• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Emrah Savcı
Emrah Savcı
TÜM YAZILARI

Karaveli bu takımın hocasıdır deyin artık...

01 Şubat 2022
A


Emrah Savcı İletişim:

Antalya’da kampını sürdüren Beşiktaş’ta geçtiğimiz gün Ceyhun Kazancı ile birlikte basının karşısına çıkan Önder Karaveli’nin açıklamalarına kafayı taktım.. Diyeceksiniz ki her şey gayet açık değil mi? Elbette değil...

Önder Karaveli’nin maç analizlerine sonuna kadar katılmakla beraber, böylesi kampların takımların gelişim süreçlerine büyük katkı yaptığını geçmiş yıllarda da çokça şahit olduk..

Benim takıldığım nokta sportif direktör Ceyhun Kazancı’nın açıklamaları... Öncelikle açıklamaya bir bakalım: “Hocamızla çok uzun bir süredir öz kaynak odaklı proje üzerinde çalışıyoruz. Önder hocanın her daim yeri var olacak. Başka antrenörlerle görüşmüyoruz, tamamen projeye odaklandık. Önder hoca Beşiktaş’ın bünyesinde her daim kalmasını istediğimiz bir hoca. Şenol Güneş hocamıza gelince çok değerli bir hocadan bahsediyoruz. Beşiktaş’ta sayısız başarı kazanmış hocadan bahsediyoruz. Hocamız buradayken sezon sonuna kadar böyle bir görüşme yapmamız söz konusu olmaz. Sezon sonunda değerlendirilir.”

Evet Şenol Güneş ismi Beşiktaş için çok değerli bir isim mutlaka.. Ama unutulmamalı ki, takımın başında ve yanıbaşınızda Önder Karaveli varken, sezon sonunda değerlendirilir açıklaması için bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu denilmez mi?

Bu takımın teknik direktörü Önder Karaveli’yse artık başka isimleri bu ismin önüne geçirmemeye özen göstermeniz gerekmekte değil midir? Evet sözleşme imzaladınız ve basına yansıyan müthiş maaş yükselmesini de sağladığınız Önder Karaveli hoca için başka alternatifler sezon sonu değerlendirilir açıklaması bir kulübün vizyonuna hiç ama hiç yakışmayan bir açıklamadır? Bunu sırf Şenol Güneş için demiyorum, A ya da B isimli hocalar için de söyleyebiliriz..

Beşiktaş’ın artık teknik direktörlük kaosundan kurtulması ve bu soruların muhatabı olmaması gerekmektedir... Son virajına girdiğimiz ara transfer döneminde hâlâ eldeki çöp transferlerin gönderilememesi ve yeni takviyelerin yapılamaması en büyük sorun olarak masaya koyulup analiz edilmelidir.

Güzel bir kamp sonrası eğer takımdaki ritmi yükseltmeyi başaramazsa Önder Karaveli hoca, onun için de büyük bir yıkım olabilir... Bakmayın siz sportif direktörlerle yapılan böylesi basın toplantılarına... Üç bilemediniz dört maç üst üste kaybedildiği zaman tüm gelecekle ilgili planlar bir bakarsınız ki tarihin tozlu raflarına kaldırılmış.. Ezcümle; Beşiktaş Kulübü artık takımın gidişatına ve futbolcularla yolların ayrılıp ayrılamayacağı gibi teknik işlere yönelmesine kanalize olması en büyük aciliyettir!..

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Ömer

Yabancıya bir sürü para verilecek ne yapacak hiç . Bugüne kadar ne yaptılar . G saraya gelen İspanyol ne yaptı . Beşiktaş a gelince hiç gereği yok tam yetki verip güvenip yola devam etmeli . Önder hoca başarılı olacaktır . Önder hoca cesaretli olup daha gençlere takımda yer vermeli . Serdar mesela neden oynamıyor . Emirhan keza daha çok süre almalı . Yabancı kazmalar vepşngtın , vida , skala , gönderilmeli atik atletik genç alınmalı yabancı da olabilir . Bu tabi önümüzdeki sezonun planı olmalı bu sene geçti .
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23