İmamoğlu büyüsü bozulmuştur

22 Haziran 2019 Cumartesi

“Milletin” adamı imajı verilmeye çalışılan CHP adayı İmamoğlu’nun FETÖ’nün kanalında şike kumpasına destek verip FETÖ’cülere övgüler yağdırmasının yanı sıra canlı yayınlara katılarak yorumculuk yaptığı videolar da ortaya çıktı. Kanala sadece telefonla bağlanmayan İmamoğlu’nun birçok programa ‘kadrolu yorumcu’ olarak çıktığının görüntüleri de sosyal medyada paylaşıldı. Fetullah’ın kanalında çalışması, şimdi PKK’nın ve FETÖ’nün kendisine İstanbul seçimlerinde destek vermesi, aklıma deli soruları getirdi. FETÖ yapılanmasının kurmayları ve eğitime çöreklenmiş elebaşları soruları çalıp kendi öğrencilerine vermekte pek mahirdiler. Müdafa, yeni soyadıyla İmamoğlu bu çalma işini sanırım Fetö’cülerden öğrenmiş. 31 Martta İstanbul’da oyları çalan CHP adayı, anlaşılan; ortak yayın öncesinde İsmail Küçükkaya’dan soruları çalmış. Yıldızları dökülen CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı  Ekrem İmamoğlu, yalancılığının yanında soru çalmada da hünerli olduğunu göstermiş oldu.

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım ve CHP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu ortak yayında bir araya geldi. Bu görüşmeden önce İmamoğlu ‘Binali Yıldırım soruları istemiş bana bilgi geldi’ dedi. Niye böyle söyledi? İmamoğlu’nun bu iddiasını Küçükkaya yalanladı. Peki, sosyal medyada adeta deprem etkisi yapan otel görüşmesi neyin nesi?

AK Parti Genel Başkan Yardımcı Mahir Ünal ile CHP Grup Başkanvekili Engin Altay’ın, Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nın bahçesinde basın toplantısı düzenledi. Toplantıda konuşan Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Ünal, “Cumhur İttifakı adayı Sayın Binali Yıldırım ve Millet İttifakı adayı Sayın Ekrem İmamoğlu 16 Haziran 2019 Pazar günü saat 21.00’de canlı yayında bir araya geleceklerdir” dedi. İmamoğlu›nun, Cumhur İttifakı Adayı Yıldırım›la gerçekleştirdiği ortak yayın öncesinde İsmail Küçükkaya ile görüştüğünün ortaya çıkması tartışmaları da beraberinde getirdi. Binali Yıldırım ile telefonla görüşen Küçükkaya, İmamoğlu ile The Marmara Otel’de yüz yüze görüşüyor. Güvenlik kamerası görüntüleri basına verilince otele dava açmaya hazırlanıyorlar. Gazeteci İsmail Küçükkaya, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu ile bir araya geldiği anlara dair güvenlik kamerası görüntülerini medya kuruluşlarıyla paylaşan The Marmara otele dava açacaklarını duyurdu.

Şimdi gelelim asıl söylemek istediklerimize? İmamoğlu “Yıldırım soruları istemiş, bana bilgi geldi” diyen, hemen akabinde yalanlanan İmamoğlu ile Küçükkaya ortak hareket etmiş ve bir senaryo çizmişlerdir. Eğer otelde yapılan görüşme servis edilmemiş olsaydı veya görüşme hiç yapılmasaydı, belki inanılır tarafı olabilirdi. Lakin otel görüşmesiyle İmamoğlu kendi kendisini ifşa etti.

‘Binali Yıldırım soruları istedi’ yalanıyla hedef saptırmaya çalışan Ekrem İmamoğlu, İsmail Küçükkaya ile aynı otelde görüşerek, asıl kendisi soruları çaldığını tüm Türkiye’ye gösterdi. Otel görüşmesi ifşa oldu. Şimdi köşeye sıkışan İmamoğlu hangi yalanın arkasına sığınacak?

Aynı yalanı Ordu Valisi hakkında da söylemişti. Ordu-Giresun Havaalanı’nda VIP’e alınmadığı için Ordu Valisi Seddar Yavuz’a “it” deyip demediği soruldu. Valiye “it” dediği halde “Ben valiye ‘İt’ demedim.. ‘Basit’ dedim. Yorgun olduğum için, kelimenin ilk hecesi ağzımdan tam çıkmamış olabilir..” diyerek kıvırdı.

Oyları ve soruları çalan, her dakika yalan söyleyen, böylesine basit bir adamla seçime gidiyor CHP. Tek çaresi yalan ve iftira olan bir parti seçimi kaybetmiş demektir! Allah milletimize feraset versin. Bu adama İstanbul emanet edilirse, yandı gülüm keten helva. Tam bir Anadolu insanı olan Binali Beye başarılar diliyor, Allah yar ve yardımcısı olsun diyorum.

