• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Willi Ott'un nişanlısı Mischele de Müslüman oldu

Dünyaca ünlü şampiyon dövüşçü Willi Ott, Müslüman olarak İslam ile şereflenmişti. Ott'un nişanlısı Mischele de Müslüman oldu. Çift, Viyana'da camide kıyılan dini nikah ile evlendi.

Yeniakit Publisher
2020-05-31 16:36:00 -
Willi Ott'un nişanlısı Mischele de Müslüman oldu

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle karantina sürecinde Müslüman olan Avusturya’nın şampiyon dövüşçüsü Willi Ott’un ardından nişanlısı Mischele de İslam’ı seçti. Çift, önceki gün Viyana IFV Traiskirchen Camisi’nde kıyılan dini nikahla dünya evine girdi. Viyana İslam Federasyonu Başkanı Mehmet Arslan yeni Müslüman olan çifte Avusturya İslam Toplumu adına Umre hediyesi takdim etti. Mehmet Arslan Halit ismini alan Willi’ye İslam'ı seçmesinde sürekli yardımcı olan ve sürekli destek veren cami yöneticisi Adem Ekinci ye ve Nikah ortamını hazırlayan Traiskirchen Cemiyet Başkanı Erdal Kaymaz’a teşekkür etti.

"Federasyona karşı kırıldım"

DHA'ya konuşan Ott, “Nişanlımın da İslam’a geçmesinden son derece memnun oldum. İkimiz de Müslüman olarak hayatımıza devam edeceğiz. Mutluyuz” diye konuştu. Federasyondan hiçbir yetkilinin nikah nedeniyle kendisini tebrik etmediğini ifade eden Ott, “İslam dinini seçtik diye kimse bizi tebrik etmedi. Avusturya MMA Dövüş Federasyonu maalesef beni kutlamadı. Sadece federasyondan Bülent Sağlam bey tebrik etti. Federasyona karşı kırıldığımı ifade etmek isterim” diye konuştu.

Avusturyalı milli boksör Willi (Halit) 16 Nisan 2020 günü sosyal medya hesabında yaptığı açıklamada, uzun zamandır İslam’ı araştırdığını Korona karantina sürecinin araştırmalarına daha da katkı sağladığını ifade ederek, İslam dinini seçtiğini duyurmuştu.

Avusturyalı milli boksör Willi (Halit) 2013 yılında 84 kilo Avusturya şampiyonluğu, 2013 yılında 93 kiloda Avusturya şampiyonluğuyla İki kiloda Avusturya’da ilk defa bir ay içinde iki unvanı alan yönüyle tarihe geçti. Ott’un 2019 yılında da 84 kiloda Avrupa şampiyonluğu bulunuyor.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Esesli

Bizim.müslumanlarda düğün salonunda evlendin duyrulur!
 • Yanıtla

Doğrucu Davut

Seni yaratan tebrik etmiş. İman nimetini kalbine doldurmuş. Hidayet herkese nasip olmaz. Kutlu olsun. Mutlu olun...
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı