• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Ülkede çarpıcı araştırma! “Koronavirüs daha öncesinden Avrupa’dan geldi”

ABD'nin New York Times gazetesi, New York'ta görülen Kovid-19 salgınının, bilinenin aksine, Asya'dan değil Avrupa'dan gelen ziyaretçiler tarafından getirildiğini, ayrıca virüsün ilk teyit edildiği tarihten haftalar önce bölgede görüldüğünü ortaya koyan bir çalışma yayımladı.

Yeniakit Publisher
2020-04-09 08:22:00 -
Ülkede çarpıcı araştırma! “Koronavirüs daha öncesinden Avrupa’dan geldi”

Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD) New York Times gazetesinde yer alan haberde, yeni yapılan araştırmalara göre, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının Asya’dan değil Avrupa’dan New York’a taşındığı iddia edildi.

“Teyit edilen tarihten önce vardı”

New York Times’ın internet sayfasında yer alan haberde, New Yorklulardan alınan koronavirüs genomlarını analiz eden farklı araştırma gruplarının, koronavirüsün ilk teyit edildiği tarihten haftalar önce, şubat ortasında, New York bölgesinde var olduğunu ve bölgeye Asya'dan değil Avrupa'dan gelen ziyaretçiler tarafından getirildiğini ortaya koyduğu bilgisine yer verildi.

“Çoğu Avrupa’dan gelme”

Habere göre, Mounth Sinai Icahn Tıp Fakültesinde laboratuvar çalışmaları yapan Genetik Bilimci Harm van Bakel, ekibi ile yaptığı çalışma sonucu, Kovid-19 salgını için, ‘’Çoğunluk açıkça Avrupalı.’’ teşhisinde bulundu.

Gazetede, New York Üniversitesi Grossman Tıp Fakültesi bünyesinde yapılan başka bir çalışmada da farklı bir grup vaka üzerinde çalışmasına rağmen çarpıcı şekilde benzer sonuçlara ulaşıldığı belirtildi.

“Koronavirüs gizlice yayıldı”

Araştırmalarda ayrıca, virüsün belirtilenden daha önce gizlice yayıldığını, sıkı bir test programı uygulanması durumunda çok daha önceden bunun tespit edilebileceği iddia edildi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

son 

REİSİN ZEKASINI BİLGELİĞİNİ GÖRÜNCE son 1 ayda nüfus müdürlüklerine avrupadan 27 milyon amerikadan 17 milyon kişi TÜRK VATANDAŞLIĞI İÇİN BAŞVURU FORMU DOLDURMUŞ.REİS TÜM DÜNYA SENİN BAŞKANLIĞINI İSTİYOR.ALLAH YAR VE YARDIMCIN OLSUN
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı