Yıldırım ve İmamoğlu'na flaş çağrı: Gelin tartışın

Habertürk Televizyonu, 23 Haziran seçimlerine ilişkin AK Parti'nin adayı Binali Yıldırım ve CHP'nin adayı Ekrem İmamoğlu'na çağrı yaptı. Kanal adına çağrı yapan gazeteci-sunucu Didem Arslan Yılmaz, iki adaya da seslenerek "Gelin özgürce karşılıklı tartışın" ifadelerini kullandı.

21 Mayıs 2019 Salı 15:23
Yıldırım ve İmamoğlu'na flaş çağrı: Gelin tartışın

Habertürk TV, CHP'nin İstanbul Adayı Ekrem İmamoğlu ve AK Paritli rakibi Binali Yıldırım'a çağrı yaparak "Gelin özgürce karşılıklı tartışın" ifadelerini kullandı. Kanalın çağrısı sonrasında 1991, 1995 ve 2002 yılındaki 3 program akıllara geldi.

Sunucu Didem Arslan Yılmaz, Habertürk TV adına CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu ve AK Partili rakibi Binali Yıldırım'a çağrı yaptı. Yılmaz, "Gelin tarafsız platformda karşılıklı olarak birlikte özgürce tartışalım" dedi.

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) İstanbul seçimlerinin 23 Haziran'da yenilenmesine karar verdi. Kararın ardından adaylar sahaya çıkarak vaatlerini paylaşmaya başladı. Bir yandan da televizyon kanallarına çıkarak vatandaşlara ulaşmaya çalışan İmamoğlu ve Yıldırım'a dikkat çeken bir çağrı geldi.

"Her iki adaya saygıyla davetimizdir"

Habertürk TV, İmamoğlu ve Yıldırım'ı Türkiye'nin Nabzı programına davet etti. Kanal adına çağrı yapan gazeteci-sunucu Didem Arslan Yılmaz, şu ifadeleri kullandı:

"Katılımcı demokrasini olarak bir çağrımız var. İstanbul seçimlerini malum çok önemli. Bu seçimde yarışacak Binali Yıldırım'ın ve Ekrem İmamoğlu'nun gazetecilerin katılımıyla ekranda projelerini tartışması demokrasimize büyük katkı sağlayacaktır. Buyurun Habertürk ekranlarında tarafsız, objektif ve adil bir platformda, Türkiye'nin Nabzı'nda, projelerinizi karşılıklı olarak yurttaşlarımıza açıklayın ve birlikte özgürce tartışalım. Her iki adaya saygıyla davetimizdir."

3 seçim programı akıllara getirdi

Habertürk'ün çağrısı, 1991, 95 VE 2002 yılındaki tarihi programları akla getirdi. 1991 yılının Ekim ayında 6 partinin genel başkanı, TRT'nin Liderler Oturumu programında tartışmıştı. Dönemin Başbakanı ve ANAP Genel Başkanı Mesut Yılmaz, Refah Partisi Genel Başkanı Necmettin Erbakan, Sosyalist Parti Genel Başkanı Doğu Perinçek, Doğru Yol Partisi Genel Başkanı Süleyman Demirel, DSP Genel Başkanı Bülent Ecevit ve SHP Genel Başkanı Erdal İnönü vaatlerini anlatıp tartışmıştı.

24 Aralık 1995 seçimleri öncesinde Kanal D'de yayınlanan program akıllara geldi. Tansu Çiller, Mesut Yılmaz, Deniz Baykal, Bülent Ecevit ve Alparslan Türkeş'in katıldığı seçim münazarası tarihe damga vurmuştu.

3 Kasım 2002 seçimlerinden bir hafta önce yine Kanal D'de liderlertartışmıştı. O dönemde başbakan adayı olan Recep Tayyip Erdoğan ile CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Seçim Arenası'nda tartışmıştı.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 21 Mayıs 2019 Salı 15:23

YORUM YAZ

 • SelimSelim28 gün önce
  Hangi dilde tartışacaklar? Yunanca mı Türkçe mi?
 • 28 gün önce
 • misafirmisafir28 gün önce
  dün akşam ahmet hakanla söyleşisinde ekremin kime kıt akıllı dediğini anlayamadım eğer Binali Yıldırıma dediyse ağzı eğilir o zeki ve dürüst bir adam kıt akıllı kendisidir biz öyle kıvrak sahtekar ne konuştuğu belli olmayan adamları adam olarak tanımıyoruz Yıldırım gelmiş geçmiş en iyi en başarılı ulaştırma bakanıdır en iyi en başarılı başbakandır en dürüst insandır kimseye torpil bile yapmaz benim hemşerimdir ortası bağlık etrafı dağlık yiğidin harman olduğu yer erzincanlıdır onun kıvrak ne idiğü belli olmayan bir kategorıde değildir kanala ulaşamadım buraya yazıyorum
 • OsmanlıOsmanlı28 gün önce
  o zaman siyaset sade safdı...şimdi çirkef çamur at montaj kaset vb...reis habertürkün bu oyununa gelmemeli..
 • EKOLL EKOLL 28 gün önce
  Bu hatun da reyting peşinde.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

19 Haziran 2019