• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

"Yunan adaları Türkleşecek" deyip açıkladı: Böyle giderse sonumuz Ermeniler gibi olacak

Türkiye ve Yunanistan arasında yaşanan gerilime ilişkin konuşan Yunan Casus Savvas Kalenderidis, çok yakın bir zamanda Yunan adalarının Türkleşmeye başlayacağını söyledi. Türk SİHA'larının Yunan adaları üzerinde cirit attığını belirten Yunan casus, "Dağlık Karabağ'da Ermenilerin başına gelenler bizim de başımıza gelebilir. Böyle giderse biz de Ermeniler gibi Türk SİHA'larının kurbanı olacağız." diye konuştu.

Yeniakit Publisher
2020-11-27 13:45:00 - 2020-11-27 14:22:54

Yunan Casus Savvas Kalenderidis katıldığı bir televizyon programında Türkiye-Yunanistan arasında yaşanan gerilime ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Türkiye'nin bölgede etkin bir güç olduğunu belirten, Kalenderidis, Yunanistan'ın yakın bir zamanda Türkleşmeye başlayacağını söyledi.

Türk SİHA'larının Yunan adaları üzerinde adeta cirit attığını aktaran Kalenderidis, "Türk SİHA'ları her şeyi hedefliyor. Dağlık Karabağ'da Ermenilerin başına gelenler bizim de başımıza gelebilir. Böyle giderse biz de Ermeniler gibi Türk SİHA'larının kurbanı olacağız." diye konuştu.

Türkiye'nin sınır kapılarını açmasıyla birlikte binlerce Müslüman mültecinin Yunan sınırlarından içeri girdiğini anımsatan Kalenderidis, "Müslümanlar Yunanistan'ın içlerine kadar girdi ve sadece girmekle kalmayacaklar kalıcı olacaklar. Her şey 10-15 sene içinde bizim için kabusa dönüşecek." ifadelerini kullandı.

Türkiye'nin adalar üzerinde alçak uçuş yaparak Yunan egemenliğini ihlal ettiğini iddia eden Kalenderidis, "Yunan hükümeti neden hiçbir şey yapmıyor. Daha neyi bekliyoruz. Yavaş yavaş Mavi Vatan bölgesinin Türkleşmesine doğru gidiyoruz." dedi.

Kalenderidis'in bu sözleri üzerine Yunan sunucu, ülkesinin Türkiye'ye karşı Batı'dan destek beklemesinin anlamsız olduğunu belirterek şunları kaydetti:

"Bizim her zaman biri gelip bizi koruyacak diye bir umudumuz var ve genellikle ya Avrupa ya da Amerika oluyor. Artık hepimiz şunu biliyoruz ki Avrupa'dan bir şey bekleyemeyiz. Belki Fransa ve Türkiye arasında yaşanan gerilimden faydalanabiliriz."

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Ulvi

Yahu bu nasıl iş?Adamın ismi Türk ismi´´ SAVAŞ KALENDER´´.Belliki dedeleri ,ataları da Türk.Yoksa niye Türk ismi koysunlar.Ama Harbi yunanlıdan daha Yunanlı.İçimizdeki Yunanlılara ithaf ediyorum!İçimizdeki İrlandalılardan bayağı bir fazlalar herhalde.
 • Yanıtla

Nostalji

saçma bi haber  
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23