Başkanımız önce yakınında olan iltisaklıları ayıklamalıdır

06 Eylül 2018 Perşembe

Osmanlı tarihinde padişahların ehliyeti ve liyakati kadar, vezirlerinde ehliyetli, ferasetli, faziletli ve liyakatli olması, Osmanlı Devletinin başarılarında, uzun süre ayakta kalmasında ve devamında, önemli rolleri olmuştur. Onların kendi aralarındaki entrikaları ve birbirleriyle olan menfaat çelişkileri, liyakatsizliklerinin de aynı şekilde, devletin çöküşünde, yıpranmasın da padişahın zarar görmesinde de rol oynamıştır. 

Krallıklar ve padişahlıklar döneminin kapanmasından sonra, Cumhuriyet modeli ile yönetilen devletler dönemine gelindiğinde de, Cumhurbaşkanlarının, başbakanların, bakanların ve yardımcılarının liyakati de, aynen o dönemdeki padişahların başarılarında etkili olan vezirler gibi, bugün de dünyadaki bütün liderlerin yardımcıları, bakanları o derecede önem kazanmıştır. 

Onların seçiminde; ahlakında, faziletinde aynı şekilde halkın onlara bakışlarının da çok etkili olduğunu unutmamak gerekir. Bu danışmanların, vekillerin, bakanların hem işinin ehli olması, Fazilet yönüyle üstün insanlar olması, açık falsoları yanlışları olmaması gerekir. Halka güven veren, hakkında şaibe olmayan insanlardan seçilmesi gerekir. 

Bir hadisi şerifte şöyle buyrulmuştur: (Müminler töhmet mahallerinden uzak kalsınlar) töhmet mahallerinde bulunmasınlar. Çünkü halk onlar hakkında şüphe edecek halleri ve davranışları kabullenmeyebilir ve şüpheye düşebilirler. Nisa Suresinde şöyle buyrulmuştur: Muhakkak ki Allah, emanetleri ehline vermenizi ve insanlar arasında adil olarak, herkesin hakkını vererek hükmetmenizi emreder. Allah bununla size ne güzel öğüt veriyor. Kesinlikle Allah semidir, basirdir. 

15 Temmuz FETÖ darbesi, ABD’nin dolar darbesi ve son olarak Halk Bank’a yapılan siber uyarı darbesine karşı, bundan sonra olabilecek şok hadiselere karşı liyakatli, tedbirli ve ferasetli kişileri bulmalı ve seçmeliyiz. 

Seçilen kimselerin bu hususlarda uzman kişiler olup, kesinlikle şüphe altında FETÖ ile iltisaklı veya irtibatlı olmayanlardan tercih edilmesine çok dikkat etmeliyiz. 

İrtibat: Doğrudan doğruya tehlikeden ve düşmandan yana olanlarla doğrudan temas demektir. 

İltisak ise: Dolaylı yoldan şüphe kaldıracak, içimizi bulandıracak, düşmanla yakınlaşmalar demektir. 

FETÖ hayalet örgütünün hiçbir somut belirtisi olmadan, 50 yıldır devletin bütün kurumlarına sezilmeden girip sızması gösteriyor ki; somut verilerle FETÖ’yü ele geçirmek ve belirtilerini tespit edebilmek mümkün değildir. Bu yönüyle irtibat ve iltisak sözleri üzerinde çok durularak, FETÖ’ye karşı hassasiyet oluşmuştur. Halkımız her söyleneni Başkanımıza itimat ederek kabul etmiştir. Fakat halkımız için bu bir emir ve bir mecburiyet değildir. (Yüzde yüz itaat ve güven, sadece Allah’a aittir.)

Başkanımızın kendisine verilen bu teminatı ve güveni milim milim kullanması ve halkın bu şüphelerine karşı kulak vermesi ve kazandığı güvene karşı çok dikkat etmesi lazımdır. 

