• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Yüzünü bile unuttuğu eski eşine hâlâ nafaka ödüyor

Akit’e konuşan Süresiz Nafaka Mağduru Gazi Nurettin İnce, hainlerin öldüremediği gazileri nafaka zulmünün öldürdüğünü ifade ederek, “Bir buçuk yıl süren evliliğim sonrasında, eski eşime 19 yıldır nafaka ödüyorum. Her yıl nafaka artırım davaları ve mahkeme masrafları ile hayattan bezdim. Gazi maaşımın neredeyse yarısını, yüzünü unuttuğum kadına ödüyorum” sözleriyle mağduriyetini dile getirdi.

Yeniakit Publisher
2020-01-24 11:06:00 -
Yüzünü bile unuttuğu eski eşine hâlâ nafaka ödüyor

 Resul Ekrem Şahan  Ankara 

Sürsiz nafaka mağdurlarının dramı bitmek bilmiyor. Nafaka zulmü, vatan için gözünü kırpmadan kurşunun üzerine yürüyen gazilerimizi ve bu vatan için canını veren şehitlerimizin yakınlarını da vurdu.

“Hayattan bezdim”

1997 yılında vatani görevini yaparken sol gözünü kaybederek gazi olan Nurettin İnce, 19 yıldır, sadece bir buçuk yıl evli kaldığı eski eşine nafaka ödüyor. Yıllardır yaşadığı süresiz nafaka zulmünü Akit’e anlatan İnce, “Bir buçuk yıl süren evliliğimde 2000 yılında bir kız çocuğum oldu. Kızım ve eski eşime 19 yıldır nafaka ödüyorum. Her yıl nafaka artırım davaları ve mahkeme masrafları ile hayattan bezdim. 2 sene önceye kadar 550 TL veriyordum. Şu an sadece eski eşime 900 TL nafaka veriyorum. Gazi maaşımın neredeyse yarısını, yüzünü unuttuğum kadına ödüyorum. Geçen yıl eski eşimin otellerde haysiyetsiz yaşam sürdüğüne dair duyumlar aldım. Davamız devam ederken haysiyetsiz yaşamdan dolayı nafaka iptal davası açtım. Hâkimden otel kayıtlarını istedik. Hâkim afaki gördü; ‘Ben delil toplama makinesi değilim’ dedi ve benim davamı reddedip kadının nafakasını 900 TL’ye çıkarttı. Boşanma davam 2001 yılında başlayıp 2008 yılında ancak sonuçlandı” diye konuştu.

Eve gelen hacizlerle yaşarken öldüm

Zulüm üstüne zulüm yaşadığını ifade eden İnce, şöyle devam etti; “Erkekler olarak avukat parası, mahkeme masrafları ile zulüm üstüne zulüm yaşıyoruz. Cinnet geçirmemizin ana sebebi bunlardır. Şimdi maaşımdan yaklaşık 2 bin TL kesilecek birikmişlerle. Yıllar içinde kaç kez mahkeme ve avukat masrafı verdim unuttum. Eve gelen hacizler ile yaşarken öldüm. Gazi maaşımın yarısı o kadına gidiyor. Gayriresmi çalıştığı kendi şahitlerince mahkemede dile getirilmesine rağmen dikkate alınmadı. Şimdiki eşimin ve 8 yaşındaki kızımın nafakasını el olmuş kadına veriyorum.

Gazi ve şehitlerimizin yaşadığı süresiz nafaka zulmü ve şehit parası ile ilgili değerlendirmede bulunan Süresiz Nafaka Mağdurları Platformu kurucusu İlhan Ergincan da, “Vatanımızı korumak için şehadeti göze almış cesur evlatlarımızın şehitlik parasının boşanma aşamasında eski eşe ödenmesine şahit olmuş ve bu duruma çok üzülmüştük. Şimdi ise vatanımızın medarı iftiharları ve her zaman gurur duyduğumuz gazilerimizin süresiz nafaka ile ilgili yaşadıkları zulmü görünce kahroluyoruz. Vatan hainlerinin öldüremediği gazilerimizi; eski eşleri, yasaları kullanarak yaşattıkları zulümlerle öldürmeye çalışıyorlar. Bizler şehitlerine, gazilerine, engellilerine, yetim ve öksüzlerine karşı vefası olan, onları sahiplenen, koruyan, kollayan ve onların derdiyle dertlenen bir milletiz. Türk aile yapısını bozmaya yönelik atılan adımların farkındayız. Üç-beş ahlaksızın, feministlerin ve mor çatının bu ülke üzerinde ailenin yıkılmasına yönelik çalışmalarına izin vermeyeceğiz. Bu, bizlerin başta vatanımız uğruna şehit olmuş evlatlarımıza, gazilerimize, engellilerimize, yetim ve öksüzlerimize ve tüm mağdurlarımıza namus sözüdür. Süresiz nafaka adaletsizliği son bulana kadar mücadelemizden vazgeçmeyeceğiz” ifadelerini kullandı.


Yeni Akit Gazetesi
Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

mazlum

yok mu lan bizi duyan bir müslüman bu ülkenin başında ?
 • Yanıtla

SUZAN

ADAM HAKLI KADIN DA OLSAM HAKLI. ADSLETSİZLİK BU.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23