Üniversitelerarası Wushu Kung Fu Türkiye Şampiyonası başladı

Üniversitelerarası Wushu Kung Fu Türkiye Şampiyonası Bartın Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen törenle başladı.

19 Nisan 2019 Cuma 09:50
Üniversitelerarası Wushu Kung Fu Türkiye Şampiyonası başladı

Üniversitelerarası Wushu Kung Fu Türkiye Şampiyonası Bartın Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen törenle başladı. Şampiyonaya 35 üniversiteden toplamda 133 sporcu katıldı.


Kutlubey Kampüsü BESYO binası spor salonunda gerçekleştirilen şampiyonanın açılışına Bartın Cumhuriyet Başsavcısı Adem Aydemir, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali Özdemir, İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Demir, Bartın Üniversitesi Rektör Yardımcısı Selman Karayılmazlar, Bartın Üniversitesi BESYO Müdürü Prof. Dr. Mehmet Güçlü, Türkiye Wushu Kung Fu Fedarasyonu Başkan Vekili Abdurrahman Akyüz, federasyon yetkilileri ve öğrenciler katıldı.


Törende konuşan Türkiye Wushu Kung Fu Fedarasyonu Başkan Vekili Abdurrahman Akyüz, "Dünya Sağlık Örgütü tarafından sağlıklı olmak, huzurlu yaşamak, hastalıklarımızı tedavi etmek ve erken ölmemek adına bu spor tavsiye ediliyor. Bu spor, kendimizi savunmak için dünyada yegane branştır. Spor disiplin ve ahlak demektir. Edep ve saygı demektir. Çocuklarımızı karakterli ve güzel yetiştirmenin en güzel yolu spordur. Wushu da bunu en faydalı sağlayan spordur” dedi.


Konuşmaların ardından Wushu Kung Fu Dünya ve Avrupa Şampiyonu milli sporcular gösteri sundu.20 Nisan’da sonra erecek olan şampiyonaya 35 üniversiteden toplamda 133 sporcu katılıyor.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 19 Nisan 2019 Cuma 09:50

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    21 Mayıs 2019