28 Şubat için şikayetçi olma,12 Eylül’ü koru; niye ki acaba?

04 Şubat 2019 Pazartesi

28 Şubat sürecinde İçişleri Bakanlığı yapan Meral Akşener, darbeci generallerden çok ağır bir tehdit almıştı..

Bakanlık önünde, yağlı kazığa oturtulmak..

Gel zaman, git zaman..

28 Şubat darbeci generallerinden hesap sorulmak üzere dava açıldığında..

Meral hanım mahkemeye geldi ve “Şikayetçi değilim” dedi..

Şaşırdım..

Not ettim..

28 Şubat sürecinde Adalet Bakanlığı koltuğunda oturan Şevket Kazan abimiz, darbeci generallerin hedefinde idi.. Bir yandan arabasının küçücük bir gümrük harcından dolayı, o sorununu devasa hale getirip, linç ettiler. Sincan Belediye Başkanı’nın, tatil günü cezaevinde tutuklu iken ziyaret etti diye, “Artık Adalet Bakanlığı koltuğunda oturamaz” manşetleri attırdılar.. Sırf kendisi ile dostlarının arası açılsın diye, akit gazetesi hakkında, günaşırı suç duyurularını, Adalet Bakanlığı’na yollayıp, “Soruşturmanın derhal açılması, sonucunun da tarafımıza bildirilmesi” tehdit ifadeleri içerikli yazılarla sıkıştırılmaya, bir yandan da tahkir edilmeye çalışıldı..

Ama..

Bu Şevket abimiz de, 28 Şubat davası kapsamında darbeci generaller yargılanırken, “şikayetçi değilim” dedi..

Yine şaşırdım.

Yine not ettim..

**

Şimdi geldiğimiz noktada..

CHP’nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday gösterilen Tunç Soyer’in babasının, 12 Eylül darbesinde askeri savcı olarak görev yaptığı ve işkence ile suçlandığı haberleri eşliğinde..

Meral Akşener’in partisinin, işkencecinin oğlunu, parti olarak destekleme kararını eleştirdiğimizde..

Meral hanım net bir çıkış yaptı:

“Babadan oğula suç geçmez, oğuldan da babaya suç geçmez!”

İkinci atağı, Şevket abiden bekliyordum..

Nasıl ki Meral hanım 28 Şubat darbecileri hakkında, şikayetçi olmadığını açıklamıştı..

Ardından da Şevket abimiz, benzer açıklama yaptı..

Şimdi de..

12 Eylül darbecilerinin çocukları için Meral hanımın yaklaşımının benzerini, Şevket abinin göstermesini beklememiz gerekirdi..

Şevket abi yerine, bu sefer açıklama Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’ndan geldi..

Ne dedi, Temel abi?

“Akşener çok doğru söylemiş. Yani doğruya ne denir? Suç babadan oğula hele toruna kesinlikle geçmez. Bunu herkesin bilmesi icap eder. Bir insanın babasının eğer o da hata yapmışsa ben o konun detayına girecek değilim, hiçbir suretle çocuğunu, oğlunu, kızını itham etmeyi doğru bulmam. Çok büyük bir hatadır, çok yanlış olur.” 

Biz, 28 Şubat darbecileri için Akşener ve SP’li yetkililerin “şikayetçi olmama” yaklaşımının sebebini bulmaya çalışır iken..

Önümüze bir de 12 Eylül darbecileri için gösterilen bu tavır çıktı.

Ancak 12 Eylül darbecileri öldükleri için, tartışılan kendileri değil, oğulları idi.

Akşener de, Karamollaoğlu da..

12 Eylül darbecilerinin çocuklarını da, kıvrak bir beden çalımı ile aklayıp pakladılar..

28 Şubat darbecilerinin bizzat kendilerinden de, şikayetçi olmadıklarını unutup..

Sanki..

12 Eylül darbecisinin kendisi sözkonusu olsa idi..

Onu suçlayacaklarmış gibi, “Babasının suçu” ifadesi ile, vatandaşa/demokrasiye şirinliği elden bırakmadılar..

Baba suçlu.. Ama nasıl olsa o ölmüş gitmiş.. Babaya bir müeyyide uygulanılmasını isteyen bir kimse de yok zaten.. 

“Biz darbecinin oğlunu kurtaralım, darbecilere desteğimizi ilan edelim” mantığı ile, darbenin üstünü örtmeye çalışıyorlar..

Temel abi, sanki 28 Şubat’ın asli faillerinin işledikleri suçlarda, “Bu suçtur, şikayetçiyiz. Suç şöyle şöyle işlenmiştir” demişler gibi..

Adalete yardımcı olmuşlar gibi..

“Suç babadan oğula, hele toruna kesinlikle geçmez.” diyerek suçu örtbas etmeye çalışıyor..

Dahası var..

Temel abi bir de, darbecileri korumak için İslam dininden bir örnek getiriyor:

“İnancımız gereği Peygamber efendimizin en yakın arkadaşlarından bir kısmının babaları, dedeleri inkarcıydı. Ebu Cehil meşhurdur; ama Ebu Cehil’in oğlu Müslüman oldu. ‘Senin baban böyleydi’ diyebilir miyiz? Denmez. Bugün de geçmişe dönük ‘senin baban bu hataları yapmıştı’ denmez.”

O zaman soralım..

“Temel abi..  Ebu Cehil’e nasıl ki (Oğluna diyemesek de..) inkarcıdır diyorsak.. İnkarcıya, inkarcı demek, bir görev ise.. Siz, 28 Şubat darbecilerine, niye ‘darbe yapmak istediler. Bizi zorla hükümetten düşürmek istediler’ demediniz. Diyemediniz?”

Bir uyarı daha..

