Yunanistan'ın skandal kararına Türkiye'den sert tepki!

Yunanistan'dan iadesi istenen 9 DHKP/C'li teröristin beraat kararına Türkiye'den çok sert tepki geldi.

16 Mayıs 2019 Perşembe 00:07
Yunanistan'ın skandal kararına Türkiye'den sert tepki!

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, Yunanistan'da tutuklanan DHKP-C mensuplarının beraat etmesi hakkındaki soruya verdiği cevap şu şekilde;

"Kabul edilemez"

DHKP/C, PKK  ve FETÖ gibi terör örgütleri bakımından Yunanistan’ın güvenli bir sığınak haline dönüştüğünü endişeyle gözlemliyoruz. Bu örgütlere Yunanistan’da uluslararası terörizmle mücadele taahhütlerine aykırı biçimde gösterilen sempati, hoşgörü ve yardım kabul edilemez.

"Terör unsurlarının neden Yunanistan'da yuvalandıkları ortaya çıkmıştır"

Sayın Cumhurbaşkanımıza suikast girişiminde bulunma yolundaki ciddi emareler üzerine, Yunan Polisi tarafından 2017 yılında yakalanan, haklarında Türkiye’de de yakalama kararı bulunması çerçevesinde iadesini talep ettiğimiz dokuz DHKP/C mensubuna yönelik bugün (15 Mayıs) verilen beraat kararı, bu terör unsurlarının neden Yunanistan’da yuvalandıklarını da ortaya koymaktadır.

Ayrıca DHPK/C, AB’nin de terör örgütleri listesinde yer almaktadır. Dolayısıyla, Yunan mahkemesinin aldığı bu karar, Avrupa’da terörizmle mücadele çabalarını da açıkça sekteye uğratmıştır.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 16 Mayıs 2019 Perşembe 00:07

YORUM YAZ

 • ihsanihsan5 gün önce
  yunana gavuru teröristleri hep korumuş barındırmıştır rest çekilsin dış işleri
 • YILMAZYILMAZ5 gün önce
  İnsanlığa büyük bir iyilik yapmış olurlardı. İnşallah başka sefere..
 • Bir acizül aciz.Bir acizül aciz.5 gün önce
  Eyyyyyyyyyy Müslüman Türk milletiiiiii!!!! İyi dinleyin. Yunanistan'ı bize saldırtacaklar, Haberiniz olsun. İşin vadesini bilmem. Ama bunu yapacaklar hanslar ve coniler. Yunanistan istese de istemese de Türkiye'ye saldıracak ve üç ay uğraşacağız. Sonuç : Zafer.Demesi bu bakteriden.
 • NurNur5 gün önce
  Dışarıdaki dhkpcileri bırakın içimizdekileri bakın başta canan kaftancıoğlu kadın uluorta saldırıyor meclise girmeye çalıştılar bu örgütte tcnin içinde hareketlenme var icabına bakılmalı
 • Rabia Zafer Rabia Zafer 5 gün önce
  Yunanistan, Belasını Arıyor Ve Bulacak. Hiç Şüphesiz ki.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

22 Mayıs 2019