Altın karşılığı olmayan yeşil kağıt parçasının kullanılmaması anlatılmalıdır!!!

16 Ağustos 2018 Perşembe

İnsanlarda gurur, enaniyet, şımarıklık ve küstahlık toplum içerisinde, itilmeye ve sevimsizleşmeye sebep olduğu gibi milletlerde ve Devletlerde de, aynı şekilde küstahlık, şımarıklık, gurur, kibir, ilahi tokatlarla cezalandırmalara sebep olur. 

Kur’an-ı Kerim’de; pek çok milletlerin ve devletlerin, şımarıklık, isyan, gurur sebebiyle başlarına gelen bela ve musibetler ile yerle bir edilmeleri anlatılmıştır. Buna karşılık Cenab-ı Hak zayıf ve ezilen milletlere ilahi yardımlar göndererek, zalimlerin elinden, ummadıkları yerlerden kurtuluş kapıları açtığı anlatılmaktadır.  

Kasas Suresi 5. Ayette: Kurtardığı bu ezilmiş ve zulümlere uğramış olan milletler içerisinden liderler ve önderler çıkarmış ve onları yer yüzünde varisleri olarak ikame ettiğini, hakim konuma getirdiğini mealen anlatmıştır. 

Şımarıklığa düşmüş rahatlık ve safahat içinde yüzen nice güçlü gibi görünen kavimler, medeniyetler, bir anda yerle bir olmuştur. İbretle baktığımız ve ürperdiğimiz, yanlarından geçtiğimiz, arkeolojik eserler olarak seyrettiğimiz medeniyetlerin kalıntılarını, pek çok yerlerde görüyoruz.

ABD’nin de bu zulümleriyle zirveye çıkmasından sonra, inişe geçmiş ve parabolün tepesinden aşağıya dönüş vakti gelmiştir. FETÖ mensuplarından ele geçirilen dolarlardan F serisinin birinci derecedeki örgüt militanlarına, C serisinin toplantılara katılan örgüt yöneticilerine ve J serisinin alt düzeydeki örgüt üyelerine dağıtıldığı kaydedildi. O gün örgüt üyelerinin üzerlerinden ve evlerinden 1 Dolar çıkmasıyla ne mesaj verilmek istendiği ve bu Dolarların ne mana ifade ettiği çok anlaşılmamıştı ve araştırılmamıştı.

Dolar üzerinden yapılan ekonomik darbe, 12.08.2018 Pazar gecesi saat:21:20’de, bütün dünya para piyasaları kapalı olduğu halde, Amerikan merkezli İngiltere Morgan Stanley üzerinden yapıldığı tespit edildi. Tamamen hukuksuz ve usulsüz yapılan ekonomik darbe operasyonu, olmayan Türk Liralarıyla borçlanıp dolar aldıkları tespit edilen şebekenin bu operasyonuna karşı Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), yurtiç bankaların TL verip döviz aldıkları, Swap ve benzeri işlemler toplamının öz kaynaklarının yüzde 50’sini geçemeyeceğini açıkladı. Bu yolla Türk Lirasına karşı saldırı dolar üzerinden yürütülen spekülasyona da izin verilmedi.

Dünya piyasalarındaki hukuk kuralları içerisinde olmayan bu dolar darbesiyle yapılan haydutluğun ve eşkıyalığın faillerinin Ajan şirketler üzerinden nasıl yapıldığının ortaya konulması lazım. 

1944 yılında 1 ons altın 35 dolara eşitlenmiş iken, bugün bir ons altın karşılığı 1.350 dolara çıkmış, bu haliyle gerçek değerinden 39 kat değer kaybetmiş, karşılığı olmayan sahte bir yeşil kağıt hükmüne düşmüştür. 

Daha sonra altın karşılığı olmayan bu dolar ABD Parlamentosunun aldığı kararla, adi senet ve çek hükmünde kabul edilerek, altın karşılığı olmasa da, basılmaya ve para piyasalarında kullanılmaya devam edilmesi kararı alınmıştır.

8 Kasım 2017’de yapılan araştırmaya göre, dünyadaki hükümetlerin toplam borcu 63 trilyonu geçerken, ABD tek başına 20 trilyon dolar ile birinci sırada en borçlu ülkedir. Parası güvensiz, kendisi kalleş, NATO’su dönek ve hain, bu ülkenin NATO’sundan da parasından da acilen kurtulabilecek radikal adımlar atılması gerekmektedir.

Türkiye’ye yaptığı 15 Temmuz ve dolar darbeleri sonrası, NATO üyesi ülkelerde ve AB de, büyük bir güvensizlik ve huzursuzluk ortamı oluşmuştur. Almanya ve İtalya açıkça kınamada bulunmuş, Asya ve İslam dünyası ülkeleri Türkiye’ye yapılan bu ihaneti görerek, Türkiye’nin yanında yer almış, Güney Afrika BRICS ekonomik işbirliği ve bankası, Hazar Birliği ülkeleri ve bankası bir araya gelerek, ABD’ye karşı güç birliği yapma ihtiyacını görmüşlerdir.

Güney Afrika’da yapılan toplantıda, Çin, Hindistan, Rusya Venezüella ve Güney Afrika ülkelerinin yeni bir Merkez Bankası ve Takas Bankası kurarak, bu ülkelerin kendi arasında dolar dışında yerel para kullanmaları ve yine ikinci olarak yapılan Hazar Anlaşması’nda, Türkmenistan Kazakistan, Azerbaycan, Rusya, Çin, İran gibi ülkelerin kendi paralarıyla kuracakları ve alışveriş yapacakları bir Takas Bankası ile ABD’ye karşı tavır almaları yeni planlar ve projeler hazırlamaları, ABD’ye karşı yapılacak mücadelede hız kazanacak ve ABD’ye olan itibar ve güven sarsılacaktır. Zaten NATO’ya, dolara ve Amerika’ya karşı olan bütün güven sarsılmıştır. Amerika kendi çöküşünü, kendi ihanetiyle dünyaya ispat etmiştir. 

