“Parti” değil “Party”

13 Temmuz 2019 Cumartesi

Tamam, siyasi gündem sıcak. O kadar çok haber var ki, insan neye inanacağını şaşırıyor. Şeytan fazla mesai yapıyor, Ankara’da, İstanbul’da.. Nasıl olur da siyaset perdesi arkasında “İslamcıları” bir yere monte eder, Türkiye’yi yönetecek kadroları allayıp pullayıp bir yerlere yerleştirir.

Kim gelirse gelsin, Şeytan bir yolunu bulacaktır. Şeytanın şerrinden mutlak anlamda emin olan bir kul var mı! Bu dünya hayatı nasıl başladı. Hz. İbrahim’den bile vazgeçmeyen bir lanet olası biri var. Ve onun en çok kullandığı üç alet, para/mal, kadın/fahşa, makam/güç. Buna zaafı olanlara dikkat! Bu işlerde harama açık kapı bıraktınız mı, Şeytan nefsinize taht kurar, o sizi, siz toplumu yönetirsiniz İns’in Şeytanına dönüşürsünüz. Onun için “Rabbım beni bana bırakma” denilmiştir. “İhtirastan uzak dur, çünkü ihtirasla istediğinşey bir imtihana dönüşür de, dua ile istenen belanız olur” denmiştir. Neyse, yeni parti oluşumuna bakıyorum!. Üzülüyor tabii insan. AK Parti’nin hali pür melali, yeni oluşuma doğru yokuş aşağı gider gibi koşanlar, bugünkü sonucun müsebbibleri, kaşığı belinde dolaşan birtakım adamlar şirinlik muskalarını takıp, yeni oluşum için kapı kapı dolaşıyorlar. Uluslararası sistemin monitörleri olup-bitenleri izliyor ve adamları ile süreci dizayn etmeye çalışıyor. Cemaat, STK, işadamı, vakıf, dernek, oda, bürokrasi çevresinden birçok kişi ve kurum manken kız gibi gülücükler saçıyor. Ben üzülerek bakıyorum ve bekliyorum. Geldikleri yerdekiler, gittikleri yerdekiler, insanları çoğu siyasi bir sarhoşluk içindeler sanki. Gözleri var görmüyorlar, kulakları var duymuyorlar, kalpleri var, hissetmiyorlar sanki. Aşk ve öfke gözlerini kör etmiş!  Hele bir taşlar yerine otursun, söyleyecek çok söz var.. Yani, kastım olmasa da, dost acı söyler hesabı, birilerini “üzmeye” devam edeceğim. Parti tartışmalarından bıktınız biliyorum. İçimiz dışımız siyaset oldu. Siyasetle yatıyor, siyasetle kalkıyoruz. 6 ay bir güz gidiyoruz sonra dönüp arkamıza baktığımızda görünen manzara şu: Bir arpa boyu yol almamışız.. Bu yıl başından beri siyaset konuşuyoruz. Sonuç?

Bakanlar değişecek”, “Parti üst yönetiminde değişiklikler olacak”, “sonuçtan sorumlu olduğunu düşünen birileri istifasını sunacak” derken, beklenenlerin hemen hemen hiç biri olmadı. Bu arada “olacak mı, olmayacak mı” diye merak edilen, olacak olmayacak diye tahmin yürütülen, insanların papatya falına benzer tahminlerde bulunduğu yeni partinin kurulacağına ilişkin ilk işaret, Babacan’ın AK Partiden istifası ile geldi. Erdoğan G20 zirvesi sonunda  vizyon belgesini imzaladı ama, o belgenin hazırlayıcıları arasında yer alan Babacan, Erdoğan’ın Çin dönüşünde AK Partiden istifa etti. Onun başarısı, kendinden sonraki oluşumlar için yol ve yön gösterici olacak. Neyse, bugünkü konumuz o değil. Parti değil Party’yi konuşacağız. Kadın, aile, cinsiyet eşitliği, gençlik, aile, fuhuş, uyuşturucu bağımlılığı, marka ve lüks tutkusu, Piercing, Tatto, Moda derken geldiğimiz noktayı yazacağım bugün.

Bizim “Modern muhafazakârlar”ın geldiği nokta dudaklarınızı uçuklatacak noktaya geldi.. Ha! Unutmadan, artık su geçiren oje ve abdeste mani olmayan dudak boyalarımız var. Helal likör, bira, şarap ve şampanyalarımız da var. Yakında rakı, votka da çıkar. Tabii ki, onlar da “Helal” etiketli satışa sunulacak! Hani biz onlara benzemeyecektik!? Bakın siyasilerimiz, bürokrasimiz benzer bir akıl tutulması ve ahlak zafiyeti içinde. “Bebeğin Cinsiyetini Tahmin Partisi” diye bir parti duydunuz mu siz! Yok yok, en ilginci “After Umre Party”si! “Umrah Celebraty” veya “Umrah Mubarak” gibi yapılan, geleneksel kutlama ziyaretleri, törenleri yapılır ama bunlar doğrudan “Party” dedikleri şey yapıyorlar.. Eskiden Hac ve umreden dönenlerin evinde tebrik ziyaretleri olur, gelenlere tesbih ve seccade hediye edilirdi ama bu işin bir adabı olur. Rock müzik eşlinde “Zikir party”si bile var artık: “Tarikat dance Party”. “Yatta Happy Birthday Party” gibi rezaletler de yok değil. Hepsi “tesettürlü” tabii!

Ramazan İftarı’nı da “Party”ye dönüştürenler var. Süs, şatafat, müzik, kadınlı erkekli rengarenk giysiler içinde semazenlerle başlıyor ve devam ediyor. Baby Shower Party diye “Bebek doğmadan önce party”si de çıkmış. “Bebeğin cinsiyetini tahmin etme  party”si de var, yakında “konuğun cinsiyetini tahmin etme partisi” de yaparlar! “Kız çocuğa 6. Ay kınası”

“Kur’an’a geçince”, “Hatim edince”, “Hafız olunca” elbette bir araya gelelim. Hani sünnet düğünü gibi. Bakın bazı yerlerde artık Sünnet düğününde kadın oynatanlar bile var. “Bekarlığa veda partisi” adı altında fuhşa özendirenler de çıktı. Ama hatim merasiminin arkasından, güya gençleri bu işe özendirelim diye “Funny zikir dance Party”sine dönerse bu iş, din oyuncak haline getirilir.

“Bekarlığa Veda Partisi”nin tesettürlüsü için şu adrese bakın bakalım bir. Lüks, israf, ne istersen var. https://twitter.com/GoraAhmet/status/1119559953574920192. Bunun neresinde din ya da ahlak var!

Artık bu işler için ajanslar, marka isimler var. Altın kaplamalı pasta sunumlarına kadar, Körfez ülkelerindeki rezillikleri aratmayacak her şey var. Haram para cüzdanda durduğu gibi durmuyor. Bu işin içinde siyasilerin, bürokratların yakınları da var. Bunlar biliniyor. Yat partilerinde artık konken oynayan tesettürlü hanımlar da var!

Yalçın Akdoğan, “Muhafazakâr Demokrasi”yi yazarken, eminim işlerin bu noktaya geleceğini düşünmemişti. Bir zamanlar Osman Yüksel mecliste kıravat zorunluluğu olunca içtüzükte kıravatın nereye nasıl takılacağı yazmıyor diye kıravatı beline bağlayıp, ucunu uçkuruna sarkıtmıştı. Bakıyorum da şimdi birileri başörtüsünü başına değil boynuna bağlıyor. Başörtüsü başörtüsü olmaktan çıktı bir aksesuvara dönüştü. Namazı da artık sağlık için yapılan bir spora, orucu diyete dönüştürürlerse şaşmayın. Hac da turizm olur. Zaten adı şimdiden belli “Hac ve Umre turizm”i.. Kurban da “Kebab Bayramı” olunca bu iş tamam.

Moda ve yaşama dair son trendler muhteşem! Ya hu, “çocuğum tuvaletini yapıyor party’si pastası” bile var. “Birileri keler deliğinden girse bizimkiler de peşinden gidecek” diyorduk ya, olan bu!. Sakal bırak, başörtüsü tak sonra da onlar ne yapıyorsa benzerini yap. Seremoni, ritüel, ikonalar hepsi aynı. Gay dergahlarına az kaldı. Gökkuşağı sarığı, çiçekli cübbesi ile kapıda bekliyorlar.

