Siyasette FETÖ parmağı

22 Temmuz 2019 Pazartesi

15 Temmuz hain darbe girişiminin siyasi ayağını herkes konuşuyor. Asker, polis, bürokrasi ve iş dünyasında FETÖ’nün izleri tamamen bitirilemedi. Ama nedense herkes, FETÖ’nün siyasi ayağının yargı önüne çıkarılmadan şehitlerin kanının yerde kalacağını ifade ediyor. Mesela 15 Temmuza tiyatro diyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bile partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, “251 şehidin kanlarının yerde kalmaması için FETÖ’nün siyasi ayağı nerede bunu bilmeye ihtiyacımız var” dedi. Demek ki artık Kılıçdaroğlu da FETÖ’nün darbe girişiminin gerçek olduğuna inanıyor. Haydi, bir an öyle kabul edelim ve Kılıçdaroğlu’nun asıl derdinin ne olduğunu anlamaya çalışalım.

FETÖ’nün siyasi ayağının ortaya çıkarılmamasına tepki göstermek elbette herkesin hakkıdır. Kılıçdaroğlu “15 Temmuz’da başarılı olsalardı herhalde başbakan, bakan adayları vardı. Nerede bunlar? Baklavacıyı, işçiyi, akademisyeni buldun ama en güçlü adamları bulamadın. Kim engel?” diye soruyor. Darbenin başarılı olması durumunda başbakan ve Cumhurbaşkanı adaylarının belli olduğunu söylediğine göre, isimlerini de biliyordur CHP lideri. Açıklasa da biz de öğrensek. 

Doğu Perinçek, FETÖ’nün siyasi ayağının CHP ve İyi Parti’yle ittifak yaptığını belirterek, isim de verdi. Ak Parti içerisindeki Fetullah dostları kim: “Abdullah Gül, Ahmet Davutoğlu, Ali Babacan.”

Perinçek’in iddiasını bilemem lakin Kılıçdaroğlu’nun ağzındaki bakla aşikâr. Ak Parti içerisindeki Fetö’nün siyasi ayağını kastederken Gül, Davutoğlu ve Babacan’a işaret etmiyordur herhalde. 

Fetullah Gülen dostlarını ve bu terör örgütüne hizmet eden siyasileri sadece Ak Parti içerisinde aramak doğru değildir. İktidarda olan bir partide daha etkin olmaları ve pastadan dilim almaları, belirli yerleri işgal ederek örgüte hizmet etmeleri kaçınılmazdır. Lakin bu örgüt devletin kılcal damarlarına kadar sızdığına göre, muhalefet partilerine de sızmıştır. Dolayısıyla hiç kimse “benim partimde FETÖ unsuru yoktur” diyemez. Hepimiz biliyoruz ki Fetö’nün kripto damarı her yerde olduğu gibi iktidar içerisinde de olabilir, temizlenmelidir. Cumhurbaşkanı Erdoğan kadar herkes üzerine düşeni yapsa ve Fetö ile mücadele etse, Fetö’nün siyasi ayağı çoktan temizlenmiş olurdu. O yüzden de FETÖ ile mücadele daha uzun bir zaman gündemimizde olacak. Ordu ve bürokrasi içerisindeki Fetö’cülerin hâlâ tümü ile temizlenmediklerini, siyasette de varlık ihtimallerini hepimiz biliyoruz. Fakat nedense siyasi ayağına takılıp kalıyoruz. CHP’nin derdi, Erdoğan’ı Ak Parti’den uzaklaştırmak. Erdoğan’sız bir Ak Parti’nin yok hükmünde olduğunu çok iyi bilen Kılıçdaroğlu’nun asıl derdi, Fetö’nün siyasi ayağı değil, Erdoğan’dır. Eğer Kılıçdaroğlu samimi olsa, İstanbul’da ve bazı metropol illerde yerel idareyi ele geçirdim diyerek Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini sorgulamaya açmazdı. Tamam Fetö konusunda iktidar partisi de dahil, hiçbir parti temiz değil. Peki, CHP ve onun lideri de kalkıp bizim içerimizde de Fetö yanlısı siyasetçiler olabilir, bunları temizleyeceğiz” diyebilirler mi? Kılıçdaroğlu bu konuda gerçekten samimi olsa Fetö’nün siyasi ayağının adresi olarak sadece Ak Parti’yi göstermezdi. 

