FETÖ Evangalistlerin Türkiye şubesidir

15 Ağustos 2018 Çarşamba

Günlerdir ekranlarda konuşulan Evanjelizm gerçek bir safsata ve tam bir yobazlık, Hıristiyanlık, Yahudilik, Masonluk, Siyonizm ve Müslüman kesiminin yobazlarının, papaz Brunson’ın ve Adnan Oktar’ın planlı bir şekilde ortaya atılarak, Türkiye’de bambaşka bir kaos ortamı oluşturmak için adeta bir altyapı hazırlanmaktadır.

Bir biriyle kesişen papaz Brunson ve Adnan Oktar meselesi, FETÖ olayıyla birleştirilerek, uluslararası bir boyuta taşınarak, Türkiye’de ekonomik bir kriz oluşturuldu. 

340 milyon ABD nüfusunun, 110 milyonu Evangalist inancın mensuplarıdır. Hızla büyüyen Evanjelizm inancı, Türkiye’de de pek çok kesimin tartıştığı ve önceden beri bilinen, fakat geniş halk kitleleri tarafından çok önemsenmeyen marjinal bir meseledir. Kıyamete yakın Hz. İsa’nın yeryüzüne tekrar inmesi ve Mehdi’ye tabi olarak yeryüzünde 1000 yıl kadar adalet ve sulh’un ve İslamiyet’in hakimiyeti olarak bilinir.

Evanjalizimde ise: Kötülüğün ve zulmün artmasıyla Kıyamet Savaşları denilen Armegeddon olarak, Tanrı’yı kıyamete zorlamak ve kıyametinin kopmasına yardım etmek, Hz. İsa’nın gelerek yer yüzünde Yahudi ve Hıristiyan hakimiyetini tesis etmesi olarak yorumlanmaktadır. 

Adeta yeryüzünü kana boyayarak İslam dünyasını ve Ortadoğu’yu paramparça etme maksadına razı etmek için, Hıristiyanlığın ve Yahudiliğin üstün ırk ve insanlar topluluğu olarak, buna hakkı varmış gibi insanlığı buna razı etmeye yönelik, uydurma bir felsefeyi dayatmaktadır.

Aslı astarı çok zayıf hadislere ve işaretlere dayandırmaya çalışan tartışmalar yapılmaktadır. İnsanların bu kadar zulüm ve katliamlar içerisinde, kurtuluş yolları, hakkaniyet ve adalet aradığı bir bunalım döneminde, bu boş işlerle meşgul edilmesi, birtakım fantezi programlarla kafaların karıştırılması, yine oyun içinde bir oyundur. Ekmekleri ağzından alınan, çoluk çocuğu yurt ve yuvaları gasp edilen, kanlı zulüm Ortadoğu ve İslam dünyasının, özellikle bu senaryoya ve tiyatroya razı olmalarına ikna etmek için yapılmış, yazılmış bir kurgu gibi herkes buna adapte olmak üzere, programlar anlatılarak razı edilmeye çalışılmaktadır. 

Gaybı Allah’tan başka kimse bilmez, kıyametin ne zaman olacağını da, nasıl olacağını da Peygamberler dahi bilemez. (MUGAYYEBAT-I HAMSE) 5 bilinmeyenlerden birisi, kıyametin ne zaman kopacağıdır. Buna göre hâlâ daha kıyametin kopma safhalarını, nasıl kopacağını, hangi sebeplerle kopacağı hususunda, yüzlerce tartışma programları ile toplum boş işlerle meşgul edilmektedir. Adeta cambaza bak denilerek, Filistin, Kıbrıs, Suriye ve Irak meseleleri, Türkiye’nin dize getirilmesi olaylarının üstünü örtmek için suni gündem meydana getirilmektedir.

İşte FETÖ’nün ve ABD’nin ortak noktası, ABD’nin doymak bilmeyen hırs ve zalimliği, dünyanın tek elden yönetilmesi, enerji, para kaynakları, iletişim ve ulaşım dünyadaki bütün boğazlarının kontrolünün kendinde olması hedefidir. 

FETÖ ise, kendisini Kainat imamı olarak mehdiliğin ve bütün Peygamberlerin üstünde bir konumda, haşa Allah’ın altında, bütün dinlerin tamamını harmanlayan bir Kainat imamı olma felsefesini, ABD ile birlikte tahakkuk ettirmek için bir ortaklık hayali ve dayanışması vardır. Bu iki çılgın ortak birbirlerine destek vererek, bu projelerini gerçekleştirme manasında sarmaş dolaş çalışmaktadırlar. İşte bu ABD ve FETÖ Evanjelizm’in ortak noktasıdır.

Bu sebeple bu hedefi tahakkuk ettirmek için ne ABD FETÖ’den vazgeçer, ne FETÖ ABD’den vazgeçer. Böyle bir çılgın projenin gerçekleştirilebilmesi için FETÖ Evangalistlerin Türkiye şubesidir diyebiliriz. Görüldüğü gibi Evanjelizm’in yaptığı bütün faaliyetleri, davranış felsefeleri aynıdır. FETÖ’nün kendi felsefesine göre bütün dinlerin aslı aynıdır, ayrı ayrı dinlerin mensuplarının olmasına gerek yoktur. Yahudilik, Hıristiyanlık, Müslümanlık, Budizm, Şintoizm, Hinduizm hepsi aynı kökten gelir ve bunların birbirine yakın olduğunu yıllar önce açıkça söylemiştir. En son Dinler Arası Diyalog görevini ifa ederken, İbrahimi dinler diyerek düşüncesini açıkça koymuştur. Yani bu dinleri harmanlayarak, ortaya yepyeni bir din anlayışı çıkarıp, kendisinin de Kainat İmamı olarak kendi kitabında yazdığı ve kendi unvanı olarak belirttiği (KUTBUL AKTAP demiştir) bu yeni dinin, en son ve yetkili temsilcisi olduğunu bütün dünya ve din mensupları tarafından da, kabul edilmesi iddiasındadır.

Yozlaştırdığı hususlar çok önemlidir: İki metre bez parçası (yani bayrak) için ölmeye değmez bayrak kutsal değildir. Başörtüsü teferruattır, bir semboldür, bir kutsiyeti yoktur. Vatan kutsal değildir, bir toprak parçasıdır, uğrunda ölmeye değmez. Lailahe İllallah Muhammeden Resullullah önemli değildir. Karşı tarafı kandırmak için şimdilik Muhammeden Resullullah denmese de olabilir. Cuma namazı ve vakit namazları kılınmayabilir. Müslüman isimleri yabancı ülkelerde dikkat çekmemesi için değiştirilebilir. Kilise ve Havralara gidip, ayinlere ve paskalya törenlerine katılınır ve bu gibi pek çok İslam’a aykırı fetvalar, Darül Harp diyerek uygulanmaktadır.

