Ünlü anket şirketi, “İlk veriler gelmeye başladı” diye duyurdu ve ekledi: Herkes hazır olmalı

MAK Araştırma, 23 Haziran seçimlerine yönelik anket çalışmalarına başladı. MAK, sahadan gelen ilk verileri sosyal medya hesabından duyurarak, "Bu seçimin deprem etkisine herkes hazır olmalı" ifadelerine yer verildi.

15 Mayıs 2019 Çarşamba 14:35
Ünlü anket şirketi, “İlk veriler gelmeye başladı” diye duyurdu ve ekledi: Herkes hazır olmalı

MAK Araştırma, 23 Haziran'da İstanbul'da tekrar edilen olacak seçimlere ilişkin yürüttüğü anket çalışmalarını takipçeleriyle paylaştı.

MAK Danışmanlık, sosyal medya hesabından, "İlk veriler gelmeye başladı. Bu İstanbul seçimi; bir İstanbul seçiminden çok daha büyük! Sahi İstanbul denizlerle çevrili... Bu seçimin deprem etkisine herkes hazır olmalı. Depremin etkisinden çok tsunamiye dikkat" paylaşımı yapıldı.

"Bu halkın milletin adamlarına sevgisi vardır"

MAK Danışmanlık Kurulu Başkanı Mehmet Ali Kulat, AK Parti'nin İstanbul seçimlerine yönelik yapmış olduğu çalışmaları değerlendirerek, "İstanbul hikayesi pek çok başarı ile dolu. Binali Yıldırım, 31 Mart'tan farklı, istekli, gönüllü, görünür bir kampanya ile 23 Haziran'ı değiştirebilir. Bu milletin bugün yaşanan pek çok olumsuzluğa rağmen kibirden uzak, tepeden bakmacı olmayan milletin adamlarına sevgisi hep vardır" dedi.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 15 Mayıs 2019 Çarşamba 14:35

