FETÖ bölünüyor mu sorusuna cevap

20 Eylül 2018 Perşembe

Son günlerde FETÖ ikiye mi bölünüyor diye, medyada tartışmalar var. FETÖ’nün kuruluşundan itibaren yani 1966’dan 2018’e kadar geçirdiği evreleri, Türkiye içinde ve yurt dışında yayıldığı hinterlandı, mücadele tekniklerini ve metotlarını bilmeden, FETÖ ile mücadele edilemez. (1966’dan 2016’ya FETÖ isimli kitabımda, anlattığım gibi.)

Baştan itibaren bu kademeler, tamamen bir araştırma ve ihtisaslaşma gerektiren bir konudur. Üniversitelerin içerisinde bile, dünya çapındaki bu esrarengiz örgüt ile ilgili bölümler açılarak, master, tez ve doktora çalışmaları yapılarak ele alınmalıdır. Bu konuların elemanları ve uzmanları yetiştirmelidir. Şu anda sadece tez konusu olarak, bir arkadaşımız bu konuyla ilgili çalışma yapmaktadır.

Müzik üniversitelerinin açılmasını başkanımıza teklif eden YÖK, maalesef FETÖ uzmanları yetiştirecek bir akademi ve ihtisas gerektiren bir üniversite açmayı ihmal etmiştir. 2000 yılından itibaren yol haritası ve stratejileri iyice irdelenip araştırılmadan, FETÖ’nün peşine düşülüp onu çökertmek ve alternatif bir yapılanma oluşturulması mümkün değildir. 

Örgüt yapılanmasının içinde de, değişik seviyelerde 1966’dan 2018’e kadar, FETÖ kadrolarının bulunduğunu, değişik yaş gruplarının ve meslek gruplarının üzüm salkımı yapılanması gibi hücre faaliyetlerinin oluşumlarından meydana gelmiştir. 

1966 ve 2018 yılları arası 5-10 yılda bir, farklı farklı stratejiler ve değişik elemanlarla, rotasyon sistemiyle imamlara verdiği görev ve rütbelerdeki değişiklikler ile, yakalanması ve ele geçirilmesi çok zor olan bir metotla, FETÖ’yü kamufle edilmiş bir sistem ile yönetmektedir. Mesela Adil Öksüz’ün örgüt içerisinde dahi kendisini tanıyıp bilenler tarafından, böyle önemli bir misyonunun olduğunu örgüt elemanın pek çoğu tahmin bile edemezdi.

Örgüt kadroları içerisinde çok farklı sınıflar arası askeriye, mülkiye, emniyet, yargı ve esnaf yapılanmalarının hepsi müstakil oluşumlardır. Hatta 2000 yılından 2010’a, 2010’dan da 2018’e kadar stratejiler, elemanlar ve kadrolar hem Türkiye içerisinde, hem de dünya çapında imamlarıyla örgütlenmeleri ile farklı bir oluşum haline gelmiştir. 

Mesela Mustafa Özcan, tamamen Balkanlar’dan sorumlu iken, kısa bir zaman sonra Kazakistan, Kırgızistan, Türkmenistan ve Özbekistan sorumluluğu kendisine verilmiştir. Aniden Kaynak Holdingin başına getirilmiş, kısa bir zaman sonra Dragos’taki Şifa Hastanelerini de yönetmiştir. Ayrıca Kazakistan’daki özel Şifa Hastanesini 10 milyon dolar yatırımla, 2001 yılında açılışını yapmıştır. Kazakistan Devleti ile irtibatı sağlamıştır. Pek çok örgüt elemanlarını hastane bahanesiyle oralara yerleştirmiştir.

Sayın Nazarbayev’in Başkanımız Tayyip Erdoğan ile bu konuda görüşme yaptığı zamanda, Mustafa Özcan çoktan dünyanın bilinmeyen bir yerine uçup gitmiştir. Tıpkı Adil Öksüz’ün Almanya’da görüldüğü ve kayboldu denildiği gibi. 

Mustafa Özcan dünyanın çeşitli ülkelerinde kendine özel ve itaatkar elemanları ile kendi ekiplerini kurarak, tamamen FETÖ’den bağımsız çalışıp, bu gibi durumlarda istediği ülkeye kaçıp saklanabilmektedir. FETO’nun dahi söz geçiremediği tek isim olan ve örgütün bütün sırlarını, mal varlığını ve paralarını kontrol eden Mustafa Özcan, FETO’nun Türkiye’de olduğu zamanlarda sözünü geçiremediği tek isimdir. 