Etrafında bulunan insanların yapmış olduğu bazı ihanetlerle, en yakınındaki yaverleri ve özel kalemleri ile ordu komutanlarını bile esir alan bu darbe hareketinden sonra, hassasiyet çıtası daha da yükselmiştir. Şimdi buna rağmen rahatlıkla bu itibarın bol keseden harcanması, yanında FETÖ ile irtibatlı ve iltisaklı açık fotoğrafları olanların, devletimizin baş düşmanı ve birinci meselesi olan FETÖ ve darbe mücadelesine karşı, aynı hassasiyeti devletimizden ve Başkanımızdan beklemesi, vatandaşlarımızın hakkıdır. 

Canını feda eden ve gazi olan, tanklara saldıran, topa, tüfeğe ve helikopterlere karşı göğsünü açan bu insanların hatıraları için, bu hassasiyetleri gözetmemiz gerekirr. Sayın Erdoğan’ın FETÖ ye karşı mücadelede, çok fazla dikkatli olduğunu söyleyemeyiz. Başkanımızın güvenilir ve liyakatli insanları acilen yanına alarak, FETÖ ile en küçük irtibat ve iltisaklı olanları, kendinden uzaklaştırarak, davranışlarıyla bu hassasiyetini göstermesi lazımdır

Resimde FETO’nun yanında yer alan ve beyin takımı olan, şu anda kırmızı bültenle aranan sol başta Kaynak Holding’in genel müdürü Naci Tosun Güney Afrika imamı, yanında Yasin Aktay, ortada F.Gülen, sağ yanında kırmızı bültenle aranan ABD’de firari bulunan Prof. Şerif Ali Tekalan, yanında Hüseyin Gülerce.

Yasin Aktay: Fatih Üniversitesi’nde ders vermiş, konferanslara katılmış, Gazeteci Yazarlar Vakfı ve Abant Toplantılarının katılımcılarından olup, FETÖ’nün Amerika’daki ve yurtdışındaki birçok faaliyetine de katılmıştır. En son yapmış olduğu açıklamada yukarıdaki fotoğraf ile FETÖ ile olan ilişkisini “bir sefer fotoğraf çektirdim” diyerek, geçiştirmeye çalışmaktadır. 

Yukarıdaki resimde, FETÖ ile birlikte örgütün beyin takımı olan isimlerle beraber olmuştur. Yoksa Pensilvanya’ya gidip FETÖ ile birlikte, yukarıdaki baş hainlerle bu derece samimi fotoğrafı, herkes çektiremez. 

Başkanımız, hakkında FETÖ ithamı ve suçlaması olmayan, pek çok kıymetli uzmanları yanına alabilir. Bu gibi ithamlara maruz kalmış kişilerin Başkanımızın çok yakınında bulunması, kendisi için de büyük riskler oluşturmaktadır

Elbette ki dost acı söyler, yol arkadaşının sırtında akrebi gören birisinin, dostunu uyarmak en önemli görevidir. Bizim görevimiz de, FETÖ ile irtibatı olanların, FETÖ’cü olmadıklarını söyleseler bile, tedbir için yakında bulundurulmamasıdır. Bu tür kişilerin “yakında durma”larının götürüsü, getirisinden fazladır.  

