile iltisaklı olduklarını, FETÖ’ye bilinçli bir şekilde katıldıklarını söyleyerek, bizi doğrulamaktadır. Pek çoğunun yurtdışına kaçarak, yabancı örgütlere sığındığını görmek mümkündür.

Çünkü bu sistem bir şahıs ile başlayıp, komple aile fertlerini ve yakın muhitlerini dahi içine alarak etkileyecek, onların sosyal çevrelerindeki mevki ve makamlarını dahi kullanmayı düşünecek şekilde planlanan, yüksek dozlu fikri bir beyin narkozuna sahiptir. Meslek seçimi, evlilikler, çocukların isimleri ve örgüt elemanlarının üzüm salkımı gibi, örgüt gruplarıyla sürekli irtibatı temin edilecek şekilde planlanmıştır.

Bugün de yapılan araştırmalarda, ciddi bir şekilde üzerine gidilirse, pek çok FETÖ’cü olanların, yakın uzak akrabalarının yatay ve dikey olarak ikinci, üçüncü nesillerin dahi, FETÖ ile iltisaklı ve irtibatlı olduğu açıkça görülecektir. Çok azı istisna, %90 civarında sistemin çalışma şekli budur.

Yüzlerce misalini, delillerini medyada görmek mümkündür. Ben de bizzat biliyorum ve bunları delilleriyle, ortaya koyabilirim. Yazdığım kitaplarımda, köşe yazılarımda, röportajlarımda ve canlı yayınlarımda isim isim bunları anlattım. İlgili birimlere de bu belgeleri verdim. 

Hüsnü zanla bakıp, En’Am Suresi-164 (VELA TEZİRU VAZİRETUN VİZRA UHRA) kimse kimsenin suçundan mesul olmaz ve herkesin suçu kendi boynuna takılır ayetinde zikredilen bu ölçü, FETÖ örgütünün yapısı dikkate alınarak yorumlanmalıdır. Örgütün bütün hal, harekat, davranış ve tercihleri FETO tarafından belirlenir. Şimdi yapılan bütün bu tayin ve atamalarda, Başkanımız bu prensibe göre düşünüp veya ikna edilip, hüsnü niyetle bu şekilde bu şahısları, yakınlarının suçundan mesul olabileceğini düşünmeyerek değerlendirmiş ve atamalar yapmış olabilir. 

Fakat FETÖ’cü olmadığını kabul etsek bile, halkın, toplumun kabullenemeyeceği, muhalefetin bunu Ak Parti’yi vurmak için Tayyip Erdoğan’ı yıpratmak için önümüzdeki yerel seçimlerde, masaya koyacağından hiç tereddüdünüz olmasın.

Bu tehlikeleri hesaba katmadan yapılan atamalar ve tayinlerdeki en büyük tehlike, ülkemize ve kendisine olacağından, ben tekrar aynı olaylara parmak basmak istiyorum.

Bugün kendisi bakan olan, fakat kardeşi FETÖ’cülükten içeride olan Rektörler, Profesörler, yine General olan ve darbecilikten tutuklu bulunan birisinin kardeşinin, Lahey’e büyükelçi olarak atanması, FETÖ ile Pensilvanya’daki karargahın da fotoğrafları olan birinin, maliye bakan danışmanı olması, milletimizin gözünden kaçmıyor ve Başkanımıza olan sevgi, saygı ve güveni sarsan yıpratıcı olaylar olarak gündemde konuşuluyor. Darbeden sonra FETÖ ile mücadele, Türkiye’nin birinci öncelikli işi denilirken, bugün gelinen noktada Suriye, AFRİN ve İDLİP konuları öne çıkmış, FETÖ’nün bu dumanlı havadan yararlanarak, kadrolarını çok önemli noktalara yerleştirmesine, zemin hazırlamıştır.

Yani bakıldığında öncelik FETÖ mücadelesi iken, son yapılan atamalar ve tayinler gösteriyor ki, FETÖ mücadelesi önemini kaybetmiş, 3’üncü ve 4. sıraya düşmüştür.  

