Wattozz için dünya ülkeleri sıraya girdi!

Türk mühendisler tarafından tasarlanan milli silah 'Wattozz' için dünya ülkeleri sıraya girdi. Balkanlardan yoğun talep aldığı gözlenen silah için 30 bin adet sipariş verildi.

05 Şubat 2019 Salı 11:57
Wattozz için dünya ülkeleri sıraya girdi!

Türk mühendisler tarafından geliştirilen milli elektroşok silahı "Wattozz", Batı Balkanlar pazarına açılıyor.

Albayraklar Şirketler Grubu tarafından üretilen Wattozz'un Bosna Hersek, Kosova, Sırbistan, Arnavutluk, Hırvatistan, Makedonya ve Slovenya'da temsil ve dağıtımını yapan Hırvatistan merkezli Kalender Consulting firması, bölge ülkelerine 30 bin elektroşok silahı dağıtmayı planlıyor.

Kalender Consulting Müdürü Kemal Kalender, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Wattozz elektroşok silahının dünyada bir örneği daha bulunmadığını ifade etti.

Wattozz'un, dünyadaki örneklerinden farklı olarak kablosuz bir ürün olarak geliştirildiğine işaret eden Kalender, bu yeni elektroşok silahının yaklaşık 10 metre bir mesafeden saldırganı etkili bir şekilde anında durdurmayı sağladığını vurguladı.

Silahın üzerinde kamera, lazer işaretleyici ve ışık feneri bulunduğunu aktaran Kalender, "Kamera çalışmadan silah da çalışmaz. Bunun anlamı kullanan kişiye yasal ispat ve güvenlik sağlamasıdır." dedi.

Kalender, silahla yapılan her hareketin kamera aracılığıyla kayıt altına alındığını belirterek, bu kayıtların daha sonra kanıt olarak kullanıldığına dikkati çekti.

Elektroşok silahının ergonomik şekilde tasarlandığına dikkati çeken Kalender, silahın özelliklerine dair şunları söyledi:

"Kullanımı kolay ve güvenli bir üründür. Üç aşamalı voltaj ayarlaması mümkündür. İhtiyacınız olan güçte ayarlayıp kullanabilirsiniz. Her tabancada iki adet kartuş vardır ve bunlar 10 metre mesafeye kadar gider. Kartuşlar yenilenebilir özelliktedir."

Batı Balkanlar'a 30 bin elektroşok cihazı

Kalender, silahın defalarca şarj edilebilir özelliği nedeniyle dünyadaki diğer örneklerinden farklı olduğuna işaret ederek, "Diğer ürünler genellikle kablolu olup yüksek yaralama ve hedef şaşma oranına sahiptir. Bu silahla böyle bir imkan yok. İstediğiniz noktaya lazer işaretleyici sayesinde istediğiniz atışı yapabilirsiniz." diye konuştu.

Wattozz'da iki kartuş olduğunu ve dolayısıyla iki kişinin de durdurulabileceğini anlatan Kalender, "Bu çok önemli bir ürün. Getirdiği inovasyon sayesinde çok ciddi satış rakamları yakalayacağına eminiz." diye konuştu.

Kalender, silahın Batı Balkan ülkelerine dağıtımını üstlendiklerini anımsatarak, bölgedeki ülkelerde yasal zeminleri araştırdıklarını ve araştırmaların neticelendirilmesiyle dağıtıma başlayacaklarını açıkladı.

Elektroşok silahının ateşli silahların kullanımını azaltacağına inandığını vurgulayan Kalender, devrim niteliği taşıyan Wattozz'un emniyet güçlerinin saldırganlara karşı daha güvenli yol izlemesine olanak sağlayacağını ifade etti.

 "Hırvatistan'a 4 bin 700 adet göndereceğiz"

Kalender, Batı Balkanlar'a 30 bin elektroşok silahı dağıtmayı hedeflediklerini aktararak, "Yapılan son hesaplamalara göre, Hırvatistan'a 4 bin 700, Sırbistan'a biraz daha fazla elektroşok silahı dağıtmayı planlıyoruz. Kosova'ya ise 2 ila 3 bin elektroşok silahı gönderilecek." dedi.

Türkiye'nin milli enerji silahı olarak nitelendirilen Wattozz'un tanıtımı geçen ağustos ayında yapılmış, Zagreb merkezli Kalender Consulting ile 10 milyon dolar değerinde sözleşme ise geçen ocak ayında imzalanmıştı.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 05 Şubat 2019 Salı 11:57

YORUM YAZ

 • canmehmetcanmehmet6 ay önce
  Türkçe isim konulamaz mıydı? "Sony", bir Japon markasıdır. Ancak, bir ürünü dünya pazarlarına sunacağınızda; o ürünün her dilde kolay okunabilir olması, akılda kalması ve uygun bir anlam taşıması gerekmektedir. Özet: Ticaret duygularla değil, akıl ve doğruticari kurallarla yapılmalıdır.
 • SalihSalih6 ay önce
  Bari ismini de Türkçe koysaydınız, kimse kusura bakmasın hiç milli olmamış.
 • MücahitMücahit6 ay önce
  Bu elektro şok silahının ismi neden yabancı karakterlerle yazılıyor "Vatoz" deseniz ağzınıza mı yapışır.
 • Ax111Ax1116 ay önce
  Helal olsun BAYRAKTAR kardeşe. Bin kere helal olsun. Vatan evladı böyle olur işte. Erdoğan'a da helal olsun. Damatlarının ikisi ne de helal olsun. ALLAH (cc) yollarını açık etsin. tuttukları altın olsun. Maşaallah. Barekallah. Bahçeliye de helal olsun. O da adammış. Ülkesini satmadı. Gerçek ülkücü. Türkücü değil. Türkücüler Akşener Türküevinin yolunu tuttular. Fiemanillah cümleniz.
 • karamanlıkaramanlı6 ay önce
  "60 ülkeden talep aldıklarını da açıkladı. Ocak ayında seri üretime başlayacaklarının bilgisini veren Ayçiçek, "Tüm üretim kanallarımızı seri üretim için İstanbul’a taşıyacağız. Silahın ilk teslimatına Haziran ayını bulacak. Halihazırda 70 bin adet sipariş alındı" diye konuştu." (05 Aralık 2018 Çarşamba KAYNAK: https://www.yeniakit.com.tr/haber/iste-milli-enerji-silahi-wattoz-60-ulkeden-talep-yagiyor-559355.html) fabrika nerde seri üretim başladımı, 70 bin sipariş noldu, bu iş işallah yerli araba hikayesine dönmez.
 • sedat tokersedat toker6 ay önce
  balkan mafyasi kullanacaktir belkide...maftyanin en cok oldugu bölgelerden birisidir balkanlar.... hem en pis ve acimasizi..

Günün Özeti

Günün Karikatürü

25 Ağustos 2019