Yargının Hizb-ut Tahrir kararlarında kafa karışıklığı devam ediyor

AYM'nin Hizb-ut Tahrir hakkında terör örgütü olmadığı yönünde karar vermesine rağmen tutuklamalar devam ediyor.

14 Ağustos 2019 Çarşamba 12:36
Yargının Hizb-ut Tahrir kararlarında kafa karışıklığı devam ediyor

 Haber Merkezi  Ankara 

Anayasa Mahkemesi’nin (AYM)Hizb-ut Tahrir hakkında verdiği, “Terör örgütü değildir” kararı masumların tahliyesine yetmezken diğer taraftan da tutuklamalar devam ediyor. Emniyet Genel Müdürlüğü’nün AYM’ye gönderdiği raporda, “Hizb-ut Tahrir, 1967 yılından 2017 yılına kadar herhangi bir cebir ve şiddet eylemine başvurmadı” denildi. AYM bu nedenle Hizb-ut Tahrir’in terör örgütü olmadığı yönünde karar vererek mağduriyetlerin giderilmesini istedi. Ancak yerel mahkemeler AYM’nin verdiği bu karara uyup tüm tutukluları tahliye etmezken diğer taraftan AYM’nin kararına uymayarak tutuksuz olan hakkında kesinleşmiş kararı olanları da tutuklayarak mağdur etmeye devam ediyor. Son olarak İstanbul’da yaşayan Nazif Kahraman Hizb-ut Tahrir üyeliği dosyasından dolayı almış olduğu 7,5 yıl hapis cezası sebebiyle Kurban Bayramı’ndan birkaç gün önce tutuklanarak Metris Cezaevine gönderildi.

Yeni Akit Gazetesi

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 14 Ağustos 2019 Çarşamba 12:36

YORUM YAZ

  • NurullahNurullah1 ay önce
    Hicbir cebir şiddet eyleminde bulunmamış insanlar da fetö denilerek mağdur ediliyor. Adam üyesi değil ama yok kenarından geçmişsin yok az da olsa birşey var diyerek binlerce insan mağdur ediliyor. Birlik beraberlik içinde olamadık bir türlü. Zaten sınırlarımız 4 koldan düşmanlarla çevrili, biz hala kendi içimizde birbirimizle kavga ediyoruz. Düşman dışarıda, biz aynı ülkenin evlatlarıyız.
  • HasanHasan1 ay önce
    Ergenekon da bir teror orgutu degildi ama insanlar hapislerde can verdi.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

18 Eylul 2019