Ülke şokta! Darbe girişiminde bulunuldu

Sudan Askeri Geçiş Konseyi, ülkede yeni bir darbe girişiminde bulunulduğunu açıkladı.

11 Temmuz 2019 Perşembe 23:57
Ülke şokta! Darbe girişiminde bulunuldu

Sudan televizyonundan okunan açıklamada, "Darbe girişimi engellendi" denildi.

Sudan Askeri Geçiş Konseyi, engellenen yeni darbe girişiminin muhalefetle varılacak nihai anlaşmayı baltalamayı amaçladığını ve girişimde bulunan bir komutan ve bazı subayların gözaltına alındığını açıkladı.

Sudan'da ne olmuştu?

udan’da 19 Aralık 2018'de ekonomik kriz nedeniyle başlayan gösterilerin hızla rejim karşıtı eylemlere dönüşmesinin ardından ordu, 11 Nisan'da yönetime el koyduğunu açıklamış ve 30 yıllık Ömer el-Beşir dönemi sona ermişti.

Darbeden sonra Askeri Geçiş Konseyi Başkanı Abdül Fettah Abdülrahman Burhan, gelecek 9 ay içerisinde demokratik seçimlerle sivil yönetime geçilmesi için seçime gidileceğini açıklamıştı.

 

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 11 Temmuz 2019 Perşembe 23:57

YORUM YAZ

  • Hmz Hmz 10 gün önce
    Işte! Batının kulakla örgütü PeKaKa partisi hdp ile iş tutarsan olacağı budur. Boynun bükülür edeceğin bir söz dahi olmaz.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

21 Temmuz 2019