Aşağılık kompleksi bizi mahvediyor. Gâvur aşığı bunlar. Makam servet sahipleri değil sadece, her gün, her seviyeden birilerinin ayağı kayıyor. Alamet-i farikalar yok ediliyor.

Başörtülü erkek gibi giyinen kadınlar olacaksa kadın gibi giyinen erkekler niye olmasın! Yakında görürsünüz piercingli, Tatto’lu imamlar. Saçı at kuyruğu. Sarık da gökkuşağı renginde olsun bari, cübbe de yedi renk! Kubbeyi de 7 renge boyasınlar. İmam sanat yapamaz mı iki namaz arası diskoda gitar çalsın, dans etsin şarkı söylesin. Kime ne!

Yıllar önce “İmam sendikası da kurulacak” demiştim. Şimdi “Akşam, yatsı ve sabah namazı fazla mesaiye giriyor diye grev yapabilirler. İmamlık, müezzinlik “İş” ise, yaptıkları iş de “Meslek”leri oluyor. Cami de işyeri. O zaman niye greve gitmesinler ki, iki minare arasına mahya gibi yazarlar artık, bu iş yerinde grev vardır! Bakarsınız yarın, Şeytan kovma merasimleri nasıl Faşinglere döndü ise, “Şehid kutlama party”leri ya da, “15 Temmuz Party”si gibi şeyler de yapılır bakarsınız.

Kimi Lale devri sosyetesinin yaptıklarını “Osmanlı” zanneder, kimi mevlidleri bile “Party”ye dönüştürür. Din, seremoni, ikonalara ve ritüellere mi boğdurulmaya çalışılıyor yoksa?!

Sermaye, Siyaset, Bürokrasi, Media ve Cemaat eli ile dönüştürülmeye çalışılan bir din bir toplum var. FETÖ öldü diyorlar! FETÖ ölmedi, kılık değiştirdi döndü geldi aramızda dolaşıyor. Siz, o “Pensilvanya’da” zannedin. 

Selâm ve dua ile. 