Ebu Cehil’in oğlu, “Babamın inkarcılık hayatından gurur duyuyorum” demiş mi?

Demiş mi ki, Ebu Cehil’in oğlunu, “Babasından gurur duyan Tunç Soyer’i aklamak için” örnek getiriyorsunuz?

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • Oku mayınOku mayın1 ay önce
  Bırakın 28 Şubat'ı dinler arası diyalog fetö darbesinden daha büyük bir şekilde geliyor. Dinler arası diyalog diyen müslüman değildir. Muminle kâfir arasında anlaşma olur Kur'an çerçevesinde taviz verilmez.
 • BulutBulut1 ay önce
  250 insanı 125000 kişimi katletti.
 • Berk OkayBerk Okay1 ay önce
  “Darbeci Generaller”... Hepsi sizin organizasyonunuz tarafından hapise atıldılar. Şimdi berrak sulara geçme çabanız var. Siz hepiniz birsiniz.
 • SabahSabah1 ay önce
  Güzel yazmışsınız
 • Müh. Müh.1 ay önce
  Soli bir vatandaş olarak rica ediyorum Temelciğim saadet partisini lûfen TEMELLİ!!!olarak terket çünkü bu utancı artık kaldıramıyorum
 • Mehmet GüneyMehmet Güney1 ay önce
  Peki Bülent abine ne demeli. Fetoyu 15 temmuzda öğrenmiş. Oğlunu MV yap. Bu nasıl ahlaki.
 • YaziyorumYaziyorum1 ay önce
  Yorumcu ismsil bektas yorumuna tesekur ederim beni kardes kabul ettigin icin senden supem yok her ne kadar islami bir hayat tarzi yok gibi bizlerin kurtulusu ,vatan millet diyen Akp den yanaAllahim huzurlu hayir omur nasip etsin sana ,dua buyurun.
 • Sina SALIKSina SALIK1 ay önce
  Bakın bu memlekette gerçekten müslüman görünüp müslüman olmayan özellikle çok mütevazı ve sessiz tipler var. İşte o sessiz tipler sana bana susarken gerekli yerlere sessizliklerini bozuyorlar merak etmeyin. Zaten özel seçim tipler hepsi. Ceplerini de dolduruyorlar. Halk arasında akıllı uslu insan olarak geçerler. İnanın delilerden değil bu akıllılardan korkun. Bunlar pisliğin en önde gidenleri. Görünüş sizi yanıltmasın asla. Şeytan zaten şeytan kılığında gezse seni beni nasıl kandırsın? Aptal mı?
 • YaziyorumYaziyorum1 ay önce
  Yorumcu hasan ,okuduklari doru,ben haberden okudum.bazilari bu haberden haberden haberi yok bu domuzlarin sehire inmesi benim entesem ,sen rahat ol senin huzurlu olman yeter biliyom sende domuzlardan rahatsiz olmusundur.artik emeklilik zamani geldi artik 10 gun az gelir,artikhep oy kullanuriz.
 • anharanhar1 ay önce
  Ebu Cehil’in oğlu, “Babamın inkarcılık hayatından gurur duyuyorum” demiş mi dememiş. peki karamollaoğlu neden diyor.işte saadet partisinin gittiği yol bu yüzden yol değil. işbirliği içine girdiği insanlar, partiler hep ülkemizi emperyalizme teslim etmeye çalışan insanlar ve partiler.sözün özü yanlışta olan insanların verdiği örnekler de sürekli yanlış oluyor..
 • ismail Bektaşismail Bektaş1 ay önce
  "Yazıyorum" ismiyle yazan kardeş. Keşke ismini lutfetseydinde sana isminle hitap edebilseydim.Bana nasihati bırak diyorsun. Kimseyi Incitmeden insanlara ALLAH ( cc ) yasakladığı "Giybet" i yapmamalarini bir Müslüman olarak bildiğim Kuran'ı Kerim ölçülerinde hatirlattim. Binlerce okur arasında cvp verme zorunda sizin kalmanız ilginç. Bana ilginç bir şekilde uyanmami söylüyorsunuz. Öncelikle belirteyim ben 1992 yılında çok derin bir uykudan uyandım. Bunun için Allah'a sükrediyorum. Kaç yasindasiniz bilmiyorum. Izninizle nasıl uyandigimi anlatayım. 1970 li yılların sonunu ve 1980 yıllarını hatirlarmisiniz bilmiyorum. O yıllarda sıkı sosyalistlerdendim. Her gün 20 ye yakın insan ölüyordu. Gerek sağdan gerek soldan. Sonradan öğrendik her iki kesimin elinede silahlar bir merkezden veriliyormus. Yorumunda bu insanların güzel sözden anlamadiklarini yazıyorsun. Peki sence ne yapmalı. Birbirimizimi yok edelim. Benim Okuduğum Kuran'ı Kerim'de bugün şartları belli. Kimse senin gibi düşünmüyor diye onlara kötü söz dahi soyleyemezsinAyrıca ALLAH ( CC ) akıl vermiş. Kuran'ı Kerim'de Rabbimiz "Akletmezmisiniz " Dusunmezmisiniz" buyuruyor. Bende ALLAH ( cc ) ve Efendimiz ( Sav ) dışında kiraya verilecek akıl yok. Kuran'ı Kerim ve Hz Muhammed ( Sav ) dışında benim önderim de yok liderimde. 1993 yılına kadar islama çok mesafeli duran hele Dünyada tek aşık olduğum HzMuhammed ( Sav ) hiç tanımayan birisi idim. Allah'ım a şükürler olsun Rabbim hardal tanesi kadar dahi olsa iman lutfetti. Inanin benim kitabım ve Rabbimin "Habibim "diye sereflendirdigi Efendimiz bu problemleri bu şekilde cozmezdi. Kısaca islam dini bana aile mirası değil Rabbimin Dünya ve ahiret mutluluğunu veren , onun yolunu gösteren hayat şeklidir. Slmlar
