ULAK hizmete girdi

Yerli ve milli baz istasyonu ULAK törenle hizmete girdi. Kars Kültür Merkezi’ndeki törende konuşan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, haberleşme sektörünü büyütmek için ellerinden geleni yaptıklarını ifade etti.

18 Mayıs 2018 Cuma 08:39
ULAK hizmete girdi

Hizmet projelerinde yerli ve milli imkânlarla üretilen ürünlerin kullanımını zorunlu tuttuklarını kaydeden Arslan, “ULAK projesinde birinci faz için, bin 799 yerleşim yeri için yerlilik oranını yüzde 10 olarak öngörmüştük, yüzde 43’e çıkardık. İkinci faz bin 472 yerleşim yeri için ise yerlilik oranını yüzde 30 öngörmüştük, yüzde 54’e çıktı. Böylece milli haberleşme sanayisinin oluşmasına bakanlık olarak destek veriyoruz. Bu çalışmalar artık meyvelerini vermeye başladı” dedi.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 18 Mayıs 2018 Cuma 08:39

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    24 Ocak 2019