Türkiye’den hemen özür dilesinler!

Bir yandan “Binali Yıldırım, sorulacak soruları istemiş” yalanını ortaya atarken diğer yandan programdan 2 gün önce moderatör İsmail Küçükkaya ile bir otelde 45 dakika görüştükleri ortaya çıkan Ekrem İmamoğlu’na tepkiler artıyor.

20 Haziran 2019 Perşembe 09:52
Türkiye’den hemen özür dilesinler!

 Hasan Türkmen  Ankara 

Yalanlarına alıştığımız ‘Proje Ekrem’in ortak TV programdan 2 gün önce moderatör İsmail Küçükkaya ile gizlice bir otel odasında buluşması büyük skandala yol açtı. Binali Yıldırım ile çıkacağı ortak yayın öncesinde, “Yıldırım soruları istemiş” iftirasını atarak, hedef saptırmaya çalışan İmamoğlu’nun, Küçükkaya ile otelde buluşması, siyasilerin ve kamuoyunun tepkisini çekti.

“CHP’nin otel vakaları çok”

Konuyla ilgili Akit’e konuşan AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan, şunları dile getirdi: “Bütün ahlak kurallarını altüst etmişlerdir. Özellikle CHP’nin otel vakaları çoktur. Bu işin ahlakı olmadığını şurdan anlıyoruz; Neden otel odasında, neden gizli görüşülüyor? Küçükkaya, ‘Hiçbir şekilde görüşmedim, görüşmem’ diyordu. Ama nedense açık oturuma katılacak iki kişiden biriyle çok gizli bir şekilde otellerde buluşuyorsunuz. Basına düştükten sonra da, ‘şu kadar görüştük, şöyle görüştük’ diyorlar. Yalanları bile birbirini tutmuyor. İmamoğlu, başından beri yalanla, dolanla, iftirayla götürüyor. Olayın savunulacak bir tarafı yok.

“Birlikte tiyatro oynadılar”

Medya Derneği Başkanı Ekrem Kızıltaş da, şunları ifade etti: “Küçükkaya, gazetecilik prensiplerine, Yıldırım’a ve tüm Türkiye’ye ihanet etmiştir. Zaten program sırasında İmamoğlu’na desteği ve Yıldırım’a sık sık müdahaleleri ile can sıkıcıydı. Her sorudan sonra İmamoğlu’nun çizelge çıkarması tesadüf değil. Küçükkaya, tüm Türkiye’den özür dilemelidir. Buna rağmen Yıldırım’ın deplasmandaki maçı aldığını görüyoruz. Hem Küçükkaya hem CHP adayı açısından çok büyük ayıptır, insanların gözü önünde tiyatro oynadılar.

“Yıldırım’a haksızlık yapıldı”

Anadolu Yayıncılar Derneği Genel Başkanı Sinan Burhan ise şunları söyledi: “Binali Yıldırım’a karşı bu yapılan doğru değil. O yüzden tarafsız ve bağımsız bir basın mensubunun, Yıldırım’la da görüşmesi gerekirdi. Küçükkaya, bu konuda yanlış yapmıştır. Türkiye’nin gözü, kulağı bu tartışmaya kilitlenmişken, çok merak edilen tartışma öncesinde şaibeli hareketlerden kaçınmak gerekirdi. Program öncesi görüşme, akıllara soru işareti düşürmüş. ‘Acaba İmamoğlu’yla sorular paylaşıldı mı?’ sorusu havadadır. Dolayısıyla Yıldırım’a haksızlık yapılmıştır.

Yeni Akit Gazetesi

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 20 Haziran 2019 Perşembe 09:52

