• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Abdullah Şanlıdağ
Abdullah Şanlıdağ
TÜM YAZILARI
22 Haziran 2019

İmamoğlu büyüsü bozulmuştur

“Milletin” adamı imajı verilmeye çalışılan CHP adayı İmamoğlu’nun FETÖ’nün kanalında şike kumpasına destek verip FETÖ’cülere övgüler yağdırmasının yanı sıra canlı yayınlara katılarak yorumculuk yaptığı videolar da ortaya çıktı. Kanala sadece telefonla bağlanmayan İmamoğlu’nun birçok programa ‘kadrolu yorumcu’ olarak çıktığının görüntüleri de sosyal medyada paylaşıldı. Fetullah’ın kanalında çalışması, şimdi PKK’nın ve FETÖ’nün kendisine İstanbul seçimlerinde destek vermesi, aklıma deli soruları getirdi. FETÖ yapılanmasının kurmayları ve eğitime çöreklenmiş elebaşları soruları çalıp kendi öğrencilerine vermekte pek mahirdiler. Müdafa, yeni soyadıyla İmamoğlu bu çalma işini sanırım Fetö’cülerden öğrenmiş. 31 Martta İstanbul’da oyları çalan CHP adayı, anlaşılan; ortak yayın öncesinde İsmail Küçükkaya’dan soruları çalmış. Yıldızları dökülen CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı  Ekrem İmamoğlu, yalancılığının yanında soru çalmada da hünerli olduğunu göstermiş oldu.

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım ve CHP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu ortak yayında bir araya geldi. Bu görüşmeden önce İmamoğlu ‘Binali Yıldırım soruları istemiş bana bilgi geldi’ dedi. Niye böyle söyledi? İmamoğlu’nun bu iddiasını Küçükkaya yalanladı. Peki, sosyal medyada adeta deprem etkisi yapan otel görüşmesi neyin nesi?

AK Parti Genel Başkan Yardımcı Mahir Ünal ile CHP Grup Başkanvekili Engin Altay’ın, Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nın bahçesinde basın toplantısı düzenledi. Toplantıda konuşan Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Ünal, “Cumhur İttifakı adayı Sayın Binali Yıldırım ve Millet İttifakı adayı Sayın Ekrem İmamoğlu 16 Haziran 2019 Pazar günü saat 21.00’de canlı yayında bir araya geleceklerdir” dedi. İmamoğlu›nun, Cumhur İttifakı Adayı Yıldırım›la gerçekleştirdiği ortak yayın öncesinde İsmail Küçükkaya ile görüştüğünün ortaya çıkması tartışmaları da beraberinde getirdi. Binali Yıldırım ile telefonla görüşen Küçükkaya, İmamoğlu ile The Marmara Otel’de yüz yüze görüşüyor. Güvenlik kamerası görüntüleri basına verilince otele dava açmaya hazırlanıyorlar. Gazeteci İsmail Küçükkaya, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu ile bir araya geldiği anlara dair güvenlik kamerası görüntülerini medya kuruluşlarıyla paylaşan The Marmara otele dava açacaklarını duyurdu.

Şimdi gelelim asıl söylemek istediklerimize? İmamoğlu “Yıldırım soruları istemiş, bana bilgi geldi” diyen, hemen akabinde yalanlanan İmamoğlu ile Küçükkaya ortak hareket etmiş ve bir senaryo çizmişlerdir. Eğer otelde yapılan görüşme servis edilmemiş olsaydı veya görüşme hiç yapılmasaydı, belki inanılır tarafı olabilirdi. Lakin otel görüşmesiyle İmamoğlu kendi kendisini ifşa etti.

‘Binali Yıldırım soruları istedi’ yalanıyla hedef saptırmaya çalışan Ekrem İmamoğlu, İsmail Küçükkaya ile aynı otelde görüşerek, asıl kendisi soruları çaldığını tüm Türkiye’ye gösterdi. Otel görüşmesi ifşa oldu. Şimdi köşeye sıkışan İmamoğlu hangi yalanın arkasına sığınacak?

Aynı yalanı Ordu Valisi hakkında da söylemişti. Ordu-Giresun Havaalanı’nda VIP’e alınmadığı için Ordu Valisi Seddar Yavuz’a “it” deyip demediği soruldu. Valiye “it” dediği halde “Ben valiye ‘İt’ demedim.. ‘Basit’ dedim. Yorgun olduğum için, kelimenin ilk hecesi ağzımdan tam çıkmamış olabilir..” diyerek kıvırdı.

Oyları ve soruları çalan, her dakika yalan söyleyen, böylesine basit bir adamla seçime gidiyor CHP. Tek çaresi yalan ve iftira olan bir parti seçimi kaybetmiş demektir! Allah milletimize feraset versin. Bu adama İstanbul emanet edilirse, yandı gülüm keten helva. Tam bir Anadolu insanı olan Binali Beye başarılar diliyor, Allah yar ve yardımcısı olsun diyorum.

 

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23