THY-66-TL-Mart-2018

FETO, 20. asrın sahabelerini değil, yüzbinlerce Heimetlos yetiştirdi

14 Mart 2018 Çarşamba

Tanıklık yaptığım bir mahkemede, hakim bana sordu: FETO hâlâ üniversite bitirmiş pek çok mevki makam sahibi insanları etrafında nasıl tutmaya devam edebiliyor?

İlk yıllarda Kestane Pazarı vaazlarından başlayarak, yıllarca  İslam tarihinden, Sahabe-i Kiram’ın hayatından, Peygamber Efendimizin yaşantısından kesitler sunarak, genç ve İslam’dan bir haber cemaatine sahabe gibi olma hayalleri kurdurarak, etrafında topladı. Onları Kur’an’ın anlaşılmasına yönlendirecek açıklamalardan bahsetmedi.

Bugün de hâlâ daha Asr-ı Saadet’in temsilcileri, 2. sahabeler nesli olarak onlara mevkiler ve makamlar, peygamberlere komşu olacak kişiler olarak, vaatlerde bulunmaktadır. 

Bu FETO’nun mübalağalı ütopyasına karşı, ilahiyatçı, akademisyen hocalarımızın, o günden bugüne hâlâ daha FETO’nun bu kurnazlığının farkına varıp da, FETO’nun bu tuzağını bozmak üzere, Asr-ı Saadet’in sahabelerinin niyetlerini, kahramanlıklarını ve İRŞAD-TEBLİĞ metotlarını anlatmayıp, insanlarımızın gerçek İslam’ı anlamaları için herhangi bir çalışma yapmak yerine, İslam’ın ruhuna ve inanç yapısına yönelik olmayan, fıkhi konuları öne çıkararak, suni tartışmalar yaparak, onları oyalamaktadırlar. (Kadının evlenme yaşı, müftülerin nikâh kıyması, eşine anam bacım dediği için boşanıyor sayılması gibi)

İnsanların vatanını, milletini, kimliğini, kişiliğini soyunu, nesebini ve geleceğini satıp yozlaştırmaya HİCRET ve İRŞAD deyip, dünyanın dört bir tarafına savurmaya, tohum saçma, her yere İslam’ın ve Hz. Resulullah’ın bayrağını götürme yalanı ile kandırıp, beyinlerini, kalplerini uyuşturan FETÖ haini ne ilahiyatçılarımızın, Diyanet teşkilatımızın ve akademisyen hocalarımızın önce dur demesi, sonra da HİCRET, İRŞAD ve TEBLİĞ’in ne olduğunu anlatıp, FETO’nun tuzağına düşmüş ve bundan sonra da aynı söylemlerle tuzağa düşülecek olan nesillere, İslam tarihindeki gerçek İRŞAD-TEBLİĞ ve HİCRET yapan Sahabe-i Kiram’ın niyetlerini ve hareketlerini, hicret etmenin de hangi şartlar altında ve nasıl olduğunu anlatması gerekir. 

İslam tarihini bilmeyen insanlara, İslam’ın teferruatına ait konularla ilgili tartışmaları gündeme getirip televizyon ekranlarını dolduranlar, İslam ve Kur’an’ın ruhunun anlaşılmasını bilmeyerek, gündemden uzaklaştırmış olmaktadırlar. Bu da FETO’nun ekmeğine yağ sürmektir.

Allah davasını ve Kur’an ayetlerini daha 1. asırda üç kıtaya yayan Sahabe-i Kiram, Kur’an’a ait ayetleri o kadar içten bir şekilde özümseyerek, iki büyük imparatorluğa ulaştırıp, medeniyetin hakikisini onlara sunmuş, ikinci, üçüncü, dördüncü asırda, astronomide, matematikte, tıpta, coğrafya gibi pek çok bilim dallarında da, Avrupa koyu karanlıktayken, onlara bile öncü olacak liderler yetiştirmiştir. 

10. asırda Harizmi: Cebir ilminin kurucusu kabul edilen matematikçi, astronom, coğrafyacı, fizikçi, tıpçı.

Tarih ve dinler tarihi başta olmak üzere, çeşitli alanlarda Biruni gibi. 

10-11. asrın Feylesofu İbn-i Sina gibi, mekanik alanında eser veren İslam bilgini, yine 12-13. yüzyılda El-Cezeri gibi, İslam felsefesinin metot terminolojisi ve problemler açısından temellendiren, bu gibi daha 10. yüzyılda İslam’ın ve Kur›an›ın öncülüğünde almış olduğu Nur’la, insanlığı nurlandırmış ve İslam’ın yüksek ilmi ve ahlakı ile yüce ilim adamları yetiştirmiştir. 

Orta çağ karanlığında yüzen kilise taassubu içerisinde kaybolmuş Batı, henüz daha insanı arenalarda köle olarak çarpıştırırken ve kullanırken, kadını insan sayalım mı? Kadının içinde cin vardır diye düşünülürken, İslam dünyası, Kur’an’dan aldığı bu Nur’u, Cihan’a açmış ve yaymıştır. 

İşte FETÖ bu ülkenin ekmeğini, havasını, suyunu ve eğitim sistemini kullanıp, yetişmiş olan eğitimli insanlarını ülkesine hizmet etmesi gereken bir zamanda,devletinin gemisinin dibini delmek ve kendi öz vatanına ve samimi Anadolu insanına ihanet ettirerek, kaçak insanlar durumuna düşürmüştür. 

(HEİMETLOS) Tabiri: Vatansızlık, yurtsuzluk, hiçbir devletle uyrukluk, vatandaşlık bağı olmayan kişileri tanımlamak için kullanılan bir terimdir. Artıkbu kişilerin bayrak, ırk, mezhep ve nesep anlayışı yoktur. 

Her milletin istihbaratı ile her milletin kilisesi ve havrası ile ortak hareket etmeye mecburdurlar. Korku ve saklanma içgüdüsü ile onların içerisinde kimliksiz ve kişiliksiz olarak yaşamak mecburiyetindedirler. 

Her ne kadar kendilerini HİZMET-İRŞAD ve TEBLİĞ olarak inandırsalar, Allah davasının tohumunu saçmak deseler de, kendi devletine ihanetinden dolayı kaçmak ve sıvışmak kesinlikle İRŞAD ve HİCRET değildir.

İslam âlimleri ve akademisyenler, onların vatansız, kimliksiz, kişiliksiz ve HEİMETLOS olduğunu anlatmaları gerekirdi. Bugün yüz binlerce kişi sahabe gibi olayım derken, HEİMETLOS olduğunu bilip üzülmeli ve sahabeler yurdu olan Anadolu’dan başka yerlere kaçmanın, vatanperverlik, dine hizmet, sahabe ruhu ve Allah davasının bayrağını dikmek olmadığının öz eleştirisini yapmalıdır. 

 

YORUM YAZ

 • ahmet kemalahmet kemal5 gün önce
  zamanında sülün osmana, banker kastelliye, titana, jet fadıla şimdilerde çiftlik banka kanan insanların fetöye ya da yeni fetölere kanması çok doğal olsa gerek..
 • MilletMillet5 gün önce
  Sayın veren bu kafir uşakları devleti tamamen ele geçirdiller .Allahtan Reis ve Milletimiz arkasında dik durdu da devletin gücünü ele geçirdik .Ama bu soysuz köpekler henüz devletten temizlenme diler. Temizlenemeyişinin tek sebebi Belki hain Belki Ahmak Belki mankurt Belkide suç ortağı her seviyedeki Ak partili siyasetçilerdir
 • Domuz SürüleriDomuz Sürüleri5 gün önce
  Feto; Saddam gibi, Kaddafi gibi, İdi Amin gibi bir paranoyak. Ne yaptığını da iyi biliyor. Bir toplumdan milyondan bir kişi olarak böyle çıkması normal; ancak peşinden giden onbinler anormalin anormali! Acaba bizim ot kafa oranımız mı çok yüksek ki! Baksana mir iskenderusis, adnan oktarisus gibi itlerin peşinden giden kalabalıklara!
 • Hain ŞakirtHain Şakirt5 gün önce
  FETÖ, kişiye ahiretle birlikte dünya saadeti vaad ederek hormonlu büyüdütı.. Yakın geçmişte üzerindeki örtüsü kalktı. Çıplak kaldı. Görünen ahiretsiz bir dünya saadet halkasından başka birşey değil. İşte Nurettin Veren, bir zamanlar bu yalancı saadet çeşmesinden akan suyu zemzem sanarak içmiş, fakat zehir içtiğini anlamış ve sonrasında insanları bu meşum fitneden korumaya ve kurtarmaya baş koymuştur.Bu yorumu okuyan Şakirtler bana nerden biliyorsunF.G. nin iblis olduğunu ? diye sormayın. Çünkü sizin sahte Hocanızın şakirtlerikahraman polislerin üzerine kalleşce bomba attı. İblis onay vermese hain şakirt düğmeye basabilir miydi? İblis o değilse kimdir?
 • KazananKazanan5 gün önce
  Tabii ki örgütü tabi olanların pek çoğu dünya menfaati için fetö'nün peşinden gidiyor lk dönemlerde 1990 yıllarına kadar gözyaşı ile cahil gençleri din ve İslam diye sahabe-i kiramın kahramanlıkları ile kandırdı �slam budur dedi onları Özen derdi daha sonra ortaya para mevki makam çıkınca artık herkesin iştahı açıldı ve bu işin kölesi oldular Feto'ya tapınmaya başladılar onu anlatıyor yazar
 • HakkıHakkı5 gün önce
  Fetöye yamananların pek çoğu kandırılmış falan değil. Hiç bir şey olamayacak adamlar Prof.oldu, makam sahibi oldu. Soru çalarak hakim, savcı oldu. Ömrü boyunca sahip olamayacağı makam, mevki para sahibi oldu. Güçten gözleri döndü. Bunları elde etmek için her türlü pisliği yapmakta sakınca görmediler.
 • MardinliMardinli5 gün önce
  Sayın nureddin hocam yüreğinize dilinize sağlık.Bu feto şeytanın biridir seytanligi çoktur.Zaten büyük amerikanın köpeğidir onlar onu yonlendiriyorlardi.Böylece bütün dünyada yayılmıştı onun okulları.İnsanların kandırılması çok ustadır.Mesele ilk önce islam kisvetiyle ortaya çıktı bu şekilde kendini millete kabul ettirdi.Halbuki onun hedefi Allahin rızası değildi onun hedefi kafir amarika nın rızasıdır.Milletimiz müslüman olduğu için bu yönden kandirildi bu anadolu saf müslüman nesli kâfir amarikaya köle yaptı devlete millete karşı bir nesil yetiştirdi.Ama Allah cc onun ve kafir amarika nın planları alt üst etti onu ve onu desdekliyeni bu dünyada ve ahirette husrav ve perişan olacak onların selam ve dua ile
 • Fatma TürkanFatma Türkan6 gün önce
  Sayın hocam düşüncenize sağlık. Sağ olun var olun. Bizim Hocalar yani Televizyonlarda tartışanlar, hep kendi düşüncelerine söylüyorlar .Yani kendi anladıklarına. İslam Kuranı ,Sünneti anlamak ve kendi benliğinden önce kuranın ve sünnetin anlattığını anlatma gerek ki İşte o zaman , Ben(ene) olmadan anlatıldığında sizin dediğiniz gibi HİZMET-İRŞAD ve TEBLİĞ olur. Kendim de BİR AVAM olarak bu kadarını görebiliyorum. Daha fazlası siz ağabeylerimizde tabi ki.
 • Yunus 16Yunus 166 gün önce
  NURETTİN BEY, SİYASİ FETÖCÜLER NEDEN YARGILANMIYOR? 2019 SEÇİMLERDEN ÖNCE YARGILANIR MI? MİLLET ADALETİ GÖRMEZSE SEÇİMLERDE ÜZÜLÜRÜZ?
 • Ahmet Faruk ÇarıkcıoğluAhmet Faruk Çarıkcıoğlu6 gün önce
  Hiçbir insan FETÖnün saçmalıklarına inanmaz. Fetö ye inananlar üç beş soru için, ihale için makam için inandılar. Kimse timsah gözyaşı dökmesin, tövbe etsin. Bildiklerini anlatsın. Bir insan çıkıp haramı helal sayacak. Bu küfürdür. Buna inananın dini yoktur. Mürted sınıfındadır. Bir insan her türlü cürüm işlese bu kadar rezil olmaz. Bir insan için dünya bu kadar değerli olmamalı idi. Dinini satacak kadar.