YORUM YAZ

 • H.ÇevikH.Çevik1 ay önce
  Demekki herşey güzel olacak derken kendileri içinmiş, sorular sızdırıldı derken kendi suçlarını ört pas ediyorlarmış, ama yalanları tartışmasız doğru gibi savunup birde karşı saldırı yapıp haklı çıkmaya çalışmak edepsizlikte sınır tanımazlıktır.
 • AkilAkil1 ay önce
  Bu yavsaklik ozurle bitmez ikiniz de Türkiye'yi terk edinbir daha geri yanınagider sin yoksa cehennemin dibine şeref siz gazeteci bozuntusu CHP nin pi. cocugu olmuş sun
 • ACEACE1 ay önce
  Görünen o ki;Soruları, İMAMOĞLU HAZIRLADIMADARA-TÖRE VERMİŞTİR.
 • Ax111Ax1111 ay önce
  Şeref ve namus sahibi insanlar bir millete bunu yapmazlar. Yapmışlarsa da özür dilemeliler. Ama hiç zannetmiyorum. Çünkü bunlarda ....................................yok.
 • vatandaş vatandaş 1 ay önce
  ey ahali uyan. Yıldırım neden özellikle AKP tarafından sevilmeyen sunucular üzerinde durdu. Görüşmeyi Uğur dündar kabul etseydi bu plan Uğur dündar üzerinden yürüyecekti. İstanbul uğruna kul hakkına giriyorsun REİS. 2000 öncesi benzer durumlar için sana dua etmedik mi reis. Aynılarını neden kendin yapıyorsun REİS.İnsanları ötekileştirmek nedir REİS? Osmanlı devleti feth ettiği topraklardaki insanları(Gayrımüslümleri) ötekileştirmediği için Osmanlı oldu. Sen neden insanları ayırıyorsun REİS?
 • ŞahinŞahin1 ay önce
  Veledi zinalar hep arsız hemde yüzsüz.
 • fetösavarfetösavar1 ay önce
  Ekremin kalıbına tükürmek tükürüğe yazık olur. Mafya bozuntusu mütahit kalıntısı hırsız, yalancı, sahtekar, dolandırıcı, insanların duygularıyla oynayan iftiracı, fetöcü....
 • sade vatandaşsade vatandaş1 ay önce
  akşamki tv lerdeki açık oturumlarda chpkk lılar bu konu üzerinde dansözlerin bile yapamadıkları fiğürlerden hepsinin belleri kırıldı
 • abdullahabdullah1 ay önce
  bu ne arsızlık, yüzsüzlük, pişkinlik, ahlaksızlık.... nereden baksan tutarsızlık...siyasi değil İNSANİ ibretlik! toplumun önünden KAYBOLUN, UNUTTURUN KENDİNİZİ!
 • diyarbakırlıdiyarbakırlı1 ay önce
  Bir zamanlar da Zaman gazetesi genel yayın yönetmeni Ekrem Dumanlı da Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinde o zamanın HDP'li Belediye yöneticilerine gizli ziyarette bulunmuştu hatırlarsanız. Hem de Belediyenin arka kapısından hem de gizliden. Ne dersiniz aynı tas aynı hamam. Var mı bunların FETÖ'cülerden farklı yanları.
 • kmlkml1 ay önce
  ÖNCE İFTİRA,SONRA BU HALT...SİZCE ÖZÜR DİLEYECEK YÜZ VARMI
 • birdalbirdal1 ay önce
  BU NAMERT VELEV ..RDEN TÜRKIYEYE FAYDA GELMEZ TÜRKIYEMIZI SATANLAR KENDILERINIDE ANALARINIDA SATAR BU VELEV ..ELER ne yazik.ki böyle ..nelereden türkiyede cook var iyi oku türkiye .
 • H.ÖzdemirH.Özdemir1 ay önce
  Bu yalancı ve düzenbazlar her seferinde çocuklardan efendim bu ülkenin gençlerinden dem vurup onların yarınını düşündüklerini söylüyorlar ama bunların çocuklar ve gençlere yalan ve ahlaksızlık noktasında korkunç örnek olduklarını her kes görmelidir. Bu dehşet bir şey. İmamoğlu ve Küçükkaya derhal yargılanmalı.
 • RecepRecep1 ay önce
  Adamlarınherişiyalan, dolan , fırıldak. Sayın bahçeli küçüçükkaya' yı dinlemeyeceğimdemişti. Feraseti adammış.
 • abdülkadirabdülkadir1 ay önce
  Ne özrü? bedel ödesinler. Belliki ne imamoğlunun nede Küçükkayanın karakteristik ve ahlaki yapıları bu işe müsait değil! Midem bunalıyor. Böyle bir kazığı yedimya, insan sinirden kuduruyor. Ne yüzle dahalla meydanda geziyorlar. ikiside görevlerinden geri çekilmeli. Özür dilese ne olur? bunlar oturup düşünüp taşınırlar: Çıkarlarımız doğrultusunda özür dilmek dahamı mantıklı diye hesaplarlar. Bunların özürleride ciğerleri gibi beş para etmez!
 • YorumcuYorumcu1 ay önce
  Benim üzüldüğüm nokta bu kadar açık net yalan ve hile nasıl yüzde 48 aldı? Bu oy oranı da yalan ve çalıntı....Anasını avradını yedi sülalesini sikeyim buyalancı ekremin. Müslümanlar neden nazik davranıyor bunlara...Yeter ya bi insan 80 milyona yalan atar mı? Chpli olduğumdan utandım oylar binaliye yüzde bir milyon
 • AliAli1 ay önce
  Bunların ozurlerini de kabul etmiyoruz. Aldatan insan bir daha aldatır özür sadece üstünü örtmeye yarar.
 • ZiyaZiya1 ay önce
  Bunlarda erdemlik yoktur ancak çamur vardır özür dilemek nire adam 81 milyonun gözünün içime baka baka yalan söylüyor at yalanı yalandan kim ölmüş imamoglüuuuuu
 • ZiyaZiya1 ay önce
  Bunlarda erdemlik

Günün Özeti

Günün Karikatürü

21 Temmuz 2019