Kardeşi içerde FETÖ’cülükten tutuklu bulunan bir kişinin, Lahey büyükelçisi olarak atanması, bu işte bir yanlışlık olduğunu düşündürmektedir. Aşağıdaki resimde de görüleceği gibi; 

 

 

FETÖ’nün karargahında Pensilvanya’da, F. Gülen’in sağ yanında Nurettin NEBATİ şu anda Maliye bakan yardımcı oldu, sol tarafında Hüseyin TANRIVERDİ ve müebbetle yargılanan İlhan İŞBİLEN ile birlikte fotoğraf çekmişlerdir.

Bu insanlar FETÖ ile hiç yakınlık kurmamış veya kurmuş olsalar da vazgeçmiş de olabilirler, fakat halkımız bu kadar açık bir FETÖ ile foto vermeyi hazmedemeyebilir ve bunlar hakkında da, hüsnü zan etmeye mecbur değildir. Erdoğan’ın, Başkanlık sisteminden önce vaat ettiği gibi,parti mensupları dışından da, her konuda uzman, şaibesiz sivillerin de içinde bulunacağı ofisler kuracağını söylemişti. Böyle bir FETÖ ile mücadele edecek, Başkanımıza bağlı, siyasetin ve partinin dışında, uzmanların bulunduğu bir ofis var mıdır?

Biz dün de dediğimiz gibi, dost acı söyler. Biz Allah rızası için bu tenkitlerimizi yapıyoruz. 15 Temmuz darbesini ve dolar saldırısını milletçe çektiğimiz için bu tenkitlerimizden kimse alınmasın ve incinmesin. 