Bu örgütlenme içerisinde bulunduğu ülkeler itibariyle Masonlara, Siyonistlere, Cizvitlere, Opus Dei tarikatına ve Evengalistlere sığınmış, onlarla uygun adım yürüyüş içindedirler. Bu kadar farklı örgütlerle ve farklı yapılanmaların içerisinde bulunmakla, kendi esas rengini, kokusunu ve çizgisini kaybetmiş, onların himayesinde olan hangi örgüt imamının, hangi ülke ile ne zaman ilgileneceğini bulabilmek, artık eskisinden 100 kat daha zor bir hal almıştır.

Tıpkı PKK’nın, ilk zamanlar Türkiye’de ve Suriye’de yapılanmasında olduğu gibi, dünya çapında Avrupa ülkelerine yayıldıktan sonra, artık durdurulamaması gibi. PKK önceleri basit bir çapulcu örgütü iken, dünya çapında bütün ülkelerin kullanmak istediği maşa durumuna gelmiştir. 

İşte FETÖ’de Türkiye içerisinde çok rahatlıkla kontrol edilebilecek durumdan, artık dünyadaki bütün Türkiye aleyhtarı ülkelerin kullanmak istediği bir İngiliz anahtarı ve bir Amerikan maşası Siyonist oyuncağı haline gelmiştir. 

Devletlerin kıtaların yöneticileri vardır. Bunların her birisi ayrı bir baş, ayrı bir yönetici ve ayrı bir strateji tayin etmişlerdir. Yabancı ülkelerin de, Türkiye aleyhinde işine yarayacak fevkalade kullanışlı bir İngiliz anahtarı gibi her kapıyı açan, herkesle irtibatta başarılı olan sistemle çalışırlar. 

Öne çıkan isimlerden: Şerif Ali Tekalan, Mustafa Özcan, İsmail Büyükçelebi, Suat Yıldırım, Mehmet Ali Şengül, Abdullah Aymaz, Naci Tosun, Cevdet Türkyolu, Mehmet Demircan, Barbaros Kocakurt, Cüneyt Terzi, Ali Katırcıoğlu, Dr. Kudret Ünal, Adem Kalaç ve Ahmet Kurucan gibi FETO’ye çok yakın, aynı çatı altında oturan isimlerin hangisinin örgütün başına geçeceği kimse tarafından bilinemez. 

Çünkü 170 ülkeye dağılmış kıta imamları ve ülke imamları 3 ayda bir FETO ile görüşmeye gelenler, FETO’dan sonra bu kadar geniş coğrafyadan çağırıldığında, gelmezler ve oralara gidip teftiş edilemezler. Hepsinin kendi hakimiyet alanları, kurduğu şahsi örgütlenmeleri vardır. FETÖ’nün dışında onları itaat ettirecek bir araya getirebilecek bir güç ve otorite yoktur.

Bugün bir FETO yani (F.Gülen) ile baş edilemez iken, ileride yüzlerce FETO karakterliler ile mücadele etmek mecburiyetinde inşallah kalmayalım.

