Dünyaya kaç devlet gerek!

06 Ağustos 2019 Salı

Birileri kafaya koymuş, nükleer, biyolojik, kimyasal savaş, kısırlaştırma, terör, siber yöntemlerle dünya nüfusu azaltılacak.

Tabii ki, onların bir planı varsa Allah’ın da bir hükmü var. Sonuçta Allah’ın dediği olacak. Ama biz kafirler ve zalimler topluluğunun tehdidine karşı hazırlıklı olmamız gerek. Bu imtihanımızın gereğidir.

Bugün dünyada 3 birleşik devlet var. “United States”, yani ABD, “Birleşik devletler”. İngiltere yani “Birleşik Kırallık”. Aslında 3 İngiltere var. “Britanya”, “Büyük Britanya”, “England”! Bir de, EU, daha önce AET diyorduk, şimdi AB diyoruz, İngilizcesi “Europe Union”. Biz “Avrupa Birliği” diyoruz ama, asıl doğru ifade ile “Birleşik Avrupa”

Peki en kötü senaryoya göre dünyada kaç devlet olacak. Söyleyeyim. Amerika kıtasında 3 devlet, Kuzey, Güney, Amerika Birleşik devletleri.

Senaryoya göre Avrupa’da iki devlet var “Birleşik Kırallık” ve “Birleşik Avrupa”. Kuzeyde Rus Birleşik Rus, Balkan, Kafkas Halkları Devletleri”, Asya’da 3 birleşik devlet var: “Malay”, “Hind” ve “Çin” Birleşik devletleri, Afrika’da bir. Bir de “Birleşik Arap devletleri” var ki Kuzey Afrika ve Doğu Afrika bu gruba dahil.

Ortada ise Birleşik Türk devletleri topluluğu. Yani toplam 11 yeni imparatorluk.

Bu 11 İmparatorluktan 5’i; Türk dünyası, Arap, Afrika, Hind ve Malay grubu Müslüman ağırlıklı. Müslümanlar güç birliği sağladığında fazla mezhebi bir farklılık kalmayacaktır. 2 Amerika, 1 Avrupa, 1 İngiliz,  1 Rus, toplam 5’i Hristiyan ağırlıklı. Katolik, Evangelik, Anglikan, Protestan ve Ortodoks, 5 grub. Geriye sadece Çin kalıyor. 

Yani, “İslam, Konfiçyus ve Cocacola”! Yıllar önce önemli Alman düşünürlerden, Şarkiyatçı, İslamolog Peter Scholl-Latour ile Alman Televizyonu ZDF’de bir program yapmıştık. Ben İslam’ı anlatıyordum, Asya dinleri konusunda uzman bir Budist Konfiçyus’u anlatıyordu, batı kültürünü Peter Scholl-Latour “Coca Cola, Hamburger kültürü” olarak tanımlamıştı. Tek başına bunların “bilim” dedikleri, “teknoloji” dedikleri, “cultur” dedikleri, “içini boşaltıp adına “religio” dedikleri dinleri ile gerçek bir medeniyet inşa etmek mümkün değildir. Zengin olabilirler, başkalarına boyun eğdirebilirler ama bir medeniyet inşa edemezler. Bunlar zengin semtlerde yaşayan mafya babalarına benzerler. Muhteşem sarayları, saraylarında en değerli tablolar olabilir. En önemli sanatçılar bu saraylardaki balolarda konserler verebilirler. Arabaları en lüks ve ileri teknoloji ürünü olabilir, bunlar bir medeniyet göstergesi olmayabilir.

Onların ne kadar medeni olduklarını görmek için sadece Paris, Berlin, Londra, Roma’ya Broadway’e, Manhattan’a, Holywood’a bakmak yetmez; Ebu Gureyb’e, Guantanamo’ya, Gulag takımadalarına, Ruanda’ya, Çad’a, Afganistan’a da bakmak gerekir.

O muhteşen saraylar ve katedrallerin nasıl yapıldığına da bakmak gerek. O üniversitelerinin, bilim ve teknolojilerinin nereden ve nasıl alındığına da!

“Ulusun toprağı” anlamında “Vatan”ın yerini bakalım yeni dünyada ne alacak. “Ülke”, “Memleket”, “Yurt” şimdi çok farklı anlamlarda kullanılıyor. Okullular bunlar arasındaki farkı, ilişkiyi, çelişkiyi bile bilmezler.

Biliyor olmalısınız, biz 100 yıl önce Cezayir’le, Yemen’le tek devlettik. Ne oldu ise şimdi Suriyeli kardeşlerimiz bile bizi rahatsız etmeye başladı. Birçok kişi Hindistan’ın eski bir Türk devleti olduğunu bilmez. Afganlıların burada ne işi var diye bakar, İstanbul sokaklarında kara derili görmek göz konforunu bozar. Bu vatan bizimse bunlar kimdir!.

Benim babam doğduğunda, bizim nüfus kayıtlarımız, tapu kayıtlarımız Halep’e bağlı idi. Adana, Osmaniye, Maraş, Urfa, Kilis, Antep, Hatay hepsi Halep’e bağlı idi. 

Bizim orda ne işimiz varmış, onların burada ne işi varmış. Bunu söyleyerek, “Milliyetçi gelenekten gelen bir siyasi geçmişe sahip bir partinin adayı, Müslüman mahallesinde seçmenden oy toplamaya çalışıyorsa, söyleyecek söz kalmıyor geriye! İşte kripto biri çıkar, “Ne Şam’ın şekeri, ne Arab’ın yüzü”der, “zeyinyağlı yiyemem aman, basma da fistan giyemem aman” der gibi! Ama öte yandan Yahudi Halk Ezgisi, Filistin’in İsrail için “Vatan” yapılma hayallerini anlatan “Rabbi Elimelekh” Türkçe’ye çevrilip, “Bir başkadır benim memleketim” adını alır ve donanmamız Kıbrıs yolunda ise, hücum emri bu TRT’den yayınlanan bu şarkı ile verilir.

Gerçekten de “Bir başkadır benim memleketim”..

Yeni dünya, 19.YY sonunda, savaş yıllarını o günkü kavram ve kurumlarla açıklanmayacak kadar farklı geliyor. Aile de değişecek, devlet de, ideoloji, politika, din algısı, her şey, ama her şey değişecek. Bunu doğru yönde mi, yoksa yanlış yönde mi yapacağız emin değilim. Küçük başarılar küçük hedefler kilitlenmemiz değil, büyük dönüşüme hazır olmamız gerek. Bu yeni süreç İslam dünyası ve ülkemiz için bir fırsat olabilir. Hatta insanlık için bir kurtuluş fırsatına dönüşebilir.. Ama maalesef ufuksuzluk, kısırlık, cahillik başımızın belası. Siyaset ve bürokrasi fütüristik bir bakış ortaya koyamıyor. Filozofik bir bakış açısı sunamıyor. Sermaye de öyle. Media zaten “dibek dövenin hık deyicisi”,  sahibinin sesi”. Üniversiteler diploma dağıtılan merkezlere döndü. Seviye ortada.  Bir kısım kendine “Cemaat” diyen topluluklar, iktidar ve servete ortak olmak için büyük bir iştihaya sahipler.

Bakın, biz jeopolitik, jeostratejik açıdan, potansiyel olarak nereden bakarsanız bakın en güçlü blok biziz ama biz bunun farkında değiliz. Bu bir. İki: Biz bu gücü yönetecek, akıl ve imana sahip değiliz. Dolayısı ile cesur da değiliz. Bu sebepten iki yakamız bir araya gelmiyor. Onlar da bu ihtiras, bizde bu imkanlar varken, ensemiz tokattan ayrı kalmayacaktır. Ya aklen, ahlaken ve imanen fıtratımıza, yaratılış gayemize döneceğiz. “Yol varsa budur, bilmiyorum başka bir çıkar yol”..

Biz aklımızı başımıza almazsak, dünya bizim, biz de dünyanın başına bela olabiliriz. O zaman yeryüzünde bir cehennem nasıl olurmuş görürüz. Bizim kurtuluşumuz, aklımızı başımıza toplamamızla mümkün. Biz “alemlere rahmet olarak gönderilen” bir “ahir zaman” Peygamberinin ümmeti olarak, bu çapsız, ufuksuz kalabalıklardan yakamızı bir an evvel kurtarmamız, kuru kalabalıklardan sıyrılıp akıl, ilim ve hikmet sahibi, vicdan sahibi, iman sahibi, ahlak sahibi, bilgili, dürüst ve cesur insanlarla, İttihad, İttifak ve İtilaf’lar gerçekleştirmemiz gerekiyor. Yoksa halimiz yaman! Aman kardeşim aman, galiba ahir zaman! Selâm ve dua ile.

