• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Uşak Valisi Funda Kocabıyık'ın eşi ilk kez konuştu! Sözlerini yumuşatmaya çalışsa da...

Merkeze çekilen Uşak Valisi Funda Kocabıyık'ın eşi AK Parti eski Milletvekili Hüseyin Kocabıyık, eşinin görevden alınmasını değerlendirirken, Gezi Parkı davasındaki yargı kararını hedef aldı.

Yeniakit Publisher
2022-04-29 15:24:00 - 2022-04-29 15:47:02
Uşak Valisi Funda Kocabıyık'ın eşi ilk kez konuştu! Sözlerini yumuşatmaya çalışsa da...

 Yeniakit.com.tr 

Uşak Valisi Funda Kocabıyık, görevinden alınarak merkeze çekildi.

Eşinin görevden alınmasına ilişkin açıklamada bulunan Hüseyin Kocabıyık, "Benim Gezi davası ile ilgili attığım tweetlerle ilgisi olduğunu düşünmüyorum." dedi.

Gezi kalkışmasına ilişkin kararı hedef almıştı!

Gezi Parkı davasındaki yargı kararını hedef alan Hüseyin Kocabıyık, Twitter hesabından paylaştığı mesajında, "Hukuk dışı kararların hakim ve savcıları bizi, hayatımızı adadığımız ne kadar kutsal değer varsa onları savunamaz hale getiriyorlar. Bu karar sahipleri mazide başardığımız her şeyi yıkıyorlar aslında. Bu yıkıma dur diyecek otorite bellidir ve ondan imdat istiyoruz." demişti.

Hüseyin Kocabıyık, eşinin görevden alınmasının ardından ilk kez konuştu.

Sözlerini yumuşatmaya çalıştı

Gezi Parkı davasındaki yargı kararını hedef almayı sürdüren Kocabıyık, şunları söyledi:

Gezi Davası hakkındaki düşüncemde aynı yerdeyim. Ciddi bir hukuk sorunu var. Kararın oluşturulmasında ve kararı oluşturan kişilerde sorun var. Bu çok açık, inkar edemeyiz. Bunu dün de söyledim bugün de söylüyorum yarın da söyleyeceğim.

Öte yandan sözlerini yumuşatmaya çalışan Hüseyin Kocabıyık, "Türkiye'de bugüne kadar değişim ve dönüşümleri yapan insan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dır. Türkiye'nin yeni bir demokrasi hamlesi yapması gerekiyor. Bunu yapacak güç ve karizma da Cumhurbaşkanı'nda var." diye konuştu.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

A goz

Bitmediniz gitti be 

Hayrettin HATUNOĞLU

Koca milletvekili, hanım vali oh ne ala! Parsellenmiş makamlar. Yaşasın adalet! Rabbim bazılarına yürü bazılarına geri kulum demiş.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23