• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Nurettin Veren
Nurettin Veren
TÜM YAZILARI

Başkanımız önce yakınında olan iltisaklıları ayıklamalıdır

06 Eylül 2018
A


Nurettin Veren İletişim: [email protected]

Osmanlı tarihinde padişahların ehliyeti ve liyakati kadar, vezirlerinde ehliyetli, ferasetli, faziletli ve liyakatli olması, Osmanlı Devletinin başarılarında, uzun süre ayakta kalmasında ve devamında, önemli rolleri olmuştur. Onların kendi aralarındaki entrikaları ve birbirleriyle olan menfaat çelişkileri, liyakatsizliklerinin de aynı şekilde, devletin çöküşünde, yıpranmasın da padişahın zarar görmesinde de rol oynamıştır. 

Krallıklar ve padişahlıklar döneminin kapanmasından sonra, Cumhuriyet modeli ile yönetilen devletler dönemine gelindiğinde de, Cumhurbaşkanlarının, başbakanların, bakanların ve yardımcılarının liyakati de, aynen o dönemdeki padişahların başarılarında etkili olan vezirler gibi, bugün de dünyadaki bütün liderlerin yardımcıları, bakanları o derecede önem kazanmıştır. 

Onların seçiminde; ahlakında, faziletinde aynı şekilde halkın onlara bakışlarının da çok etkili olduğunu unutmamak gerekir. Bu danışmanların, vekillerin, bakanların hem işinin ehli olması, Fazilet yönüyle üstün insanlar olması, açık falsoları yanlışları olmaması gerekir. Halka güven veren, hakkında şaibe olmayan insanlardan seçilmesi gerekir. 

Bir hadisi şerifte şöyle buyrulmuştur: (Müminler töhmet mahallerinden uzak kalsınlar) töhmet mahallerinde bulunmasınlar. Çünkü halk onlar hakkında şüphe edecek halleri ve davranışları kabullenmeyebilir ve şüpheye düşebilirler. Nisa Suresinde şöyle buyrulmuştur: Muhakkak ki Allah, emanetleri ehline vermenizi ve insanlar arasında adil olarak, herkesin hakkını vererek hükmetmenizi emreder. Allah bununla size ne güzel öğüt veriyor. Kesinlikle Allah semidir, basirdir. 

15 Temmuz FETÖ darbesi, ABD’nin dolar darbesi ve son olarak Halk Bank’a yapılan siber uyarı darbesine karşı, bundan sonra olabilecek şok hadiselere karşı liyakatli, tedbirli ve ferasetli kişileri bulmalı ve seçmeliyiz. 

Seçilen kimselerin bu hususlarda uzman kişiler olup, kesinlikle şüphe altında FETÖ ile iltisaklı veya irtibatlı olmayanlardan tercih edilmesine çok dikkat etmeliyiz. 

İrtibat: Doğrudan doğruya tehlikeden ve düşmandan yana olanlarla doğrudan temas demektir. 

İltisak ise: Dolaylı yoldan şüphe kaldıracak, içimizi bulandıracak, düşmanla yakınlaşmalar demektir. 

FETÖ hayalet örgütünün hiçbir somut belirtisi olmadan, 50 yıldır devletin bütün kurumlarına sezilmeden girip sızması gösteriyor ki; somut verilerle FETÖ’yü ele geçirmek ve belirtilerini tespit edebilmek mümkün değildir. Bu yönüyle irtibat ve iltisak sözleri üzerinde çok durularak, FETÖ’ye karşı hassasiyet oluşmuştur. Halkımız her söyleneni Başkanımıza itimat ederek kabul etmiştir. Fakat halkımız için bu bir emir ve bir mecburiyet değildir. (Yüzde yüz itaat ve güven, sadece Allah’a aittir.)

Başkanımızın kendisine verilen bu teminatı ve güveni milim milim kullanması ve halkın bu şüphelerine karşı kulak vermesi ve kazandığı güvene karşı çok dikkat etmesi lazımdır. 

Etrafında bulunan insanların yapmış olduğu bazı ihanetlerle, en yakınındaki yaverleri ve özel kalemleri ile ordu komutanlarını bile esir alan bu darbe hareketinden sonra, hassasiyet çıtası daha da yükselmiştir. Şimdi buna rağmen rahatlıkla bu itibarın bol keseden harcanması, yanında FETÖ ile irtibatlı ve iltisaklı açık fotoğrafları olanların, devletimizin baş düşmanı ve birinci meselesi olan FETÖ ve darbe mücadelesine karşı, aynı hassasiyeti devletimizden ve Başkanımızdan beklemesi, vatandaşlarımızın hakkıdır. 

Canını feda eden ve gazi olan, tanklara saldıran, topa, tüfeğe ve helikopterlere karşı göğsünü açan bu insanların hatıraları için, bu hassasiyetleri gözetmemiz gerekirr. Sayın Erdoğan’ın FETÖ ye karşı mücadelede, çok fazla dikkatli olduğunu söyleyemeyiz. Başkanımızın güvenilir ve liyakatli insanları acilen yanına alarak, FETÖ ile en küçük irtibat ve iltisaklı olanları, kendinden uzaklaştırarak, davranışlarıyla bu hassasiyetini göstermesi lazımdır

Resimde FETO’nun yanında yer alan ve beyin takımı olan, şu anda kırmızı bültenle aranan sol başta Kaynak Holding’in genel müdürü Naci Tosun Güney Afrika imamı, yanında Yasin Aktay, ortada F.Gülen, sağ yanında kırmızı bültenle aranan ABD’de firari bulunan Prof. Şerif Ali Tekalan, yanında Hüseyin Gülerce.

Yasin Aktay: Fatih Üniversitesi’nde ders vermiş, konferanslara katılmış, Gazeteci Yazarlar Vakfı ve Abant Toplantılarının katılımcılarından olup, FETÖ’nün Amerika’daki ve yurtdışındaki birçok faaliyetine de katılmıştır. En son yapmış olduğu açıklamada yukarıdaki fotoğraf ile FETÖ ile olan ilişkisini “bir sefer fotoğraf çektirdim” diyerek, geçiştirmeye çalışmaktadır. 

Yukarıdaki resimde, FETÖ ile birlikte örgütün beyin takımı olan isimlerle beraber olmuştur. Yoksa Pensilvanya’ya gidip FETÖ ile birlikte, yukarıdaki baş hainlerle bu derece samimi fotoğrafı, herkes çektiremez. 

Başkanımız, hakkında FETÖ ithamı ve suçlaması olmayan, pek çok kıymetli uzmanları yanına alabilir. Bu gibi ithamlara maruz kalmış kişilerin Başkanımızın çok yakınında bulunması, kendisi için de büyük riskler oluşturmaktadır

Elbette ki dost acı söyler, yol arkadaşının sırtında akrebi gören birisinin, dostunu uyarmak en önemli görevidir. Bizim görevimiz de, FETÖ ile irtibatı olanların, FETÖ’cü olmadıklarını söyleseler bile, tedbir için yakında bulundurulmamasıdır. Bu tür kişilerin “yakında durma”larının götürüsü, getirisinden fazladır.  

 

x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23