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • selamselam1 yıl önce
  Malesef onlarla olan dirsek temasını yerelde de genelde de görmek mümkün bu mücadele boyutu içimi sinmiyor.
 • selamselam1 yıl önce
  Malesef onlarla olan dirsek temasını yerelde de genelde de görmek mümkün bu mücadele boyutu içimi sinmiyor.
 • nikonnikon1 yıl önce
  Ey ahali konu feto degil idlip abd israil gibi fosfor bombasi atti burasi hamam degil ama idlipte sular isiniyor onlar da ruslarin neler yapabilecegini bilmiyorlar lubnanda rusya yoktu allah askerlerimizin yardimcisi olsun.
 • AdAkAdAk1 yıl önce
  Adan zeye size katıkıyorum. Reis tek başına ve hala yakınındakiler irtibatlı kişilerden olabiliyor. Çok sıkı milim milim soruşturulmalı kokusu dahi varsa bu Fetö p...lerinin kelleleri alınmalıdır nokta
 • nikonnikon1 yıl önce
  Perde ak mi kara mi ?Ak ise mevlana kadar temiz kara ise mezarlik gibi karanlik.Yelken dikmeyi biliyorsunuz peki perde nasil dikilir ? Perde ak da dikilebilir kara da fakat bittiginde ortodojķs mezhebine gore bunu mulumanliga cok yakin olmasi itibariyla soyluyorum kareticiler gibi sokakta herkesi dovmus olursunuz.Perde mezhepsel sikintisi olan siyasiler icin her derde devadir bu beniyorumum tabii.
 • nikonnikon1 yıl önce
  Hocam....Bu feto culer 12 eylulcu guneydogulu zavalli ergenekoncular saniyorsunuz ...
 • canon canon 1 yıl önce
  Atesle oynuyorsunuz bu feto seriat ayaklanmasidir.Biz iyi seyler soyledikce kotu oluyoruz siz niye korkmuyorsunuz?1980 12 eylulcuymus gibi yapmalari yaptiklari siyasetten pisman olup canlarini daragacindan kurtarmak istemeleridir.Bu cagda hareket seriat catismasi fakat ne luzum var millibirlik siyaseti siyaseti kamplastirdi milli guvenlikte uzlasma arayisidir ustelik kendileri osmanlicilik ile seriatcilik uzerine kurulu milli birlikci olmalarina ragmen,Milli guvenlik darbesi milli birlik darbesinin devamidir ve milli birlik cuntasi ic gucenlik bahanesiyle baski altindadir ancak yok olmamistir chp nin kapatilmasi Ataturk cumhuriyetinden bir sapma oldugunun kanitidir.Bir milli guvenlik baski olusturulmaya calisilmistir bu bir hareketin idam baskisindan daha caziptir feto icin.Bu feto nun abdulhamitinistibdat doneminde oldugu gibi buyuk bir seriat ayaklanmasi cikarmasindan niye korkmuyorsunuz siz akp iktidarda olmasayda islam devrimi baska bir rejim olurdu bu ulkede hadi bakalim kolay gelsin haricten gazel okumak kolay biraz korkun be biz iyilikle yumusatmaya calistikca kotu oluyoruz.
 • canon canon 1 yıl önce
  Hocam bu huseyin gulercenin feto cu falan oldugunu sanmiyorum nur cemaatinden oldugu dogru tipki sizin gibi ya sizin aileniz feto cu degil mi.Huseyin gulerce de sizin gibi o feto culerle aile fotografi cektirmis olabilir simdi siz nur cemaatinden olacaksiniz hicbir feto cuyu tanimayacaksiniz olur mu oyle sey yaa.Feto 90 larin sonunda zivanadan cikti 2000 lerde akp de surekli iktidarda olunca bu noktaya geldi ya memlekette demokrat parti mi kaldi afferdersiniz.Feto meto milenyumdan sonra mafya gibi cikti ortaya.1980 den once yoktu feto selametciler neyse feto de oydu.1980 lerde ozal hukumetinde iki bakan nurcuydu ne yani simdi ozal feto cu mu degil naksibendi.Hocam siz ya biraz safsiniz yada bu feto sizi korkutmus olabilir herseyi abartiyorsunuz.
