• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
 • VAV TV CANLI YAYIN

Yalan siyasetinin kaynağı... CHP'li Sedef Kabaş'tan kitleleri uyutma taktiği

CHP yandaşı "gazeteci" Sedef Kabaş, kitleleri etkilemek için nasıl yalan söylenmesi gerektiğini tafsilatıyla anlatarak, CHP siyasetinin temelini ifşa etti.

Yeniakit Publisher
2021-04-17 07:48:00 -

CHP'nin diline doladığı "128 Milyar Dolar Nerede?" yalanının nasıl ve neden ortaya çıktığı belli oldu. CHP yandaşı TELE1 muhabiri Sedef Kabaş katıldığı bir etkinlikte, adeta itiraf niteliğinde açıklamalarda bulundu.

Kabaş'ın açıklamasındaki, "Kitleleri etkilemek istiyorsanız, ortaya kocaman bir yalan atın. Ama çok büyük bir yalan olsun. İkinci kriter çok basit bir yalan olsun. Sonrasında da bu basit ve çok büyük yalanı sürekli tekrar et. Ve ardından kitlelerin o yalanı gerçekmiş gibi nasıl kucakladığını otur seyret" ifadeleri, CHP'nin iftiralarının kaynağını ve bu zihniyetin neye hizmet ettiğini gözler önüne serdi.

Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu yaptığı açıkalamada, "Söz konusu döviz işlemleri, işlem platformları üzerinden o günkü piyasa koşulları ve fiyatları çerçevesinde gerçekleştirilmiştir. Herhangi bir kesime, banka veya firmaya ayrıcalıklı döviz işlemi gerçekleştirilmesi söz konusu değildir. Anılan platformlarda piyasa dinamiklerinden bağımsız, piyasa dışı fiyatlardan belirli taraflar seçilerek işlem yapılması mümkün değildir" ifadelerine yer verdi ve CHP'nin iftira kampanyasını resmen boşa çıkardı.

Kavcıoğlu'nun bu açıklamalarını referans gösteren İletişim Başkanı Fahrettin Altun, konuyla ilgili olarak değerlendirmelerde bulundu. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Altun, "'128 milyar dolar kayıp' iftirfasına karşı ısrarla hakikati söylemeye devam edeceğiz; kaybolan tek 1 kuruşumuz dahi yok. Tüm işlemler ve rakamlar şeffaf bir şekilde ortadadır. Türkiye, tüm yalan ve iftira kampanyalarına rağmen istikrarla büyüyecek" dedi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

resat

şeytanın aveneleri .
 • Yanıtla

Yüncüoğlu

Şeytan işsiz kaldı. Emekli oldu. Bunlar devraldı iblisin vazifesini. Ramazanda bunları da zincirlemek lazım.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23