 • Oku mayınOku mayın1 ay önce
  Telefon şirketleri elektrik şirketleri faturalı soygun yapıyor. Kim kimi kime şikayet edecek kestiği faturayı ödemek şikayet masrafı dan daha hesaplı. Köprüden geçen den bir akçe gecmeyenden iki akçe.
 • adiladil1 ay önce
  kalpleri yaranlar ne kolay karar veriyorlar.biz böyle ihtimallerle değil ipuçları,karinelerle yaşanmış örnekler verirsek acaba kendilerinde hakikati görecek göz,doğruyu işitecek kulak sahibi olabileceklermi.öyle olsalardı zaten böyle yalan yanlış ithamlarda bulunamazlardı.
 • bilobilo1 ay önce
  kardeşim niye ozaman adamlara müebbet verip hepsini serbest bıraktınız. niye size muhtıra veren yaşar büyükanıta bişey yapmıyorsunuz hatta adama devlet üstün hizmet madalyası verdiniz.
 • kanikani1 ay önce
  yaziyorum emmi almanyada patlican sogan hiyar demiyorlarmi? hani sen 48 yildan beri almanyadasin senede 10 gun turkiyeye geliyorsun ya sende domuzlari anlattin dun
 • Hasan Hasan 1 ay önce
  Neyin peşinde olduğunuzu çok belli ediyorsun, AKP nin size bel bağladığını sanmıyorum.
 • YaziyorumYaziyorum1 ay önce
  Ben eski chp liyimvatana millette hic bir hizmeti yok ,oy da yok .
 • YaziyorumYaziyorum1 ay önce
  Yeni cag gazetesi abdullah gulun parti kuracagini parti logosunun hazir oldugunu,adi,da kuskunler partisi olacagini gururla sunar baska kozlari yok sans yok bol bulof balavrapisman olursun birgun gunun birinde hep eziyetmine alip veremedigin var bizimle Allaha havale eymekden baska ne diyebilirizki.
 • YaziyorumYaziyorum1 ay önce
  Sayin devlet bahceli,ilber ortayli ya cevabi guzeldigulsun fakat kendi haline taraf cikmazmi zalime, bir sen ekdikdin sende eskidin ben ilk defa boyle bir isim anmadim zaten soyledigine inanmadim konusmalarimi him him kim ne fayda gormus bundanbuda onlarin soyundan.
 • Demiroğlu>>>>>>>MisafirDemiroğlu>>>>>>>Misafir1 ay önce
  Haklısın Misafir.... araplaşıyoruz baksana "bu yıl da Hac mevsimi Kurban'a denk geliyor" ;)
 • YaziyorumYaziyorum1 ay önce
  Yorumcu,ismail bektas sende yorumculara katildigina gore yok bizden,farkin birak nasihati uyan,uyanmaz,isen tehlike yakin sende tavrini takin onlaraguzel soz tesir etmiyor,onlar patlican sogan hiyar,diyor baska birsey blmiyor.
 • Misafir >>> DemiroğluMisafir >>> Demiroğlu1 ay önce
  özümüze falan döndügümüz yok, araplasiyoruz!...
 • DemiroğluDemiroğlu1 ay önce
  Batı dünyasını anladık özüne dönan milletimize karşı açıktan türk/türkiye düşmanlığı yapamadıkları için bu işi Erdoğan üzerinden yapıyorlar..tarihleri vahşet ve kan üzerine kurulduğu için herkesi kendileri gibi sanıyorlar fakatbatı dünyasının söylemlerini hapağan gibi aynen taklit eden sözde millet ittifakının ekmeğini yedikleri bu millete/vatana karşı husumetlerini anmamakta zorlanıyoruz..kazığa oturtulacak sesi çıkmaz..işkenceci darbe savcısıyla gurur duyar..sırtını teröristlere dayayanlarla kolkola girer!
 • ismail Bektaşismail Bektaş1 ay önce
  Yorumlara bakıyorum. Facia. % 90 giybet ve "zan" Sorsan bu mübarek ler islami savunuyor. Kimi Karamollaogluna , kimi Akşener ebıraktın müslümana insana yakışmayan küfürler hakaretler. Ondan sonra niçin islam ülkeleri böyle. Kardeşim önce aynanın karşısına geç kendi nefsini hesaba çek. Yahu alttarafi bir yerel seçim.Bunca giybete günaha degermi. Kuran'ı Kerim'de Allah ( cc ) giybet için "Ölü kardeşinizin etini yermisiniz" buyuruyor. Siz giybetide geçmiş insanlari islam düşmanı yani "Kafir "olarak suçluyor sunuz. Ya onlar islam düşmanı degilse sizin haliniz nice olur.Eleştirilerin seviyesi yerlerde sürünüyor ne bilgi nede bir zekâ parıltısı taşıyor. Boş teneke çok ses çıkarır. Edep ya hu. Hiç bir