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • Duriye erdilDuriye erdil1 ay önce
  Selamlar
 • turan usluturan uslu1 ay önce
  ALİYA İZZETBEGOVİÇ TEN BATI KARŞITLIĞI YAPIP MÜSLÜMAN ÜLKELERDEKİ HER BECERİKSİZLİĞ DIŞ GÜÇLERE BAĞLAYAN AHMAKLARA TOKAT GİBİ CEVAP“Çok açık konuştuğum için beni bağışlayın. Güzel yalanların yardımı olmaz ama acı gerçekler bir ilaç olabilir. Batı çöküntü içinde ya da dejenere olmuş değil. Kendi kendini kandıran komünizmin “çürümüş Batı” propagandası, bunu acı bir şekilde ödedi. Batı çürümüş değil. Güçlü, örgütlü ve eğitimli. Okulları bizimkilerden iyi, kentleri bizimkilerden temiz. Batı’da insan haklarının düzeyi yüksek ve fakirler ile sakatlara toplumsal yardım iyi örgütlenmiş durumda. Batılılar çoğunlukla sorumlu ve dakik kişiler. Onların ilerlemelerinin karanlık yönünü de biliyorum ve bunun gözümden kaçmasına izin vermiyorum. İslam en iyisi ama biz en iyisi değiliz. Bunlar iki farklı şey ve her zaman onları karıştırıyoruz. Batı’dan nefret etmek yerine onunla rekabet etmeliyiz. Kuran bize bunu emretmiyor mu; “Hayırlı işlerde yarışınız.” ALİYA İZZETBEGOVİÇ
 • Necip FazılNecip Fazıl1 ay önce
  Hayatı önem taşıyan konular hakkında güzel bir makale olmuş. Naçizane görüşüm: herkese saygılı olalım, az ve öz sayıda insana güvenelim ve sevelim, kimseye kötülük yapmayalım, gerisi Allah kerim.
 • Dembudem51Dembudem511 ay önce
  Allah razı olsun. Ağzına sağlık. Bu milletin fıtratı bozulmadı ve bozulmayacak. Allah(c.c) nurunutamamlayacak. Tek kişi kalsa bile ümitsizlik yok.
 • İsa Yılmazİsa Yılmaz1 ay önce
  Hocam saygılar sunarım. Sizi 35 yıldır takip eden biri olarak söylüyorum. Biz buralara ne badireler den geldik sizde biliyorsunuz. Yazılarınız son aylarda sürekli hükümet şöyle yapsın , tek adamlık, adalet, zalim yönetim vd.Tamam eleştirelim bende varım ama hergun iğneli yazılar la da olmaz hocam karşı taraf çok mu temiz Allah'ıni seversen .Niye onlardan hiç bahsetmen. Adamlar belediyelerin çoğunu aldı oralara adalet geldi zulüm bitti mi. Yapma hoca el insaf . Akparti nin teşkilatkarda sıkıntı var haklısın sürekli aynı şeyleri yazmaktan bıkmadinizmi.Açıkça söylüyorum Tayyip düşerse2002 yılından beri kazanımlar da düşer. Sizde çok çok yazarsanız nerede hata yaptık diye. Selam ve dua ile.
 • MehmetMehmet1 ay önce
  Değerli hocam yazınızda şer güçlerin belirtiğiniz veya sizin de öngöremediğiniz daha bir çok niyet ve eylemleri vardır ve bu kıyamete kadar da olacaktır. Peygamberimizi düşünün tek başına bir insan çıktığı yolda nasılda Allahın yardımıyla galip geldi.Hak yolunda yüce rabbimiz herkese yardım eder biz bundan muaf değiliz .Tüm bunlardan daha önemlisibizim ezelde Allah'a ( cc ) verdiğimiz söz ,yüce rabbimize ve peygamberinin sünnetine olan bağlılığımız. Tabi bu bizim onlarınniyet ve davranışlarına duyarsız olmamızıgerektirmez .Bizim onların bozgunculuğuna karşı vereceğimiz cevap şifadır . Selametle kalın.
 • Senay Senay 1 ay önce
  Zor işler
 • MülayimMülayim1 ay önce
  Dünyaya kaç devlet gerek ben bilmem sayın Dilipak. "Hesabında 1 milyon lira veya üzeri parası olan mudi sayısı, yılın ilk yarısında 21 bin 20 kişi artarak 201 bin 176'ya ulaşmış"!!! Yahu ben birmemur olarak helalinden faize bulaşmadan 150-200bin liralık bir ev alamıyorum. 100bin liralık eve de razıyım ama o fiyatlara ev bulmak imkansız gibi. Allah aşkına nedir bu çelişki. Kim yönetiyor bizi. Sadece helal istiyoruz yahu hakkımız değil mi bu.
 • aydınaydın1 ay önce
  oğlum siz neden yakalanmıyorsunuz? anlamadım gitti.defalarca savcıya gittim. savcıdan üst mahkemelere gittim.hatta üst mahkamadaki dilekçeye "bu telefonn dinlemesini yapanlar"bu işi yurt dışından yapıyorlar.dolandırıcı olabilirler" dedim, siz çabuk yakalanasınız"diye.hatta polis geniş kapsamlı bir dilekçe yaz dedi.bende ihtimal dahilinde "dinlemeye aldığınız ne kadar numara" varsa, yazdım.hatta yorum yaptığınız sosyal medyayı bile ekledim...hatta a.dilipakın altına yorum düştüğünüzü bile yazdım.savcılığa 24 saat telefonlarımı dinlemeye alın dedim. ama nafile.çünkü savcılık işini yapmıyor... yine gidecem.sonuç çıkana kadar.çünkü bu dinlemelerin adresi tepe noktası olduğnu düşünüyorum.yoksa danışdığım avukat yurt dışında bile olsanız çok rahat bulunabileceğinizi böyledi... siz sadece dinlemede kalın.ben yine savcılığa dilekçe vereceğim.çünkü başka şüphelerimi doğrulatmaya çalışıyorum.eğer yine bulunmazsanız, yine gideceğim.savcılık işini yapmıyor.ya da ......
