• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Yeni asgari ücreti için toplantı o tarihte! Asgari ücret zammında ilk toplantı: Ücret zammı yüzde kaç olacak, ne kadar olacak?

Yeniakit Publisher
2023-11-28 21:05:00 - 2023-11-28 21:11:13
Yeni asgari ücreti için toplantı o tarihte! Asgari ücret zammında ilk toplantı: Ücret zammı yüzde kaç olacak, ne kadar olacak?

Emekli maaşlarından sonra asgari ücret zammı da son dakika gelişmeleri gündemde merak ediliyor. Ocak ayına yaklaşırken gözler asgari ücret zam için haberlere çevrildi. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, asgari ücret ilk toplantı tarihini duyurdu. Asgari Ücret Tespit Komisyonu, yeni yılda geçerli olacak asgari ücret için...

Milyonlarca çalışanın gözü bu toplantıda. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, asgari ücret zamının konuşulacağı Asgari Ücret Tespit Komisyonu ilk toplantı tarihini açıkladı. Yapılan açıklama, "Asgari ücret toplantısı ne zaman? 2024 Ocak asgari ücret ne zaman açıklanacak?" Sorularını beraberinde getirdi. İşte asgari ücret zammının görüşüleceği Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplantı tarihi...

ASGARİ ÜCRET İLK TOPLANTI NE ZAMAN?

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, asgari ücret ilk toplantı tarihini duyurdu. Asgari Ücret Tespit Komisyonu, yeni yılda geçerli olacak asgari ücret için ilk toplantıyı 1 Aralık'ta gerçekleştirecek.

ASGARİ ÜCRET NASIL BELİRLENİYOR?

Asgari ücreti, yasa gereği işçi, işveren ve hükümetten beşer temsilci olmak üzere 15 kişiden oluşan Asgari Ücret Tespit Komisyonu belirliyor.

Komisyon, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı tarafından toplantıya çağrılıyor ve yeni asgari ücreti belirleme çalışmaları kapsamında teamül üzerine aralık ayında dört kez toplanıyor.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının belirlediği üyelerden birinin başkanlık ettiği komisyon, en az 10 üyenin katılımıyla toplanıp oy çokluğuyla karar veriyor.
ÖNE ÇIKAN VİDEO

Oyların eşitliği halinde Komisyon başkanın bulunduğu tarafın çoğunluğu sağladığı kabul ediliyor.

BAKAN IŞIKHAN'DAN ASGARİ ÜCRET ZAMMI AÇIKLAMASI!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, aralık ayı başında yeni asgari ücreti belirlemek için komisyonun toplanacağını hatırlatarak, “Herkesin mutabık kaldığı bir tutarda uzlaşılacağını ümit ediyoruz” dedi. Işıkhan, birinci dereceye yükselen memurlara 3600 ek gösterge düzenlemesini de hayata geçireceklerini söyledi.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, asgari ücret görüşmeleri öncesi işverenlere mesaj verdi. "Enflasyonun getirmiş olduğu yükü azaltmak hepimizin ortak görevidir" diyen Işıkhan, yıl sonunda asgari ücret üzerinde bu yükü hafifletmenin önemli bir gündemleri olduğunu söyledi.

ASGARİ ÜCRET ZAMMI NE ZAMAN BELLİ OLACAK?

Asgari ücret tespit komisyonunun toplantı tarihleri Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından açıklanacak. Asgari ücret tespit komisyonu Hükümetten 5 temsilci, İşveren Sendikası’ndan 5 temsilci ve İşçi Sendikası’ndan 5 temsilci olmak üzere toplam 15 kişi ile bir araya geliyor. Asgari Ücret tespit komisyonu ilk toplantısını 1 Aralık'ta yapacak.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Bozok

Toplansa ne olur toplanması ne olur maliye bakanlığı sadece idevlette çalışanlardan vergi alıyor. Hiç bir spor kulübü vergi ödemiyor bu akşam bir bim de şahit oldum koç başı nohut girdiğimde 59 tl idi bir tur attım tekrar o reyona gittim nohut bir anda 63.5 tl olmuştu. Askari üçreti yüz bin yapsanız ne olur. Maalesef hükümet boşluğu var gibi iktidar kimseye sözünü geçiremiyor emekli memur işci hariç. Yazık zam zam dakika başı. C. Başkanımız sanki duymuyor muş gibi 4 bin lira kiranın nasıl 15 bin olduğuna şaşırmış. Memlekette insanlar patlamak üzere herkes bu pahalılıktan sinir hastası oldu. Siyasi erk seyrediyor. Birde kooparatif mağazaları başta yeni akit ucuzluk diye yazıyor bari siz doğru haber yapın onlarda bim ve A101 le aynı fiyatı uyguluyor. Vatandaşla eğlenmeyin.

dundar

ŞOK ŞOK ŞOK O TARİHTE ZENGİNSİNİZ. ŞOK ŞOK O İLİMİZEN MİLYAR DOLARLIK ALTIN FIŞKIRIYOR.. ŞOK ŞOK ŞOK O İLİMİZDE 500 TRILYON DOLARLIK S...K BULUNDU ŞOOOKKK... ŞOK ŞOK ŞOK. ORDAN ŞU FIŞKIRDI BURDAN BU FIŞKIRDI. SALLA BE AKİT SALLAAAAAAA
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23