partinin veya tarikatin cemaatin Muntesibi değilim. Öyle yorumlar okudum ki adam Temel Karamollaogluna , Akşener ' e iğrenç iftiralar atıyor. Akp'e bunu yapamıyor. Başının derde girmesinden korkuyor. Veya iktidarı savunmanın islamin şart ların dan sanıyor. Savunacak isek İslamî ve Efendimiz ( Sav ) savunan kişiler olalım. Bunu da kırmadan dokmeden Müslüman a yakışır şekilde yapalımALLAH ( cc ) TA-HA süresinde Hz Musa yi Insanlarin en serlilerinden Firavun a gönderirken " Ya Musa Firavunlar karşı yumuşaklıkla konuş" buyuruyor. Hiç mi okuduğunuz Kuran'ı Kerim'de n ibret almazssiniz.Sozlerimden seviyeli , bilgiye dayalı yorumları tenzih ediyorum.
 • Bilal B.Bilal B.1 ay önce
  Babadan oğula suç normal şartlarda geçmez AMA Türkiyeyi öyle anormal bir hale getirmişler ki neredeyse herşey babadan oğula geçiyor. Memurluktan yağlı ballı işlere kadar babadan oğula bal gibi geçiyor. Şimdi sorarım bu darbeci soyuna sen babanın ismi olmadan acaba oralara gelebilir miydin? Yoksa bir fabrika da mı çalışıyordun asgari ücretle? Yani babasinin kredisini full kullananlar bence suça da ortak olurlar.
 • bekirbekir1 ay önce
  Peki kızılderede veya başka yerde darağacında üç fidan için heykel dikmeyen park açmayan türkü düzmeyen sorgulayan solcu kardeşlerimiz hiç sormuyormu bu kadar sagcı solcu diye milleti birbirine kırdıran kim diye
 • kaankaan1 ay önce
  sadet partisi tarafini gosterdi tam bir siyonist usagi oldugunu,smdi soruyorum el altindan sadeti destekleyen milli gorusneyi bekliyor taraf secmekte,anladikkiaklini kiraya vermeyeceksindinimizi kendimiz ogrenip yasayacagiz,bu çikarci din ticaretiyapan para, toplayicilara zirnik koklatilmamali,tum cemaatlara.
 • ......1 ay önce
  Yazıııık, çoook yazııkk. Şener ve Karamollaoğlu bu kadar düşecek miydi? Vaaaaaahhh vaahhh!!!!!! Demek bu günleri de görecekmişiz. Hz. Allah beterinden saklasın.
 • Ahmet yildirimAhmet yildirim1 ay önce
  He herkes haksiz bir siz haklisiniz bir siz sutten cikmis ak kasiksiniz cok anlatilacak mesele varda neyse siz yine karalamaya devam edin vesselam
 • receprecep1 ay önce
  bu gacı o zaman yağlı kazığa oturduktan sonra bir daha düzen tutmadı kazık iyi gelmedi bozdu onu
 • ali uysalali uysal1 ay önce
  Kılıçdaroğlunun kucağına oturmuş meralden ne beklenirki.. Temelin ise zaten temeli bozuk onada çok görmemek lazım.Aslın da bunları beynimizde konumlandırdığımız yer yanlış Atalar dururkenmi söylemiş arkadaşını söyle kim olduğunu söyleyeyim diyeonların arkadaşları ne ise onlarda o...
 • ÜmitÜmit1 ay önce
  Adamlara helal olsun demek istiyorum onlar bizi düşman olarak görüyor ve gerekeni yapıyor sen 15 Temmuz katilleri vatandaşı vuranlar için ne yaptın besle anca sıksana kafasına neyi bekliyorsun idam yasasını dahi çıkaramayanlar yazıklar olsun size
 • MustafaMustafa1 ay önce
  Islami siyasette tuttugunuz yoluanlamak mumkun degil. Saadet partisinden bahseden musbet haberde yapiyorsunuz.Diger bir gun vatan hainlerinin icinde gosteriyorsunuz.
 • bu memlekette ahlakı bozulmayan kalmadı neredeyse.dün nöyle bugün böyle. sadece meral hanımmı bunları söylüyor.tüm siyasetciler hatta tüm meslek kurumları odaları işcisi köylüsü. toptan ahlaki çöküş yaşıyoruz. alın marmarayınızı köprünüzü otoyolunuzu sizii olsun bana ahlakımıinsanlığımıdürüstlüğümü ilkeli, duruşumu geri verin.hangisi kaldı.hizmet hizmet al sana teknoloji ve patlayan kanser, bana sağlığımı geri verin.
 • samisami1 ay önce
  En büyük cihad "zalimin yüzüne karşı sen zalimsin zulmediyorsun demektir" Evet bende size akit ailesine diyorum ki siz zalimsiniz çünkü zalim bir sistemi destekliyor ona kol kanat geriyorsunuz.Allah ın ne kadar haramı varsa hepsini meşrulaştıran bir sisteme destek verdiğiniz için zalimsiniz.Hakkı söyleyen hakkı haykıran insanlara söz hakkı vermediğiniz için onlara hertürlü hakareti reva gördüğünüz için zalimsiniz.Bu yazımı da sile bilirsiniz fark etmez nasıl olsa okuyup da siliyorsunuz,mesajın yerine ulaşması önemli.Hesap günü kaçarın yok.
 • elli yaşlıelli yaşlı1 ay önce