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • HukukçuHukukçu7 ay önce
  Sayın Cumhurbaşkanımız; Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesindeki öğrenci kıyımına müdahale edip, kıyımı durdurmanızı, saygılarımızla, istirham ediyoruz.
 • Süleyman Sırrı DinçerSüleyman Sırrı Dinçer8 ay önce
  Sevgili..Nurettin..bey..anladığım..kadarıyla..bu..iblisler..kanser..hücreleri..gibi..çok..yeri..sarmış..durumdu..tek..çare..BÜNYENİN..SAĞLAM..olması..Yani..daha..güçlenmeliyiz..Allah(cc)..yardımcımız..olsun..siyonistler..her..yerde..maşa..buluyor..
 • MOHAÇMOHAÇ8 ay önce
  ... APAÇIK BELLİ:)))
 • umurunda bile değil!umurunda bile değil!8 ay önce
  Nazlı içerde; Emin Çölepisler' e mektup yazıp ağlayarak yardım dileniyor, AAltan da içerde, Mümtaz da içerde, AT Alkan da içerde; Feto ise Pensilvanya' da; sabahları gerinerek ve osurarak uyanıyor ve ardından sürekli mastrubasyon yapıyor.
 • imamarüzgarimamarüzgar8 ay önce
  Bir durma yerinde durmadan saymakmı önemli yoksa her dafasında yapılacak olan hamleler üzerine durmak önemli. Bu konuda üzerinize düşen büyük sorumluluklar var olduğu kanaati içindeyim. Dönemin Ankara BüyükŞehir Belediye Başkanı Tv de ftö ile ilgili çözümü olacak kilit ve anahtar durumları söylemedi mi söyle di. Bu ülkede ftö nün sonuçlanması 10 yıl gerekir dedi. Şimdi mesele şu kimlerle olduğunu değil hamlelerin neler olduğu üzerinde daha çok etkin olmamız gerekir. Başlangıç olan durum tespitleri belli.1 savunma üzerinde2 Ekonominin Döviz üzerinde 3 Eğitim üzerinde 4 Hukuk üzerinde 5 Ekonominin Gıda Üzerinde. buradan biz ne anlamalıyız. Defalarca dikkat çekmeye çalışsakta millet olarak sonuç şu ki. Operasyonların bilinçli olarak yapılması durmubir noktaya çekilmek istenir ken. Diğer taraftan da gözden kaçırmak istedikleri durumlara hakim olmayı başarma durumları var neden mi. Bu güne kadar Devletin FTÖ ile ilgili operasyonların hangi kurumlar üzerinde etkin şekilde ele aldığı birde ele almadığı Kurumları düşündüğümüzde işte bu gün GIDA sekterü üzerinde oynana oyunların ne kadar gözden kaçtığı ve devletin ilgili kurumlarından biri olan GIDA ile ilgili boyutu düşündüğünüzde durmu tahmin etmek bu kadar zor olamamalı. Bunu tırmandıran sebep Gıda ile ilgili kurumların göstermelik içi boş işlerden anlaşılmalıdır ki denetlemenin boyutları ve bunun birlikte hareket ettiği diğer kurumlarda düşünüldüğünde yakın bir zaman içinde SAĞLIK SEKTÖRÜüzerinden de bir maniplasyonun olacağıdır. Denetleme yetkisi veerdiğinizin işi yapmaması için önünü keser iseniz yada yetkilerini kötüye kullananı bilmez iseniz başımıza herşeyin gelmesi an meselesi demektir.
 • ahmetahmet8 ay önce
  fetö ve ileri gelen 100 kişi paketlenirse fetö diye bir örgüt kalmaz.. örgüt fetönün kendisi üstüne kurulmuştur. örgütün bu kadar büyümesindeki etken fetönün kendisini yarı kutsal, seçilmiş, keramet sahibi, mehdi ve peygamberden emir aldığına inandırmasıdır. itiraz eden çarpılır.. örgütten ayrılan allahın tokadını yer gibi safsatalara inandırması.. o nedenle fetö ve ilk 100 kişi bitirilirse örgüt biter..
 • Ecevit Şefaat Ecevit Şefaat 8 ay önce
  Dünyada fitne hareketleri bitmiş mi ki FETÖ bitsin. Lakin milletimizce teşhis edilmiş ve masumiyetini kaybetmiştir. Gönüllerde bitmiş bir harekettir. Müntesipleri rüyalarla motive olacaklardır. Nasara ve Yahudilerle kol kola içinden çıktığı milletin hakve hukukuna zarar vere vere yevm i kıyamete müteveccihen yol alacaklardır. Ey Şaki! Bil ki efal -i şahsiyendenbizatihi mesulsün. "Şefaat" e sakın güvenme. Cenab ı Erhamürrahim den sırat ı müstakimi dile..
 • AcizAciz8 ay önce
  Fetö meselesine dair Maraş'ta faaliyet gösteren Medeniyet Akademisi çok önemli bir rapor hazırladı. "Fetönüñ Şifreleri ve Çözüm Teklifi"
 • maraşlı ökkeşmaraşlı ökkeş8 ay önce
  Bence Türk milletinin başına bela olan bu asrın oyunu bizlere bundan sonra ders olmalı , tekrar aynı hataya düşülmemeli , diyeceğim amma nerde bu melunlar gitti şimdi bunların yerine duyduğumuza göretarikatlar ve diğer cemaatlar dolduruluyormuş. Eeee ne değişti şimdi fetö gider metö gelir , bence en büyük sorun eğitim devletin asli görevi eğitim adam gibi adam yetiştirmezsen vatandaş yine yanlış yola girer.
 • Kemal KelleKemal Kelle8 ay önce
  Ahirzamanın büyük fitnesinin akademik araştırmalara konu olması gerekir.Ayrıca gözle görülmeyen şeytani boyutlar, metafizik ilmini bilen gerçek islam alimleri tarafından halkın anlayacağı dilde deşifre edilmelidir.En alttaki hizmet!!! haşhaşilerinin büyü ve hipnozları henüz çözülmemiştir.Bu boyut araştırılıp somut çözümlere gidilirse ahtototun kollarının kopacağı kanaatindeyim.
 • cîfe kokulu gülencîfe kokulu gülen8 ay önce
  Eğer gerçekten bölünecekse, bu doğruysa; g....nün tam ortasından bölünsün, bunu arzularız.
 • daha neler yağni!daha neler yağni!8 ay önce
  Doktora mı? İlkden terk bir Feto için doktora mı şimdi de yağni? Bari ölmeden önce yetiştirin de, .... iyice havalara kalksın bu pisliğin..