YORUM YAZ

 • akilakil5 ay önce
  bu paralı akepeli trollere bakınca ak partinin neden kaybettiğini ve tekrar kaybedeceğini net anlıyorum.kriz boyutunu aşarak ekonomik buhran haline gelen bu durumda bile damat,soylu,pakdemirli,özhaseki zekasıyla reis esir alındı.millet kendisi açken yapılan goygoyu hamaseti boş lafı yemedi.o kadar dedik bırakın bu goygoyu milleti dinleyin diye.olamdı bu akepeli zekasıyla gidilen seçimin sonucu hüsran oldu.şimdi bakıyorum hala aynı hamaset,goygoy beka meka gökçek gibi tipleri gazlamalar,inandırıcı olmayan argümanlar.korkarım bu sefer daha kötü bi sonuç çıkacak çünkü önceki hatalar aynen devam ederken üstüne bide milletle inatlaşma hatası yapıldı.hala fırsat var milleti dinleyin .hamaset goygoy ve iftirayı bırakın.evet iftira.çünkü ilk kez milletin beyninde bu var.ak parti iftira atıyoru pelikancı aptallar yüzünden milletin beynine soktunuz.ne diyim kim ak partinin bu hale gelmesine sebeb olduysa yazıklar olsun.
 • hursit dilaverhursit dilaver5 ay önce
  vereceğiniz oy istanbulevliyalarını ve başta eyup sultan hazretlerini çok ilgilendiriyor. o evliyalar, istanbulu99 depreminde korudu. tuzladan indi, avcılardan öteye gitti. ama ana istanbul sapasaglam kaldı.zaten o deprem de, yahudi misafirler,rahatsız olmasınlar diyesabah 03 deki ezanın yasaklanmasından sonra olması daçok garip. neyse. aman istanbula dikkat. İSTANBULU KOSTANTİNAPOLİS, EDİRNEYİ ADRİYANAPOLİS VE İZMİRİ SMİRNAYAPTIRMICAZ. DEYİN DE HEVESLENMESİNLER.yoksa bakın yunanlı birmedyacı it, ekrem bey için PONTUSLU BAŞKAN demeye başladı.istanbulu bu islam kin ve nefretlilerleosmanlı ve türk tarihi düşmanlarına bırakmıyalım. vebali çoook agır olur.
 • Serkan istanSerkan istan5 ay önce
  Binali bey sanki silah zoruyla belediye baskanligina cikarmislar Bu kadar isteksiz kanpanya olurmu ya.
 • AhmetAhmet5 ay önce
  Başarısız ekonomi yönetiminin deneme ve öğrenme tahtası olmuş bir memleket. Öğrenmenin maliyeti çok pahalı. Damadın işbilmezliğinin bedelini tüm bir millet ödüyor. Allah bize yardım etsin. Reise güveniyoruz inşallah. Allah onun basiretini ve ferasetini açsın da olan biteni görüp şu işe bir el atsın.Damat gitmeden AK partinin erimesi devam eder. Bu millete yazik olur. Zorla CHP yi kazandirmayin.
 • İs-hakİs-hak5 ay önce
  istanbullu yorumcuya,senin dünyadan haberin yok hırsızın kralına oy vereceksin öylemi
 • Mehmet Mehmet 5 ay önce
  Akif,imamoğlu gibi bizimde bir haftalık başkanımız olsada indirim görsel.Kafan basmıyorsa birilerine sor.Allah bilirya birde torpille işe alinanlardansin
 • hilmikurthilmikurt5 ay önce
  Bin Ali yıldırım açık ara alacak bu sefer inşallah.Çünkü hırsızların dümeni ortaya çıktı. Oy çalamayacakları için, ve 20 günde makarios ekonun maskesi düştüğü için.. Bin Ali y. kazanır. Ayrıca nasıl olsa Ak parti alır diye oy kullanmayanlar da bu sefer oy kullanacak..ve Ak partiye tepki olarak Eko ya oy verenlerin aklı başına geldi. Patatese zam geldi diye ekoya oy vermişlerdi.Hatadan dönmeleri için bu bir fırsat olacak. Eko avucunu yalayacak Allahın izniyle..Allah iki yüzlü münafıkların oyunlarını bozdu !!
 • SemazenSemazen5 ay önce
  23 haziranı değiştirebilir yani yine mağlup a...
 • İstanbullu İstanbullu 5 ay önce
  İstanbul’u hainlere teröristlere kaptırmamak lazım o yüzden oyum İmamoğlu na
 • vatandaşvatandaş5 ay önce
  MEDYADA ,SOSYAL MEDYADACHP-HDP-İP NİN DİREKSAADET PARTİSİNİN DOLAYLIDESTEKLEDİĞİ ADAY KAZANACAK DİYEEZİCİ SÖYLEMLER ÇIKARTILIYOR,MANİPÜLASYON YAPILIYOR. BEN İNANIYORUM BİNALİ YILDIRIM SEÇİMLERİ KAZANACAK.SEZSİZ ÇOĞUNLUKO GÜN KONUŞACAK SADIKLAR GÜVENİLİRPARTİLİLERE EMANET EDİLECEK.
 • millimilli5 ay önce
  ben kızdim sandığa gitmedim benim gibi 100 binler var reisci busefer bunlara inat sanatcılara hdp abd batıya inat binaliye destek sandığa gitcez ak partiye mührü bascaaaaz inşaallah
 • mustafamustafa5 ay önce
  KARDEŞİM İCRAAT İCRAAT. 31MART TADA BÖYLE DEDİNİZ ADAMLAR HİLE HURDA İLE AZKALSIN BAŞA GEÇİYORDU. DEPREM DERKEN O DEPREM BİZİ VURMASIN. BOŞ LAF YERİNE İCRAAT. EYER 31MARTAKİ GİBİ BİR SEÇİM KAMPANYASI VE SANDIK ÇALIŞMASI OLACAKSA BU DEPREM BU KAFİR GÜRUHUNU DEĞİL İNANANLARI VURUR. CHP MANTIĞI İLE İŞ YAPMAYIN.
 • Merthan ErdoğanMerthan Erdoğan5 ay önce
  Deprem etkisi olacak umarım şimdilik istanbul sonrasında bütün Türkiye, bunca senelik zulm sonunda sonra eriyor, çaldığınız oylarla hatırlanacaksınız anca...
 • NihalNihal5 ay önce
  İnşaAllah Ak parti Binali Yıldırım kazanır!
 • Kadro veliKadro veli5 ay önce
  4 bli vatandaş adam gibi kimseye mihnet etme git çalış gereklerine yerine getir kadroyu al.yan gel yat hiç bir eğitimden şundan bunla uğraşma devlet seni işe alsın kadroyuda alınca derebeyi kesil işleri yokuşa sür insanoğluna cefa et.nasıl olsa hakkınya! Millet ecevit döneminde işe girmek için adam peşinde parti peşinde dayı peşinde koşup çanak dibleri yalarken ben alnımın teriyle çalışıp didinip okulsa okul kursa kurs sertifikaysa sertifika eşek gibi çalışmamı çalışma tüm cendere badireleri aştım ve istetiğim en iyi işin sahibi oldum. Kazancımı bir ömür boyu lekeli olmasını önledim şimdi durumlar faklımı yine aynı parti boku yiyende giriyor yemeyende mühim olan dürüst olup kazanmak.
 • anadolu kartalıanadolu kartalı5 ay önce
  hadi inşallah diyelim hırsızların hevesleri kursağında kalır.fetonyahu ve avanesine çok dikkatedilmelisandıklara sahip çıkılmalı
 • ERDİNÇ IŞIKERDİNÇ IŞIK5 ay önce
  ELHAMDULİLLAH BURASIMÜBAREK TOPRAKLARDIRPEYGAMBERİMİZİN SÖZÜNE MAZHAR OLMUŞ BİR ŞEHİRDİR..DİNSİZLERİN HAÇLILARIN HAİNLERİN ELİNE GEÇMEZ SAHİBLİ BELDEDİRYETERKİ BİZ GÜZEL KUL OLALIM.....
 • hakikathakikat5 ay önce
  açık ve net buradan sesleniyorum BİNALİ YILDIRIM heyecanlı ve istekli görünmeli adam zorla ibb başkanlığına aday gibi duruyor .dınamik ve atılgan olmalı ...en önemli özelliik bu
 • AlperAlper5 ay önce