  YAZAR SORMUŞ KAZANCI ŞEVKET EFENDİYE(Refah üyesiykende bu adamı ve Oğuzhan Asiltürkü sevmedim)Ebu Cehil’in oğlu, “Babamın inkarcılık hayatından gurur duyuyorum” demiş mi?Demiş mi ki, Ebu Cehil’in oğlunu, “Babasından gurur duyan Tunç Soyer’i aklamak için” örnek getiriyorsunuz?
 • HarunHarun1 ay önce
  ALLAH CC SIZI sadiklara ilhak eylesin,bizlerede samimi tövbe etmeyi nasip eylesin
 • YaziyorumYaziyorum1 ay önce
  Her sakalliyi baban sanma adi mollada olsa kendini korla bir foto olmasin.
 • MusabMusab1 ay önce
  Bimillah seyda mela musa her cuma sohbetinin sonunda şu duayi ediyordu allahım bize akl ver bizde şevket temel abi ler için şu dua yı diliyoruz allahtan yarabim bu abilere aklı selim nasib et bunlar ümeti yaralıyor
 • YaziyorumYaziyorum1 ay önce
  Reklamin kotudusu olmax yuzde 65 gecirir tabiki benimseyen .
 • Yaziyorum Yaziyorum 1 ay önce
  Adi yenicag gazetesi,iddasi mhp yarisi Akp oy vermeyecek diyor nerden biliyon bir yalanda senmi yumutladin ,bize adi yeter,cumhur itdifaki basari,Akp birakin, nifaki.
 • görkemgörkem1 ay önce
  rahmetli Alpaslan Türkes 1960 ihtilalinde basrol oyuncusu idi.. Menderes, Zorlu, Polatkan idam edildi.. Oglu Ertugrul Türkes bugün siyaset yapiyor, partisinibiliyorsunuz... ne yani Ertugrul Bey'e de hesap mi sorulsun, onu mu istiyorsunuz.. (lütfen biraz tarafsiz olun ve ideolojik davranmayin)
 • misafirmisafir1 ay önce
  ben eski bir milliyetci/ülkücü olarak, ANDIMIZI , TC yi KALDIRANLARA asla oy vermem.. veremem!..
 • LütfiLütfi1 ay önce
  Adamın hırsızlığı,yolsuzluğu varsa onları ortaya çıkarın.Yok ama babası 12 eylül savcısı.Tayyip erdoğan"da ergenekon,balyoz davalarında "ben bu davaların savcısıyım" diyordu.Tunç Soyer"in o kadar güzel reklamını yaptınızki en az yüzde 65 oyla seçilir.
 • SofuoğluSofuoğlu1 ay önce
  Lemi cimi yok, doğrudan yazayım:KARAMOLLAOĞLU,REİS'e,AKŞENER'DE BAHÇELİ'ye olan kinlerinden olacak ki; İslam düşmanı CHP ile CHP'nin ortağı HDP=YPG=PYD=FETÖ=DHKP-C...vs ile ortak hareket etmelerini yadırgamamak lazım.Ancak, anlamadığımız şu:Yıllar yılı rahmetli ERBAKAN HOCA'ya düşmanlık besleyen yukarıda söylediğim malum zihniyetle beraber hareket eden, MİLLİ GÖRÜŞ'e gönül veren vatandaşlarımız görmiyorla mı?Hala KARAMOLLAOĞLU'nun peşine düşmüşler!Aynı şekilde;MİLLİYETÇİ, ÜLKÜCÜ camiaya gönül veren vatandaşlar;AKŞENER'in bu malum zihniyetle olan ortaklığın aynı zamanda dağdaki Allah'sızlara(PKK) yarayacağını görmüyorlar mı? MİLLETİMİZ ŞAPKASINI ÖNÜNE KOYARAK,GENİŞLİĞİNİ,YÜKSEKLİĞİNİ ÖLÇEREK DEĞERLENDİRMESİ GEREKİR.
 • ihsanihsan1 ay önce
  fetö direktif vermiştir
 • ZAHİRZAHİR1 ay önce
  la Muro çok mu aç kaldın
 • Tamer yılmaz Tamer yılmaz 1 ay önce
  28 subatin iyi ekmegini yedi ozellikle 7 evli merve kavakçı oyleki kizlari mariam rahibyam alayi danisman kendi ABD Vatandaşı elçi
 • Babam yanlış yaptı desinBabam yanlış yaptı desin1 ay önce
  Babasının zihniyetini savunuyorsa fırsat eline geçtiğinde o da aynısını yapar. Babam yanlıştı desin görelim. Şu anda diyemez çünkü aynı zihniyette devam ediyor.
 • NİHALNİHAL1 ay önce
  Tuhaf şartmı darbecinin oğlunu kayırmak buradaki amaç nedir Meral akşenir ülkücülere rağmen bu pişkinliği yani zatenchp halk tarafından istenmeyen Kemalizm prensiplerine sahip bir parti.Ama tabi İzmirden kimi koyarsan seçeilir çünkükalesi gerçi Trakyada kalesi ama neden İzmir burada CHP taraftarlarına bir mesaj veriyor.Burada darbeci kimliğiniön plana çıkarıyor.İzmir ses getirir kemalizm için ama Trakya eğreti kalır.Kaldıki Karamollaoğlu tam bir komedi İslamıkullanarak neyi niye aklıyor?İttifaklarının gereğimi buna ihtiyaç duymuş bu ne çirkin bir benzetme şimdide Fetva veriyor.Biz müslümanlarda alleme üstün din bilgini Karamollaoğlunun fetvasını kabul eyledik ne demezsiniz.Tunç Soyer önce o zamanlar karanlık zamanlardı dedi Kılıçdaroğlu ne yapmışki devlet memuru çok iyi biri filan diye pozitif durum sergileyince Tunç Soyer cesaret alıyor.Farkındamısınız kitap çıkarmalar,darbeciler derkenKemalizmi hortlatıyorlar kendilerince davalarına sahip çıkarak kutuplaşıyorlar karanlık yüzlerini sergiliyorlar.
