Erdoğan’ın suçu haine ‘hain’ demesi mi?

04 Mart 2019 Pazartesi

Kronik muhalifler, son bir haftadır Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın twitter üzerinden yaptığı “Cumhur İttifakı/Zillet İttifakı” paylaşımını tartışıyor.

Şahsi tavrımı en baştan belirteyim; Cumhurbaşkanı’nın böyle bir paylaşım yapmasını çok doğru bulmuyorum. Beri taraftan mahkemenin verdiği yüzde yüz facia bir kararın usulen doğru olması, ya da yüzde yüz doğru bir kararın usulde bazı pürüzler barındırması gibi… Tartışmaları hep usul üzerinden mi yapacağız?

Mesela FOX TV’nin, ana haber bülteni sunucusu Fatih Portakal, Cumhurbaşkanı’nın bu paylaşımının ya da Cumhur İttifakı Ankara adayı Mehmet Özhaseki’nin Mansur Yavaş hakkındaki sözleri üzerine “Artık insanları kutuplaştırmayın, yeter!” diyor. Sanırsın, bana 'iyilik meleği'!.. Bunu diyen Portakal’ın çalıştığı kanal Amerikalı Yahudi bir işadamına ait; Portakal’ın yakın çalışma arkadaşı ve haber müdürü olan ve savunmakta beis görmediği Ercan Gün, FETÖ’den içeride… Portakal’ın bizzat kendisinin HDP’ye nasıl çalıştığı hafızalardan çıkmış değil! Ama aynı Portakal, on numara Atatürkçü, bir numara ulusalcı… FETÖ’cü, PKK’cı Atatürkçülük yapmışlar, yerseniz!

İSVEÇ’İN BEKA SORUNU?

Fatih Altaylı’yı tanıyorsunuz! Başörtülü ablalara utanmadan sıkılmadan ‘fahişe’ yakıştırması yapan Altaylı, bugün yüzünde hiç bir ar belirtisi taşımadan kutuplaşmadan bahsediyor “Allah aşkına bana kimse beka sorunu var, demesin” diyor. 17-25 Aralık’ı, 15 Temmuz’u biz bu ülkede yaşarken Altaylı nerede, ne yapıyordu bilemiyorum. “80 milyonluk milletin beka sorunu olmaz” diyor mesela!.. Yani sormak lazım; 40 milyon olsaydık, beka sorunumuz olur muydu acaba? Bu durumda nüfusu 10 milyon olan İsveç’in beka sorunu bizden fazla mıdır? Ya da 15 Temmuz, nüfusumuz 79 milyon olduğu için mi yaşanmıştı?

Kronik muhalifler; din, iman, millet, devlet gibi mefhumlardan bahsedildiğinde krize giriyorlar. Açık açık, televizyonların canlı yayınlarında ilan edildi: Mansur Yavaş’ın Ankara büyükşehir belediyesini alması durumunda içlerinde HDP’lilerin bulunduğu 20 binden fazla kişiye kadro açacağı! Bizzat İmamoğlu, HDP’lilerin kendisine oy vereceğini açıkladı! Zaten, HDP de 3 büyükşehirde aday çıkarmamasını ‘Allah rızası’ ile açıklamamıştı. Belli ki CHP-HDP-İYİ Parti arasında bazı şeyler açıkça konuşulmuş. Bundan Ümit Özdağ bile rahatsız ki, artık tüm mesaisini Suriyeli karşıtı twit atmaya ayırıyor! Yani milliyetçi partinin HDP’yi kollayan tavrını o bile bir temele oturtamıyor anlayacağınız. Dahası, CHP’nin son 5 yıldır FETÖ ile ne kadar içli dışlı bir ilişki içinde olduğunu artık sağır sultanlar biliyor.

KRONİK MUHALİFLER KÜRTLERİ SEVMİYOR AMA PKK’YA BAYILIYOR

Kronik muhaliflerin en çok korktukları şey, sorgulama yapmak ve gerektiğinde itirafta bulunmaktır. Kabul edin veya etmeyin, bu ülkede daha düne kadar Kürtlere düşmanlık yapılıyordu. Ahmet Kaya hakkında atılan “Vay şerefsiz” manşetleri halen hafızalardaki yerini koruyor. Dediğim gibi başörtülülere “fahişe” diyen adam bugün utanmadan kutuplaşmadan bahsediyor. Demek ki Kürtleri sevmiyorlar ama PKK’ya bayılıyorlar.

Dediğim gibi benim tavrım net:

Keşke seçim sath-ı mahalline girdiğimiz gün, ‘beka’ tartışmalarına ara versek… Ama onun öncesinde millete beka meselesi öyle güzel anlatılmış olsun ki, seçim sürecinde bu konunun açılmasına bile gerek kalmasın!

Bana sorarsanız, her seçim beka meselesidir. Bu seçimlerle geçen seçimler arasında da çok bir fark görmüyorum.

Ama biraz da samimi olalım: Eğer size göre PKK’sı, FETÖ’sü, hain değilse, bu örgütlere yarım ağız sahip çıkacağınıza çıkın açık açık PKK’yı, FETÖ’yü savunun… Ya da Erdoğan, hainlere hain dedi diye ve bunlarla içli dışlı olan partileri ifşa etti diye Erdoğan’ı eleştirmeyin.

Önce samimiyet…

 

Flash TV’ye kim ne baskısı yaptı?

Türk televizyonculuk tarihinin en absürt tv kanalı Flash TV, yayınlarına ara vermiş.

Bu ilginç gelebilir…

Ancak bunu ilan ettikleri basın açıklaması daha da ilginç:

Uzun süredir yaşadığımız ve artık çekilmez hale gelen baskılar nedeniyle bir süre sesimizi kısıyoruz. İktidar sahiplerinin hukuk tanımaz uygulamaları, idari ve siyasi baskılar dayanılmaz hal aldı.