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • SenSen8 ay önce
  Seninde boy boy foton var .senide calistirmasinlar 17 25 milat ayrılan kurtulmuştur.ailesinden ayrılmayanda olmuştur.bu kadar kralci olmayin
 • TyrgutTyrgut11 ay önce
  Maksat iyi ancak.. yazarın kendiside dahil şu andaki tüm iktidarın ve çoğunlukla muhalefettekikerin imhası gerekiyor anlamı çıkıyor.. Akıl dışı..suç işleyenler ve devam edenler, gizlenenler ,düşmanla (fetö vb. tüm örgüt ve devletlerle) işbirliğine açık gizli devam edenler imha edilmeli.. Alakalarını kesmiş olanlar ve zaten alakasız olanlar , eskiden beri bunlarla mücadele edenleri de zımmen töhmet altında bırakacak fikirler ve uygulamalar düşmanın işine y arar..
 • TyrgutTyrgut11 ay önce
  Maksat iyi ancak ifratta bir yazı.. yazarın kendiside dahil şu andaki tüm iktidarın ve çoğunlukla muhalefettekikerin imhası gerekiyor anlamı çıkıyor.. Akıl dışı..suç işleyenler ve devam edenler, gizlenenler ,düşmanla (fetö vb. tüm örgüt ve devletlerle) işbirliğine açık gizli devam edenler imha edilmeli.. Alakalarını kesmiş olanlar ve zaten alakasız olanlar , eskiden beri bunlarla mücadele edenleri de zımmen töhmet altında bırakacak fikirler ve uygulamalar düşmanın işine y arar..
 • LütfiLütfi11 ay önce
  LÜTFİYE DİYEN YAZANA.60 LARDAN BERİ HER DARBEYİ GÖRDÜK.İKİ YÜZLÜLERİ DE.TÜRKÇE KELİMELERİN NASIL KULLANILACAĞINI İYİ BİLİRİZ.NİYE BAŞKANLIK ARAYI BEŞ TEPEYE GİTTİ.TÜRKİYE DÜŞMANLARINI KÖR VE SAĞIR ETMEK İÇİN.TAYYİP O KADAR DA SAF REİS DEĞİL.BU KADAR BADİRE ATLATAN TAYYİP TEMKİNLİ OLAMAZ MI. ATLATAN BİRİLERİ KELİME SEÇERKEN DAHA DİKKATLİ OLACAK.BEN DE YAZARI ELEŞTİRDİM.ÇAMURUN SANA KALSIN.
 • Lütfi Lütfiye Lütfi Lütfiye 11 ay önce
  Ç Veren, hainle mücadeleye başladığından yıllar sonra millet uyandı. Hal böyle ilken Lütfi isimli birisi “Senin fotoğrafın yok mu? “ diye soruyor.Veren in Vatan Haini ve millet düşmanı ile son fotoğrafı ne zaman? Veren’ e sataşan bu şahıs 99 değişyüzdeyüz FETÖ dür.
 • LütfiLütfi11 ay önce
  YA FETO SİYONUNU ÇÖZMEK İÇİN İÇERİ SIZANLAR OLMASIN BU ATANANLAR.SAHİ VEREN ÖNCELERİ NEREDEYDİ.İTİHBARAT HALA MİLLİ DEĞİL Mİ.EKLER KÖKLER BULUNAMIYOR.
 • İmdat ASLANİmdat ASLAN11 ay önce
  FETÖ ile mücadelede 15 Temmuz sonrası bile halaakıl almaz zaafiyetler var.Ciddi anlamda mücadele edenlere karşıitibarsızlaştrma ve kumpas operasyonları devam ediyor.FETÖ/PDY mücadelesi mesai kavramı ile olmaz.Örgüt ile iltisaklı olan kriptolar 7/24 mesaide.
 • KlüKlü11 ay önce
  Görünen o ki yakında insanlar bu korunan ve kollanan hainlere bizzat müdahale etmek zorunda kalacak. Burdan burda bile Nurettin hocanın bu yazılarını sulandırmaya çalışan yorumlar yazan ve halen devletin imkanlarıyla devletin kadrolarında vatan hainliği yapan alcaklara sesleniyorum sonunuz çok yakında gerçek vatan evlatları eliyle getirilecek ve o gün çok acımasiz olacagiz
 • yazıYORUMyazıYORUM11 ay önce