 • Erkan Erkan 1 ay önce
  2004 te kışlık bir ürün olmayan Çarliston biber ve patlıcan üzerinden enflasyon hesaplanmıyordu.Bilmeden atmayın, herkes ekonomist kesilmiş, kafasına göre karşılaştırma yapıyor. Pahalı ise alma enflasyon düşsün, mevzu bu değil hedef saptırmayın. Gelelim Molla'ya, farklı bir cevap beklenebilir mi ki kendisinden, onun yorumları zaten farklı olamaz ki, değerlendirmeye değmez bile...Onun yolu zaten belli.
 • ARAŞTIRMACIARAŞTIRMACI1 ay önce
  Herşeyden önce BAŞÖRTÜSÜ İÇİN ELELE EYLEMİ gibi bir eylem şu anda Boğaz köprüsünün üzerinde bile ve bütün illerin ana arter yollarında elele zinciri oluşturulabilir mi? Buna yanıt verebiliyorsanız diğerlerine cevap verebilirsiniz!
 • ahmetahmet1 ay önce
  gerek akşener gerek karamollaoğlu aynı mihrakın adamı..bunlar her ne kadar TÜRK üz deselerde zihniyet başka... Ayrıca burada çarliston biberden patlıcandan bahseden gezi zekalıkış günü kaç lira olmasını bekliyordun bu kadar sert bir kış yaşamışken birde..sizinde amacınız başka....sahtekar algı operasyonluları sizi....
 • Fatih KARA Fatih KARA 1 ay önce
  Her zaman diyorum haburda PKK diyarbakirda BARZANI Sumeyman şah türbesi başında PYD persilvanyada FETO vatikanda PAPA ile el ele fotoları olan TÜRK milliyetçiliğini ayaklar altına alan andımızı kaldıran kriptolardan TÜRK milletine hayır gelmez!... bu yüzden YÖRÜKLER olarak Millet ittifaki diyoruz!
 • Alperen Özmen Alperen Özmen 1 ay önce
  28 subatin 2 yigidi vardir biri muhsin baskan oteki Akşener o gun hic sesi cikmayanlar amerikaya kosup gorev istemişlerdir mesala 28 subat ile ilgili RTE'nin tek beyanati yoktur
 • memişmemiş1 ay önce
  Başbakan Erbakan hocanın yanı başına çok ajan yerleştirmelerinden başka normal ne olabilir ki ama hocanın fikirde yanında kilerine geçmez oğul a geçmiyorsa?
 • nadim hatipoğlunadim hatipoğlu1 ay önce
  HZ İBRAHİM ATEŞE ATILDIĞINDA NASILKİ BİR MÜSLÜMAN O AN ELİNDE DÜNYANIN NERESİNDE OLURSA OLSUN ELİNDE ATEŞİN YAKITI OLAN EN UFAK BİR ÇÖP TANESİNİ ELİNE ALMASI DOĞRU OLMAYACAĞINA İNANDIĞIN İÇİN BU GÜNDE KARINCANIN AĞZINDA SU TAŞIYACAĞININ DOĞRU OLDUĞANAİNANDIĞIM İÇİN ATEŞE SU TAŞIMAYA KARARLI OLMALIYIM ÇÜNKÜ KÜFÜR TEK MİLLETTİR.ŞAHSIM BUNA İNANIRIM.
 • ahmet hamdiahmet hamdi1 ay önce
  şu anki siyasi iktidarın perde gerisinde o 28 şubatçıların kulu kö..lesi oldukları için, yapılanın göstermelik orta oyunu misali bir 28 şubat davası olduğunu bildikleri için olmasın sakın :) yani bu konuda hiç güven vermiyorsunuz siyasal islamcılar olarak. yarın kupon arazi karşılığı neye kumpas diyeceğinizin garantisi yok bu şekilde meral hanım'ın şevket kazan'ın siz islamcılara güvenmemesi onları bir kez daha haklı yapar üzgünüm :)
 • ŞÜKRÜ MERCANŞÜKRÜ MERCAN1 ay önce
  Temel KARAMOLLAOĞLU TAM BİR KARA MOLLA . Ya adam tam bir fırın küreği pişmişki ne pişme deriside çok kalın ve yüzü hiç kızarmıyor.Öyle biri o partinin başında nasılduruyor anlıyamıyorum neyse yaşın kemale ermiş ama se daha çok toysun temel huzuru mahşerde hesabın çetin olsun devam et sen devam et.
 • Muro Muro 1 ay önce
  Çarliston biberin fiyatı yüzde 87, patlıcanın fiyatı yüzde 80 artınca ocak ayında yıllık enflasyon yüzde 20.35 çıktı. Pazar yangın yeri olurken mutfak masrafının nasıl uçtuğu gözler önüne serildi! 2004 yılından bu yana en yüksek yıllık ocak ayı enflasyonu gözlendi.
 • YaziyorumYaziyorum1 ay önce
  İllaki her kotulugu kendi ulkende arama benden olmayan yabanci ,benim kardesime mesafe koydu arama.demin youtube,de soyle bir video altyazi ,sizi nasil olduruyorlar,gizlenen gercek vakti olan baksin kotuluk her yerde olum ,ne yatakda nede cepede kalleslik kahbede.
 • hüs coşhüs coş1 ay önce
  adamda utanma yok .Erbakan ın partisi bu hallere mi düşecekti utanmadan ebu cehilin babasının yolundan gitmeyen oglunu örnek veriyor
 • KADROLU..FETÖCÜLERLE..MÜCADELEKADROLU..FETÖCÜLERLE..MÜCADELE1 ay önce