Hiç kimsenin güvenmediği bir Amerika, İtalya ve Almanya’nın da açıklamalarıyla, Türkiye’ye yaptığı ekonomik darbeyi, bize de yapabilir diye, endişelerini dile getirmişlerdir. Bu olay Türkiye’ye olan güveni artırırken, ABD’ye ve NATO’ya olan güveni de, tamamen yerle bir etmiştir. 

Altın karşılığı olmayan, tamamen sahte para ve çek gibi olan doları kesinlikle ülkemizden ve hayatımızdan kesinlikle silip atmamız gerekir.

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • paramiliterparamiliter6 ay önce
  Turkiye enerji sorununu dogalgazla cozdu onlarin karsisinda bambaska bir turkiye var bolluk ve bereketin sirri bu. Doviz amac degil aractir siz hirsizsiniz ve karsinizda rusya ve cin gibi iki buyuk sanayii devi var yakinda anlarsiniz.
 • paramiliterparamiliter6 ay önce
  ...Hukumet ne yaparsa bu oyun bozulur faizleriserbet birakırsa ve cok arttırırsahırsızın elinden o parayı alir.Bu iyi birsey degil dogru oyleyse baska ne yapabilir biliyor musunuz cok cılgınca ne olabilir borsa bunu yapar mı acaba turk parasını kaldırmak euro ya gecmek hakıkatten daha cılgınca bır fıkrı olan var mı onu da bılmıyorum.
 • AdAkAdAk6 ay önce
  Nerede bir kripto Fetö ve sevicisi varsa ... Allah Nurettin Veren gibi namuslu vatan evlatlarını da ilelebet korusun. Amin.
 • YAVUZ SELİM İSTANBULLUYAVUZ SELİM İSTANBULLU6 ay önce
  EVETSN. VEREN , SADAKTE !...BU DOLAR'LA TASMALANAN veABD VE ISRAİLİN ARKASINA TAKILAN FETÖ VE KRIPTOLARINA !.../ *"BÜTÜN RİSALE-İ NUR TALEBELERÎ ÜSTAD BEDİÜZZAMAN SAİD NURSİ HZ.LERİNİN MUAZZEZ İSMİNİ VE VE RİSALE-İ NUR'LARI ;KİRLİ VE ALÇAK AMAÇLARINA PERDE OLARAK MENFAAT İÇİN KULLANAN ; KRİPTO FETÖİSTLERİ; FETÖNÜN ARKA BAHÇESÎ YENİ ASYACI MENFAATPEREST MECZUB HAİNLERI VE ADNAN OKTAR (GEREZ) AHLAKSIZ ; SEFİL MOSSAD AJANI VE EKIBINi, SÖZLER KÖŞKÜ-ÇAY HOUSE, NUR KASRI GIBÎ İSİMLERLEGENÇLERİFETÖ ORGÜTÜNE YAMAMAYA ÇALIŞAN BU BİRBİRİYLEBAĞLANTILI ORGANIZEŞERÖRGÜTLERİNİ/ LANETLİYORUZ !.. "*
 • ESTERGONLUESTERGONLU6 ay önce
  :... altın karşılığı olmayan bu dolar ABD Parlamentosunun aldığı kararla, adi senet ve çek hükmünde kabul edilerek, altın karşılığı olmasa da, basılmaya ve para piyasalarında kullanılmaya devam edilmesi kararı alınmıştır."/SADAKTE SN. NUREDDİN BEY , EVET AYNEN ÖYLE ! ELİNIZE SAĞLIK .
 • ahmetahmet6 ay önce
  nasıl olacak o iş.. umre, hac, köprü geçişleri dolarla.. ülkede kullanılan silah, ilaç, uçak, temizlik malzemeleri her türlü ürünün en az yarısı amerikan malı..
 • MardinliMardinli6 ay önce
  Sayın nureddin hocam dilinize yüreğinize sağlık.Hocam biliyorsun sahte doların sahibleri bir kaç siyonist bir ailenindir.Bu siyonist çete dünyayı sömürüyor istedikleri iktidarı deyistiriyorlar istedikleri iktidarı deyistiriyorlar.Dünyada en büyük şeytanlardır.Onların planları şeytanı plânlardır.Tâbi her istedikleri olmaz Allah cc çoğu zaman onların planları boşa çıkarıyor.Ve inşaallah kafir amerikanın sahte doların sonu yaklaştı nasilki firavunun ad kavminin sonu gelmişse bunların sonları yaklaştı.Bu mesele kehanet meselesi değil Allahın kanunidir.Elkufru yedumu vezzulmu le yedumu yani zalimin zulmü devam etmez kafir amerikanın temeli zulüm üzerine kurulmuş bir şeytan devletidir.H musa as firavuna beddua edince Allah cc kabul buyuyur buguluncaya kadar rivayete göre kırk sene geçti Allah cc işidir belki yarın belkide yirmi kırk sene sonra olur.Allahın dediği olacak selam ve dua ile
 • Yunus 16Yunus 166 ay önce
  GAVUR PARASI.
 • ESTERGONLUESTERGONLU6 ay önce
  SADAKTE !..SN.VEREN, TEŞEKKÜRLER ELİNIZE SAGLIK

Günün Özeti