  23 haziran seçimlerinin üç farklı yoldan tek bir sonucu olur. 1. Yol, cumhurbaşkanının talimatıyla seçimler iptal edilir hiç yapılmaz atanan belediye başkanı bir dahaki seçimlere kadar görevi sürdürür. Yani AKP kazanır ortalık karışır. 2.yol, AKP sandıklarda her türlü çirkefliği yapar kazanır, ortalık karışır. 3.yol, CHP oyların çoğunu alır, AKP yine itiraz eder işin içindençıkılmaz hale getirir, cumhurbaşkanı çıkar, baktık seçimler yapılamıyor şöyle şaibe var böyle var diyerek seçimleri iptal eder atanan başkanla devam edilir, ortalık karışır.Ortalık karışır söylemi umarım iç savaş olarak zuhur etmez. Ancak şunu bilin ki,siyasal islamcılar seçimle gitmezler. Şu anda başta reis olmak üzere siyasal islamcı kanaat önderleri ve siyasetçilerinin çoğu iktidarı kaybetmemek uğruna iç savaşı hatta ve hatta ülkenin bölünmesini bile göze almış durumdalar. Eminim bunları okuyanlar çüş o kadar da değil diyecekler. Onlara ortadoğuya bakınız derim. Siyasal islamcıların tarihine bakınız derim. Allah bu milletin yardımcısı olsun.
 • tanyeri17tanyeri175 ay önce
  binali bey en az 400 bin oy fark atar
 • gökhangökhan5 ay önce
  İNŞAALLAH hepimiz bir olacağız beraber olacağız ve 23 haziranda kazanacağız. CENABI ALLAH'IM ak partili kardeşlerimi ve yöneticilerini mahcup etmez İNŞAALLAH.
 • serhatserhat5 ay önce
  benim gibi küskünler durumdan vazife çıkarır son bir şansla sandıkları patlatır,binali %2 farkla seçilir.azgın azınlıkla terör yandaşları da morarır kalır biiznillah.
 • bir ve beraber olalım.bir ve beraber olalım.5 ay önce
  R.T. Erdoğanın bu ülke ve insana çok emeği var. Canı pahasına bir çok şeyler başardı. Ahde vefasızlık yapıpta O nu yalnız bırakmak biz müslümanlara yakışmaz.
 • hakan35hakan355 ay önce
  ak parti istanbulda yasayanlara ne yaptı. ortalığı bok mu götürdü. çöpler mi toplanmadı, yollar mı yapılmadı, metro mu yapılmadı ne yapılmadı.. vaatlerini mi gerçekleştirmedi.ak parti hiç bişey yapmadı chp mi yapacak diyorsunuz. izmiri bok götürüyor. havalar ısınmaya başladı yine lağım kokuları gelmeye başladı. yollar köstebek yuvası.. izmirde yasayanlar kadar olamadınız. izmirde isterse hiç bişey yapılmasın hatta ceza kesilsin yine gider aynı partiye verir ama İstanbul insanı nankör. 2013 gezi olaylarında taksim platformu mudur nedir. Marmaray yapma havaalanı yapma, tüm yatırımları durdur diye bildiri yayınlamıştı. istanbulu bok mu götürsün istiyorsunuz.. ekrem cok mu dürüst samimi. geldiği 3. gün tüm verileri kopyalamak istemesi. seçilmişsen kendine güveniyorsan çağırırsın adamlarını verileri inceleteceğim dersin. ama direk kopyalatmak niyetin farklı olduğunu gösteriyor. bu adam değil miydi karakol basıp polislere hakaret eden. bu adam değil mi 2014 yılında tüm fetöcülerin herşey cok güzel olacak sözlerini 2014 de kullanan. 17/25 aralıkta twtterler atan. keşke seçim iptal edilmeseydi de görselerdi neyin ne olduğunu ama ne farkedecek ki yine mazlum halk zarar görecek nerde bu devlet diyecekler gereğini yapsın diyecekler. ama görevi sen seçerek yapıyorsun ağlamanın da anlamı yok. ülke olarak zor durumdan geçiyoruz hiç bir hükümet böyle bi durumla karşılaşmak istemez hemde halkın tam desteğini almış bi parti. halk olarak biz ülkemiz üzerine oynanan oyunları görüyoruz. ülkemizdeki işbirlikçilerini de görüyoruz. kimin ne söylediğini biliyoruz. fetöcülerin pkk lıların tek umudu chp oldu. ak partiyi gönderirsek bizler için herşey güzel olacak diyorlar. bu söylem de halk için değil vatan düşmanları için seçilmiş bi söylem.