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • Boz okBoz ok1 gün önce
  Linkteki partiyi gördüm . Tam bir rezalet. Bir sene öncede iranda dusen ucaktakı bekarlığa veda partisinden gelen türk kızları fazla gündemde kalmamıştı. Daha doğrusu baskı yapılmıştı. Tesettürlülerin bahse konu partisine gelirsek bence bu bozulma gelişmiş toplumların kaderi. Bu konuda ak partiyi suclamak haksız olur
 • IsaIsa4 gün önce
  Allaha teslimiyet gösterdim, yağmur yağacaknebat bitecek herkesin rızkınıAllah verecek olduğumyerde dururum üstümegelenede karşılıkveririm dese olurmu?
 • Ben Alparslan kuytulBen Alparslan kuytul4 gün önce
  Sen bunları şimdi söylüyorsun üstat Alparslan Kuytul hoca yıllardır söylüyor gunaydin
 • Zekeriya Şahin Zekeriya Şahin 5 gün önce
  Hocam söylediklerizi Müslüman yapmaz Müslüman olmayanlar yapıyorsa bize ne Allah hidayet versin demekten başka bir şey yapamayız Dudağını neyle boyarsa tırnağını neyle boyarsa ne giyerse gitsin rakıyı birayı parfümü ister alkollü kullansınister
 • Ömer Faruk ŞahapÖmer Faruk Şahap5 gün önce
  Sayın Dilipak bu gidişin müsebbiplerinden birisiniz vicdanınız gerçekten sızlıyor mu
 • ahmetahmet5 gün önce
  Akilllerin bugünkü hâlimizde hiç suçu yok mu? Münevverliği değil akilliği seçmek ne içindi acaba? Hanefiliğin selefilikle değiştirldiğinin farkında olmayanların şikâyete hakkı olabilir mi? Akıl dini nakil dinine dönüşünce başka ne olacaktı ki? Her yıl 31 Aralık gecesi Mekke'nin fethini kutlamak, her yıl miladi takvime göre peygamberin doğumunu kutlamak bunların ilk işaretleriydi, keşke görülebiseydi. Milletimizi, kültürümüzü aşağılamakla gelinen nokta budur. Bir kibrin işareti olan altı minareli ilk camiden sonra asırlarca ikincisi yapılmamıştı, bir bakın kaç tane oldu ve kimler bunu teşvik ediyor. İmam sendikası denince yeni devletimizin kurucularını bir kere daha rahmetle anıyorum.
 • Bir kulBir kul6 gün önce
  Demokrasi dediğiniz şey bu niye kızıyorsunuz ki?
 • Aslan akbeyAslan akbey6 gün önce
  Abdurrahman bey. Yazınız müthiş derecede kaliteli ve anlamlı. Derinliği olmayan sığ yazılardan değil. Sig derinligi olmayan yazıları okumaya alışkın olanlar birkac kere okuduktsn sonra anlarlar belki. Çok beğendim yazınızı. Kaleminize sağlık. Burası küçük bir ilce. Burda bile baby shower partileri yapılıyormuş. Evli arkadşım söyledi. En çokta başörtülü anneler yapıyormuş. Instagrama falan dünyanın resimelri yukleniuirmus. Kocaların bazıları istemese de kadınları anneleri kim tutabilir bu devirde. Laf etsen 6284 evden uzaklasririverir polisler hakimler millete rezil olmak var. Videoyu izledim sasirmadim ki. Ama olsun onlar başörtülü.Cennet onları bekliyor bence. Rte nin elinde olsa cennet içinde kadınlara pozitif ayrımcılık yapar bizi orda da kadinlarin kölesi yapardı. Ama neyse. Yazılarınıza devam edin..benim gibi dergilere yalnız olmadığımı gissettiriyorsunhz .
 • BarışBarış6 gün önce
  Özgür yaşam dedikleri bu olsa gerek partidediğin zaten party için var onun icin bir kapı
 • Sedat Sedat 6 gün önce
  Esas vahim olan sadece bayanların katılmış olduğu bir eğlencenin, yani mahrem bir programın bu şekilde paylaşılması,parti yada Party yada kutlama her neyse, içeriği eleştirilebilir ;fakat ondan önce mahremiyete saygısızlık yapıp bu videoyu paylaşanlar eleştirilmeli.
 • İblis’in umudu İblis’in umudu 6 gün önce
  Umuda yolculuk bu Ali. Varırsın ya da varamazsın. Belli olmaz. Ama öbür alemde senin şefaatçin hazır. Kim? İpucu: “Ecevit’e şefaat eden şahıs”. Gönül isterdi ki Hz Peygamber şefaatçin olsun.
 • yorumcu yorumcu 6 gün önce
  hoca bu söylediğiniz işleri kaç kişi yapıyor siz bütün müslümanlar böyleymiş gibi yazıyorsunuz eğitim ailede başlar biz çocuklarımıza ne kadar dini eğitim veriyoruz bence mesele burda temeli sağlam olan kişi öyle her şeyden etkilenmez
 • Cem Cem 6 gün önce
  Yanlış. Bazen kafam karışıyor. Gerçeklerin tam aksini yazıyorum. Doğrusu:Kul hakkı yiyen FETÖ, kumpas kuran FETÖ, kurban parasını içeden FETÖ, kurban etini satarak paraya çeviren FETÖ, tetik çeken FETÖ, başaçtıran FETÖ, içki içiren FETÖ, PKK ile birolup TC Devletine kumpaslar kuran FETÖ, 17-25 FETÖ, 15 Temmuz FETÖ, Rus uçağının düşürülmesi FETÖ, Karlov suikastı FETÖ.
 • meleknurmeleknur6 gün önce
  YENİ EVLENENLERÇOCUK SAHİBİ OLMAK İSTEYENLER ÖNCE İBRAHİM HAKKI HZ NİN KİTABINI OKUSUNLAR. ÇÜNKÜ KİŞİNİN BİRÇOK ŞEYİ ANLATIYORÇOCUKLARIN GENÇLERİN EDEPLİ BİLGİLİ OLMASI İÇİN DAHA DÜNYA YA GELMEDEN BİLGİLENDİRİYOR. BİLGİLE BİLGE VE İMANLI EDEPLİ AHLAKLI KÜLTÜRLÜ SEVİYELİ AKILLI GENÇLERE ÇOK VE İVEDİLİKLE İHTİYAÇ VAR. ŞİMDİNİNBAZI İNSANLARINDA GEÇME BENİ GEÇERİM SENİ TAVRIYLA HARAKET EDİYORLAR
 • Bir DüşünenBir Düşünen6 gün önce
  İnşaallah bu tür yazılarınızı devamlı olur. AKP liler yazdıklarınızı samimi olarak okusalar, bu bile doğru yola girmelerine vesile olur! Ama onlar yokuş aşağı freni boşalmış kamyon gibiler! Mülakat,kul hakkı, zeengin belediye başkanları yanıbaşlarında kaşığı belinde dolasanlar
 • NefisNefis6 gün önce
  Sizi aldatan kendi nefsinizdi fetö değil..bunu hala anlamamakta ısrarcısınız..fetö cia nın kurduğu bir şebekeydi..yenilerinide kuruyorhala..ve sizler yine yeni fetölere sarılıyorsunuz..basiretinizi kendi kendinize bağlamışsınız..yok sizler hala bu ülkeyi tehlikeden tehlikeye atmaktasınız..fetö bitti ama yeni fetöler arıyorsunuz kendinize..dinde ruhbanlık yoktur diye bas bas bağırıyor kuran ve aklı başında gerçek inananlar..ama yok illa aynı yoldan yürüyorsunuz..yürüyün bakalım daha ne belalar getşreceksiniz memleketin başına...
 • cccccc6 gün önce
  Sayın Dilipak. yorumlara hiç bakıyor musunuz. görülüyor ki yazınızı okumuşlar ama anlayan çok az. Verdiğiniz örneklere takılmışlar nerelere vurduğunuzu anlamamışlar. yorumlar daha da vahim.
 • Bilal Bilal 6 gün önce
  Bu anlattığın tipler bide akpartili olmasa hocam beni en çok o üzüyor.bir alay münafık bunlar.bunlar İçin yaşasın cehennem
 • YorumYorum6 gün önce
  Sayın dilipak sizle aynı dünya görüşünde değiliz(ama elhamdülillah müslümanız) cesaretli tavrınızdan dolayı takdir ediyorum..kendi mahallesine durun bakalım bu yol yol değil şaşırmayın dşyebiliyorsunuz..akp düşmanıda değiliz ama gençlik elden gidiyor..çok fazla yanlışlar oluyor..ve kısaca şunu diyim açgözlülüğün ve cahilliğin partisi olmaz..bizden olsun çamurdan olsun şeklindeki hesaplar fena dağıtır işin sonunda..cahilliğe ve cahillere prim verenler cahiller yüzünden yine yıkılır..cahillikten cahillerden uzak durmak en alası..size methiyeler dizerler ölümüne yanınızda dururlar ama amaç ganimettir bunu siz bizden daha iyi bilşrsiniz..ve günü gelir o cahiller sizide helak eder..çok geç kaldınız sanırım..samimşyseniz Allah yardımcınız olsun işiniz çok zor...