  Birileri kendi iplerini kendileri çekmeye bu kadar hevesliyse bırakın çeksinler. Yazık vallahi yazık şu milletin bu siyasiler için yapıp ettiklerine yazık. Bu billet malını verdi mülkünü verdi yetmedi canını verdi. Sol kemalistteröristlerin her türlü hakaretini aşağılamasını küçük görmesini sineye çekti bunların arkasında durdu durmayada devam ediyor. İnsanlar 3 kuruş birikimlerinin pula döneceğinin bile bile gitti altınını dolarını bozdurdu, çarşı pazarda %40 lara varan zamlara insanımız sabrediyor ses etmiyor yeterki birlik beraberlik görüntümüz bozulmasın gavur surda gedik açtığını düşünmesin diye. Ama bu siyasetçilerin yaptığı saçma sapan açıklamalara deli saçması atamalara bir izahatımız kalmadı. Bu Şaban DİŞLİ ataması da iyice tüy dikti . Bu atama ne iş diye soranlara verecek cevap bulamıyoruz. Yazık Vallahi de yazık billahi de yazık. Bu milletin emeğine sabrına basiretine yazık. Bazen acaba biz mi yanlışta ısrar ediyoruz diye düşünmeye başladın!
 • faruk türkfaruk türk11 ay önce
  FETÖ ile irtibatlı olanlarla değil, iltisaklı olanlarla, hatta FETO ile çay içmiş olanları dahi devlet kademelerinde uzak tutmakta fayda var. Demişsiniz.....
 • Nebati?Nebati?11 ay önce
  Bitkisel mi oluyor âbi? Bırakın gitsin.
 • Bakgör emmiBakgör emmi11 ay önce
  Yani bir zamanlar Fetö ile herhangi bir şekilde fotoğraf karesine giren hiç bir şeye katılmamalı,öyle mi? ..
 • politburopolitburo11 ay önce
  Sayin hocam suriye afrin idlip ermeni tesciri en az pkk ve feto kadar onemlidir hatta pkk ve feto meseleleri kolayca cozulebilir ancak soykirim tehditi ve hatay cok fena cozulemiyebilir uc bes zeka ozurlu ve siyasi engelli yuzunden soydaslarimiz oldurulsun mu ayrica kurtler ve turkmen dayanisma icinde degil teror yuzunden nerdeyse catisma halindeler suriyedeki esat taraftari turk teror gruplarinin size bir faydasi olmaz tipki kibrisin giritin adalarin sahiden bizans ve turklerin vatansiz osmanli olmasi gibi goreceksiniz allahin dedigi olur allah daha gucludur.Feto belki de suriyede kurtlerin yaninda turkmenleri karsisindadir siz boyle soylemekle iyi etmiyorsunuz oyle degil mi ?
 • burhan hasburhan has11 ay önce
  yerel yönetimin başında bulunan kişininde fetö ile yakınlığı vardı.
 • Yurdanur ünalYurdanur ünal11 ay önce
  Cimere yaptigimiz başvurularada cevap verilmiyor.başkanimizin etrafini sarmış durumdalar. İnanın eskisinden daha güçlü bu örgüt.sonumuz pek hayra gitmiyor
 • Ramazan ÇelikRamazan Çelik11 ay önce
  Binlerce anadolu insanı perişan , işlerinden güçlerinden oldu. Yine söylüyorum kriptolar işbaşında hem de köşe başlarında. Yol yakınken bu yanlıştan dönülmeli. Masum insanlara itibarları iade edilmeli , kriptolar cezalandırılmalı. ALLAH yardımcımz olsun . "YALINIZ SANA İBADET EDERİZVE YALNIZ SENDEN YARDIM DİLERİZ." (FATİHA SURESİ)
 • Mehmet AltınkurtMehmet Altınkurt11 ay önce
  sayın Veren, suçların şahsiliği ilkesi gereği, aynı aileden de olsa; suça karışan la karışmayanı birlikte cezalandırmamak adına, suçluya ceza, liyakati olana hak ettiği görevleri vermek adil devlet ilkesinin bir gereği değil midir?Olaya bir de bu açıdan bakılması iyi olur derim. Sıkı takip ile en ufak bir falsoda da gereği yapılır zaten.
 • BurhanBurhan11 ay önce
  Hükümet böyle hatalar yaparak kendi sonunu hazırlıyor!
 • Yargıdan biriYargıdan biri11 ay önce
  hocam teşekkür ederiz. Zira bu tespitleri çoğu kimse görmezden geliyor ve dile dahi getiremiyor. Lakin fetö atamalarının yanında dikkat etmek gereken diğer bir husus meb bakanının da öne çıkarmak istediği Kemalizm. Yargıda eğitimde artık süreç 80 sonrasına döndü. Üzülerek belirtmeliyim. Detayları yazamıyorum. Lakin sanki şu anda Doğu perinçek ülkeyi yönetiyormuş gibi bir hal var .