 • ciglikciglik1 yıl önce
  Bunlar var ya o bir suru terorist gruplar falan depremde hirsizlik bile yapar sonra ya yaptiklarini lanetlerler kimse mukemmel degildir yada yaptiklarinda keramet ararlar,Kimsenin teninin sifa falan buldugu yok pis bir eskiya veya zavalli bir ..ene oluyorsunuz arkadaslar.
 • usutukusutuk1 yıl önce
  Gelelim sizin hastaliginiza.cingene gibi savasiyorsunuz mevlana gibi donuyorsunuz sehirde yikim olunca ya morariyor yada bu raki icerken bu hosunuza gidiyor ancak cesaretiniz yok ben yiktim demeye mevlana gibi donuyorsunuz keskin nisancilar gercekte yok onlari nazar boncugu gibi goruyorsunuz cunku calismak akliniza gelmiyor durmadan yikim kendiniz bile dur diyemiyorsunuz pis bir eskiya gibi dusunuyorsunuz bu yuzden kars sarikamistahilafet ordusu donup oldu sehre girmeye cesaret bile edemediler esadin akli da ermiyor gaz kullanmasinda belli.Madem olmuyor herkes kirsalda o zaman mezar kazin mesela siper falan iyi gelir.
 • SPADE 1SPADE 11 yıl önce
  Hatay amfibi kuvvetlerin oldugu bir ilimizdir.Insanlari kursuna dizip yani carmiha gererseniz belki soykirim yaparsiniz ve sehir savaslarinda yikim olur insanlar catismada ciglik atarlar.Oysa olulerin mezarlarini bulup defnetmek yerine capraz carmiha gererseniz denizden cikarma harekati yapmis olursunuz kirsal alanda carpi biciminde carmiha gerince savas alanibuyuk bir mezarlik olur ustelik sehir savaslarinda mezar kazarken calismis oldugunuz icin yikim esnasinda ciglik atmazsiniz daha sakin olursunuz yani yelkenler ruzgardan yurtilirken mezarlik yelkenler bicilirken sorgu iskence ceza gibi seyler olur.Bir tasla iki kus vurmak keskin nisanci sehir icinde ates ettigi gibi sehir disinda huc bozmadan aynen ates ederse mezar kazmis calismis olursunuz.Gece kirsalda tabaycayla catisirsaniz capraz carmih gerilmis olur.Papazin yelkeni iste budur.Perde ak mi kara mi oda bir baska bilmece.Yalniz carmihdan daha akilli oldugunuzu soylemeliyim kim nasil yorumlarsa yorumlasin kendi yaptiklarindan mesuldur gercege tesir etmez,Capraz veya duz pek de farketmez carmihi yakinca duz olur.Bunlar haclilarin tarzi mi hayir siz askersiniz carmih elinizdeki kilici taklit ediyor.Topraga diri diri basina kadar gommek veya kafasini kesip tepsiye koymak da ayni aciyi verir.
 • paramiliterparamiliter1 yıl önce
  Benim vatandasim deli degildir ...
 • canoncanon1 yıl önce
  Hatay araplar soyumuzu kirmasin diye ve turkiyenin hemen yaninda oldugu icin daha cok yardimlasmak icin turkiyenin vatan topragidir hataylilarin turk vatandasi olmasiyla ovunuyoruz bu turk milletinin ne kadar milliyetci oldugunun kanitidir.
 • canon canon 1 yıl önce
  Turkiyedeki turk vatandasi kurtler turktur hudut disindaki kurtler turk degildir.Kuzey irakdaki kurdistan veya suriyedeki kurdistan turkiye topragi degildir barzani ozerk irakli olabilir veya suriyede daha ciddi ozerkligi olan kurdistan vardir ancak oralar bizim vatanimiz degildir.Turkiyedeki kurtler oralara turist olarak gidiyorlar.Yani vatandasimiz olan kurtler vatansiz degildir.Kibris girit ve adalarise sahlden bizanstir bizans ergenekon mu iyi dusunun.
 • canoncanon1 yıl önce
  Hatayda afrinde idlipte musul ve kerkukte karsinizda bizans ordusu yok orasi kibris degil mustevliler moskoflar olabilir ancak kurtardiginiz kendi vstaniniz degil hatta onlar turk vatandasi bile degil aklinizi basiniza toplayin.Soydas dediginiz balkanlarda olur bunlar en iyi ihtimalle azeri veya turkmen cerkez oyle soydas bunlar kahrolasi lanetli siyaset sizin de turk vatandasliginizi zorluyor hatta balkanlardaki soydaslariniz gibi siz de turk murk degilsiniz belki vataninizi terketmeyin vataninizi terketmeden hudutotesine gecebilirsiniz.
 • HukukçuHukukçu1 yıl önce
  Sayın Cumhurbaşkanımız; Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesindeki öğrenci kıyımına müdahale edip, kıyımı durdurmanızı, saygılarımızla, istirham ediyoruz.
 • AlperAlper1 yıl önce
  Sayın veren efendi merak etmeyin halk sizi de,sayın yasın aktay ıda çok iyi biliyor reiste iyi biliyor halk TV de şov yapan sahte şakşakçıları siz hiç merak etmeyin bence. ...
 • canoncanon1 yıl önce
  idlipte savas varken size burda birsey olur. Biz depremden sag ciktik serbetliyiz.
 • canon canon 1 yıl önce
  Gundemde idlip meselesi var ve huseyin gulerce veya muharrem incenin dikkatine Ataturk hatay veya afrin sehidi mehidi degildir hatta suleymansah turbesi bile anitkabiri irgalamaz
 • LütfiLütfi1 yıl önce
  Bay veren daha önce neredeydi...
 • canoncanon1 yıl önce
  Basiniz agrimasin diye yaziyorum.Muharrem Ince siz alparslan turkes veya devlet bahceliye muhalif ergenekoncu musunuz mesela koray aydin da iyi partili sorun bu olunca huseyin gulerce de ergenekondan basiniza acilmis oluyor.Guneydoguda yasayip da feto yu bilmedigini soyleyen de yalan soyluyordur.
 • Abdusselam EFEAbdusselam EFE1 yıl önce
  Allah ın adı ile Rahman Rahim.Allah Aşkına, 50 (ELLİ) yıldır siz neredeydiniz ? Siz Fethullah Gülen Hoca Efendinin, dizinin dibinde, yetişip, onun kurduğu hizmet hareketindeen üst düzey görev almadınız mı ve on yıllar boyu o üst düzey yöneticilik görevlerini yapmadınız mı ?. ...Allah Teala, cemii cümlemizi, Rahmeti ile uyandırsın. Amin bi hürmeti Taha ve Yasin. 06/09/2018 Abdusselam EFE.
 • Atiila asiltürkAtiila asiltürk1 yıl önce
  hala anlamadınızmı ? Türk ve sünni olanlara işlem yapılıyor. Adamın etnik kökeni farklı ama sünni bu ülkede kayrılı. Adam sünni değil ama Türk o da kayrılır. olan benim sünni Türküme oluyor...
 • canoncanon1 yıl önce
  Huseyin gulerce ile kalkismanin kadin plotu kerime yildirim arasinda bir baglanti olabilecegini mi ima ediyorsunuz cunku kalkismadan sonra yalovaya kacmislardi.Reyna saldirisini duzenleyen abdulgadir masharipov da yalovadan kacmaya calisiyordu.Chp li muharrem ince ve huseyin gulerce birbirini taniyan isimlerbu muharrem ince fizik ogretmeni yani astronomi ve samanyolu imamina uzaya ilgili bir sahis umarim tesaduftur.Kalkisma gecesi islenen cinayetler ile tutuklanip yargilananlar arasinda sayisal bir orantisizlik var yani devlete karsi islenen suclar nerdeyse yuzde doksandokuz insana durduk yerde inme iner ha iyiki meydanlari yuzbinler milyonlar doldurdu.Cezaevlerinde bu kadar fetocu sonra basimiza is acmasin suclular yargilansin ergenekon davalari bunlarin yaninda devede kulak kalir.