 • melih53melih531 ay önce
  iki gündemde olan insan ,,biri bayraktar genç bir mühendis ..bugün basında prototip bir üretim ve imalathane pırıl pırıl insanlar tek gayeleri bi şey üretmek ülkeye Türkiyemize yararlı bir cihaz ..okurken bile duygulandık ..diğeri, albayrak , ülkeyi darmadağın eden alelerin parçalanmasına yol açan çok büyük ekonomik yıkımın tek ana sahibi .ve hala ısrarla yanlışta ısrar eden bir akp parti yöneticisi.. ülkeyi hala karanlığa aşağı çekmeye devam eden .bir araştırın orta ve küçük işlletmeler nerdeyse 9 aydır iş siparişi alamıyor .parası olan iş yapmıyor damadın korkusuna ..çarklar durdu asıl büyük çöküş eylülden sonra geliyor..bu işletmeler iş alamazlarsa çarklar harekete geçmezse .asıl büyük felaket o zaman ..akp partisi hala uykuda ..damad hala ucuruyorum havasında ..ülke insanı aileler perişan tarihe geçti ..ve hala ısrarla gitmem diyor .akp partisi ısrarla göndermem diyor ..iki insan ..biri gururdan gözyaşlarımızı akıtan ,,biri sefaletten acıdan gözyaşlarımızı akıtan ...
 • Z nesliZ nesli1 ay önce
  Z nesli demiştiniz ya,,,heh işte daha günaha vebale aç gözlülüğe ve yalakalığa makkelevizme daha biz büyükler gibi kadar bulaşmamış nesil belkide ülkenin umudu,bu yaşlı gövdeden çıkmış taze fidanları...Allah yeni nesillerle tazeler hayatı...yaşlılar sabunluk..ümitsizlik...karamsarlık...Atatürk neden hep ve illede gençlik dedi şimdi daha iyi anlıyoruz,,,yaşlılarım yaşlılarım demedi,dünya ve hayat genç dinamik(ama tabiki ahlaki değerleri yüksek olan,kula kul olmayan ve tabiki yaşlısına hürmeti olan) yeni nesillere hep işaret etti..artık yaşlılar dinozor denmeden jübilesini yapıp kenara çekilsin...dünyayı ve ülkeyi düşünüyorsanız gölge etmeyin yeter,,,,
 • SarumanSaruman1 ay önce
  Yüzüklerin efendisi ve yüzük kardeşliği filimi ne anlatıyor bir analiz edin derim. İblis ve onun çırağı ve egemenliğinin koçbaşı olan mesih deccal orta dünyada/Ortadoğu'da bir armegeddon savaşı sonrasında insanlığı köleleştirerek tek dünya düzeni yani kendi saltanatını sağlayacak Allaha misilleme girişiminde bulunacak... Zulümatın taklit ettiği, paralelliğine soyunduğu karşı kutp yani Allah’ın arza varis kıldığı Ehli Salah ne yapacak sizce...
 • Dünyaya yönDünyaya yön1 ay önce
  Önce;pusulası kaymış.ulvi hiçbir değeri kalmamış,tüketilmiş içi boşaltılmış ülkemizi (şizofren deliler ve gözü dönmüş psikopatların kavgalarından bıktığımız) yerli vemilli soslu rockefeller lerden kurtaralım sonra dünyaya bakalım..önce önümüze bakalım dereyi geçelim..beyaz(sahte)hokus pokusçu türkler,bankalarımızı boşaltmıştı,şimdide yeşil abra kadabracı (sahte) türkler dinin mukaddesatın içini boşalttı..ey gerçek türkler rengi; bayrağının rengi,atalarının kanının rengi,kutsal kan rengi türkler...yeni neslin akıllı zeki uyanık..beyazlara bakıp milliyetinden yeşillere bakıp dininden kopmasına müsade etme..bu zekalarını edindiğimiz tecrübelerle tamamlayamazsak,bu dünyada kayıp ahirette...tüm yük yine bu yolda yürüyecekolanların sırtında,,iftihar edeceğimiz bir nesil için..iyi niyetliyseniz (Ancak Allah bilir ama biz iyi niyetli olduğunuzu düşünerek fikrimizş yazdık)selam ederizyazar bey.selametle.
 • bilgebilge1 ay önce
  hoca hoca gene martaval okuyorsun hem mihina hem nalina yapiyorsun. akcigerlerimiz ormanlarimiz sökülüyor kaz daglari cöllesiyor sen ne anlatiyorsun. söyle bakalim sizin cenahta vicdan var ise memnun mu elin kanadali kapitelistine ormani verip talan ettirmeye. yaiktir günahtir üc kurus icin melketimiz cocuklarimizin gelecegi oksijenini caliyor elin kanadalisi
 • SılaSıla1 ay önce
  Kibir ABİDEsİ(NOT:Bu; Şeytanın AĞAbabaSIdır.); Herkese danışıyor, "canıİStediği" HERkese danışıyorTAbii. Sadece aynı fikirde OLduklarınA((((((YAni; MCkinseyE, KAdeme, LGBTİlere, İstanbulSözleşmesine, ABye, ABDyee, Kopenhag Beyin hanımınIN, KızınIN, damadıNIN, eniştesiNİN, kirvesinİN, şöförünÜN kriterlerine ve......vb. şeytanLAşan güruhunaVEfikirdaşlarına)))))) Biraz da ALLAH'a ve REsulÜNE danış diyoruz;"Yok efendim, onların GÜNCELLEnmesi lazım"mış diyorlar. Kendi akıllarını; ALLah'ın aklından üstün görüyorlar DAaaa itiraf etmeye cesaretleri YoooK...... Görürsünüz GüncelleşmeYİ SİZzzzz. Sizi gidi şeytanın işbirlikçileri sizi. Sizi gidi SUYA götürüp susuz getirenler SİZİ. Şunlara bak yaaa. Dini kullanıp, dinsizliği yayıyORlar. Adam; ümmetİ dağılmasın DİYE nasıl DA çırpınıyor HÂLÂ...... ŞeytaNın takdirini; hiçkimse BUNlar kadar kazanamamıştır. Din bezirganları.