 • OkurOkur6 gün önce
  En son paragrafın doğru, camide imam efendi din tüccarları diye eleştiriyor bazı zamanında fetönun peşinden koşanlara köşelerde din tüccarları lafları dolaşiyor..
 • HocaHoca6 gün önce
  Dilipak hoca,para insanı bozar ve fena bozdu...artık dua ile düzelmez hiçbişey...devletinin güçlü olmasını sosyal olmasını değil şahsi zenginlikleri için oynadı herkes..ve akp yıkılırsa parayı bulanlar iki dakikada terk eder gemiyi.,yeni bir akp kurarlar...ve akp yavaş yavaş yıkılıyor yerine yeni akp yavaş yavaş hazırlanıyor..akp ye birden vurmayacaklar yavaş yavaş eritecekler..çünkü ani sert darbe tepki oluşturur ama yavaş yavaş olursa kimse kol kanat kaldıramaz..akp gider akp gelir..lideri farklı olarak..ama muhafazakar dindar liberal yeni zenginler çarkın dönmesine bakar çarkı kimin çevşreceği önemli değildir artık..para para para..akp hayatın tek gerçeğini buna çevirdi..ve zenginler onların çarkını çeviremeyeni indirir çevşrebilecekleri hazırlarlar...acı gerçek bu..
 • Ahmet koç Ahmet koç 6 gün önce
  İstisnalar kaideyi bozmaz....Yüreğine sağlik.. Uçmuş Dilipak kaldırmış şeyini herkese bel altı vuruyor. Yahu bu adam siyasi yazar mı dini yazarım kime çalışıyor kimin değirmenine su taşıyor belli değil. Bekarlığa veda tesettürmüş islami bira ve içkiymiş kaç kişi ve kimmiş bunlar açıklasın ortalığa karşı dedikodu yapan karılar gibi konuşmasa biz mi öğretecez ona.
 • Ahmet koç Ahmet koç 6 gün önce
  Bak bu söylediklerin siyasi bir söylememi, cemaat mi vakıf mı olorta söylüyorsun kime küsecez l.. N BİZ. Siyasi mi yazıyorsun dini mi yazıyorsun ortaya atıyorsun nereye varırsa varsın gibi. Yuh sana be biz okur olarak ustalaştık sen yazar olarak dip yapmaya devam ediyorsun. O söylediğin haramlar sadece siyasete değil parakadın şöhret her neyse. Umumla alakalı. Sen ise siyasilere çıkartma yapıyorsun ama sorulunca onları kast etmedim dersin belki. Belki yarı Şevket kazanlar gibi bize hiç bir kötülük yapılmadı dersin.. Belki de yakında15 temmuz bir tiyatroyu dersin. Belki de demek istiyorsun için cız ediyor babacan lar gibi bir yara daha alınsın ondan sonra söyleriz diyorsun. Seni her şey güzel olacak diyenlere havale ediyorum. Açıkla kendini çokda yakışırsın oraya.
 • Mehmet kocaMehmet koca7 gün önce
  Sa hürmetler birzamanlar bu ülkede isminin başında prf yazan sözüm ona din adamları kurbanı Türkçe namazı hatta ve hatta kadere imanı tartışıyorlardı amelde mezhep hususuna hiç girmiyorum ozamanlar birileri de Müslüman aklını kiraya vermez diyorlardı!!!!!! Malesef şimdi bina kökten sallanıyor Allah'a şükür ki hepsi aynı çuvala konulan o kiralık akıl sahiplerinin malsahiplerinden ehli sünnet,izan ve Allah'tan hakkıyla korkup istifar edenler var selam ve dua ile
 • Gürcan OnerGürcan Oner7 gün önce
  Dini kuranı siyasete alet edenler sadece halkı uzun yıllar uyutup kandırdılar.Simdi gerçek yüzlerini gösteriyorlar ve halk da uyandı.
 • SulumanSuluman7 gün önce
  O bişey mi hocam domuz bile kalmadı köylerde harıl harıl mezbahalarda kesiliyor kavurma sucuk sosis oluyor bizim millet de yiyor afiyetle
 • Sancar Sancar 7 gün önce
  Bu dönemin sonundaSİYASAL VE TİCARİ İSLAMCILARIN, KÖPEK kadardeğeri kalmadı... Amaenkötüsüinsanları,gençleri dindensoğuttu., sorgularhalegetirdi.... GENÇLER FETÖVEBUVAHŞİ, AHLAKSIZ ,CAHİL ,YAĞMACILARIgörünce.... Hem de peş peşe.... DİN BUYSA ,BEN ALMIYM, UZAKDURAYIMdiyorlar.... Budefa daabuksubukuzakdoğu,hintfelsefelerinin tuzağınadüşüyorlar.... Onlarınkahirekseriyeti deİNGİLİZ organizasyonları..... ÇOOOKAMA ÇOKBÜYÜKKÖTÜLÜKETTİ,BUAHLAKSIZ , HIRSIZ DİNCİTAİFE.....
 • fahrifahri7 gün önce
  sayın_dilipak_odatv_de_geziniyorken_yazınızı_gördüm_burda_tekrar_okuyayım_dedim_onlar_birde_video_koymuslar_bizim_tesettürlü_bacılarımız__aslında_bizim_muhafazakar_kesimin_derdi_yazınızda_da_var_asağılık_kompleski_bir_türlü_asamadılar_asamadık_
 • CemCem7 gün önce
  Merak ediyordum bu yazıyı fetö ye nasıl bağlayacaksın diye onu becermişsin helal olsun.Çalan siz devlet malını kul hakkı demeden haram helal demeden yiyen siz. Boğazlarda yatlarda bekarlığa veda partisi yapan siz ama suçlu yine fetö öylemi? Tarih sizin kadar alçağını utanamazını ve rezilini görmedi kardeşim
 • İbrahim Hanifeİbrahim Hanife7 gün önce
  Benim anam babamın yüzünü dayımın yanında akşam karanlığında evlenmeden önce sadece 1 kez bir iki dakika görmüş hepsi bu. Şimdiki neSİL nikahsız birlikte yaşıyorlar. Çocukları ana babalarının düğünlerini kutluyorlar. Bu kadar ahlaksız edepsiz bir dünyada yaşıyoruz ve bunda maalesef çocuklarını islam ahlakıyla yetistirmeyen biz müslümanların vebali çok büyük. Saygılarımla
 • Gurbetçi...Gurbetçi...7 gün önce
  Selâmün aleyküm muh. Abdurrahmân Bey, şu @Gurbetçi'lerin derdine de bir çâre olmaya çalışabilirseniz pek seviniriz. Şimdi TBMM'inde görüşülmekte olduğunu zannettiğim alâkalı Torba Yasa ile, verilecek bir değişiklik teklîfiyle bu hatâ hemen düzeltilebilir. Şimdiden çok teşekkür ederiz..!
 • Ertuğrul EzerErtuğrul Ezer7 gün önce
  Çok anlamli ve cok dogru bir yazı. Bu tür sapkınlıkları dile getirdiğinizde ise tamamen saf dışı birakiliyorsaniz, ki en acısı bu, buna dur demesi gerekenlerde aramak lazım değil mi kusuru.. tovbe hâşâ bir de su kula tapınaktan vazgeçebilsek ...
 • İstisnalar kaideyi bozmazİstisnalar kaideyi bozmaz7 gün önce
  Bu gibi kötü örnekleri, tüm milliyetçi muhafazakar kesime mal etmek doğru bir yaklaşım değildir. Sadece bu kesimi kötü göstermeye çalışanların ekmeğine yağ sürmekten başka bir işe yaramaz. Görüntülerdekiler de büyük bir ihtimalle sonradan muhafazakar kesime katılmış kimselerdir. Sonradan görme
 • FerhatFerhat7 gün önce
  Hocam yazdiklariniz cok dogru, fakat yılın 364 gününde bu sapkin düzenin bozguncu partilerini cilalayip parlatcive destekleyici yazilar yaziyorsunuz malesef. Birazcik kararsıs gibisiniz sanki, zira safinizi tam belli etmiyorsunuz. Sunu unutmayalimki iblisin yeryüzünde yaymis oldugu şer dahi Rabbimizin iradesi dogrultusunda gerceklesebilir. Rabbimiz sadece iblise ve onun yeryüzünde insanlari saptirmak icin kullandigi varisleri masonlara tabi olanlara belirli bir süre mühlet vermiştir, kisacasi hepimiz imtihan ediliyoruz sayin bilgin hocam. Herkez safini belli etsin, zira liberalizm merkezli islam olmaz, islami ancak tevhid nizamini yeryüzünde hakim kildiğınizda hidayete kavuştursun uz.
 • Ekrem Kayra Ekrem Kayra 7 gün önce