 • Ahmet KoçakAhmet Koçak1 yıl önce
  9103 polis ihracında bir çoğu şüphe üzerine"terör örgütü üyesi"damgasıyla hayatları karartıldı.bumudur mücadele.ak partili ailelerin,fetö nün hiç bir pisliğine bulaşmamış,işinin ehli çocuklarını "hain"ilan ederek,bir çoğu evli insanları mağdur ederek mi,bu işler düzelecek.ağa babalar ağalar gibi yaşamaya devam etsin.benim evladım "terörist" diye iş bulamasın.ALLAH c.c için söyleyin böyle muvaffak olunurmu?neden şüphelendiklerinizi basit görevlerle devam ettirmediniz.biz partimiz için ne küfürler yedik,parti bizi düşman etti.bir çok yazar uyardığı halde devletimiz hiç umursamadan evlatlarımıza kıydı.yazık çok yazık.
 • canoncanon1 yıl önce
  Sayin hocam biz bu manyaklari guneydoguanadoluda unutmustuk hatirlattiginiz iyi oldu.Feto pkk ve bazi hdpiliskileri mutlaka vardir huseyin gulerce de kim feto icin bence feto nun bati ayagindaki hdp lilerle belki baglantisi vardir veya feto nun hdp ile ne zoru var derseniz onlar da guneydoguanadolu halkinda da onun icin feto icin huseyin gulerce bile onemli bir sahsiyet olmayabilir kullaniyor olabilirler.Yerel secimler oncesi bunlar dikkatle izlenmeli.olur mu olur valla.
 • Ahmet KoçakAhmet Koçak1 yıl önce
  komser evladımı, fetö hainiliyle hiç bir bağlantısı ,kriteri olmadığı halde sırf olabilir şüphesiyle ihraç ettiler.onların yerini perinçek ve dini hassasiyetle alakası olmayan işini bilmeyen,kişilerle doldurdular.yarın inşaallah onlardan da bir darbe yemeyiz.elindeki temiz olduğu araştırmalarında kesinlik kazanılan,ak partili ve erdoğan sevdalıları ailelerin çocuklarına kıyım yapılarak ne kadar başarılı olunacak.devletimiz sahip çıkarak bu zor dönemde onların desteğiyle bu işi daha sorunsuz halledebilirdi ama yapamadı.işinin ehli insanlar yapacak iş arıyor.devlet kendine hizmet edecek sağlam adam bulamıyor.zor bir imtihandayız.
 • SEDATKALFASEDATKALFA1 yıl önce
  ya yasın aktaysayın başkanın baş danışmanı değilmi .kendisi bu yazıya neden cevap yazmıyoNE İŞTİR YA AT İZİ İT ZİNE KARİŞMIŞ NE MENEM ŞEYMİŞ ŞU FE TÖ YAAAA
 • KazananKazanan1 yıl önce
  Yasin Aktay ve Abant toplantılarına katılanların hepsi şu anda Erdoğan'ın yakınında danışmanları ve hükümet sözcüleri Nasıl oluyor da Tayyip Erdoğan görmezden geliyor Feto ile ilişkili oldukları için boyunlarına rozet mi takmaları gerekir Tayyip Erdoğan'ın bunları yanından uzaklaştırması lazım isimlerini tek tek Tayyip Erdoğan biliyor bir daha 15 temmuz'daki gibi en yakınındakileri fetocu olduğunun ortaya çıkması ve belirtisi olması için darbe mi olması lazım önce Dance çözmesi ve tedbirini alması bunları yakınında tutmaması gerekmez mi
 • AkilAkil1 yıl önce
  Birçok yazarın söylediği gibi eğer özellikle yargıyıperinçek gurubu ele geçirdiyse durum çok vahimm
 • Uğur KartalUğur Kartal1 yıl önce
  ya sorun başkanından başlıyorsa?..
 • canoncanon1 yıl önce
  Bu huseyin gulerce sizinle beraber Ahaber programlarina cikip Feto aleyhine atip tutmustu sima olarak tipi kayik oldugunu tahmin ediyordum ancak feto onu kullanip atmaktan itina ile sakinmis olabilir oyleyse susurlukla baglantisi var mi cunku catli jitemle mitemle falan calisiyordu davalari birlestirmek moda oldu ya belki rahmetli olmus bazi ulkuculerle baglantisi da vardir bu feto nun yada feto korktugu icin ondan uzak durmus da olabilir olur olur valla cemaat oldugunu biliyoruz da feto mu bilmiyoruz vatandas olarak.