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • Evanjelist ArkeolojiEvanjelist Arkeoloji6 ay önce
  Sayın Veren, çeşitli yazılı ve görsel platformlarda iddia edildiği gibi Rahip Andrew Brunson'un Mardin ve Diyarbakır'daki Evanjelist Protestan kiliselerindeki bağlantıları, doğrudan ve dolaylı olarak Mardin ve Diyarbakır arkeoloji müzelerindeki bazıeski ve mevcut personelle, CHP eski milletvekili antropolog Aykan Erdemir ve arkeolog eşi Tuğba Tanyeri Erdemir ve hattaMardin Artuklu Üniversitesi'ndeki bazı akademisyenler ve öğrencilerle olan ilişkileri hakkında da bilgi sahibiyseniz lütfen bugünlerde okuyucularınızla paylaşır mısınız?
 • Ali koçAli koç6 ay önce
  Aynen öyle kardeşim.Hadislerde Mehdi açıkça belirtilmiştir. İsa nın nüzülü ayette de hadiste de vardır. Sahteleri çıktı diye hadisleri inkar etmek yalancı peygamberler çıktı diye peygamberleri inkar gibidir. Ben Mehdi'nin geleceğine inanmıyorum demek mehdi ile ilgili sahih hadisleri inkar etmektir. Neye göre hadisleri inkar ediyorsunuz mevzu diyorsun.ilahiyatçı değilsin makina mühendisi biri olarak bilgi birikimin nedir? Fetonun yanında ögrendigin dini bilgilerle söylüyorsan milleti aldatmaya hakkında haddinde yok.
 • ESTERGONLU SEYDA NURESTERGONLU SEYDA NUR6 ay önce
  EVET ,SN.NURETTİN BEY FETÖİSTLER 1970 DEN BERİCIA VE MOSSAD'IN TÜRKİYEŞUBESİ OLARAK İSLAMIN VE TÜRKİYENİN İÇİNİ İÇİNI OYMAK ICIN KODLANMIŞ DINDAR MASKELİİHANETÒRGÜTÜ OLDUĞU BÜTÜN DÜNYA'YAMALUM VE MÜSBİT OLMUSTUR. / FETÖ VE ABD Lİ EFENDİLETİ NE YAPSALARNAFİLE !./*24 sene önce SSCB'nin dünya haritasından silindiği gibi / kendi iki başkanını /1865 ve 1963'de /suikasdla öldüren korsan devletABD"titanik" gibi çatırdıyor, İnşaallahyakında dağılma sürecine girecek*
 • VereduranVereduran6 ay önce
  E dede muslumandin gittin yıllarca feto ile evangelist olarak yasadin döndün tekrar müslüman oldun.A dedem.sana niye guvenelim.Don bana dönelim oh ne güzel dunya
 • TayyibTayyib6 ay önce
  Mehdi mesih ğelmesi ( saçmalığı ) meselesinde müslüman dünya kendince hristiyan ve Yahudi kendince hatta kendinin dahi inanmadığı saçmalıklara inanıyormuş gibi yaparkenHakkı ve doğruyu insanın anlıyacağı dille anlatacak akıllı bir insan yokken Hikayeler üzerinde yürüyen BATI dünyası ve DOĞU dünyası veonların dinleri .Rabbimizi tenzihedelim tüm saçmalıklar bizim.
 • Ali SoyaltınAli Soyaltın6 ay önce
  Ahmet adlı şahıs Amerika'dan1962 de gemilerle Risale-i Nur gönderdiği yalanını nerden duydun yok öyle bir şey biraz araştırma yapöyle yaz
 • AHMETAHMET6 ay önce
  kaleminize sağlık.Zamanında doğru yolu görüp, tecrübe vebilgilerinizi aktardığınız için teşekkürler.1960 larda Saidi Nursinin kitapları Türkiyede yasaklandığında,Amerika kitapları basıp, gemilerle Türkiyeye getirmiş. Acaba neden. Nurcular da buna çok sevinmiş. Tanıdığım bir Nurcu İngiliz Prensinin gizli müslüman olduğunu söylemişti. Ayrıca bu kişiİngilizcekursu adı altında İngiltere ya gitti altı ay orada kaldı.
 • Cabbar CokkibarCabbar Cokkibar6 ay önce
  Nurettin Veren! "Ulkucu" takkiyesi ile toplanip Selahattin Demirtas serbest kalsin diyen ermeni dolu omurgasizlari cok gorduk biz,dolayisiyla bu itlerin havlamasi sizin insanlari bilgilendirme ve dusundurme cabanizi ve azminizi sakin olumsuz yonde etkilemesin,herkes herseyin farkinda. It urur kervan yurur.Uzerinize aldiginiz sorumluluk ve riskler takdire sayandir ve daha fazlasidir.Bu it surulerine sakin papuc birakmayin.
 • ahmet kemalahmet kemal6 ay önce
  peygamberimiz bize kuranı kerimi ve sünnetini yani hadisleri bırakmıştır. hadisleri ince eleyip sık dokumak gerekir. kütübü sittede bile şüpheli hadisler var.elimizde kuran ve sünnet varken mehdi beklentisi falan insanların kendini kandırmasıdır. bu mehdi nasıl bişeyse her tarikat hatta siyasi partiler kendi liderlerini mehdi ilan ediyor. mehdi gelmedi.. gelmeyecek de. sadece kuran ve sünnet var.. allahla araya konulan diğer hepsi yalan..kimse çalışmayıp yan gelip yatıp gökten kurtarıcı beklemesin..
 • ÜlkücüÜlkücü6 ay önce
  onun için mi uzuuuun yıllar fettoşa hizmet ettin be münafık şerefsizomurgasız.sen fetöye hizmet ederken de akitte(gizli mahfillerin bölücü yayın organı)yazarken de paraya makama satılmış bir insansın,mahluksun anladın mı akıl vermeye kalkma yanar döner .
 • SadakatSadakat6 ay önce
  Rısaleı nurları tahrif ederek ve genclerı dunya menfaatiyle kandırarak kendilerine cektiler.Darmadagın oldular!Fullerle ış birlıgı yapıp ımanlı ve hur ıradelı turk mılletının yetısmesıne engel oldular!
 • SadakatSadakat6 ay önce
  Rısaleı nurları tahrif ederek ve genclerı dunya menfaatiyle kandırarak kendilerine cektiler.Darmadagın oldular!Fullerle ış birlıgı yapıp ımanlı ve hur ıradelı turk mılletının yetısmesıne engel oldular!
 • ahmetahmet6 ay önce
  ve aynı zamanda EVANJELİKLER DE ABD nin "SİYONİST AMAÇLI PARALEL DEVLET YAPILANMASIDIR", yani ABD nin kendiFETÖ südür...
 • Gülen TortulasıGülen Tortulası6 ay önce
  Kıyametin ne zaman kopacağı hakkında bir çok alim görüş belirtmiş, Bediüzzaman da bunların arasındadır! Şimdi bunlar yoldan çıkmışlar da; o TV senin bu TV benim ayağı kırık it gibi dolanan modernist teolog eşşekler mi düzgün yolda? Ne anlatmaya çabalıyorsun sen bayım? ( Gülen sahte müseylemetül kezzabdır ve o nedenle kıyamet hakkında bilmediği şeyleri sallıyor, onun sallamaları sahih olanlarınkini de mi nesh edecek?)
 • Gülen TortulasıGülen Tortulası6 ay önce
  Kıyametin ne zaman kopacağı hakkında bir çok alim görüş belirtmiş, Bediüzzaman da bunların arasındadır! Şimdi bunlar yoldan çıkmışlar da; o TV senin bu TV benim ayağı kırık it gibi dolanan modernist teolog eşşekler mi düzgün yolda? ..
 • Sahte mehdi GülenSahte mehdi Gülen6 ay önce
  Bu zat bu yazıda; Gülen, Adnan gibi eşşekleri bahane edip Mehdi' yi inkar etmeye mi getiriyor....

Günün Özeti