  İMAM NEYSE CEMAAT ODUR. SAF İSLAM YOK . EMEVİCİLİĞE LAF EDENLER , İSLAMAMİLLİYETİ MONTE ETMİŞ . İÇİNDE AT VE FİL VAR DİYE SATRANCA HARAM DİYEN CÜBBELİLER, MİLLİ DUYGUYLA HEYKELİ SAVUNUYOR . SİLAHSIZ ATATÜRK,E DİNSİZ DİYENLER SİLAHLI F. ÇAKMAK, I UÇURUYOR . HERGÜNPKK, YA SALDIRAN SAHTE MEHDİ,DİYANETİN MAAŞINI SORGULAYINCA MASON İLAN EDİLDİ . FETÖ APONUN ARKADAŞIYMIŞ. FETÖCÜ BİR TANE GENERAL KÜRT VAR MI ?ACABA , FETÖNÜN HAMİLERİ,KURDISTAN DEMESEYDİPROBLEMOLURMUYDU ? . ABD İLE TC DÜNYAYI YÖNETECEKTİ ... VESSELAM.
 • BizBiz7 gün önce
  S.ALEYKUM hocam. Dün akşam akit tv de vizyon programında YENİDEN Refah partisi BŞK. Fatih ERBAKAN vardi.gordunmu Türkiye nin halini.takilmissin KOMBASSAN a konuşma yapıyorum diyorsun. ALLAH ccrızası için holdingzeleri bor araştır öyle yaz.parasi olanın arkasında DEİL mağdurların yanında ol.90 larda kriz işsizlik dönemiydi.bu insanlar memleketine fabrika iş aş olsun diyerek holdinglere ve dini duygu vaazları ile aldatiltilar.senin tuzun kuru.yikilan aileler borçlar intiharlar ne trajediler yasandı buralarda.genel secimde azalan oylar ve kaybetmede suçlu Adaleti uygulamayan da...S.ALEYKUM. Hayırlı güzel günler e menfaatsiz temiz yürekli güzel insanlara....
 • Zenginleşen ve enginleşen TürkçemizZenginleşen ve enginleşen Türkçemiz7 gün önce
  Elinize, dilinize, yüreğinize, akciğerinize, karaciğerinize, pankreasınıza, safrakesenize, 12 bannak barsağınıza sağlık saayın Dilipak.
 • MALKOÇMALKOÇ7 gün önce
  FORMÜL BASİT....S400 ler kimlerebatıyorsa, HAİN VEYAHAİNLEROKİMESNELERDİR..... AYNIHAİNGÜRUHU,BİZASKERPOSTALINAKARŞIYIZ derler .......HAKANALBAYRAKLAR ,FETOŞGİLLER....DİNCİLİKTENGEÇİNENLER ,BİR DEAÇIKTOPLUMCUSOROSÇOCUKLARI,KARENFOGGÇOCUKLARI......küçükbirayrıntıvarancak ,TÜR K ASKERİNİN POSTALINAKARŞIDIRLAR ....USAaskerininkinedeğil....S 400 lere kimkarşıysa,TÜRKASKERİNE deo karşıdır .... TÜRKİYECUMHURİYETİNE DEO KARŞIDIR.....yanihain O 'dur.....
 • BEKİRBERKBEKİRBERK7 gün önce
  YAZMAKLA OLMUYORÇÖZUM GEREKDOSTUM BUNLARA IDARECILERLEPAYLAŞLUTFEN NERDE...
 • Usame çiçekUsame çiçek7 gün önce
  Kusura bakmayın Abdurrahman bey...bunu çok sevdiğiniz ve desteklediğiniz akp ye borçluyuz anamızı aglattiniz hala kim ağlattı diyorsunuz kusura bakmayın demokrasiyi müslümanların gönlüne siz naksettiniz... Akp başkanı kendini uluslararsı arenada farkettirme adına demokrasiyi öyle bı tevilesurduki demokrasi istişare ve şura oldu çıktı bence adinizin üzerindeki lekeyi kaldırın sonra elestirin Kadem duyarsa size sover sonra yoksa demedi demeyin...
 • Malkoç Malkoç 7 gün önce
  GÜLLERİN,BABACAN LARINPARTİSİNE İSİMVE AMBLEM buldum..... DAVOS PARTİSİ.....Amblemide 6*köşeliYAHUDİ YILDIZI yakışır....Devriiktidarların da SÜLEYMANMABEDİNİN İNŞAASIİÇİN yanıptutuşmaktadırlar..... MESCİD İ AKSA' yıyıkıp ,SÜLEYMANMABEDİ.... BİR DEKÜRDİSTANGÖRÜNÜMLÜARZIMEVUD... Yani BÜYÜK İSRAİL....DenirFıratıncenazesindeBABACAN IN SAĞYANINDABEŞİRATALAY.....YILANAAĞUVEREN....
 • müslüman ülkesinde azınlık olarak yaşayan müslimmüslüman ülkesinde azınlık olarak yaşayan müslim7 gün önce
  Sayın dilipak siz milleti uyarıyorken benim gibileride elhamdülillah, sizin gibileri uyardık. Yapmayın bu küfür düzeninde kişiler/partiler/ değişsede üç aşağı beş yukarı sonuç hep aynı olur dedik. Ama siz ehven-i şer masallarıyla milleti bu küfre ortak etmeye çalıştınız. Şimdi kalkmış bu elim tablolardan dert yanıyorsunuz! İslamdan bihaber müslüman! kitlenin daha kelime-i şehadetin, fatihanın anlamını bilmiyor olmasınamı, günde/haftada 15-20 dklarını kuranı anlamak için meal ve tefsire zaman ayırmamalarınamı, destekledikleri şahıs/parti'lerle islamiyete hizmet ettiklerini zannedip gülünç duruma düşmelerinemi dert yanalım. Yoksa sizin gibileri yüzünden milletin islama ve müslimlere düşmanlık, nefret duymalarınamı dert yanalım??! Yorumları okuyun, çevrenize bakın herkesin dilinde ''bunlar müslümansa'' diye başlayan ne vahim cümleler var. Bunların nedeni sizin gibilerinin bu küfür düzenini ve ehlini gerçek müslimlermiş gibi göstermenizden ve o cahiller topluluğunun da bir sayfa bile kuran-sünnet okumamalarınından ileri geliyor. Ya yüzünüzü, gönlünüzü Allah subhanehu ve teala'ya döner yolunuz kuran ve sünnet olur yani şeriat ( Allahın kanunları,nizamı, hakkı) için mücadele edersiniz. Yada davanız batıl olur hem kendinizi hemde milleti gazaba uğrayanların ve sapmışların yoluna sevkeder de ahiretinizi az bir dünyalık karşılığı SATARSINIZ!! Selam Hz. muhammed'e ve onun ashabına ve onların yollarını izleyenlerin üzerine olsun
 • SağduyuSağduyu7 gün önce
  "Malkoç" rumuzlu yorumcu, müthiş yorumlamışsınız, elinize sağlık.
 • TAVSİYELERTAVSİYELER7 gün önce
  Normalde bunları yazmayacaktım ama gerçekten çok ileri gittiler. Bakın, sizlere son günlerde ortaya çıkan bir yaratıktan bahsedeceğim. Bu yaratıklar genelde karanlık yerlerde yaşarlar, ışığı ve aydınlığı çok sevmezler. Ruhları da karanlığın içindedir. Bunlar, Yunan bozması olduğu için ben onlara 'HOMOZEUS' diyorum. Zaten Rumlar'da bunlara sahip çıkar. Kendilerinin maymundan geldiğini iddia ederler. Dikkat edin görünüş olarak ta aynı maymun gibidirler. Karanlıkta yaşadıkları için bu aralar genelde metroda karşımıza çıkıyorlar. Bunlar İslâm düşmanıdır. Başörtülü ve türbanlı bacılarımızdan nefret ederler ve onları aşağılamak için fırsat ararlar. Özellikle erkekleri çok agresif ve saldırgandır. Kudurmuş köpek gibidirler. Eğer size, siz türkmüsünüz diye sorarlarsa: Evet, biz Fatih'in torunlarıyız deyin. Arap sevici derlerse: Evet onlar bizim kardeşlerimizdir deyin.Dişilerine gelince; onlar daha tehlikelidir. Gururları ve kibirleri gözlerini kör etmiştir. Gerçekleri göremezler. Onlara laf yetiştiremezsiniz. Çünkü kafaları kalıplaşmıştır.Size demokrasi dersi vermeye kalkışırlar. Deyin ki: Gerçek demokrasi İslâm'dadır. Bunu, Peygamberimiz bize bin dört yüz yıl önce gösterdi. Arabın, Arap olmayana bir üstünlüğü yoktur. Allah katında herkes eşittir. Eğer size Kara Fatma derlerse, şöyle deyin: Bu toprakların varisleri, O küçümsediğiniz, hor gördüğünüz Fatma'ların çocuklarıdır. Sizler değilsiniz. Bu yaratıklar, türünün son örnekleridir. Bırakın yeryüzünde biraz daha dolaşsınlar, gezsinler, eğlensinler, günlerini gün etsinler.
 • A. KarA. Kar7 gün önce
  Din deyince niye İslamiyeti düşünüyor sunuz? B. Russell'in kitabi "Why I am not a Christian?" Türkçkeye "Ben niye dindar değilim?" diye çevrilmedi mi? Bu olanlar Yeni Emevilerin Yeni Bizanslilardan devşirdikleri yeni zenginlik alametleri. Ortada İslam yok. kendine Müslüman diyenler var.
 • IftarIftar7 gün önce
  Hocam bir yazı yazsanız sokak iftarından çırağan sarayında iftara başlıklı..Biz bu davadan asla vazgeçmeyiz, ancak Sayın Başkanın çevresindeki muhafazakarları biraz dizginlemesinin zamanı da geldi artık..İş ehline liyakat sahibine verilmeli, sabahtan akşama namaz kılmış, hac, umre sayısı belli değil ancak haktan hukuktan bi haber. İnsan diyor ki ya ne yapalım müslüman olmasada hakkı hukuku tanısın yeter...Halimiz bundan ibaret..
