• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Türkiye Yazarlar Birliği'nden acılı annelere destek! 'Anaların eylemi Anadolu'nun umudu'

Türkiye Yazarlar Birliği İstanbul Şube Başkanı Mahmut Bıyıklı, Diyarbakırlı annelerin HDP il binası önünde başlattığı oturma eylemine ilişkin bir açıklamada bulundu.

Yeniakit Publisher
2019-09-10 17:00:00 -
Türkiye Yazarlar Birliği'nden acılı annelere destek! 'Anaların eylemi Anadolu'nun umudu'

TYB İstanbul Şube Başkanı Bıyıklı, "Anaların eylemi, Anadolu’nun umududur. Asırlardır kardeşliğe, birliğe, beraberliğe vatan olan bu toprakların, yeniden sulha ve selamete ereceğinin muştucusudur." dedi.

Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) İstanbul Şube Başkanı Mahmut Bıyıklı, "Bu topraklarda yıllardır barış kavramını teröre perde olarak kullanan sözde aydın ve sanatçıların da maskesi ortaya çıkmıştır. Anaların eylemi, Anadolu’nun umududur. Asırlardır kardeşliğe, birliğe, beraberliğe vatan olan bu toprakların, yeniden sulha ve selamete ereceğinin muştucusudur." değerlendirmesinde bulundu.

"Artık yeter..."

TYB İstanbul Şubesi tarafından yapılan açıklamada görüşlerine yer verilen Mahmut Bıyıklı, TYB İstanbul Şubesi olarak yaralı annelerin yanında oldukların belirtti.

Uzun yıllardır devam eden terör sorununun toplumda derin yaralar açtığını aktaran Bıyıklı, "Binlerce insanımızın katili olan PKK, kandan ve kaostan beslenmektedir. Bu örgüt tarafından başta özgürlük vaat edilen Kürt vatandaşlarımız, terörden en büyük zararı görmüş, yıllardır çetin bedeller ödemiş ve ödemeye devam etmektedir. Diyarbakır'da eli öpülesi annelerin evlatlarını örgütten kurtarmaya yönelik başlattıkları direniş, terörle mücadelede bir dönüm noktasıdır. Yıllardır halkımıza kan kusturanlara, 'Artık yeter' diyerek terörle mücadelede asil bir sayfa açmışlardır. Özellikle terör kapısı olarak gördükleri partinin kapısı önünde eylemlerini sürdürmeleri gayet manidardır." ifadelerini kullandı.

"Sözde aydın ve sanatçıların da maskesi ortaya çıkmıştır"

Bıyıklı, evlatları kendilerinden çalınmış annelerin sesini yükseltmesinin bazı gerçeklerin açık şekilde anlaşılmasına büyük katkı sağladığına işaret ederek, şunları kaydetti:

"Bu topraklarda yıllardır barış kavramını teröre perde olarak kullanan sözde aydın ve sanatçıların da maskesi ortaya çıkmıştır. Anaların eylemi, Anadolu’nun umududur. Asırlardır kardeşliğe, birliğe, beraberliğe vatan olan bu toprakların, yeniden sulha ve selamete ereceğinin muştucusudur. Sadece Doğu’daki anaların değil, Türkiye’deki bütün anaların kalbi kendileriyle atmaktadır. Bu vesileyle hain terör örgütüne karşı haysiyetli bir mücadele sergileyen, ciğerleri dağlanmış yiğit anaların kutlu direnişini saygıyla selamlıyor, Türkiye Yazarlar Birliği İstanbul Şubesi olarak her zaman yanlarında olduğumuzu bir kez daha yineliyoruz."

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Osmanli Kürdü

Devam ölüm var dönmek yok pu PKK pisliklerini Hdp Terör Örgütünü bitireceyiz evellah destek nerde halkimiz nerdesiniz alcaklar bu lafim dalga gecen senaryo diye köpeklere bu hainlere inat eyleme devam bu annalara icin eyleme devam acili Babalar icin eyleme Devam bu Topraklarini Mübarek kanlarinla sulamis Sehitler namina Devam Vatan aski ugruna kani dükülmüs Gaziler icin devam allah askina devam Islam icin Devam üzüntüden elim ayagim titriyor seferber olamamiz sart allah askina
 • Yanıtla

Rıdvan aydın

Benim bir akrabamda burda eylemde oğlu asker iken yani mücadele ederken kaçırılmış böyle 7 veya 8 aile var sadece dağa gitmiş olan değil bu işi bu kadar sulandırmayın bu partiler ve dernekler üstü bir durumdur bunu iç siyasi malzemesi yapıp nemalanacak bir durum değildir destek haberi olarak verin teşekkür ederiz ama bunun üzerinden yok bu açıklama yapmadı yok onlardan ses çıkmıyor deyip kimseyi hedef gösterip yeni bir tartışma istemiyoruz hep birlikte destekleyip kamuoyu oluşturalım lütfen teşekkürler.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23