THY- Euroleague

24 Haziran

24 Nisan 2018 Salı

Erken seçim kararı alındı. Kimlerin aday olacağı merak konusu. Aday olsalar da olmasalar da, bu seçim birçok kişi için son seçim olacak. Dolaysıyla siyasi olarak var olmayı düşünen, ülkenin geleceğine dair düşüncesi olan her kişinin aday olması gerek. Bu tren kalktı mı, bir sonra ki 5 sene sonra. 5 sene sonrasının Türkiye’sini ise buradan net görmek çok mümkün değil. Bugünün siyasi aktörleri 5 sene sonra aktif siyaset içerisinde olmayabilir, fırsatı değerlendirmek lazım.

Kimler aday olmalı?

Recep Tayyip Erdoğan; AK Parti’yi iktidara taşıyan ve 2002’den beri iktidarda kalıp ülke yönetiminde söz sahibi olan, ülke içinde ve uluslararası arenada güçlü karşılığı ve saygınlığı olan, düşünceleri ve sözleriyle dünya ülkelerini harekete geçirebilen Recep Tayyip Erdoğan aday olmalıdır.

Kemal Kılıçdaroğlu; Muhakkak aday olmalıdır. Bu şekilde CHP tabanı ile Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleyenler arasında nasıl bir fark var görülmelidir.

Meral Akşener; İYİ parti lideri, aday olmalıdır. Bu seçimi kaçırmamalıdır. Aynı zamanda bu seçim İYİ Partiye bir gelecek belirleyecektir. Bakalım milletin İYİ Parti’ye vereceği karne nasıl olacak.

Abdullah Gül;Aday olmalıdır. Eğer önümüzde ki 5 sene boyunca sadece Cuma namazları çıkışından sonra gündem hakkında ki düşüncelerini paylaşmak istemiyorsa, Türkiye’nin geleceği, coğrafyamızın geleceği hakkında bir fikri varsa aday olmalıdır.

Belki millet Erdoğan – Gül karşılaşmasını hoş karşılamayabilir ancak bu siyasetin doğasında var. Osmanlı’da kardeş kardeşi iktidar için boğazlamış, ülkeyi daha iyi yönetebileceğine inandığı için kardeşinin kanına girmiş. Bu karşılaşma aynı zamanda, ülkede ki yer yer puslu havanın da ortadan kalkmasına vesile olacaktır.

24 Hazirana doğru bizleri neler bekliyor?

Kimin ne gücü var, hepsinin hızla planlanıp ortaya konduğu bir seçim göreceğiz. Daha seçim ilanı olur olmaz yaşadıklarımız bu sürecin zor geçeceğini gösteriyor. Ancak erken seçimin belki de, bu sürecin daha sakin geçmesine vesile olacak. Nihayetinde seçime tam olarak hazır olan taraflar ile geçirilecek bir süreç çok daha çetin olabilirdi. Ve bu çetin süreç hem Türkiye’ye hem de coğrafyamıza zarar verebilecek bir boyuta gelebilirdi. Ama bugün, erken seçim ile çok daha kısa ve nispeten daha sakin şekilde sandığa gideceğiz.

YORUM YAZ

  • HukukçuHukukçu2 ay önce
    Sayın Cumhurbaşkanımız; Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesindeki öğrenci kıyımına müdahale edip, kıyımı durdurmanızı, saygılarımızla, istirham ediyoruz.
  • BIRAKIN ÇATIYI USTA KURSUNBIRAKIN ÇATIYI USTA KURSUN6 ay önce
    MAHMUD bey iyi bir yorum olmuş ALLAH RAZI OLSUN.SANDIK ORTADA HER ŞEY MİLLETİN GÖZÜ ÖNÜN DE OLACAK ÜLKESİ VE GELECEĞİ İÇİN HANGİSİ HAYIRLI İSE ONA OY VERSİN .SAHTE ÇATI KURMAK ÇATININ HER AYAĞININ FARKLI MALZEMEDEN VE BOYLARININ ÖLÇÜSÜNÜN AYRI OLMASI O ÇATIYI KURULAMAZ HALE GETİRİR.BUNLARI İLK OKUL ÇOCUKLARI BİLE BİLİR.DERME ÇATMA ÇATIDAN MİLLETE BİR HAYIR GELMEZ ÜZERİNE (ÇATININ )BİR KUŞ KONSA BİLE YIKILIR.