 • Şirin AytaçŞirin Aytaç7 gün önce
  Sayın Hocam, tabii ki yazdıklarınızdan birileri üzülecek, sinirlenecek veya rahatsız olacak çünkü gerçekler acıdır lakin burası er meydanı dileyen, (varsa) yanlışınızı düzeltir, yalanınızı ortaya çıkartır, eksiğinizi tamamlar ama yazdıklarınıza en ufak bir itirazı olamıyorsa hakaretle yetinir, kendini aldatmaya devam eder. Ne yazık ki tüm yazdıklarınız harfi harfine doğru.Din araç olarak kullanılmaya devam edildiği sürece gelinen noktaya şaşırmak niye?
 • TrolTrol7 gün önce
  Oda birseymi lgbt lilerin onur yürüyüşü var 
 • Ali koyuncuAli koyuncu7 gün önce
  Burda yazan yorumcular hepiniz herkesden daha çok biliyorsunuz başta okuduğunuz adam biliyor sonra tabikiki siiz sizin gibi insanları elmalı hamdi yazır ve mehmet akif ersoyun abdulhamiti nasıl eleştirip ve hilafetin devrilmesinde rol oynayıp ittariki cemiyetine nasıl hizmet ettilerse sizde aynısını yapıyorsunuz tabi sonradan bişman oldular tövbe ettiler tabi size nasip olurmu bilmem abdurrahman dilipak dediğiniz adam bir zamanlar erbakan hocaya methiyeler dizelerdi sonra altına ilk bomayı o koydu eleştiride siz bu adama güvenmeyin benden söylemesi ister inanın ister inanmayın
 • Mustafa KolcuMustafa Kolcu7 gün önce
  Hocam elinize yüreğinize sağlık. Siz ve sizin gibi düşünen gazeteciler bu duygu ve düşüncelerle cumhurbaşkanına ulaşamazmısınız mutlaka sizleri dikkate alarak dinleyecektir.
 • IsmailIsmail7 gün önce
  Doğru söze ne denir..
 • engineerengineer7 gün önce
  Bir vakte erdi ki bizim günümüz Yiğit belli değil mert belli değil Herkes yarasına derman arıyor Deva belli değil dert belli değilFark eyledik âhir vaktin bittiğin Merhamet çekilip göğe gittiğin Gücü yeten soyar gücü yettiğin Papak belli değil börk belli değilAdalet kalmadı hep zulüm doldu Geçti şu baharın gülleri soldu Dünyanın gidişi acaip olduKoyun belli değil kurt belli değil.Başım ayık değil kederden yastan Ah ettikçe duman çıkıyor festen Harabe yüz tuttu bezmi gülistan Yayla belli değil yurt belli değilÇarh bozulmuş dünya islâh olmuyorEhli fukaranın yüzü gülmüyorRuhsati de dediğini bilmiyorYazı belli değil hat belli değil.
 • Kartal Kartal 7 gün önce
  Hirsizlik yapani sizden oldugu iicin,mesrulastirmak icin dini gerekcelerle allayip pullarsaniz .Herturlu pislik yapanin,nasil olsa dini iki kelime edersem hersey hallolur diyenlerin onunu acmis oluyorsunuz .Ne diyor adaminiz insanin suc isleme,gunah isleme ozgurlugu vardir !!!Fuhusa gelince.Nasil olsa dini nikah adi altinda 4 tane hatun alabiliyorsun,bu hatunlarin yasi hic onemli degil.10 yasinda bir cocukta olabilir yani.Yazik sizlerin dine de inancada insanligada ettiginiz kotulugu kimse yapmaz.Cunku iki yuzlusunuz.Konusmaniz baska yasantiniz baskadir .
 • sedatkalfasedatkalfa7 gün önce
  çok doğru tespitler hele siz fetöyü pensilvanyada zannedin cümlesi çok can alıcı . eee sayın yazar yıllardır bildergberg toplantılarına katılan bizim İslamcı zannettiklerimize ne demeli .ADAMLAR PARTİ KURUYORLAR ARTIK. ADI BİLDERGBERG PARTİSİ OLUR HERHALDE . BU KONUDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZİYAZMANIZI BEKLİYORUM. SELAMLAR
 • Acep söylesem miAcep söylesem mi7 gün önce
  Çocukluğum ve talebeliğim kuyruklarda geçti70 li yılların ankarasında tüp kuyruğundan çıkar ekmek kuyruğuna ekmek kuyruğundan çıkaryağ kuyruğuna giderdik sonra eğer anarşik !!ortamda kör bir kurşuna hedef olmazsak okula mektebe koşardık sadece lisede beş altı okul dolaştımkuyruklarda çoğu yaşlı dedeler kışa denk gelen zamanda soğuktan altlarına işerlerdi o zaman para boldu bereket vardı enflasyonda vardıama birileri halkın en temel ihtiyaç maddelerini piyasadan çekiyor karaborsaya düşürüyordu bir şoför aldığı günlük yevmiyeyle orta halli bir dairede oturabiliyor evini geçindirebiliyordu25 yıllık memur emekli olurken ikramiyesiyle hem emlak konut sosyal meskenlerinden daire alıyor kalan parasıyla Tofaş fabrikasında hacı murat almak için araba sırasına giriyordu derken yıllar geçtiokuduk büyüdük çalıştık ve emekli olduk ama maküs tarihimiz hiç değişmedi mahallede halk ekmek kuyruğundayine sıradayım çocukken yevmiyeyle çalışan babamın eve çuvalla aldığı soğanı Patatesi meyve ve sebzeyi belirli bir maaş geliri olan ben ancak beş on market dolaşarak azar miktar alıyorum (hele kışın taneyle bile alamıyordum) evaraba desen rüyalarımda bile yok ama gözlemlediğim bir şey var yüksek sesle din iman edebiyatıyapıp bunu şova dönüştürenlerin babaları bebeleri hacıları hocaları tekmili birden parada yüzüyor lüks arabalaralüks dairelerde villalar da yaşıyor yakın çevremde sadece dinini yaşayan ibadetinde ki müslümanlar ise halk ekmek kuyruklarında sebze meyvenin bol olduğu şu yaz gününde bile marketlerin çıkma tabir ettikleri atılmak üzere olan zerzevatı alabilmek için uğraşıyorlar umarım ehli imanı bu duruma düşünenlerin burunlarından tez zamanda fışkırır bu müslümanların hakkı
 • CevdettCevdett7 gün önce
  Dertler, sorunlar belli. Artık çözüm yolları üzerine öneriler getirme zamanı. Yeniden diriliş için önerilerimizi paylaşalım...İlk öneri benden... Tayyip Erdoğan yeni bir parti kurup yeni bir ekip oluştursun.
 • Abdulmuddalib el ArabiAbdulmuddalib el Arabi7 gün önce
  Bir kere "erime" başladı mı durduramazsın muhterem... Sosyolojik ve psikolojik bi vakadır takma kafana. Örnek: ANAP.. Sen en iyisi party piercing falan yaz..
 • TasavvufTasavvuf7 gün önce
  Şeytan, insanın içindeki bir sestir. Allah’ın ipine sarılabilmeniz temennisiyle..
 • Ramazan Ramazan 7 gün önce
  Hocam bu uslub ile yazılmış yazıyı da yazı içeriğinden çok farklı bulmuyorum. Artık biraz samimi, ihlas üzere olan insanlar veya hasiyetler üzere toplumları uyarsanız. Batılı iyice tasvir ederek akılları bulandırıyorsunuz. Şeytan yazı yazanlara da musallat olur, hatırlatmak isterim. Selam ve dua ile.
 • MustafaMustafa7 gün önce
  Elinize saglik sayın Dilipak sizin yazdiginizdan daha fazlası olduğunu biliyoruz.Bu hale getirenler herhalde çok memnundur.cook yazık müslümanları bu hale gelmesine sebep olanlar acaba ne düşünüyorlar? Doğrusu merak ediyorum
 • MustafaMustafa7 gün önce
  Elinize saglik sayın Dilipak sizin yazdiginizdan daha fazlası olduğunu biliyoruz.Bu hale getirenler herhalde çok memnundur.cook yazık müslümanları bu hale gelmesine sebep olanlar acaba ne düşünüyorlar? Doğrusu merak ediyorum
 • DumanlıDumanlı7 gün önce
  Sayın Dilipak ellerine sağlık. Başka söze gerek yok.
 • Gurbetçi...Gurbetçi...7 gün önce