 • Muammer KELEŞMuammer KELEŞ1 ay önce
  Yazınızın başlığındaki DÜNYAYA KAÇ DEVLET GEREK sorusunun cevabı acizane şahsıma göre Rothschilde Ailesi sistemi gereği BİR devlet yetiyor gerçeği. Oda Rothschilde devleti şahsıma göre. Sayısal devlet rakamların bir anlamı var mı bugün de. Bu satırdan itibaren yazacaklarım konusunda elbette tarihçi değilim. Hem olsam ne yazacak. Tarihçi diye yazanların cirit attığı zamanlarda da günümüz de de hangi gerçek tarihi yazdılar. Tüm insanlığın en üstün ırkı olduklarını ileri sürerek, dünyanın her türlü nimetlerinden yalnız ve yalnız kendilerinin faydalanmaları gerektiğine ve kalan diğer insanlığın en hafif deyimiyle önemi olmadığı yaklaşımından hareketle o bilinen ırkın İSRAİL devletini kurmak amacıyla yine bilinen o meşhur AİLE (Rothschilde) ailesinin planlaması sonucu ekonomik ve askeri desteğiyle Osmanlı devletinin yıkılması, 1 ve 2. dünya savaşının çıkartılması sonrası Filistin'de İsrail devletinin kurulması ve günümüzde de dünya devletleri arasındaki tüm ilişkilerde ilk şartın İsral'in güvenliğinin esas alınması ve bunun gerçekleşmesi adına da özellikle Ortadoğu ve Müslüman ülkeler insanlarına ölüm ve zulümden başka bir yaşama şansı tanınmamasının insan denilenler eğer insan ise izahı olabilir mi. İsrail'e bir devlet dur diyebiliyor mu. Ha Türkiye dur diyor diyenlere ise şunu soruyorum. Esas olan eylem mi söylem mi. İsrail'e bir Allah'ın kulu yada devleti kaşının üstünde göz var diye biliyor mu. Yaptığı hangi öldürme ve zulümden yaptırım gördüyada caydırıldı. Örneği varsa öğrenmiş oluruz. Bugün dahi hayatımızın her alanında, siyasette, ticarette, ekonomide, bürokrasi de, eğitim hayatımızda, Sivil Toplum yapımızda, kullandığımız yaşamsal tüm ürünler yani sağlıkla ilgili-otomobil-temizlik-gıda ürünleri kısaca hayatımızın her alanında kullanılanların asıl gerçek sahibi kim diye ön yargısız ve amasız düşünüp bir araştırma yapalım bakalım adı Ahmet-Mehmet-Murat olanlar göbeğinden kime bağlı soy ailesi olarak. Sayın Dilipak bunu en iyi bilenlerden olduğunuza şahsen adım kadar eminim. İngiltere Merkez Bankası Bank Of England dahi bu ailenin ise gerisi düşünülse ne olur düşünülmese ne olur. Günümüz de KURULMASINDAN SÖZ EDİLEN YENİ DÜNYA DÜZENİNDE, İKİ GRUBUN YANİ ABD-PENTAGON İLE ROTHSCHİLDE AİLESİNİN SAVAŞTIĞI ifade edilerek, Ülkemizin ÇİN ve RUSYA'nın da dahil olduğu AVRASYA grubu tarafında yer aldığı iktidarı destekleyen Sabah Gazetesi Grubu yayınlarından Takvim Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni ve köşe yazarı Ergün Diler tarafından dile getirilmektedir. Yine Ergün Diler tarafından YENİ DÜNYA DÜZENİ'NİN, TRUM-PUTİN Şİ PİNG (Çin) ve Türkiye devletleri tarafından kurulacağını yazılarında genel olarak ifade etmektedir. Yeni Dünya Düzeninin olmazsa olmazı olan İPEK YOLU projesinin Rotschilde Ailesi ve desteklediği Şİ PİNG, ERDOĞAN, PUTİN ve TRUMP'ın öncülüğünde yürütüldüğünün de yine Ergün Diler tarafından ifade edildiği düşünüldüğünde her yol nereye çıkıyor yada kaç devlet var dünya da fark etti mi-ediyor mu.
 • KilisKilis1 ay önce
  Suriyeliler elbette kardeşiniz. Onları paraya boğdunuz ülkemizin yeni sahipleri oldular. Türk vatandaşı ise vergi verir askerlik yapar Suriyeli sığırlar daha iyi beslenip daha çok üresinler diye. Kilis, Osmanlı döneminde Halep'e bağlıydı. Türkler ne Arapça öğrendi, ne araplR Türkçe. Ne de öyle abartığınız gibi evlilikler oldu. İşte şimdi fransızın beceremediğini sayın yöneticilerimiz becerdi Kilisin %90'ını araplaştırdılar. Kardeş mardeş mavalı ile şehrim arapların eline okşaya okşaya geçti. Ne kadar gururduysanız azdır.
 • KubilayKubilay1 ay önce
  " Allah istedi oldu ve olacak" diyorsunuz.. Yani?.. gelmis gecmis gelecek bütünkötülüklerin sebebi Allah mi diyecegiz..
 • Dünyaya yönDünyaya yön1 ay önce