 • ümitümit5 ay önce
  İstanbul dünyaya ders vericek + atacağı tokat
 • Mesut SarpMesut Sarp5 ay önce
  Ali Kulatın söylediklerinden daha fazlasını falcı Fevziye abla dahi söyleyebilirdi. Türkiyenin en büyük partisi AK Partiyi desteklemek amacıyla yapılan bu algı çabası hedefi ıskalıyor. Yazık AK Parti bu hallere düşmemeliydi. AK Parti artık klasik cözümleriyle düşüş trendine mani olamaz. Her türlü açıdan personel ve fikir olarak reforma ihtiyacı var. Sorunlar bi Reiz fenomeniyle cözülemiyor. Yoksa o da metal yorgunluk kurbanı olacak.
 • selimiyeliselimselimiyeliselim5 ay önce
  vay uyanık vay kandırmış yıldırımı ..hani bana hani bana tarzında bi araştırma yapmış. vermiş gazı ..yıldırım fişek gibiymiş falan..akılda verirmiş anketçi..tam anketçi ..
 • dumanlıdumanlı5 ay önce
  binali farklı kampanyayla sonucu değiştirebilirmiş vedebu tusunamiymiş. bu olmayan duaya amin demek. bu anketçiye güvenmek mümkünmü?
 • BAL-KES-10BAL-KES-105 ay önce
  OYLARI ÇALDILAR , ÇALDILAR.....ONUN İÇİN 80 İLDEKİ AK PARTİLİLER İSTANBULDA KİMİMİZ VAR İSE UYARIN OLMADI HAYDI BAYRAMDAN SONRA İSTANBUL A..BU SEÇİM GERÇEKTEN BEKA MESELESİYMİŞ, ADAM GELİR GELMEZ İSTANBULUN GİZLİ VERİLERİNİ KOPYALADI,NE BUNLAR METROLAR, KÖPRÜLER, SANTRALLER..NE İŞİN VAR BUNLAR İLE SEN KİMSİN OĞLUMMMMMM KİMSİN SEN....GİT PARA İLE İHALELER İLE İLGİLİ VERİ KOPYALA NE İŞİN VAR MİT İN ASKERİN POLİSİN METRONUN KÖPRÜNÜN VERİ TABANLARINI KOPYALIYORSUN.....SEN ÇOK CİDDİ İNCELENECEKSİN FETÖ NÜN TV 7Sİ NİN FB DÜŞMANI
 • DavutDavut5 ay önce
  3600'ü vermemekte neden diretiyor Erdoğan? açıklama da yapılmıyor. İzmir hariç 7 büyükşehir bu yüzden kıl payı kaybedildi. demesi bu cahilden.
 • TarafsızTarafsız5 ay önce
  Breh Breh, pek de tarafsızmış! Araştırma şirketi dediğin böyle olmalı!
 • he he he he 5 ay önce
  """Bu milletin bugün yaşanan pek çok olumsuzluğa rağmen kibirden uzak, tepeden bakmacı olmayan milletin adamlarına sevgisi hep vardır" dedi. """yav he he
 • 4b sözleşmeli4b sözleşmeli5 ay önce
  Ben sözleşmeli personel olarak, kadro vermeyenlere oy vermem. Peşin olarak söyleyeyim.
 • DavutogluDavutoglu5 ay önce
  Açık ara Ekrem şeçilir..algılar,kumpaslar iş'e yaramaz..bu sefer YSK da durumu kurtaramaz...AKPiçin sonun başlangıcı...iş,aş,huzur istiyor millet.
 • ABDULLAH SUPHİ AYDINABDULLAH SUPHİ AYDIN5 ay önce
  DİKKAT ANKET ŞİRKETLERİNİN DOLDURUŞUNA GELMEYİNÇOK ÇALIŞIN AYRICADURUMUNUZUDA GÖZDEN GEÇİRİNİ AZMIŞMISINIZ YOKSA PİŞMANMISINIZ TÖVBE EDİP GEÇMİŞTEKİ PİSLİKLERİBİR DAHA YAPMAYACAĞINIZA DAİR KARA ALMALISINIZYOKSA SİZ AZGIN APKARTİLİLER YÜZÜNDEN BU MİLLETİN BAŞINA CHP Yİ MUSALLAT EDECEKSİNİZ DEMEDİ DEME
 • akifakif5 ay önce
  Her şeyde bir hayır vardır derler ya, işte bu seçim öyle oldu. CHP denemek lazım diyenler İmamoğlu'nu denediler ve iki haftada ne olduğunu anladılar. Oy verip de pişman olan binlerce seçmen var. Eee, bu ne demek oluyor şimdi?

Günün Özeti

Günün Karikatürü

23 Ekim 2019