  Pek saygıdeğer Cumhurbaşkanı'm, 2015 seçim beyânnâmenizde de va'dedilmiş olduğu üzere, YURT DIŞINDAN BORÇLANARAK EMEKLİ olanlara hiç değilse "MİNİJOB" yani "yarı zamanlı" ÇALIŞMA MÜSÂDESİnin bir ân önce verilmesini çok ricâ ediyoruz..! Teşekkürler, vesselâm...
 • Leyla Leyla 7 gün önce
  Chpkk olursa iyi olacak değilmi sen şener le toktamış la ılımlı islam deyince oluyor değilmi nefsin seni sayın erdoğan nefretiyle melul kılmış
 • Ayşe Ayşe 7 gün önce
  Hep aynı minval de yazbabam yaz babacan olursa masonlarin yönetiminde ekrem in belediyesi nde işler iyi olacak galiba
 • ÖZGÜR BEYİN VE PRANGASIZIM ÖNERİRİMÖZGÜR BEYİN VE PRANGASIZIM ÖNERİRİM7 gün önce
  Din Dahane Ticaret Şahane,Atatürk bahane talan şahane,Ak Parti Aile yi, yoketmek,Müslümanı Müslüman eliyle paryalaştırmak için elinden ne gelirse yapıyor,hem de Müslümanlık adına durum bu,Hepsine Emperyalizm konusunda eğitim vermek gerkiyor,Tayyip Erdogan ve Tarikatların emperyalizm i ögrenmesi gerekiyor,Tarikatlar emperyalizm ipiyle çalışıyorlar farkında değiller,locaların,tapınakçıların oyuncaklığından kendilerini kurtarmaları ,gerekiyor,camii kiracıları kadın eroinkokain uyuşturucu satıcılarıyla dolu,yüksek kira gelirleri tarikat ve camii derneklerini çok cezbediyor ne acı ne acı,camii ler daha kurulmadan tarikat ve vakıflarca baştan paylaştırılıyor,devlet eliyle dinsel çıkar alanlarına dönüştü ibadethaneler.Müslüman olarak halimiz içler acısı.Cumhurbaşkanı hala doğru yapıyorum diyor,ekonomi bir avuç soyguncu sistemine çalışıyor farkında değil yada kasıtlı yapıyor yada oda bir fiğür,gerçekler bu maalesef, İslam ın yolunu Tapınakçılar mı masonlar mı çiziyor,aile çetelerimi,Ülkesini paryalaştıran Müslüman lık iddialarında bulunanlar duvara toslar buhalleriyle.Allah İslah etsin..Saygılarımla.
 • İLBEYHAN İLBEYHAN 7 gün önce
  Her yüksekbinanıntowerın , rezidans, AVM nin, plazanınaltında birSTARBUCKS,birBURGER KİNG,bir STEAKÇİ.... HAŞAALLAHINEMRİGİBİ.... eskiden mahallemescitlerivardı ,bu gün ARAPÇA VEİNGİLİZCE tabelalar..... ALLAHTANYERLİVEMİLLİOLDUK,bir degayrı milli olsaymışız, ne olurmuş....HAC VE UMREİNANÇ TURİZMİ OLDU... FON DAKABEMANZARALI ,DİZ ÇÖKMELEREVLİLİK TEKLİFLERİ.... GAVUR İCADITELEFONDAN SEVENLERECANLINAKLEN YAYIN... ASALETUĞRAMAMIŞ,SEVİYEYERLERDE.... LİDERÜLKETÜRKİYE....ÜMMETİNLİDERİ.... yalnızufakbirproblemvar, ortalardaÜMMETYOK....PRENS SELMAN , BOKO HARAM,FETOŞ,GAVSTİCARET A. Ş , CÜBBELİ PAZARLAMA, IŞİD, HTŞ,AHRARUŞŞAM, DİB BAŞKANI GÜRCÜ ALİ,BADECİ ŞEYHİN SIR ODASIvar..... ALLAHINDİNİKAYIP.... ÖZELLİKLE KAYBEDİLİYOR, ÜMEYYE OĞULLARINDAN BERİ....ALLAHIN EMRİ HAKİM OLURSA, BUNLAR OLMAZ...B.. KBÖCEKLERİ,PİSLİKLER....
 • kibarcikkibarcik7 gün önce
  müthiş bir yazı ancak bukadar güzel realıst bır şekilde kaleme almışsın ustad ömrüne bereket sen yazdın dahası lafı güzap veselam
 • emekliemekli7 gün önce
  bu din meselesi kişiye indirgenmediği sürecebu müslüman milletlerinde huzur arama coğrafyamıza bakın mutsuzluk huzursuzluk isyanlar sefillik fakirlik birbirlerini katletmeler müslüman ülkelerinde yahu ALLAH peygamberine sen onları doğru yola getirmek zorunda değilsin ben isteseydim getirirdim sen sadece uyarısın dediği halde müslümanlar birbirlerinin yaşam biçimini sorguladıkları sürece huzur arama nerden biliyorsun karı oynatmanın sünnetlerde yasak haram olduğunu KURAN mı yazmakta bak ALLAH ınbiz sizi eksiksiz ve tam yarattık diyen ALLAH a rağmen organımızın bir parçası fazla diye kestirmiş toplumlarızilk kestirenler yahudiler değilmiydi onların kitaplarındada halbuki yok halbuki kesilen o parçanında çok önemli bir görevi vardı sinirlerin tahrişini önlemek hassasiyetinin kaybolmasını önlemekti erkekler yetmedi bazı müslüman toplumlardada kadınlara uygulanmakta sünnet aslına bakarsan amaç her iki cinsiyettede aynıydı zevk duyumlarını zamanla en aza indirgemek bu sayade zinayı en aza indirgemek veya başka şeylerbudamı ALLAH ın emriydi
 • ümmetümmet7 gün önce
  neden öyle şaşırıyoruz ki hangi islami gerçekçilik ile eğitiyoruz çocuklarımızı ki büyüdüklerinde ucubeye dönüyorlar. Türkiyedeki islam anlayışı 1860 erozyona uğradı, 1925-1940 arası tarumar edildi. Bu iş partiyle olursa bu olur.
 • AhmetAhmet7 gün önce
  Osmanlı dediler gidip Osmanlının çöküş dönemini örnek aldılar. Adalet olmayan yerde ot bile bitmez. Adaletsizliği adalet haline getiren ve çökmeyen hiç bir toplum yoktur. Adalet Adalet Adalet...
 • abdullahabdullah7 gün önce
  Fıtratınızda olan şeyler bunlar sayın Dilipak, fıtrata direnmeyin siz de katılın aralarına zira size de bu yakışır. Siyasal İslamcılığın bilinçaltı böyle zuhur etti demek.
 • Akın Akın 7 gün önce
  Gayesiz sıkıntısız dertsiz hiç bir kulun ayakları yere değmez
 • Fikret akınFikret akın7 gün önce
  İnsanlar ALLAHın kitabı KURANı türkçe (Siz, sizin gibi düşünenlere ve Diyanete rağmen) okuyup amel edip,anlayıp yaşamına sokmadıkları sürece bu sıkıntılar devam edecektir.Şirk camilerde başlıyor. Bakın ALLAH ifadesi bütün dini motiflerle aynı hizada ve aynı değerde sunuluyor.İYİKİ İNSANLAR ARAPÇA BİLMEDİKLERİ İÇİN SADECE BAKIYORLAR.Emeviler gibi dini çıkarımıza uygun hale getireceğimize önce dinin sahibi neyi emrediyor ona bakalım.
 • EmreEmre7 gün önce
  Yorumcu VEFA nin dusuncelerine noktasina kadar katılıyorum!Lütfen Kurani anlayacagimiz dilde okuyalım.NOT:HOCAM sizdenricam Faiz konusunda bir yazınız.
 • AsaAsa7 gün önce
  Hocam bu şeytan sadece İslam ülkelerinde mi dolaşıyor? İsviçre, Hollanda, Almanya, Norveç, Danimarka neden huzur içinde yaşıyor da herkes Bangladeş'e değil de oralara yerleşmek istiyor? Neden oralarda siyaset bu kadar problem olmuyor? Artık İslam, Müslüman ve siyaset kelimelerini bir arada duymak istemiyorum.
 • Malkoç Malkoç 7 gün önce
  ARTIK ÇOK GEÇ.....ÖNCEEKMEKLER BOZULDU ,SONRAHERŞEY..... Kuruluş , büyüme ,gerilemeveçöküşdönemivardı.... Budöneminadı dabellioldu.... (FETVALIHIRSIZLIK DÖNEMİ ) İMAMLARINÖCÜ.....TAKKELİFİRAVUNLAR DÖNEMİ..... FETÖVE AYNIMENZİLEYÜRÜYENSAZARKADAŞLARININDÖNEMİ....FETVACIBAŞIHAYRETTİN KARAMANnedemişti ; YOLSUZLUK,RÜŞVETHIRSIZLIK DEĞİLDİRdemişti....SÖZÜNBİTTİĞİYER.... SADECE DIŞ BORÇ 500.000.000.000 dolar.... Battı , iflasettidenilenYUNANİSTAN daasgari ücret 680euro ,dünya liderioyun kurucu bizde 320euro..... MEHMETCENGİZ lersözünütuttu.... MİLLETİN .......... a koydular.....
 • engineerengineer7 gün önce
  temel fıkrası var, isa'nın papazı öptüğü fıkrası.
 • HARUNHARUN7 gün önce
  GERÇEĞİ KABUL EDELİM İSLAM KAPİTALİZME ALTERNATTİF OLAMADI. YADA BİZ BECEREMEDİK. KAÇ ANNE BABA ÇOCUKLARINI İSLAMA GÖRE YETİŞTİRİYOR. İSTATİSTİKLER SENDE . ALLAH RAZI OLSUN SENDEN AMA TABAN UYUMAKLA DÜNYALIK PEŞİNDE SADECE SLOGANLA VARLAR GERİSİ HİKAYE
 • engineerengineer7 gün önce
