THY-66-TL-Mart-2018

Ahmet Çakar zihinleri bulandırıyor!

13 Mart 2018 Salı

Şampiyonluk yarışı 4 takım arasından kıran kırana devam ederken, lider Galatasaray, Süper Lig’de Atiker Konyaspor engelini de yıllarca hatırlanacak muhteşem bir geri dönüşle aştı. Baştan sona kadar yüksek tempoda oynanan mücadele futbolseverlere keyifli ve bir o kadar da stresli anlar yaşattı. Özellikle Sinan Gümüş’ün maçın son dakikalarında attığı harika gol sonrası Türk Telekom Stadyumu’ndaki sevinç yumağı görülmeye değerdi.

Maçtan sonra keyifle kahvemi yudumlarken, bir yandan da televizyondaki spor programlarını geziyorum. Tam da bu esnada Ahmet Çakar’ın da yorumculuk yaptığı programa denk geldim. Programı izlemeye başladığımda, gördüm ki yıllarca yorumlarını severek takip ettiğim Ahmet Çakar hocam, çok ciddi iddialarda bulunuyordu.

Ne diyordu peki Ahmet Çakar hocam? Söz konusu iddia kelimesi kelimesine aynen şöyle…

“Galatasaray’ın attığı 2. golde Konyaspor kalecisi Serkan Kırıntılı elini topa uzatıp son anda toptan çekiyor”

Ve devam ediyor Ahmet Çakar hocam...

Son dönemde medyada Fatih Terim’in sezon sonu Serkan Kırıntılı’yı Galatasaray’a transfer edeceğine yönelik haberlerin çıktığını ve ‘el çekme’ eyleminin bu yüzden gerçekleşmiş olabileceğini söylüyor. Tabi açık açık ‘Serkan golü bilerek yedi’ demiyor Ahmet hocam, ama ‘bilerek yemiş olma ihtimali yüksek’ demeye getiriyor.

Nitekim Ahmet Çakar’ın bu iddiası stüdyoda da kabul görmedi. Programın moderatörü ve diğer yorumcuları böyle bir olayın yaşanmış olabileceğine ihtimal bile vermedi.

Merakla programı izlemeye devam ettiğimde, Ahmet Çakar’ın bu iddiasını ilk olarak Twitter’da paylaştığını ve bu sözler sonrası sosyal meydanın da çalkalandığını öğrendim.

Ve bir anda kendi kendime sormaya başladım, “Benim izlediğim maç ile Ahmet hocamın izlediği maç farklı maçlar mı acaba?! Galatasaray - Konyaspor maçı yerine bir başka maç izlemiş olabilir miyim?!” diye.

Tam o sırada maçın önemli anları, şöyle bir gözümün önünden geçti ve Serkan Kırıntılı'ya haksızlık yapıldıgını düşündüm.

Kim peki, Ahmet Çakar’ın ‘elini toptan çekiyor’ dediği Serkan Kırıntılı biliyor musunuz?

İlk yarıda Galatasaray’ın kazandığı ve Gomis’in topun başına geçtiği penaltıyı müthiş bir refleksle kurtaran Serkan Kırıntılı...

Penaltının yanı sıra, maç boyunca yaptığı kurtarışlarla takımının o dakikaya kadar direnmesinde büyük katkısı olan Serkan Kırıntılı...

Hani Konyaspor beraberlikle veya galibiyetle sahadan ayrılsa, taraflı tarafsız herkesin maçın adamı seçeceği Serkan Kırıntılı...

Tüm bu gerçekler ortadayken, sanırım Ahmet hocama söylenecek tek şey, “İnsaf be Ahmet hocam, hakikaten biraz insaf!”

Şimdi Ahmet hocama sormak gerekmez mi?...

Bu kadar başarılı bir maç çıkaran Serkan Kırıntılı’nın Sinan Gümüş’ün harika volesinde ‘elini toptan çekiyor’ deyip ‘bilerek’ gol yemiş olabileceğini düşünmek ne kadar mantıklı?

Kaleye giden şutun, saliseler içinde kalecinin yanından rüzgar gibi geçip ağlarla buluştuğu gerçeğini göz önüne aldığımızda, Serkan Kırıntılı, saliseler içinde ‘bilerek’ elini topa götürüp, yine saliseler içinde ‘bilerek’ elini toptan nasıl çekiyor? Beyin bu kadar hızlı nasıl hareket edebiliyor?

Penaltıların büyük bir bölümünün golle sonuçlandığı gerçeğini göz önüne getirdiğimizde, Serkan Kırıntılı’nın elinde penaltı ile kolaydan gol yeme fırsatı varken, neden penaltıyı kurtardı?

Serkan Kırıntılı 'bilerek' gol yemek isteseydi maçın sonlarına kadar bekler miydi?

Maçın sonlarına kadar kalesinde devleşen Serkan Kırıntılı, ‘bilerek’ gol yemeyi neden son dakikalara bırakarak maçı riske attı?

Şimdi Ahmet hocam bu sorurlara cevap bulabilir mi bilemiyorum, ama bu iddianın Serkan Kırıntılı ile beraber Galatasaray’ı ‘hedef’ tahtasına oturttmaktan ve zihinleri bulandırmaktan başka bir işe yaramadığını da paylaşmak istiyorum.

YORUM YAZ

 • ceren altınözceren altınöz6 gün önce
  rüştü de bursa maçında öyle yapmıştı..
 • faruk yaşarfaruk yaşar6 gün önce
  Ciddi ciddi Türk basının en büyük trolünü en büyük reyting cambazını inceleyip bunun için köşe yazısı mı yazdım. Adamın işi sansasyon zaten böyle para kazanıyor. Programındaki kavgalar bile danışıklı dövüş. Güldürdün beni vesselam.
 • Latif Latif 6 gün önce
  Bu iddia değil düpedüz iftira.Böyle iftiralar daha sert eleştirilip cezalandırılmalı ki insanlar işkembeden sallamasın.Bunlar hakemdi,hekem eleştirmeni sonra da futbol eleştirmeni oldu.Peki amahangi ara niyet okuma uzmanı oldu?En gınlbta ettiğim meslek futbol eleştirmenliği;salla sallaya bildiğin kadar.
 • çakar kuşkuda haklıçakar kuşkuda haklı6 gün önce
  Galatasaray ve f.terimin kirli sicili Ahmet çakarı haklı olarak bu tür düşüncelere itsede serkan karekterli biri.zalad değil.zalad ı unutunlara gs. ın ligin son maçında ihtiyaç duyduğu averaj için kalesinde 8 gol gören kaleci gs ona o vakit ciddi para verdi diye yazıldı çizildi
 • AhmetAhmet6 gün önce
  .... Bu meczubu/provakatörü kaç kişinin izlediğini sanıyorsun dostum.....
 • ademadem6 gün önce
  ahmet çakar hocaya da hak verin yahu.herkes aynı şeyleri söylerse söylenenlerin ne kıymeti olur.gündemde olmak ve gündemde kalmak, adından söz ettirmek için farklı bir şeyler söylemiş diye düşünün ve geçin.abartmayın bu kadar.
 • Ömer GençÖmer Genç6 gün önce
  Adam uçuyor düşerken elini ne yapacak diye hiç düşündünüzmü.Çakar rating derdinde kurguyu oynuyor...Yıllardır aynı terane.Hoca imiş daha neler.