Açıklama devam ediyor ama bir şey çok dikkatimi çekti: Flash TV’ye iddia edilen bu baskıyı kim yapmış olabilir?

Dahası, ne baskısı?

Yani çok halay çektiniz, biraz da çiftetelli oynayın baskısı mı yapıldı?

Birileri bizi aydınlatsa iyi olacak.

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • Bahadır SAĞLAM Bahadır SAĞLAM 3 ay önce
  Hain dedikleri her APO BARZANI SALİH MUSLIM PAPA FETO ise zaten RTE onlarin dostu kardesi arsivde kayıtlı ama Türkçülüğü bölücük sayiyor bence RTE soyunu aciklamali
 • Mehmet Mehmet 3 ay önce
  Abd getirir abd götürür.Abd önce itibar verir sonra alır.Siyasilerin durumu bu.E bop bitti şimdi ne olacak.Elimizde başörtüsü ve 12 yıllık eğitim sistemi kaldi
 • OzkanOzkan3 ay önce
  Kardesim portakal siradan bir haber spikeri herseyci olur o kanal yonetimi ve izleyici deger verir izler ya da izlemez, ancak sayin reisi cumhur 82milyonun reisi kutuplastirirsa ulke zarar gorur, azicik insafli elestirin Tayyip reisle portakal hic karsilastirilir mi
 • HTURK HTURK 3 ay önce
  Erdoğan'ın suçu haine hain demesi değil, masuma hain demesi,bir Cumhurbaşkanı halk ağzıyla konuşamaz,makamı hafifletemez,sadece kendine oy verenleri vatansever göremez,vatanın ve milletin 'BİR' ligini temsil eder. Yazıklar olsun.
 • hainhain3 ay önce
  Satilan onca devlet sirketleri, ihaleleri kazanan habire ayni 3-5 sirket, Oslo görüsmeleri, FETÖ tarafindan aldatilmasi, Haburdan PKKli teröristleri iceri almak, koskocaman sarayda onlarca danisman atayaip devasa bütceyi har vurup harman savurmak, kizi-oglu-akrabalari her türlü üst göreve getirmek, milleti ayristirmak vs. vs....bunlari kim yaptisya bence haindir. Var mi aksini iddia eden?
 • misafirmisafir3 ay önce
  evet! benim de sorunum var: domates, biber, patlican, sogan!.. pazarda, markette el yakiyor.. bizim buralarda TSM de yok..
 • Kamil Kamil 3 ay önce
  3 kuruşluk belediye,bize kadar 50 defa el değiştirmiş ama ülke yerinde duruyor.Beka değil ama büyük bir kaygı var.Ya böyle olmazsa
 • ayşe gülayşe gül3 ay önce
  valla hükümet baskı yapsa özellikle bizim taraf dediğimiz tv lerdeki rezalet programları kaldırırdı, onca tepkiye eleştiriye rağmen kaldırmıyorlar onları; dolayısı ile flaşın yaptığı bu açıklama inandırıcı değil. bence onların şovları diğerlerinden daha masum.
 • MustafaMustafa3 ay önce
  Devlette ki vatandaşta kiisrafın önüne geçmek için seferberlik başlatmak R Tayyip Erdoğan nın da boynunu borcudur. Her türlü israf ehilsiz emanet teslimide bir vebaldir
 • Yunus 16 Yunus 16 3 ay önce
  BENİMDE LİDERİM OLAN ERDOĞAN IN SUÇU; 15 TEMMUZ 2016 YA KADAR FGÜLEN PAPAZININ YANINDA OLAN SİYASİLERE FETÖ CÜ DİYEMEMESİ.
 • Okur Okur 3 ay önce
  Kronik Erdoğan/AKP muhalifleri olduğu doğrudur. Ancak sizin de içinde olduğunuz kronik Erdoğancı/AKP'ci kişiler de var. Erdoğan'ın dün savunduğunu bugün inkar etmesini gözü kapalı savunan bir güruh var (kürdistan söylemi). Dede, sen var de yok de ne dersen de, öyle.
 • AhmetAhmet3 ay önce
  Bir cumhurbaşkanının Ağzından ilk defa duyuyoruz böyle lafları, ahmet necdet sezerin ağzından böyle sözler duymadık, cumhurbaşkanı makamını kaldırabilmeli, Türkiye de yaşayan tüm insanların cumhurbaşkanı olduğunu unutmamalı
 • DayıDayı3 ay önce
  Binlerce kanal var herkes özgür PKK yi bile ovebiliyirsun yap bakalım Avrupa da ABD'de göremezsin bile gökyüzünü. Almanya badermanhof çetesini hapishanede zehirledi bak giki çıkan varmı burası dünyada örneği olmayan başıboş bir ülke hiçbir ahlak kural yasa yok hiç yok kandirmayalim kendimizi.suc herkesin birgün vurur bizi bı bela ama ne zaman bilemiyorum.
 • Deniz Deniz 3 ay önce
  Sayın yazar Erdoğan bu gün iktidarda ve önüne gelene hain diyor...Bu kelime izafi (göreceli)bir kelime...Kim beye göre hain.Bana göre de Erdoğan haninin önde gideni.Satmadık ne bıraktı Allah aşkına...sitasete bulaştırmadık ne bıraktı,din iman dahil...onun yüzünden Fransa/Paris'te DİTİB'in camiine cuma namazına gidemez olduk.Arapların camiine gidiyorum...Din ve imanı siyasallaştıran tüm siyasetçiler hain oğlu haindir.

Günün Özeti