 • şükrü onukşükrü onuk11 ay önce
  Sisi Mursi nin en yakınında , kendisine bağlı , vatansever dinine diyanetine bağlı kendisi hakkında en ufak bir şüphe duyulmayan birisi olarak bir yıl kadar beraber çalıştıktan sonra yapacağını yapmıştı . İyi yine iyi olsun fakattoplumun tepkisini çekecek , fetö hakkında oluşan toplumsal tepkiyi izale edecekdavranışlardansakınmak daha doğru bir yaklaşımdır .
 • Ahmet MarankiAhmet Maranki11 ay önce
  Hayırlı günler dostlar... Müslüman Türkiye’de miladi 2018 devletin ve milletin seçtiği belediyelerin Şaşalarla milletin paraları havalara saçılarakKutlanırken hakiki müslümanların ,Muhammet’i olanların hicri 1440 yılını hiçbir devlet ve Müslüman toplumun milletinin Seçtiği belediyeler kutlamadığı için ben kutluyor ve tebrik ederek bu yazımı ona atfediyorum !!!Cumhur ittifakından ve devletten beklentiler de milli ve yerli vatan evlatlarının sabırtaşı çatlamak üzereDiye aldığımız mesajlar üzerinehalkın tepkisiniTürkiye 31 Mart 2019 seçimlerinde duyacağız gibi görünüyor!!!bir kere daha yetkililere ,etkililere Türkiye’nin umudu olan başkan Recep tayyip Erdoğan’a ve ona desteklerini her daim yenileyen Türkmenbeyi sayın bahçeli’ye Ve partililerine ithaf olunur...!Hocam derdi ki: oğlum cennet ucuz değil ;cehennem dahi lüzumsuz değil !!!her yere adam lazım !!!yeterki sen sana düşeni yap! bilirsin ki sopa-dayak bile nasiple yenir...! VesselamNot: Feto meselesini türkiye’de yaşayarak en iyi bilenlerden nurettin veren in bugünkü makalesini okuyunuz!Prof. Dr. Ahmet Maranki - 12 Eylül 1980! Miladi yıl 2018! Hicri milli yıl 1440! http://m.yeniakit.com.tr/yazarlar/prof-dr-ahmet-maranki/12-eylul-1980-miladi-yil-2018-hicri-milli-yil-1440-25733.html
 • Yunus16Yunus1611 ay önce
  DEVLETİ SİYASİLER YÖNETİR. SİYASİ FETÖ YARGILANMADI ? TEKRAR TOPARLANMASI, KAMU KURUMLARINDA GÖREV ALMASI GAYET NORMAL. SİYASİ FETÖ YARGILANMADAN FETÖ YÜ ÇÖKERTEMEZSİN BİTİREMEZSİN. TEKRAR
 • Mağdur ama MağrurMağdur ama Mağrur11 ay önce
  Güvenlik Soruşturması yaparken memur adayının tüm aile bireylerini ıncığıyla cıncığıyla inceleme ihtiyacı hissediliyorda üst düzeyde neden bu ayrıntılara dikkat eidlmiyor
 • MustafaMustafa11 ay önce
  80 milyon içinde atama yapacak adam bulunamıyorda bulunmaz hint kumaşı gibi,... Neymiş dişlinin öyle bir özelliği varmışki Türkeri coşturacakmış...
 • HASAN HASAN 11 ay önce
  YAVAŞ YAVAŞ FETÖCÜLER SIZMAYA BAŞLAMIŞ DEMEK , ONLAR MAKAMLARA ALIŞIK VAZGEÇEMEZLER,İSİMSİZ İMZASIZ BİR İHBARLA HAKKIMDA SORUŞTURMA AÇILDI, AİLEME VE ŞAHSIMA ZULMEDİLDİ. ÇOKŞÜKÜR AKLANDIK , FETÖCÜ OLMADIĞIMIZI DEVLETİN SAVCILARI TESBİT ETTİ AMA İSMİMİN KARŞISINA SİLAHLI TERÖR ÖRGÜTÜ ÜYESİYAZILMASI BENİ KAHREDDİ,İSİMSİZİMZASIZ BİR DİLEKÇEYLE BU AĞIR CÜMLEİSMİMİN KARŞISINA YAZILABİLİYOR, ŞİKAYETÇİ TESBİT EDİLDİ. DEVLET DELİLİNİ GÖSTER BAKALIMELİNDE DELİL YOKTU NİYE ŞİKAYET ETTİNSENİ CEZALANDIRIYORUM DEMEDİ. BENİM VE AİLEMİN ÇEKTİĞİNİ BİR ALLAH BİLİR BİRDE BEN BİLİRİM. BUNLARIN DERİN ABİLERİ HER FIRSATTA HER YERDE BUNLARI KORUR KOLLAR KARDEŞİM. GEÇMİŞTE BUNLARIN BOYUNDURUĞU ALTINDA EZİLDİK CEZALAR ALIDIK, BU FETÖ DENEN EJDERHAHER ZAMAN ZENGİN SEVİCİ BÜROKRAT AVLAYISIYDI. HUYLU HUYUNDAN VAZGEÇMEZMİŞ,