Fetö’nün en büyük düşmanı Ak Parti’dir. Ak Parti’nin de düşmanı terördür. Fetö de en büyük terör örgütlerinden bir tanesidir. Bu sebeple Fetö’nün kripto unsurları sürekli iş başındadır. Bölüp parçalamak, partiler arası milletvekili transferi yapmak Fetö taktiğidir. Bu yönden baktığımda eğer Babacan, Gül ve Davutoğlu’nun arka planında uluslararası güçler yoksa eğer, onların desteğini almış olan Fetö mutlaka vardır. Bu yarma ve parçalama taktiğini belki kendileri görmeyebilirler. Ak Parti’yi seçimler ve sandıkla yıkamayanlar siyasi darbe yolunu tercih edebilirler. Elbette 17 yıllık metal yorgunluğunun ve partinin yanlışları da var. Her şeye rağmen Cumhurbaşkanlığı Hükumet Sisteminde % 52 oy alan bir iktidar başarılıdır. Şimdi yeni bir oluşum ve taktikte karşı karşıyayız. Bakalım Ak Parti bu oyunlara karşı kendisini nasıl konumlandıracak?

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • ATEISTATEIST27 gün önce
  Allah rizasi icin afrikadaki aclara 5 TL lik sms atani bankada 10 tl hesabi olan memuru ihrac eden 5 günlük askere müebbet isteyen devletbunca magdurla fotoyu başarıya ulaştırmıştır.Sucsuz vatandaşa bu kadar acımasız olan devlet her nedense cumhurbaşkanının yaverlerinin fetocu olmasindan tutun da bülent arinca kadar bir sürü var .ama siyaset ayağı aksine ödüllendirilmiştir. Buda halkın vicdanini rahatsiz etmis halkin ak oartiye olan guvenini sarsmistir. Şüphesiz muhalefette de fetocu millet vekilleri var amahalk sadece ibadet kısmının cezalandirildigini biliyor.ve başına bela alır diye konuşmaktan korkuyor
 • RECEPRECEP1 ay önce
  Ercan , chp 'denekadarfetovarsasaadetteo kadarvar.Tayyibedüşmandiyorlarama benimbildiğimteşkilatlardahattaçakmabilgebile15 temmuziçin tiyatrodemediler mi? Tiyatrodiyen chpiledirseksürtmedi mi? kemalinadaletyürüyüşündeyanıbaşındagidentop sakallıadamıchp listesinden seçilmesiiçinittifakyapmadı mı?Buadamfetonunmülanesiniaynı fetogibiAK partisıralarınasöylemedi mi?Gelelimşukomünist meselesine,uzunsaçlı biri ataistsolcu birivardıo adam by look 'tanyakalanmadı mı?Hattaevleribasılan pkklıteröristlerin evlerindefetocuyakalanmadı mı? Hatta kitaplarıçıkmadımı? Bugünkü cumhurittifakıdışında her partive terörörgütlerininabd ve emperyalistlerleiş birliğiya dadirsektemasları bilmembitemaslarımaalesefvar.
 • Ne önemi varNe önemi var1 ay önce
  “Allahdan korkmuyorsan dilediğini yap” Hadisi Şerif....:
 • ErcanErcan1 ay önce
  Saadet partisi ve Türkiye komünist partisi dışındaki partilerde Fetö sızıntısı vardır.
 • FETÖ HÂLÂ YAŞIYOR..!FETÖ HÂLÂ YAŞIYOR..!1 ay önce
  Diyanet’te açık olan İstanbul İl Müftülüğüne, Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Mehmet Emin Maşalı atandı. Gece yarısı sessizce yapılan bu atamadan sonra İstanbul gibi 12 milyonluk şehire müftü yapılan Mehmet Emin Maşalı'nın kim olduğu merak konusu oldu. Bir "reformist..!"
 • Gurbetçi...Gurbetçi...1 ay önce
