• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Yunanlılar sınır hattını işaret ederek ilginç iddiayı ortaya attı: Türkiye ve Yunanistan...

Türkiye ile Yunanistan arasında yaşanan gerilim sürerken Kathimerini gazetesi tarafından bir iddia ortaya atıldı. İddiaya göre, Türk ve Yunan heyetleri İpsala ve Dedeağaç'ta bir araya geldi.

Yeniakit Publisher
2020-08-01 14:25:00 -
Yunanlılar sınır hattını işaret ederek ilginç iddiayı ortaya attı: Türkiye ve Yunanistan...

Son günlerde iki ülke arasında tırmanan gerilimden sonra Yunanistan ve Türkiye heyetlerinin önce İpsala sonra da Dedeağaç’ta bir araya geldikleri ileri sürüldü.

Yunanistan'da hükümete yakın kaynaklardan elde edilen bilgiler doğrultusunda Yunanistan ve Türkiye heyetlerinin önce İpsala sonra da Dedeağaç'ta bir araya geldikleri ileri sürüldü.

Kathimerini gazetsinden Stavros Cimas'ın haberine göre; Akdeniz'de iki ülke arasında yaşanan krizin gölgesinde ve tüm gözlerin oraya çevrildiği bir sırada ağırlıklı olarak teknokratlardan oluşan iki ülkenin heyetlerinin herkesten habersiz Çarşamba günü İpsala'da ve Perşembe günü de Dedeağaç'ta bir araya geldikleri belirtiliyor.

Görüşmenin ana temasının, geçtiğimiz Mayıs ayında Meriç Nehri sınır bölgesinde bulunan Melisokomio noktasında iki ülke arasında krize neden olan yaklaşık 15 dönümlük bir kara parçasının aidiyeti konusunun önce harita üzerinde, sonra da heyetlerin bölgede yaptığı incelemelerle ilgili olduğu belirtiliyor.

Teknokratların yanısıra iki taraftan da askeri yetkililerin de hazır bulunduğu heyetler arası görüşmede, iki tarafın da hazırladığı çalışmanın Dışişleri Bakanlıklarına gönderileceği ifade ediliyor.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Ne bekliyordunuz.

Yunan yetkililer Ankara'ya gelmiyor. Gelmezler. Spor ve sanat için de gelmezler. Güvenip gelmezler. Bunu bilerek neden davet ediyordunuz ki? Zaten Ayasofya için bilendiler.  
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı