• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Güney Kıbrıs'ta terör toplantısı

Yeniakit Publisher
2022-01-14 09:41:00 - 2022-01-14 17:03:01
Güney Kıbrıs'ta terör toplantısı

Mehmetçiğin canı, kanı ve uzun yıllar sürecek ambargo pahasına yapılan 1974’te Rum mezaliminden kurtarılan Yavru Vatan KKTC, terör örgütü temsilcilerinin hedefi haline geldi. Hayatını Kıbrıs’a adayan Rauf Denktaş’ın ölüm yıl dönümünde terör örgütü PKK ile AB’li terör seviciler, Güney Lefkoşa’da toplantı yaparak Türkiye aleyhinde kara propaganda faaliyeti gerçekleştirdi.

Göksel Çağlav  Ankara

Şer odakları, Türkiye’nin 2019’da Libya ile uluslararası hukuka uygun bir şekilde deniz yetki alanlarını sınırlandırması konusunda anlaşarak Doğu Akdeniz’de hak ve dengeleri güvenceye almasını hazmedemediklerini, düzenledikleri toplantılarla ortaya koymaya devam ediyor.

Terör örgütü PKK’nın Güney Lefkoşa’da gerçekleştirdiği ve KKTC’de yürütecekleri faaliyetlere ilişkin yeni sözde sivil toplum örgütleri kurmaya başladığı toplantıda bir araya gelen PKK’nın sivil yapılanması ile Avrupa Parlamentosu’nun terör sevici milletvekilleri, Türkiye karşıtı açıklamalar yaptılar.

Türkiye düşmanları buluştu

PKK paçavraları ile terörist başı Öcalan’ın posterinin açıldığı toplantıda, Kıbrıs haritasında yapılan tahribat da dikkat çekti. Türkiye’nin sınır ötesi operasyonları için kara propaganda içeren açıklamalar yapılan toplantıya, terör örgütü PKK’nın Suriye uzantısı PYD/YPG/PKK’nın sözde temsilcisi Yasin Derguş, Kürt Halk Meclisi Eşbaşkan ve üyeleri ile Kürt siyasetçi Lezgin Serhat, Türkiye düşmanı Avrupa Parlamentosu (AP) Milletvekilleri Kostis Efstathiou ile Eleni Theocharous, Ekolojist Parti eski Genel Başkanı ve Milletvekili Giorgos Perdikis katıldı.

Lefkoşa Gazeteciler Cemiyeti’nde gerçekleştirilen terör toplantısında alınan kararlar açıklanırken, “İnisiyatifimiz, Kıbrıs ve Kürdistan’ın kurtuluşuna katkı amacıyla oluşturulmuştur. Kıbrıs toplumu ve hükümeti ile Kıbrıs ve Kürdistan halklarının ortak çıkarlarını desteklemek için çalışacağız. Kıbrıs’ta yaşayan Kürt halkının karşılaştığı bürokratik sorunları çözme ve savaş mağduru Kürtlere sosyal ve mali destek sağlamak görevlerimiz arasındadır” denildi.
ÖNE ÇIKAN VİDEO

Tek umutları terör örgütü

Konuya ilişkin Akit’e değerlendirmelerde bulunan ASSAM Başkan Yardımcısı emekli Albay Ersan Ergür, “Güney Kıbrıs, Doğu Akdeniz’de EastMed boru hattı projesinden ABD’nin çekilmesi, İsrail ve diğer devletlerin projenin yüksek maliyeti gerekçesiyle geri durduğu, Exon Mobil’in süresiz olarak Doğu Akdeniz’de gaz arayışını durdurduğunu açıklaması ve Türkiye’nin Libya ile imzalamış olduğu anlaşma karşısında iyice yalnızlaşmış ve köşeye sıkışmıştır. Halbuki aklı başında bir toplum, KKTC ve Türkiye ile ortak çıkarlar noktasında birleşse her durumda kazançlı çıkar. Ama ne yapıyorlar terör unsurlarıyla çapulcu sürüleriyle güya Türkiye’yi uluslararası arenada zorlamayı düşünüyorlar” dedi.

KKTC’de ADA TV siyasi program yapımcısı ve sunucusu Erkan Eğmez de “Türkiye’ye karşı PKK’yı destekleme oluşumlarını bundan sonra AB’ye de yaymaya çalışacaklar. Ciddiye alınması gereken bir faaliyettir” dedi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Tarık Akan

Toplantıda Türkiye aleyhine söylenen hiçbirşeye rastlamadım sadece “İnisiyatifimiz, Kıbrıs ve Kürdistan’ın kurtuluşuna katkı amacıyla oluşturulmuştur. Kıbrıs toplumu ve hükümeti ile Kıbrıs ve Kürdistan halklarının ortak çıkarlarını desteklemek için çalışacağız. Kıbrıs’ta yaşayan Kürt halkının karşılaştığı bürokratik sorunları çözme ve savaş mağduru Kürtlere sosyal ve mali destek sağlamak görevlerimiz arasındadır” var boşuna tek ülke rejimi propagandası yapmayın Avrupa parlamentosuna da iftira atmayı bırakın

muhalefet

SAHTEKAR TARIK AKAN PKK NE ZAMAN KKTC NİN HALKARININ SAVUNUCUSU OLDU
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23