• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

YPG tarafından kaçırılan evladına kavuşan Suriyeli anne: "Türk askeri bize huzur getirdi"

Oğlu YPG'li teröristler tarafından kaçırılan Suriyeli anne, yaşadığı acı dolu günleri anlatırken, "Beni bir anne olarak oğlum ve kızım arasında seçim yapmaya zorladılar." dedi. 2 ay sonra evladına kavuşan Suriyeli anne,Tel Abyad'ı YPG'li alçaklardan temizleyen Türk Ordusu'na, "Onlar bize huzur. Allah hepsini muvaffak eylesin." diyerek dua etti.

Yeniakit Publisher
2019-10-21 17:28:00 -
YPG tarafından kaçırılan evladına kavuşan Suriyeli anne: "Türk askeri bize huzur getirdi"

Taha Emre ÖZDEMİR   yeniakit.com.tr  Barış Pınarı Harekatı ile terör örgütlerinden temizlenen Tel Abyad'da Suriyeli bir anne, oğlunun YPG'li hainler tarafından nasıl kaçırıldığını anlattı.

"Teröristler şehrimizi işgal ettikten sonra Rakka'ya kaçarak oradan bir ev tuttuk." diyen Suriyeli anne, YPG'li alçakların kendilerini Rakka'da da bulduklarını söyledi. Örgütten kaçarak eve dönen oğulları karşılığında 16 yaşındaki kızı ile diğer çocuklarının alınmak istediğini ifade eden anne, şunları söyledi:

'Bir anne olarak en zor tercihi yaptım'

"Evimize gelerek aralarında 16 yaşında kızımın da olduğu çocuklarımı oğluma karşılık almak istediler. Tüm komşularım bu olaya şahit. Çocuklarımı korumak için oğlum onlara teslim oldu. Bu şekilde diğer çocuklarımı kurtardık. Yemin ederim ki hislerim anlatılamaz. Yani bir anne olarak oğlum ve kızım arasında seçime zorlandım. Mecbur kalarak oğlumu onlara vermeyi tercih ettim. Kızım küçük olduğundan onların arasında kalamazdı. Biz de oğlumu onlara teslim ederek kızımı kurtardık."

'Allah Türk Askeri'ni muvaffak eylesin'

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin bölgeye huzur getirdiğini ifade eden anne, sözlerine şöyle devam etti:

"Allah'a hamd olsun. Şu anda durumumuz çok iyi. Türkiye'nin operasyonları ile rahatladık. Gelecekte daha güzel günlerin olacağını umut ediyoruz. Türkiye ile Özgür Suriye Ordusu bizimle çok ilgilendi. Hepsi çok iyi insanlar. Onların buraya gelmesi ile kendimizi güvende hissettik. Öncesinden bin kat daha iyiyiz. Allah onları muvaffak kılsın."

Örgüt tarafından iki kez kaçırılan ve ikisinde de eve yeniden dönmeyi başaran Suriyeli genç ise yaşadıklarını şöyle anlattı:

"Eve bir şeyler almak üzere çarşıya gitmiştim. Gelip beni yakaladılar. Askeri eğitim yerine götürdüler. Orada bir ay kaldım. Ardından kaçma imkanı buldum. Sonra ailem beni Rakka'ya kaçırdı. Bizi orada da bularak bana karşılık kız kardeşimi almak istediler. Benim teslim olmamı amaçlıyorlardı. Sonra da kız kardeşimi korumak için annem beni teslim etti. Onların yanında bir ay daha kaldım. Türkiye ve Özgür Suriye ordularının geleceğini söylemişlerdi. İlk çarşı iznine çıktığımda tekrar ailemin yanına kaçtım."

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

sukru

İçimizdeki PKK,lı alçaklar ve onların kahpe destekçileri iyi okuyun şu kadıncağızın söylediklerini namussuz alçaklar.
 • Yanıtla

abdrhmn

esas bu işlerin bu katliamların sorumlusu teröristleri besleyip kışkırtan yahudistan ...i abd dir
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23