  Fahiş ücret veripte,bi yoldan geçerken sağa sola bakınıpta Allah razzzzııı olsun yapmışlar diyenlerlemi dünyaya yön vermeyi düşünüyorsunuz..dünyada böyle gülsemmi ağlasammı diye ibretle seyredilecek bi halk varmıdır..valla hem parasını sağlamından al bide üstüne dua al..e böyle olunca tepe tepe kullan...hem istismar et hem gıkı çıkmasın ve üstüne dua..yeni nesil din ve muhafazakar sosu koydurmuyor önüne konana..çünkü kendini aptal yerine koydurmuyor..çünkü aptal değil ve yemez..belki dinsizleeeerrr diyecek herkes onlar içinama bari istismar edilip namusu şerefi gideceğine din i bırakıyor,çünkü din diyenler onu( her türlüsünden)istismar ediyor ve edecek...bunu böyle görüyor,,,aklı vicdanı namusu iğfal edilmiş olmaktansa dinle mesafeyi seçiyor...suç kimin? onların değil,vebal ve günah onları buraya itenler,,ama milliyetini türklüğünü bırakmayacak gidişat oraya gösteriyor..bu çocuklar aptal değil kendini kullandırmaz..Yaratan iyiyi doğruyu yüceltsin kötüyü yerin dibine çaksın..
 • Yıldız ÇaparYıldız Çapar1 ay önce
  Allah razı olsun Abdurrahman abi. Bütün yazılarınızı okuyorum. Bügünkü makaleniz dört dörtlük bir yazı. Allah 'ım size güç ve kuvvet ihsan eylesin. Uzun ömürler versin inşallah.
 • Abdulmuttalib el ArabiAbdulmuttalib el Arabi1 ay önce
  1. Dunya harbi 30 milyon, 2. Dunya harbi 60 milyon, golcuk-sakarya depremi 20 bin musluman Turk evladi ÖLDÜ.. Allah istedigi icin mi olduler?..
 • hurşit GÜNDOĞANhurşit GÜNDOĞAN1 ay önce
  Evet ihanet sayılır,çünkü siyasi tarihimizde hep riskli dönemlerde birilerinin bu senin yazdıkların gibi gaz verdiklerinden ortaya çıktılar örnek mi vereyim.1-AP den ayrılan Demokratik parti sonuç,istikrarlı büyümeden,yatırımların durması,siyasi karmaşa anarşizim 71 muhturası 2-1975 de Ecevit-Erbakan li CHP ve MSP Hükümet 74 Kıbrış Barış Harakatı yapıldı Ecevit kahramanlık pozlarında Hükümeti bozdu MSP dende Nurcu kesim(yazıcılar kolu)ayrıldı ardından 1977 seçimine kadar MÇ hükümetleri 77 seçimleri ve CHP nin iktidara olmaya yakın oy alması,ilave mV için pazarlıklar ve o meşhur siyasi tarihimizin yüz karası Güneş Motel Ecevit Hükümeti 79 ara seçimler Demirelin kesin zaferi sonuçu kurulan Demirel hükümeti ve 80 ihtilali,darbe hükümeti ve nihayet Rahmetli Turgut ÖZAL hükümetleri ülkemizin dünyaya açılması içte ve dışta güven ve istirarlı yıllar 89 yılında yapılan yerel seçimler ve ANAP ın kesin yenilgisi. Demirel,Erbakan ve Baykal ın SİYASET YASAĞI nın kaldırılması chp zihniyetinin DSP ve SHP iki ayrı parti ile yola devam etmeleri ,Özalın cumhurbaşkanı seçilmesi,yeniden Demirel,DYP +SHP hükümetleri 1996 Erbakan Hükümeti RP+DYPKoalisyon bir yıla yakın süredü ve Ecevit +Yılmaz+Bahçeli(DSP+ANP+MHP )HÜKÜMETLERİ 2002 Ekonomik Krizi ve 2002, 27 Aralık seçimi %34 ile Ak Partinin kesin zaferi ve 2004 Yerel Seçimleri %44 ile oy oranını yükselterek yerelde de Belediyelere hakim olması Siyasi İstikrar 2007 deki Ordu Bildirisinin püskürtülmesi ardından hükümetin Devlete hakim olarak ilk kez Hükümet olması,birilerini rahatsız etti ki,FETÖ devreye sokuldu40 yıdır devletin her kademesine yerleştirilmiş hüçreler aynı anda ,polisi,savcsı,askeri ve yüksek bürokratları ile harekete geçtiler amaçları hükümeti yıkarak ABD ve AB ye sorun çıkarmayacak yakın coğrafyamızdaki bu ülkelerin çıkarlarına dur demediği gibi destek olacak yani Türkiyeyi bu ülkelerin emrine amade edecek adıda ılımlı müslümanların kurduğu hükümet olacak birde sümüklü zangoçdan Kainat imamı dedikleri Halife leri olacak( Kalacağı mekanı bile hazırlanmıştır)al sana TÜRKİYE.Ama karşılarında ihaneti görüp hemen dershane musluklarını kesen,ve açıkca hain çephe ilan eden R.Tayyip Erdoğan vardı.affetmedi üzerlerine gitti bütün dünyaya bunların iç yüzünü ve CIA ile bağlantılarını ortaya koydu. açıkca hücüm a geçti.VE 15 Temmuz darbe girişimi cumhurbaşkanı,başbakanı ve hükümet üyeleri fetönun elinden geçmiş isimlerden oluşmuş listeler hele birisi meydanlarda ve tv de hızını ayarlayamayıp ablanız başbakan olacak nutuklar bile attı.Benim milletim ilk defa sokağa çıktı ve seçtiği Hükümetine ve Liderine ölümüne sahip çıktı.Bütün TARAFSIZ DÜNYA MİLLETİMİZİ AYAKTA ALKIŞLADI.darbeyi engelledi.ama hainlik bin şekilde devam ediyor.Şu günde halkın ölümüne sahip çıktığı Liderine ve hükümetinin duruşunu bozacak tavır ve hareket en azından Fetö nün ve ona bel bağlamış kesimlerin ekmeğine yağ sürmektir. Bunu görerek hala ayrışmak,bölmek ve bu duruşu bozmaya çalışmak ve bu tavırları yazılı ve sözlü olarak desteklemek de aynı minvalde değerlendirilir diye düşünüyorum.vesselam
 • şükrü onukşükrü onuk1 ay önce