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • GaripGarip4 ay önce
  Yarınki seçim İstanbul'da yaşayan halkın ferasetini gösterecek. Akıl duygunun önüne geçecek Binali bey başkan seçilecek. Proje kurbağa Ekrem kaybedecek.
 • kral kartalkral kartal4 ay önce
  rum iti sen basİ-İT bir itsin itoğolu it
 • Orçun Orçun 4 ay önce
  Sn yazar bu Türkiye bir alem sizde yazınızı baskıya verdikten sonra bir güzel gülüyorsunuzdur ve artık şu fetö yazmayın o yıllarda fetö dindar iyi bir insan bilinip herkez bir kısım görüşüyor yada o TV lere çıkıyordu malum bizim ülkede dinine bağlı gözüken insanların yanlışını söylemeye çekinir vatandaşlar
 • GolgeAdamGolgeAdam4 ay önce
  Ahmet koc sen o anlattiklarini 2bin tl ilemi yapiyon ileri derecede komik
 • ahmet koçakahmet koçak4 ay önce
  sayın abdullah abi,fetö teröristinin eski videolarıyla imamoğlunu eleştirmek pek doğru olmaz,bu karşı tarafa koz veriyor,diyorlarki imamoğlu spor programı yaptı pekiya hükümetimiz,ne istedilerde vermedik dediği bir zamanda fetö hainiyle imamı yıpratamayız.onu yıpratacak gerçek yüzünü ortaya koyacak o kadar çok somut örnek varken 2013 fetö olayları öncesini yazmayın.adamların çalmak gibi bir zaafları zaten onları bitirecek.daha görev almadan işe SORU ÇALMAYLA başladılar.hele birde başkan olsun siz o zaman görün.biz iskileri,ergun göknelleri ve yuvacık barajlarını unutmadık.zihniyet aynı değişen sadece imamın sayın ERDOĞAN ı taklit etmesidir...
 • BATI EZİĞİ MİKSERLERDEN ALLAH HERKESİ KORUSUNBATI EZİĞİ MİKSERLERDEN ALLAH HERKESİ KORUSUN4 ay önce
  ABDULLAH BEY DEĞERLİ VE ANLAMLI YORUMUNUZ İÇİN ALLAH RAZI OLSUN.YARIN GELECEĞİNİ VE GEÇMİŞİNİ İYİ TAHLİL EDİP DÜŞÜNEN İSTANBULLULAR DOĞRU KARARI VERECEKLERDİR.RİYAKAR -ARSIZ -FETÖ PROJE Sİ İNŞALLAH 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ HATIRINA ALLAH IN DA YARDIMIYLA ÇÖKECEKTİR.
 • ReisReis4 ay önce
  Reisinize bak kürt de olsa insandır demiş gönülden söylemeyince böyle oluyor işte
 • ahmet koçahmet koç4 ay önce
  ahmet öz sen hangi ülkede hangi şehirde yaşıyorsun,ne açlığından yokluğundan bahsediyorsun haaaa yoksul bugün abd ninde avrupanında arka sokaklarında hep mevcuttur.9 günlük tatillerde yollarda oluşan trafik uzaylılardan dolayı değil bu ülkenin orta halli insanındandır.90 lı yıllara kadar evlerde telefon yokken şimdi tüm ev halkını geçin torunlarda bile telefon var hepsinin faturası en azı 150 lirayı geçiyor.artık evde kahvaltı yapan yok.eskiden tatili zenginler yapar bizler ancak köye gitmeyi hedeflerdik.hanım ve 2 çocuğuma 2 koltuk alır beraber otuttururdum 14 saatlik yolu böyle giderlerdi şimdi uçağa binebiliyoruz.elbetteki 84 milyon refah içinde değildir.lakin bu dünyada hep böyledir.sen ne zaman insanın dar günlerden çıkıp bolluğa kavuşunca eski günlerini hatırlayıp şükrettiğini gördün.bolluğa alışıp biraz elimiz daralsa hemen isyan ediyoruz.yahu bu millet eskiden kışın pazarda satılmayan fakat talepden dolayı kışında üretilen patlıcanın,domatesin,biberin peşine düştü.israf boyumuzu aşmış.sen hala azınlığın sıkıntısını ülkeye yayıyorsun.o azınlığın sıkıntısıda asıl varlıklı insanların onları gözetmemesi artan kazancını hovardaca israf ederek harcamasıdır.bırakın bu yokluk hikayelerini en fakir bile devletten,belediyeden vakıflardan yardım alabiliyor.sizde bunları biliyorsunuz lakin klasik eleştiriler yerine gerçekçi olun.lüksümüz bozulmasın diye uğraşırsak ayda 10 binlira bile yetmez.biraz israfı durdurun göreceksiniz hayat nasıl kolaylaşıyor.haaa bu arada israf sadece yemek içmek değildir.telefonlar internetler,yırtılmadan alınan ayakkabılar,içilen sigaralar,eskimeden yeni alınan elbiseler daha ne sayayım...
 • mustafamustafa4 ay önce
  Bu büyü falan değil kardeşim, insanlar iktidarın ülke üzerinde yaşattığı buhranlardan kaçmak isterken en ferah yer olan İmamoğlu'nun yanında buldu kendini. İktidar tarafı da İmamoğlu'na olan bu meyili çeşitli karalamalar, her Allah'ın günü ortaya atılan ele avuca sığmaz iddalar ve yazınızda geçen "Fetullah’ın kanalında çalışması" ifadesi gibi yalan olduğu malum olan ifadeler ile besledi ve beslemeye devam etmekte. Asıl büyüsü bozulan kaybettiğini anlayan ve kaybettikçe çirkinleşen Akp ve onun uydusu olan diğer bütün yapılardır.
 • Rıfat Rıfat 4 ay önce
  İstanbul pinokyo Ekrem e teslim edilemeyecek kadar değerli bir şehirdir!...
 • engineerengineer4 ay önce
  وَإِذَآ أَرَدْنَآ أَن نُّهْلِكَ قَرْيَةً أَمَرْنَا مُتْرَفِيهَا فَفَسَقُوا۟ فِيهَا فَحَقَّ عَلَيْهَا ٱلْقَوْلُ فَدَمَّرْنَٰهَا تَدْمِيرًاVe izâ erednâ en nuhlike karyeten emernâ mutrafîhâ fe fesekû fîhâ fe hakka aleyhel kavlu fe demmernâhâ tedmîrâ(tedmîren).Biz bir memleketi helâk etmek istediğimizde, onun refah içinde yaşayan şımarık elebaşlarına (itaati) emrederiz de onlar orada kötülük işlerler. Böylece o memleket hakkındaki hükmümüz gerçekleşir de oranın altını üstüne getiririz.(İsra16)
 • engineerengineer4 ay önce
  bozulan akp büyüsü, imamoğlu trışkadan başka birşey değil ki, insanlar imamoğluna mı oy veriyor ya da yıldırıma mı oy veriyor ?
 • Ahmet ÖzAhmet Öz4 ay önce
  Abdullah Bey;Yazınızı okuyunca tebessüm ettim.Allah zihninizi açsın,kalemine kuvvet,kudret versin.Yazınızın başlığından nerdeyse ana muhalefet adayına atfedilen devasa gücün ''büyü'' sayesinde olduğunu anlayacaktım.Büyü ile efsun ile seçmen tabanı etki altına alınmıştı da Allah'tan büyü bozuldu da rahat bir nefes aldık,diyorsunuz,sandım.Ne yapalım,seçmen tabanı,17 yıl önce,şimdiki Cumhurbaşkanımızın liyakatına büyülenmiş,onu baş tacı yapmıştı.Yer çekimi kuralıdır.Gök yüzüne yükseltilenler,belli bir süre sonra inişe geçerler.Ebedi bir iktidar yoktur.Öyle olmuş olsaydı,yaratılan canlılara fanilik sıfatı verilmezdi.Allah devletimize,milletimize zeval vermesin.Kim gelirse gelsin yönetime,yardımcı olmak lazım.Biz Sayın Yıldırım'ı severiz.Geçmişteki hizmetlerini de.Ancak,kuyumcu tezgahında en nadide parça olsanız,ülkede kıtlık baş göstermişse,en nadide parçaları bir dilim ekmeğe değişirler.Demem o ki,boğazlarımızın,denizlerimizin üstünde ve altında çok değerli,göz alıcı gerdanlık gibi nadide teknoloji ile süslü köprülerimiz,tünellerimiz var.Havaalanları yapıldı.Şehir hastanelerinin görünümleri gözlerimizi kamaştırıyor,müşteri bekliyorlar.İktidarımızın küçücük bir kusuru oldu.O da milletin geliri asgari ücret düzeyine geriledi.İşsizlik hortladı.