  Sayın Cumhurbaşkanı'm, 2015 seçim beyânnâmenizde de va'dedilmiş olduğu üzere, YURT DIŞINDAN BORÇLANARAK EMEKLİ olanlara hiç değilse "MİNİJOB" yani "yarı zamanlı" ÇALIŞMA HAKKInın bir ân önce verilmesini çok ricâ ediyoruz.Teşekkürler, vesselâm..!
 • İzzet İzzet 1 ay önce
  Fakir fukara ceza evinde ibadetle alakalı olan insanlar çoğu bekar ve evli bayanlar cezaevinde eften püften sebeblerle ceza aldılar kimi 7.5 yıl kimine 9 ile 12 yıl hernedense bunlara terörist damgası vuruldu.Adalet sadece zengiere ,siyasilere ve birde RAHiPlERE Yani fakire adalet yok kaderlerine terk ediliyor. Müslüman lık ülkemizde çıkarcılık olmuş kuldan korkuyoruz Halbuki Allah 'ın Adaleti birgün mutlak tecelli eder.siz yazarlar birde Allah rızası için bu konuları araştırın bu adaletsizlik ne kadar sürecek ADALET olmayan yerlede sonuç hüzündür din bir siyasettir Kur'an kerim anayasadır biz dini kullanıyoruz ama hernedense anayasayı kullanmıyoruz.Ayeti kerime kim Allah hükmuyle hükmetmesse kafirdir. Kim kur an hükmüyle hükmetmesse zalimdir.şu an bizim ülkede? Müslüman?inanç? İnsanlar birbirini sevmeli neden yaratandan dolayı...
 • burakburak1 ay önce
  Bu yıl milli egitimdeki sınav başarısızlıgı arttıgına göre etönünde fetönünde soru çalanları men edilmiş olabilirmi bilmem Aradan 8-10 yıl geçmeden yoksa bu başarısızlık niye
 • ayhanayhan1 ay önce
  Fetönün siyasi ayağı gelmiş geçmiş tüm hükümetler.fgülen yahudi birisi yahudi krallığından kişileri seçer.fetöde siyaler elçidir.devlet de yok vatanda gelmiş geçmiş tüm bakanlıklar yahuda kralı tanrı ve tanrı oğlu kutsal ruh davut oğlu isa cizvitleri bağlı .k.vadisi karaman da konyada çeken yahudiler sahte belge ile finans sağlayan karaman da konyada cumhuırbaşkanıda başbakanda konyda.devlet yok tüm bakanlıklar tbmm cumhurbaşkanlığı konya sgk bağlıdarbecilr devleti yıktı istedikleri siyasiyi getirir istediklerini başbakan istediklerini cumhurbaşkanı yapar tüm siyasiler Tanrı bağlı .tüm siyasiler odacı kılığındaki tanrı oğlu muzaffer dişarı şaban uyar zekerya koçak bağlı siyasete gelenler yahudi musevi rum davut krallığı tanah mesih krallığı ermeni krallığından seçilir devletde yok vatanda fetöde siyasiler elçidir.devletin yıkılığını ankarada herkes bilir seçimlerde sahte hükümetlerde sahte siyasi partilerde hepsi tanrı ve oğlu kutsal ruha bağlı gayri müslümler konya sgkda.darbeciler devleti yıktı.vali muammr erolu vali aydın nezih doağnı darbe bildirisi okuyanlar atar latin kudüs krallığı yahdui krallığı .devlet de yok vatanda egemenlik kayıtsız şartsız darbecilerin.fetöde siyaler elçidir.gelmiş geçmiş tüm bakancıkalr siyasler abd seçlir.sahte belge ile finans sağlayanlar seçimler sahte hükümetler sahte rütbeler sahte odacılar cumhurbaşkanı abd tanrı oğlu siyasileri belirlr.ermeni krallığı yahudi krallığı devlet yok darp cebir şiddet işkence silahlı terör örgütü işkence yaptıkça keyfe gelir başbakan k im cumhurbaşkanı kim siyaseti kim dizayn eder güçzehrine girer yahudi galadlar .davutoğlu hükümeti kimin emrinde cia mossd