  İki zıt kutup yönetiminde yeni bir dünya . ABD - İngiltere -İsrail beri tarafta Rusya , Çin , Hindistan . Türkiye’yi de bir köşede tutsak gerisi arka tekerlek ,Nüfusu da biraz tırpanlarsan şöyle 2,5 - 3 milyar gibi her şey istedikleri ve hesaplarına uygun olacak . Batı alemi bütünüyle üst aklın güdümüne girmiş gibi .Yeni akıl ve strateji geliştiremiyor ,ne kadar çabalarsa da eski günlerdeki trendi yakalayamıyor ,değiştirecek ,dönüştürecek yeni yönetimler kurulamıyor . Peş peşe gelen basiretsiz yöneticilerden dolayı bunalımda ,sağlık ve sosyal güvenlik sistemleri sos vermeye başladı . Halkın satın alma gücü düştü ,eski günlerdeki ışıltılı hayat bitti ,cilaları dökülmeye başladı . Almanya birazda Fransa şimdilik idare ediyor fakat yarın ne olacağı konusunda halkta bir umut yok ,her geçen gün bir sonraki günden daha iyi , bu tablo sürdürülebilir bir tablo değil , hele batı için ,alışmış ,kudurmuş bir toplum için hiç değil . Bu durumda her görüşe ve maceraya açık bir toplum olma durumuna evriliyorlar . İngiliz halkı yönetimin tehdide varan söylemlerine rağmen AB konusunda sürekli direniyor , batının yükünü taşımak ve güdümüne girmek istemiyor .Yarın Almanya da aynı direnişi gösterse iyice çöküş durumuna gelmeleri içten bile değil . ABD halkıda aynı bunalımda , daha dün kalabalıklara rasgele ateş edilerekacımasızca günahsız insanlar öldürüldü . Gelir tablosunun zengin ülkelerde bozulması halk arasındaki gelir bozukluğu üst yönetimi ve üst aklı her an bir maceraya atabilir . Türkiyebu olumsuzlukları doğru okuyarak ve muhasebesini iyi yaparak mevziyi sağlam tutup bu konuda olması ve yapılması gereken adımları atıyor ,cesur ve kararlı olması gerektiğini başka çarelerinin olmadığını çok iyi biliyor .
 • tacettin tacettin 1 ay önce
  Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy Kurban Bayramı tatiliyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Ersoy, “Bayram tatilinin dokuz gün veya beş gün olması bir şeyi değiştirmiyor, çünkü birçok yer dolu" dedi.HOCAM DEVLET KURBAN BAYRAMINA NASIL BAKIYOR..açıklarsanız çok seviniriz..
 • hasan celebihasan celebi1 ay önce
  bu milleti daha fazla aldatmayın ve boş yapmayın. 10 milyon işsiz güçsüz sefalet içerisindeki almanı,fransızı, ingilizi al herhangi bir avrupa ülkesine plansız dengesiz altyapısız koy herkes buna itiraz eder. siyasetçilerin tuzu kuru, yaşadıkları en az 3 güvenlik noktası bulunan lüx dairelerinde ensar-muhacir masallarıyla toplumu kandırıyorlar. sen ya da ben doğru söylüyoruz. ikimizden biri ebeden cehenneme gitsin inşallah, amin.
 • Tahir UzelTahir Uzel1 ay önce
  Kaz dagları...Vicdan.....Vatan yahut Silistre.."Irmağının akışına ölūrūm"diyen ūlkūcū camia.....
 • Adem Goduk Adem Goduk 1 ay önce
  Ağzınıza bileğinize sağlık sizingibi insanlar her zaman var olsun ALLAHuzun ömür versin ki herkes sesimizi duysun hayırlı sabahlar
 • şenay doğan şenay doğan 1 ay önce
  geçen yıldızlar gibi parlak bir iğnenin bir balonu patlattığını söylemiştim mesaj yayınlanmadı patlayan balon israil balonuydu ama tecellilerine yalnız ben mi şamil olurum yoksa allahın bütün mülkü de bu rahmetten nasiplenir mi bilmiyorum hayırlısı allaha emanet olun
 • Seyfeddin Yılmaz Seyfeddin Yılmaz 1 ay önce
  Gerçekçi, uyarıcı, mantıklı ve ufuk açıcı bir yazı. Anlayana, anlamak isteyene.
 • İLBEYHAN İLBEYHAN 1 ay önce
  DİN;AKIL'dır ,AHLAK'tır..... AKILSIZIN ve AHLAKSIZINDİNİolmaz.... KULhakkı , yetim hakkıyiyen,beytülmalıtalanedenlerden,ABD ninkucağında numaradan salya sümükağlayanlardan, milletinorasınaburasınakoyanlardanmüslüman olmaz., insan da olmaz.... HAYVAN DA OLMAZ... HAYVANA HAKARET OLUR..... BİZİALDATAN BİZDEN DEĞİLDİR.....
 • Kasım Kasım 1 ay önce
  Hacı, sen artık iyice su koyuverdin! Sağlık raporun olmadan vasiyet dahî yazamayacak yaştasın ama peşinden gidecek fikir ve düşünce fukaraları halâ bulunuyor maalesef!
 • HasanHasan1 ay önce
  Allahinda hukmu var????Allahinda hesabi var?????Allah bilir.Dilipak diyorki islam aleminin allahi YOK.Islam aleminin allahi oldaydi.Musluman muslumani oldurmezdi.Islam aleminin allahi olsaydi.Sihlar sehler cemeatlar dinciler olmazdi.Islam aleminin allahi olsaydi.Hala para icin koltuk icin israil abd ye secde edilmezdi.3 dunyadan buyuktur.1 israil2 abd3 ingiltereSiz bile oyle tapiyorsunuzki hiristiyan alemine cocuklariniz oralara okumaya yolladiniz.gelininiz bile abd vatandasi.Hani islam aleminde bir tane gelin bulamadinmi.kizini yollayacak islam ulkesi bulamadinmi.50 seneden beri orta doguda kan govdeyi goturuyor. 2019 bir camide namaz kilacaz diye suriyede cocuklari oldurttu.Akp!!!!????.Namaz kilmak sartmiydi????Nicin namaz kiliyorsunuz cocuk islam allah oldurmek icinmi?????Hadi suan dinciler yonetiyor ulkeyi.Kime tapiyorlar abd israil ingiltere ucgenine!!.ortadoguda kan govdeyi goturuyor.muslumanlarin kactigi yer.Hiristiyan alemi kimse musluman alemine kosmuyorrrrrrrrr.