 • fatih sahinfatih sahin11 ay önce
  80 milyonun icinde hollandaya elci atanacak kimse kalmadi. kardesi fetodan tutuklu birini atiyosun. bu 15 temmuzda sehit olanlara gazi olanlara canini ortaya koyanlara nasil izah edilecek boyle yanlislar nasil yapilir
 • MardinliMardinli11 ay önce
  Sayın nureddin hocam dilinize yüreğinize sağlık.Hocam bildiğim kadariyle yetkililerden seni dinliyen yoktur sebebide hayin fetoculerdir.Ginede hakikati bildiğini söyle insaallah bu yazdiklarin hakikatına varılacak.Ama belki iş işten geçebilir mühim olan hakikati anlatmaktır.Peygberler As insanlara hakikati anlatıyordu insanlardan ücret veyahut onları övmek için değil görevleri yapıyorlardı aslında kazanan onlardır.Bizde hakkı hakikati soylecegiz anlayan anlasin ve anlamayan anlamasın selam ve dua ile
 • ER REHAVİER REHAVİ11 ay önce
  TEBRİK EDİYORUM DİLİNizE SAĞLIK
 • Ahmet takan SEVENAhmet takan SEVEN11 ay önce
  BO-ŞA-NA-MI-YOR-LAR Durum bundan ibaret boşanamıyorlar.
 • ali veliali veli11 ay önce
  Nurettin bey eaynen katılıyorum. fetö ile ciddi olarak mücadele yapılmadığını düşünüyorum. birşeyler yapılıyor ama plansız programsız yapılıyor izlenimi veriyor bana. ya osmanlıdan ibret alın Allah rızası için tebdili kıyafetle halkın arasında dolaşın insanlar ne düşünüyor kendi kulaklarınızla duyun, gözlerinizle görün. ben fetö ile kendi çapımda mücadele ettiğim içinbirçok akraba ve tanidiğimla aram bozuldu. benim gibilerden hükümetin haberi var mı? hiç sanmıyorum!hükümet ne yapmaya çalışıyor. Allah cc bilirde bence bu hükümetin son sansı gibi geliyor. başkanlığı da verdik. hala fetö cüleri temizleyezse gelecek seçimde hala fetö tehlikesinden oyunlarından acizlenecekse ben düşünürüm yani. neden fetö ye karşı ciddi olarak mücadele etmediniz diye. daha çok yazmak istiyorum ama okuyan olur mu, okunsa dafaydası olur mu, esas ulaşması gereken yerlere ulaşır mı hiç ümidim olmadığı için burada bitiriyorum.
 • selamselam11 ay önce
  Para menfaat ve çikar iliskisi bu devam ettigi müddetce biz batmaya devam ederiz.insanlari putlastirarakta gercekleri okuyamayiz.siyasette dürustlük arama bence güç ve iktidar insani bozabilir.sayin yazar bu fetö zihniyeti veya sistemi siyasete kurumlara sinmiş düzelmesi bence çok zor ancak Allahin yardimiyla mümkün tek başina şeytanla mücadele etmek ancak seni hayal kirikligina ugratir.sen ve ben veya başkasi fetö zihniyetini az cok bildigi icin ki onlarda farkindadir biliyordur bunca seye ragmen bilmemesi mümkün degil ancak bu şeytan üçgeninden dolayi kayla alinmayacaktir... söylediklerinizi inaniyorum katiliyorum.Allahin takdiri neyse o gerçeklesecektir biz dua edelim feraseti elden birakmayalim. galip olan ancak Allahtir.
 • hoverkrafthoverkraft11 ay önce
  Bu fetullahcilar cemaat icinde bircok kimseyegore itici bir grup oldunuhayal meyal hatirliyorum cogu kimse onlardan degil fakat hic tanimadiklarini da soylemiyorum.Doksanlarin sonunda ikibinden sonra yine cogu kimse bu guneydogudaki sehit ve yaralanmalardan etkilenip baska cemaatlere kaydigi da dogru.Anitkabirde ataturk ve inonunun kabirleri var ismet inonu orda babasinin hayrina yatmiyor seriat ve kurtler bu ulkenin ciddi bir gercegi boylece herseyden siz daha once dogru durust etkileniyorhaberdar oluyorsunuz.