• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Yunan vekilden itiraf gibi açıklama! Bu sözleri Meclis'teki vekilleri kızdırdı

Yunanistan Komünist Partisi Sözcüsü Thanasis Pafilis'ın Meclis'teki vekillere "Siz Amerikalıların hizmetkarlarısınız. Halkların bölünmesine yardımcı oluyorsunuz" sözleri gerginliğe neden oldu. Öte yandan Yunan vekil, bölgedeki en saldırgan ülkenin Yunanistan olduğunu belirtti.

Yeniakit Publisher
2021-09-26 03:42:00 -
Yunan vekilden itiraf gibi açıklama! Bu sözleri Meclis'teki vekilleri kızdırdı

Yunanistan Meclis Genel Kurulu'nda söz alan Yunanistan Komünist Partisi Sözcüsü Thanasis Pafilis, Meclis'tekilerin kas katı kesilmesine neden olan ifadeler kullandı. Pafilis, Yunan siyasetçileri, "Amerika'nın hizmetkarı" olmakla suçladı. Ayrıca bölgedeki en saldırgan ülkenin de Yunanistan olduğunu söyledi.

"Yunanistan'ın barışçıl olduğunu söylemeye cesaretiniz var mı?"

Pafilis, konuşmasında, "Bölgede Yunanistan'ın en saldırgan ülke olduğunu iddia ediyorum" dedi. Pafilis Yunan milletvekillerine seslendi ve "Yunanistan'ın barışçıl olduğunu söylemeye cesaretiniz var mı? Merak ediyorum" şeklinde konuştu.

Yunanistan'ın tüm "savaşlara'" Yeni Demokrasi, PASOK ve SİRİZA hükümetlerinin kararlarıyla katıldığını belirterek, "Hangi barışçıl politikadan bahsediyorsunuz?" değerlendirmesini yaptı.

"Amerikalıların hizmetkarsınız"

Pafilis, Atina'yı siyasi olarak NATO'ya bağımlı olmakla suçladı. Yunanistan'ın Suudi Arabistan'a Patriot bataryası göndermesini de eleştirdi ve "Suudi Arabistan'da Patriotların işi ne?" dedi. Açıklamalarına devam eden Pafilis, "Siz Amerikalıların hizmetkarlarısınız. Halkların bölünmesine yardımcı oluyorsunuz" eleştirisinde bulundu.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

bizde amerikancılardan monşerlerden daha ahlaklı ve dürüst olduğu kesin

..........
 • Yanıtla

Alī

Allah, yonanı da amerikanyanín sultasíndan korusun.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23