  ŞENOLİNG......Sen...TEFERRUAT..tan...ibaret...olan....AKLINI....kendine...sakla.....SOLCULARA ..yuttulacak...olan....adayı...İFŞA...edilmese...KUZU...KUZU....oylların...vereceklrdi.....şimdi...verirlerse...EDEBİYATNI...yaptıkları....80..de....CEZEVİNDEEE.....pize...POOOĞĞ....YİDİRDİLEEE.....bulunamyacakk.....yerlerimize........CCOOOOPPPP.......SAKLADILAAAAA...........dediklerinde....... Bizde.........YAVVVV.....HEE....HEEE.......dicezzzz
 • MustafaMustafa1 ay önce
  Kur'an'a danışılma dan alınan kararlar dahaçok 28 şubatlar yaşanır. Telefon ve elektrik şirketlerinin soygununu durduralim . Faturalı soygun .
 • KADROLU..FETÖCÜLERLE..MÜCADELEKADROLU..FETÖCÜLERLE..MÜCADELE1 ay önce
  KUNDAKÜRDE.......PAPAĞAN...gibi...AYNI...ŞEYLERİ...EMREDİLDİĞİ.....gibi.....TEKRARLAYIP...duruyorsun...1960 darbesinde....ALPARSLAN...TÜRKEŞ...Türkeş, Türk siyasi tarihine "14'ler" olarak geçen iktidarın sivil hükümetlere devredilmesine karşı çıkan grubun lideriydi. MBK grubundaki albayların da görüş ayrılıkları vardı ve Türkeş, ülkeyi nasyonal sosyalist bir sisteme süreklediği ileri sürülerek 22 Eylül 1960'ta Milli Birlik Komitesi'nden çıkartıldı. Resmen emekli edilen Türkeş, Yeni Delhi büyükelçilik müşaviri olarak Hindistan'a gönderildi. Sürgünde iken Türkiye ile ilişkilerini koparmadı ve MBK Başkanı Cemal Gürsel'e, Yüksek Adalet Divanı 'nda yargılanan Adnan Menderes ve arkadaşlarının idam edilmelerinin doğru olmayacağını vurgulayan mektubu gönderdi. ...........PAPAĞAN....İYİ....OKU....
 • Ayşe Ayşe 1 ay önce
  Ağzına sağlıkuyanması olmayanlara ne denirki
 • MustafaMustafa1 ay önce
  Çalanın kolu kesiliruygulanmaz .! Fatura keserek çalanın Allah subhanehu ve teâlâ belasını versin
 • MustafaMustafa1 ay önce
  Şikayet etmeyin meşhur demokrasinizi uygulayin , çünkü siz Allah'ın adaletini begenmediniz
 • Yaziyorum Yaziyorum 1 ay önce
  Sp baskani karamullu ogluna cevaben sayin cumhurbaskanina sert bakmis bizde diyoruzki bizim icin ne dusunuyorsan karamolla,Allah sana on katini versin bizi deyil,islam karsidini seversin onlara deyilde her sozu bize gevelersin, tevbe et Allah da seni sevsin sen degismezsin sen bizden deyilsin.
 • YaziyorumYaziyorum1 ay önce
  Dunku makalede baya patlican hiyar sogan domates bir bolluk hasilat yasandi,daha insanlar sindirmeden,bu suna benziyor bir zayafet cekersin ,bir sohbet esnasindan aslinda sizler varya derken daha bugazdan,inmeden,yutsa yutamaz agzi dolu konusamaz verdiginiz orneklerden hatalarini hatirla yerine oda tugrul turkesi sorgula diyor turul turkes adam gibi adam.
 • ORHAN İNANORHAN İNAN1 ay önce
  SAVCILAR CEZAEVLERİNİN SEVK VE İDARESİNDEN FİİLEN VE EN ÜST DÜZEYDE GÖREVLİ VE SORUMLUDURLAR.HER ŞEYİ POLİSE YIKMAYALIM.SAADETİN BAŞINDAKİ VE ETRAFINDAKİLERDE ŞİDDETLİ BİR ERDOĞAN DÜŞMANLIĞI VAR.BİTMEYEN BİR KİNLERİ VAR.. SEBEBİNİ ANLAMAKTA GÜÇLÜK ÇEKSEK DE DURUM BU...BU ÖFKE VE KİN BAŞLARINDAKİ ZATI ,O YAŞINA RAĞMEN,HOP OTURTUP HOP KALDIRIYOR. ZARAR VEREBİLMEK İÇİN NE YAPACAKLARINI ŞAŞIRMIŞ VAZİYETTELER. BULDUKLARI ŞER GÜÇLERE BİLE SARILMAYI ,BİRAZCIK OLSA DA FAYDALI OLUR MU ? DİYE HER DELİĞE ELLERİNİ SOKMALARI DA BUNDAN..BU HAREKET TARZLARINI NE SİYASET İLE NE DE BAŞKA BİR SAİK İLE AÇIKLAMAK MÜMKÜN DEĞİL.YAPTIKLARI NE DİNDARLIĞA NE DE MİLLİLİĞE SIĞAR..BU HALLERİNİN SADECE HAİNLERİ SEVİNDİRDİĞİNİ DİĞER BÜTÜN AKLI SELİMİ AŞIRI DERECEDE ÜZDÜĞÜNÜ BİLMEMELERİ DE İMKANSIZ İKEN ISRARLARI BİZİ BİR NOKTAYA GÖTÜRÜYOR. HERKES TARAFI İLE DEĞERLENDİRİLİR VE ONLARDA TARAFLARINI AÇIKCA ORTAYA KOYMUŞLARDIR. BUNDAN SONRA RİYAYA KAÇMADAN GERÇEK FİKRİ YAPILARINI VE DÜŞÜNCE ÇİZGİLERİNİ GİZLEMEDEN SİYASET YAPMALARI DOĞRU OLACAKTIR.
 • Mehmet AliMehmet Ali1 ay önce
  İzmir seçimlerinde heyecan yok üstad, CHP açık ara alır, fazla takılma bu konulara. İstanbul'u da AK Parti açık ara alır, Binali Yıldırım garanti. Asıl eğlence ANKARA seçimlerinde olur. Ankara'yı anlat biraz, gülelim eğlenelim . Öncelikle REİS, MELİH'İ neden kovdu? Melih geçen gün programda ben de bilmiyorum dedi :) neden kovulduğunu. Melih'in suçu neydi, hırsızlık mı yaptı, fetöcü mü ya da başka bir sebep mi vardı? Melih şimdi programlarda görünüyor, subliminal mesaj mı gönderiyor Reis'e, pek anlamadık. Dürüstlüğüne, belediyeciliğine herkesin kefil olabileceği Özhaseki, neden Melih'e laf sokuyor? Neler oluyor Ankara'da?
 • YaziyorumYaziyorum1 ay önce
  Her 28, subat gelince sen gelirsin aklima ne kadar medeni,gorunsende,vahsiligin,gelir aklima bir iyi insanin kotu insanla unsiyet etmesi tesaduf deyil buda onlardan ,bunu iyi bil.bizde derlerki kotuyle arkadas olma onun ,karekteride bir vurus gibi iyi olanada gecer biri grip,seona yaklasma derler.neden kotuluk benim ulkemde cogunlukda nasil afrika fakir biliniyorsa bir israil dini yasasada cani biliniyorsada benim ulkemin gaddar acimasiz insani mahsum insandan cok onlardan istenen,bu her 28 subat,canilerin dogumuyasatmayin soyunu ona vermesin oyunu .gecen parti kurdu kuruyorsanki bir kendisi var aslinda bustunu yapmak lazimhep basini mesgul eder hic dusunmezlerki bu adam kendini onemli kabul ederbiri ona suikat yapmisonu yazan gazeteci gorevden alinmis bunlar algi yaparak ihtidari yipratmakbirdaha 28 subati yasatmakmi sorusu gelir aklima.
 • KSKNKSKN1 ay önce
  TEMELİN, TEMELİ ÇATLAMIŞ.
 • M.Aydemir.M.Aydemir.1 ay önce
  Savcılar isgence yapmaz.İsgence karakollarda olurdu.Savci dosyaya göre karar verir ,dava açılır veya açılmaz.
 • XyzXyz1 ay önce
  Dünkü yazınızda patlıcan biberin pahalılığını mevsimine göre yiyin diyerek geçiştirmek trajikomik. Ispanak 10, pırasa 8 lira bir de bu ürünler değil sadece orta gelirliyim eskiden iki okul takımı, 2 palto alırdık birine bişey olursa diğerini giysin diye çocuklara. Şimdi gel de al. Allah sabır versin işsizlere, askeri ücretle geçinenlere
 • ŞenolingŞenoling1 ay önce
  Bu yazılarla Tunç Soyer’in ekmeğine yağ sürdüğünüzün farkında bile değilsiniz. Özellikle chp seçmeninin bu aday hakkında kafası karışıktı ve kararı net değildi. Birçok kişi oy kullanmayabilirdi. Ama sizin babası üzerinden hergün saldırmanız neticesinde saflar sıklaşıyor.İzmir’de chp hep kazanıyordu ama tarihi fark bile gelebilir artık
 • OkurOkur1 ay önce
  Adamın babasının iskencecilikten aldığı ceza var mı. Diyelim ki var hakikaten babanın yaptıklarından çocuk suçlanacak sa yandı gülüm keten helva. Alpaslan Türkeş te darbeci mi , değil mi. Tuğrul Türkeş i nereye koyacağız.
 • ahmetahmet1 ay önce
  bugun kimlere muhalefet ve kimlerle ittifak yaptiklarina bakildiginda "surulmus tarlalar" oldugu goruluyor... sasirtici degil!
 • DayıDayı1 ay önce
  Kemal CHP lilere tıpış tıpış gidip benim SECTİGİMkişiye oy vereceksiniz diyor hepsi gidip aynen bunu yapıyor.Ak partiye ve MHP ye oy verenler sana oy yok diye gönül koyuyor.Akilli olun Trump Tayyip Erdoğan seni tanımıyorum bundan sonra Kemal Kılıçdaroğlu bizim başkanımız derse göbek mi atacaksın. Gitme cumhur ittifakına oy veerme o zaman evinde Çinli beslersin.
 • darbeci itler ve bu karıdarbeci itler ve bu karı1 ay önce
  Darbecilerin Allah belalarını versin. Ama gitmeden önce bu karıyı kazığa oturtup son görevlerini niye yapmadılar ki? Şu anki faaliyetlerini ne güzel tekerlekli sandalyeden yapıyor olacaktı.
 • meltemb41meltemb411 ay önce
  temel karamolla çok güzel fitne yayıyor sanki laikler ve solakların çok da umrundaydı temel efendinin anlattıkları müslüman cenaha fitne yaymaya çalışıyor
 • Kunta Kürde Kunta Kürde 1 ay önce
  Yaaa anlam veremiyorum ! ADNAN MENDERES i yere göye sığdıramayan AKP neden darbeçi Alpaslan Türkeş in Oğlundan hesap sormuyor ?
 • DayıDayı1 ay önce
  Sen doğru diyosunda bir kere Tayyip Erdoğan düşmanlığı onun şahsında müslüman lar çok büyük engel onun için her renge giriyorlar. Tayyip onları uçaklarıyla bombalamadi Rusya'ya sürgün etmedi dillerini ysdaklamadi giydikleri entariyi dipçik zoruyla milletin içinde soymadi .Ah Tayyip sen çok kötü adamsın müslüman a şefkatli zalime dimdik.senin suçun çok büyük.bak kimler bir araya geldi.Turk irkcisi kurt irkicisi bide kemalist sol falan falan .ama hepsinin ipi her nedense ABD de gerçekler çok ortada ama göz lazım görmeye.

Günün Özeti