bnd için bu çok basit devlet yok vatanda.27 Tem 2015 - Basın açıklamasını HDP Solhan İlçe Örgütü Yöneticilerinden Yunus Dışarı okudu. Dışarı, okuduğu basın açıklamasında; "Suruç katliamını lanetliyoruz. ... Geçici hükümet, yurttaşlarımızın can ve mal güvenliğini tedbirlerini ..kardeşi mzuaffer dişarı tanrı oğlu davutoğluna hükümet kuran başbakan fuat avniagül ve davutoğluy hükümeti emrinde devleti yıkan z.bayındır emrinde agül ve davutoğlu hükümeti yahudi krallığı ermeni krallığı isrial krallığı feöde siyasiler elçidir.partilerde hespsi abd yetkililerine bağlıdevletde yok vatanda cia mossad yönetir.
 • harunharun1 ay önce
  siyasette bulamadınız ama ibadet kesimini yok ettininz 30.000 beraat alan var ama görevine başlayamıyor.813 mit mensubunu şehit ettiren B.Arınç sarayda. Sizde diğerleri parti kuracak diye fetöcü ilan ediyorsunuz.İftira bu kadar kolay mı.siz müslümansanız ben değilim
 • azerazer1 ay önce
  Eğitim batarsa, ülke çöker.. ."Türkiye bu, derdi biter mi" diyerek kimse meseleyi hasıraltı etmeye kalkışmasın...Konu sadece sanayi ve tarım politikasının rezaletleri yüzünden ekonominin çökmesi değil ki...Diğer yandan ülke borsasının neredeyse dörtte üçünün yabancıların eline geçmesi, özelleştirme yağmasıyla fabrikaların kapatılarak yerlerine plazaların yükselmesi ve bu nedenle hem kentlerin, hem doğanın ve hem de insanın arkadan vurulması gibi çok acı gerçekler de ortada duruyor...Evet; Türkiye burası... Ancak ülkeyi yıllardır darboğazda tutan çok daha önemli sorunlar var ki, memleketin temeline bomba yerleştirmekten de farksız!!!Gericiliğe dayalı politikalar Türkiye'nin zaten diken üstündeki gidişatını daha beter bir çöküşe doğru götürürken, dış politikadaki vahim uygulamalar da yukarıda ifade ettiğimiz sıkıntıları derinleştirmekten öteye gitmiyor...Ancak tüm bunlar bir nebze olsun yeni ve etkili politikalarla giderilebilecek sorunlar gibi görünüyor... Yeter ki çalmayan- çırpmayan ve ulusu gerçekten uygar dünyaya entegre edebilecek, aydınlanmacı bir yönetim işbaşına gelebilsin memlekette...Ancak doğru uygulanabilecek tarım- sanayi- ihracat- istihdam politikalarıyla ülkenin ekonomideki makus talihi belki değiştirilebilir ama; Türkiye'de, AKP'nin iktidara gelmesiyle birlikte taarruza uğrayan en önemli alan olan "eğitim"deki yıkımı nasıl gidereceksiniz?..Bir ülkeyi tamamen ele geçirebilecek ve tüm gerçeklerini-gidişatını- politikalarını ve rejimini değiştirebilecek alandır eğitim sistemi...Türkiye'nin asıl meselesi budur işte... Ülke, eğitimin kuşatılması ve medrese sisteminin dayatılmasının yıkıcı sarsıntılarını yaşıyor...İşte bu sıkıntılar yalnızca ülkenin geleceği olan gençlerin zihnini karartmıyor... Aynı zamanda eğitimde çöküş; memleketi ekonomik açıdan çıkmaza sokan sosyo-politik projelerin ve tarım- sanayi- ithalat- ihracattaki hataların temelinde de karanlık bir bataklık olarak durmaya devam ediyor...
 • İlhan cemİlhan cem1 ay önce