Üniversite mezunu gençler,bulaşık yıkamacılığına dahi rıza gösterir oldu.Kimsecikler sokağa çıkmıyor.Toplu ulaşıma vereceği kuruşun hesabını yapıyor.Hülasa,millet tenceresine koyacağı kuru soğana muhtaç iken,sıradan bir ilçe belediye başkanının size ekmek vereceğiz vaadine kanıyor.Bir dilim kuru ekmeği,iktidarın nadide eserlerine tercih ediyor.Siz ise bu hadiseyi yazınızda büyü bozuldu,diye izah ediyorsunuz.Umarım Sayın Yıldırım İstanbul Büyükşehir Belediye başkanlığına seçilir,bayram ederiz.16 milyonluk İstanbul'u umarım ki,sizin yazınızda nitelediğiniz ''böylesine basit bir adama'' vermez.Bu seçmen tabanı,ya nankörlük ederse,İstanbul seçmeni ''böylesine basit bir adam''ı tercih ederse,ne olacak?Bence,seçmen tabanını bir dilim kuru ekmeğe muhtaç eden politikaları eleştirmeniz gerekecek.Aç insana,kurt ve rabia işareti,bayrak ve mehter gösterisi,hamasi söylemler artık fayda etmiyor.Bütçesine katkı sunacak,elektrik,su,doğalgaz,ulaşım gibi giderlerini hafifletecek politikalar revaçta.Parti devri bitti.İstanbul seçmeni,görünürdeki 6 ok'a değil,o amblemi formalite gereği taşıyan adamın cüzdanlara ve bütçelere yönelik geliştirdiği ferahlatıcı çalışmalara meyil vermiş.Bu çalışmaları İktidar kanadı yapmış olsaydı,acaba İmamoğlu'na gerek kalır mıydı?İmamoğlu'na bu denli değer atfedilmesinin baş müsebbibi iktidarın basiret yoksunu yanlış politikalarıdır.
 • SofuoğluSofuoğlu4 ay önce
  Yazıldı, çizildi fakat bir türlü yazılanlara, çizilenlere BİNALİ BEY, kaale almadı.Yahu, CHP+İYİ+HDP+KANDİL+CUMHUR İTTİFAKINA KARŞI OLAN HER KESİN adayı olan EKREM BEY, Amerikan orijinli kanalın Türkiye şubesinde sunuculuk yapan İ.KÜÇÜKKAYA kim?CHP'nin adamı değilmi?Bu FOX kanalsabahtan akşama kadar pislik dizilerle milleti sapıklaştırmaya çalışan, haberlerinde de (AKP+MHP+BBP) CUMHUR İTTİFAKINI eleştiri bombardımanına tutmuyor mu?Bu durumlar her kesce bilinmesine rağmen,Binali Bey bir itirazda bulunmadı.Sanki memlekette bu moderatörlüğü yacak hiç bir kimse yokmuşcasına gidip CHP'nin yandaş+fikirdaş+gönüldaşı olan İ.KÜÇÜKKAYA'yı kabul ederek, yalan yanlış söylemekte FETÖ'cülere taş çıkartacak CHP'nin adayı ve İ.KÜÇÜKKAYA'nın arkadaşı Ekrem İMAMOĞLU'yla karşılaşması bence hataydı."Körler sağırlar, biri birlerini ağırlar"ata sözünden gibi.İsmal KÜÇÜKKAYA+Ekrem İMAMOĞLU, Binali YILDIRIM'a tuzak kurmak için günler önce görüşüp karara bağlamışlar.Ancak"Ava giden avlanır"misali yaptıkları tuzak kendilerini ele vererek deşifre oldular.Bu deşifre neticesinde E.İMAMOĞLU'nun ne kadar sahte ve yalan makinesinin biri olduğu tüm çıplaklığıyla ortaya döküldü."Yalancının mumu yatsıya kadar yanar" E.İMAMOĞLU'nun mumu çabuk söndü.Adam(E.İ) milletin gözünün içine baka baka yalan söylüyor.Böyle bir sahte ve yalacının İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanı seçilmesi halinde, ALLAH,İLK ÖNCE BELEDİYEDE ÇALIŞAN PERSONELE, DAHA SONRA TÜM İSTANBULLULARA DAHA SONRA DA TÜM TÜRKİYE'YE YARDIM ETSİN!
 • Kılıçdarın adam temizleme teşkilatısıKılıçdarın adam temizleme teşkilatısı4 ay önce
  Muharrem chp başkanı olmak istedi, başkanı; "ben seni denedim, ama sen cumhurbaşkanlığını kazanamadın. Cumhurbaşkanı olamayan adam chp' yi yönetemez" dediydi. Ba, ba, baa, şimdi de Eklem' e; "ben seni denedim, ama sen istanbulu kazanamadın.. İbb olamayan ibn olur, hadi git yürü lan" demesin şimdi!

Günün Özeti