  BeğenAntolojimYorumlarPaylaşTweetleBir vakte erdi ki bizim günümüz Yiğit belli değil mert belli değil Herkes yarasına derman arıyor Deva belli değil dert belli değilFark eyledik âhir vaktin bittiğin Merhamet çekilip göğe gittiğin Gücü yeten soyar gücü yettiğin Papak belli değil börk belli değilAdalet kalmadı hep zulüm doldu Geçti şu baharın gülleri soldu Dünyanın gidişi acaip olduKoyun belli değil kurt belli değil.Başım ayık değil kederden yastan Ah ettikçe duman çıkıyor festen Harabe yüz tuttu bezmi gülistan Yayla belli değil yurt belli değilÇarh bozulmuş dünya islâh olmuyorEhli fukaranın yüzü gülmüyorRuhsati de dediğini bilmiyorYazı belli değil hat belli değil.
 • erhanerhan7 gün önce
  bazılarının yaptığını örnek vererek, sanki herkes böyleymiş gibi bir algı oluşturma."Birlerini üzeceğim " diyor. Herkes sana endeksli üzülüp,sevinmiyor . Birileri seni alkışlıyor diye, kendini bu kadar önemseme
 • engineerengineer7 gün önce
  hocam asıl bomba çin yapımı helal robotlar çıkacak, barselona da robot umumhanesi varmış duydunuzmu, hocam artık gelecek nesiller yeni bir cinsiyetle tanışacaklar, lgbti nin dışında yeni bir cinsiyet, robot kadın robot erkek, ne nafaka ister ne bişe, şiddet uygulasan bile ağzı var dili yok,
 • KocasolakKocasolak7 gün önce
  Hocam vallahi parayı gören keçileri kaçırıyor, bu gidiş nereye. İnssn tam tesettür yaşayanlardan da ŞÜPHE duyuyor, acaba parayı bulsa budamı sapıtır diye...Bizim acil olarak bu yaz tatilinde, camilere GÖNÜLLÜ okutmanolarak çocuklara MÜSLÜMAN nasıl olur GÖSTERMEMİZ lazım. Nesil ÇOK ŞİDDETLİ , eski tabirle "şeddeli"geliyor, bu sele set kurulmazsa yıkım BÜYÜK olacak. Nesil kurtarılamazsa, gerisi HİKAYE,hep felaketleri yazıp okumaya devam ederiz. Biz, hepimiz, elimizi taşın altına koymak zorundayız, NE YAPABİLİYORSAK onu yapmalıyız. Kendi çevremizde yoksa komşunun çocuğuna SAHİP çıkarak, HALİS bir niyetle (PİLAN PROĞRAM YAPARAK)elimizden geleni yapmalıyız. İcabında bilgisayar oyunu oynayarak onlara günde SADECE BİR CÜMLELİK DÜRÜSTLÜK yaşatmak uğruna vakit ayırmalıyız. Hepimiz sorumluyuz... olup bitenler için, BANANE demek şeytandandır. Değilmi ki müslümanız, elhamdülillah, SORUMLUYUZ.......................
 • yıldırımyıldırım7 gün önce
  Bu Ecnebilere benzeme konusunda Duygularımıza tercüman olmuşsunuz. Allah razı olsun. bu iş Helal kesim domuz yemeye kadar gider gibi gözüküyor.bundan 3-4 yıl önce iş yerimizde helal kesim tavuk çıksın elektrik verilerek hayvanlar öldürülüyor. bıçağa gittiğinde %15'i çoktan ölmüş oluyor mindar yiyoruz dedim.mahallenin delisi muamelesi görmüştüm.Doğru söyleyeni sevmiyorlar galiba. Allah sevsin yeter.selam ve dua ile
 • dehilakdehilak7 gün önce
  ehhhhh hocam parisi pırtısıenzırtısı kalmış mı?? kuran tahrif edilmek isteniyor. yetkili ağızlarhaşa "kuran güncellensin,bizim nefsani isteklerimizi onaylar hale gelsin. geçerliliğini yitirdi. buradan talimat veriyorum diyanet heyet kursun değiştirsin" gibi ifadeler kullanıyor. gelinen nokta çok vahim. iam hatiplerin ilahiyatların içi boş sadece vehhabi deist batı felsefesi fikirleriyle kendini 4 imamdan üstün gören zır cahil sadece hayvani nefsani bir hayat süren haram helal tanımayan toplumu değiştirmek bir tarafa tolumun kokuşmuşluğuna ahlaksızlığına uyan ve modernim diye bununla da övünen alkışlanan dinden amelden uzak din adamı yetiştiriyoruz. islam adına devleti yönetmeye geçenleruçkur mide ve cepten başka birşey göremiyorlar. gözler kör kulaklar sağır ağızlar dilsizleşmiş. istediğin kadar uyar kalpler katılaşmış.gelinen nokta ekside. dini cemamat tarikat ve gurupların içi boşaltılmış islamı yaşamak menfaata bağlanmış sadece göstermelik bir iki amelden başka bir şey yok. islam cılık dilde kalmış en ön safta olanlarda amel yok.yarın sabah kıyamet koparsa şaşmamak lazım tüm alametler zuhur etti. çıplak kadın bakanlar başkanlar çocuk idarecilein olmasıişin ehline verilmemesi, deccal süfyan hz. isa yahudi katliamı, binanın zinanın çoğalması....vs vs tüm alametler zuhur etti. sonunda kurana hücüm edilip gereksiz görülüp kaldırılmaya çalışıldı. şuan dibin altındayız. Allah sonunu hayreylesin. müslümanlara önderlik edenlerin başlarına akıl kalplerine iman versin. müslümanlara akıl feraset ve uyanma versin.
 • Ömer TaşliÖmer Taşli7 gün önce
  Çok güzel yaziyorsun. Her sabahları sizin yazilarinizi okuyorum. "ALLAH"senden razi olsun.Ak partiyi demokrasi putu hıddetlendi ve çarptı. Layiklık putu da çarpmak üzere?Selam ve düa ile.
 • Bostan korkuluğu ama kargalar onu diri sanıyorBostan korkuluğu ama kargalar onu diri sanıyor7 gün önce
  F. Gülen denen gveren' in ölümü gizli tutulabilir. Çünkü beşer şeytanı olarak hâlâ çok iş görüyor; öteki süfyanın ölüsüyle bile insanların güdüldüğü gibi..
 • VefaVefa7 gün önce
  Her yil Cami sayisi artmasina veDiyanetin imam kadrolarinin sismesine ragmentoplumda dindarlik yozlasmaya ve akabinde azalmaya devam ediyor........Sorunun asil kaynagi islam degil uydurulmusdin kulturudur......Din hocalarinin kullandigi dil ve bilgiler yuzlerce hatta binlerce sene onceki dunyaya ait......Hep ayni soylemleri tekrarlayip duruyorlar. .....Cagimizin mantik ve algisina yonelik etkili bir dil kullanamiyorlar......Ayrica bu dinin referanskaynagi Kuraan degil rivayet kulturudur.
 • Ahmeda Ahmeda 7 gün önce
  22.04.2017 oda tv Sayın yazar! kızınız Fatıma Zehra Dilipak Viyana Katolik İlahiyat Akademisi’nde okudu ve Katolik Teoloğu oldu. 22.04.2017'de oda tv'deki röportajında verdiği cevap çok ilginçti: "Tek Tanrıya inanan başka bir dinin ayrıntılarını öğrenmek suç mu?" Kızınızı hristiyan ilahiyatçısı yaptığınıza mı yanalım yoksa mevcut hristiyanlık teslis inancından ibaret olduğu halde kızınızın yukarıdaki cevabına mı yanalım. Diyeceğim şu ki sadece bu bilgiler bile samimiyetinizi kuşkulu hâle getiriyor. Kızınız bütün İslâmî ilimleri yuttu da geriye bir tek Katolik teologu olmak mı kalmıştı. Çok yazık!
 • Kvk Kvk 7 gün önce
  SAYGI DEĞER HOCALARIMIZI TENZİH EDER KENDİLERİ BAŞ DAÇIM OLURLAR
 • K.v.kK.v.k7 gün önce
  Taha dur hocam bu taha başlangıç osman lıya benzerken ne o öyle barmaklar yüzük dolu kolyeler yakınta Osmanlı tuğrası Boğaz’a asılı büyük bir gümüş madalya kibi gitar sırdında hocalar olacak asgari ücretin 2binlira olan bir memleket de bu az bile hocanın maaşı 10000 lira olmalı ya umreye var mı giden
 • ZaferZafer7 gün önce
  Müslümansın ülkeyi yönetmeye talipsin ve başa geldin yönetirken kullandığın enstrümanlar şeytanın, yok AB yasaları yok demokrasi yok üç beş Allah'a bile inancı olmayanın yazdığı anayasa rehberin olursa Vallahi başarılı olamazsın ve sonuç bu yazdıklarınız olur

Günün Özeti