 • FerhatFerhat1 ay önce
  Yaradılış gayemiz gereğince hak ile batıl arasındaki mücadelesi adem a. s. zamanından günümüze kadar durmaksızın devam etmekte. Fakat bizim gözümüzdeki perde eskisine nazaren daha kalın, yüreğimizdeki ve kulağımızfaki mühür daha güçlü olmuş. Zira gözlerimiz var görmez, yüreğimiz var hissetmez, kulaklarımız var duymaz hale gelmişiz. Birilerinin ön saflarda oğullarını alıp ön saflarda namaz kılması hiç bir şeyi ifade etmez. Biz malesef her eline Kur'an alanı ve iki süslü şiir okuyanı veresetül enbiya zannediyoruz. Ve hatta her eline asa alanı hz. Musa zsnnediyoruz. Buda malesef bizim imanımızın gevsekliğinden ve tam olmayişindan kaynaklanmakta. Halbuki iblis ve iblisin dostları hükümranlığını kurmuş ve bizi karanlığın ve zilletin içerisine doğru koşar adımlar ile cekmekte. Dünyamızdaki 17. Yüzyılın sonlarında fransiz ihtilalinden sonra kurulan liberalizm odakli düzenler ve topraklarimizda tanzimat döneminden günümüze kadar kurulu olan düzen,aynı iblisin ve şer güçlerin vesayetialtinda olan liberalizm merkezli düzenin ta kendisidir. Kısacası köklerinin Fransız ihtilaline dayanan düzenler aynı iblis ve iblisin dostlarının iradesine tabi olan düzenlere dayaakta. Zira tek devlet, tek millet, tek kültürlü, ve tek cinsiyetli vizyon da bu iblisin veletlerinin yeryüzünde gerçeklestirmek istedikleri NEW WORLD ORDER vizyonlarının bir parçası. Zira AB, Nato, BM ve Bop projeleri tamamen bu iblisin arzdaki varislerinin NEW WORLD ORDER vizyonunun birer parçası. Dolayısıyla AB Masterplan ına dayanan liberalizm merkezli ekonomik özelleştirmelerden tutun ademi merkeziyete dayanan eğitim müfredatına ,poşet yasasindan yeni askerlik yasasına, sapkın aile politikalarına, etcep adı altinda yürütülen cinsiyetler arası eşitlik projelerine, tarım ve sanayimizi planlı bir şekilde en düşük sevyelere indirilerekdışa bağımlı olunacak sekilde atılan teslimiyetçi adimlar, bağımsızlığımızın can damarı olan ilitetişim ve finans sektöründeki serbest piyasaya dayanan özelleştirmeler vasutası ile siyonist ve masonik güçlerin eline teslim edilmesine kadar bütün bu teslimiyetler NEW WORLD ORDER fikrini benimseyen ve gayesine ulaşabilmek için her türlü darbe ve suikastleri dahi gerçekleştirebilecek iradeye sahip olan iblisin yeryüzündeki varisleri masonların vizyinlarina dayanmakta. Malesef bu projelerinide topraklarimizda kilit pozisyonlara yerleştirdikleri hainler ile gerçekleştirebilmekteler. Malesef bizler ise yegane kurtuluşumuz olan Allah 'ın ipinini bırakıp hayat alanlarımızı tevhid nizamı ile dinatmaktan ziyade kendi belamiza dua edercesine kendi kuyumuzu kazarcasına bunların kurguladiğı nizama inanarak onlarin kurguladiği sapkın nizama tabi oluyoruz.
 • ÖZGÜR BEYİN VE PRANGASIZIM ÖNERİRİMÖZGÜR BEYİN VE PRANGASIZIM ÖNERİRİM1 ay önce
  Çok teşekkür ediyoruz,bizlere tgercüman oluyorsunuz,umarım yönettipğini zannedip bilmediklerini bile bilemeyenler umarım anlarlar.Saygılarımla.
 • bmnvbmnv1 ay önce
  300 senedir,geleneksel din diye bişey var.en büyük örneği,İHLAS FİNANS nurcu veFETO ;kutsal insanlara köle yetiştirme derneği.nursiören fetulla.
 • Kubilay TürkyilmazKubilay Türkyilmaz1 ay önce
  Bence biz çocuklarımıza Milliyetçiliği değilDEVLETCİLİĞİöğretmeliyiz Ordan başlasak belkide birbirimizi dahaçok severizYoksa biz daha çook böyle birbirimizi küçümser kendimizi diğerlerinden üstün görüp herkesi küçük görürüz Allah yardımcımız olsun
 • thkthk1 ay önce
  şeyhfordşıhzeus koçfetulla apollonursihaydarbaş tanrıcıklarına kulyetiştiriliyor.islamkur'ansünnet,tanrıcıklar tarafından istismar ediliyor.
 • Abi elin değmişken bizdaaki kasaba sayısını da kısaltsanaAbi elin değmişken bizdaaki kasaba sayısını da kısaltsana1 ay önce
  Ben eve kaç sandalye alacam kestiremiyorum; abimiz ise dünyada kaç devlet olacak onu ayarlıyor. Reşat Nuri evrenin 3000 inci bin yıl porguramını yaptı, kitabını yazıyor. Dünyanın en ışık hızıyla çalışan adamları bizde; ama eşşek kafamız değerlendiremiyor ki bunu; hattâ hâlâ açız bile lo!

Günün Özeti