 • KocasolakKocasolak1 yıl önce
  Naci tosun kaçtı da ne oldu, kardeşi Necati tosun Konya’da oğluyla AYNEN devam. Bir küçük kardeşi de Kozanlı kasabasında aynen devam ediyorlar. Bunları içeri almışlar ama üç beş yalancı şahit getirmişler ve SALIVERİLMİŞLER. Mücadele bu işte.
 • YunuscumYunuscum1 yıl önce
  Sevgili yunus kardeş, madem barinc sayesinde diyorsun onun agul un Davutoğlu nun neci olduklarını bilmeyen var mı.peki asıl soru şu:onlara niye dokunulmuyor .onlara dokunmayanlarinda Allah belasını versin.
 • BilalBilal1 yıl önce
  Allah affetsin deyip devam eden iltisaklı olmuyorda yasal sendikaya üye olup istifa eden neden iltisaklı oluyor? İltisa başkana göre mi belirleniyor? Neden 17-25 Aralık? Neden 2003 MGK sı değil? Adalet: Başkanın dediği mi?
 • metin p.metin p.1 yıl önce
  başkanımız başkanımız diyoruz da(benim gözümde milyonlarca kafirin onun tırnağı etmeyeceği düşüncesini taşıyor olmakla beraber)bir gün yapısal bir soruna dokumadı.kumar yerinde duruyor.devlet eliyle fuhuş diz boyu.zina suç olmaktan çıkarıldı ve o pis sapkınlar onun döneminde yasallaştı...
 • Yunus 16Yunus 161 yıl önce
  Siz daha iyi bilirsiniz. FETÖ BURSA DA ÇÖKERSE, TÜRKİYE CUMHURİYETİ NDE GÖMÜLÜR. ( Bursa ve Manisa daki fetö nün ucu Barınç ı içine alır?) SİYASİ FETÖ YÜ ÇÖKERTMEDEN FETÖ YÜ GÖMEMEZSİN. NE ZAMAN ESKİ BAKAN, ESKİ VEKİL, ESKİ İL VE İLÇE BAŞKANI.... TUTUKLANDI DİYE DUYARSAK? İŞTE O ZAMAN FETÖ NÜN BİTTİĞİNİN İŞARETİDİR. YEREL SEÇİMLERDEN SONRA BAŞKANIN DÜĞMEYE BASACAĞINA YÜREKTEN İNANIYORUM. ( 2002 den bugüne AK OY umla inandım destekledim.) ALLAH Başkanımıza SABIR kolaylık sağlık sıhhat versin.
 • Yunus 16Yunus 161 yıl önce
  İŞİMİZ ÇOK ZOR, CİĞERLERİMİZE KADAR GİRMİŞLER, YATAK ODAMIZA GİRDİLER (Barınç sayesinde) HER TARAFIMIZ SARILMIŞ? ALLAH BAŞKAN A SABIR VERSİN, ALLAH SONUMUZU HAYIR ETSİN.
 • Ramazan ÇelikRamazan Çelik1 yıl önce
  Çok yanlışlar yapıldı hala da yapılıyor. Suçsuz günahsız insanlar perişan, kriptolar köşe başlarında hala etkili ve yetkili. Yanlıştan biran önce dönülmeli. Sayın cumhurbaşkanına verilen raporlar kesinlikle yanıltma ve aldatma amaçlı. En aşağdan taa yukarıya kadar sistemli bir şekilde aldatma operasyonu devam ediyor.
 • canoncanon1 yıl önce
  Feto nun cemaati tipki ergenekon gibi guneydogu meselesi yuzunden feto den uzaklasti tipki nurettin veren hoca gibi.Feto nun karsisinda yine sagduyulu cemaat yer aldi bircogu da naksibendiligi daha cazip buldu aralarinda paslastilar sonucta normal bir vatandas olarak hukumet gucleri olarak vatani savundular basarisiz olacagi bilinen bir kalkisma var onun karsisinda burasi dingonunahiri mi elbette batidakiler olacak.Siz birsey anladiniz mi bilmiyorum cunku akp iktidar da ondan kafaniz karisiyor.Kalkismanin karsisinda akp den baska kimse durdu mu hukumet disinda bunda anlasilmayacak birsey yok.
 • Bayveren ?Bayveren ?1 yıl önce
  "Sayın Erdoğan’ın FETÖ ye karşı mücadelede, çok fazla dikkatli olduğunu söyleyemeyiz." Bu nedir şimdi?