• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Türkiye'den Filistin hamlesi! Cumhurbaşkanı Erdoğan Guterres ile görüştü

Yeniakit Publisher
2023-10-10 21:08:00 - 2023-10-10 22:00:35
Türkiye'den Filistin hamlesi! Cumhurbaşkanı Erdoğan Guterres ile görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres ile Filistin-İsrail çatışmasına ilişkin bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres ile telefonda görüştü. İsrail-Filistin çatışması çerçevesinde atılabilecek adımların ele alındığı görüşmede, Türkiye'nin arabuluculuk çabalarıyla masum sivillere yönelik insani yardımların bölgeye ulaştırılması için yapılabilecekler değerlendirildi.

İletişim Başkanlığından yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

"Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
İsrail-Filistin çatışması çerçevesinde atılabilecek adımların ele alındığı görüşmede, Türkiye'nin arabuluculuk çabalarıyla masum sivillere yönelik insani yardımların bölgeye ulaştırılması için yapılabilecekler değerlendirildi.

Görüşmede, orantısız saldırıların durumu daha fazla çıkmaza sürükleyeceğini vurgulayan Cumhurbaşkanımız Erdoğan, tarafların itidalle hareket ederek fevri adımlardan uzak durmalarının çok önemli olduğunu ifade etti."

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Osmanlı

Sadece diplomatik dille destek olmaz askeri güç desteği de verilmeli şanlı Türk ordusu Filistine gitmeli biz fakir seve seve gitmeye hazırız yaşasın Filistin yaşasın mescidi aksa yaşasın büyük güçlü Türkiyemiz. Reisimize güvenimiz tam.

Emekli Kul

S ayın cumhurbaşkanımız çok büyük iş düşüyor. K endi takdşrleri ama Hamas ı arayıp rehin elerre asla zarar verilmemesini sağlarsa ki bunu yapabilecek kudrete sahip. H er iki taraf için ve ülkemiz ve dünya için çok iyi olur
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23