  Hatice denilen yorumcu vaktini böyle işlerle harcama. Müslüman birinin siyasette işi olmaz. Siyaset şeytan işidir. Senin 5 sene öncesine kadar salya sümük aglayarak dinlediğin hatta yanyana gelseniz heyecandan kalbinin duracagı bir kişi olan fetöye şu an köpek diyebiliyorsun. Ne malum 5 sonra Rte bey içinde aynısını söylemeyecegin.. O yüzden telefonu fazla eline almayı bırak Kuran-ı Kerimi'mizi okumaya bak. Sana abi nasihatı
 • takiitakii1 ay önce
  Fetö nün en büyük yandaşı amerikancılar
 • ahhaaaahhaaa1 ay önce
  "İktidarda olan bir partide daha etkin olmaları ve pastadan dilim almaları, belirli yerleri işgal ederek örgüte hizmet etmeleri kaçınılmazdır. " "Lakin bu örgüt devletin kılcal damarlarına kadar sızdığına göre, muhalefet partilerine de sızmıştır. " demişsin. terörün muhalefetin içinde olması kısa vade de memleket için tehlike oluşturmaz. iktidar onları tesbit edip gereğini yapmak zorunda dır. amma iktidar partisinin içinde olması kısa vade de ciddi tehlikedir. çünkü memleketi onlar yönetiyor. her türlü yanlışı yapmaya ve yaptırmaya devam ediyor. onun için öncelik fetö ile mücadele etiiğini söyleyen iktidarın bu konuda samimiyetini dürüstlüğünü ortaya koyup içini acile temizlemesi gerekir yoksa memleket tehlikede demektir. bunu da muhalefetten beklemek hamakat olur. muhalefet görevini yapıp uyarıyor. başta babacan arınç. davutoğlu gülün diğer bazı bakan ve vekillerin başkanların 15 temmuzdan sonrada açıkça fetoyu destekleyici açıklamaları vardı fetocu olduklarının daha nasıl söylesinler. başbakan cumhurbaşkanı bakan kimleri yapacaklarını açıkladılar. bunlar hala iktidarın içindeler. bazı vekillerin bakanların bayloca kayıtları olduğu defalarca açıklandı. hatta bahçeli bakam ve vekil sayısı verdi. vatndaşta biliyor ki iktidarın aslarından bir kısmı hala onların adamı.o gece fetonun yanında olup talimat alanlar vardı gelip görevlerine devam ettiler. o gece memleketi korumak içiniçin sokağa çıkanların içinde siyasilerden bürokrasiden vekillerden bakanlardan ve bunların yakınlarından kimse yoktu. Reis hariç. bu dahi onların fetocu olduğunun kanıtıdır. bütün bunlardan feto ile mücadelenin sathi göstermelik yapıldığı tam temizlenme diye bir hedefin olmadığı görülüyor.yaniiiiiiiiiiiiiiii memleketim geleceği hiçte garantide değilllllllllll.
 • HaticeHatice1 ay önce
  Ftonun en buyuk siyasi ayagi pkk fto ile israil ile is birligi yapan (fto pkk demek israil abd ab demektir )bunlarin siyasi ayagida ip sp chp hdp dir kk zillet ittifaki kendiside bir numarali fto nun pkk nin siyasi ayagidir o tayyip beye vurmaya calisip kendi pisligini tayyip beyin ak partinin uzerine atmaya calisiyor ama cogu fto nun siyasi ayagini biliyor istanbulun belediye baskanligini sahtekarlik ve yalancilikla kazandilar ama allah bu mubarek sehri rum pontuscu ermeni bizans artiklarina birakmaz hadisler kiyamet alameti olarak istanbulun yeniden fethedilecegini soyler yani yeniden fetih icin zaman daralmis o anlasiliyor

Günün Özeti