• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
 • VAV TV CANLI YAYIN

Türkiye düşmanları ve yerli uşakları ‘altın ve para’ üzerinden algı oluşturuyor! Milletin adamlarına hep aynı iftira

Dün Vahdeddin’i, Menderes’i, Erbakan’ı benzer iddialarla zan altında bırakıp yargılayanlar, bugün Erdoğan’a yönelik “128 milyar dolar nerede?” iftirasıyla operasyon çekiyor. FETÖ’nün temelini attığı ve ‘zillet ittifakı’nın diline doladığı bu iftira da, CHP zihniyetinin kinini gözler önüne seriyor.

Yeniakit Publisher
2021-04-16 08:51:00 -
Türkiye düşmanları ve yerli uşakları ‘altın ve para’ üzerinden algı oluşturuyor! Milletin adamlarına hep aynı iftira

Kolonyalist ülkeler ve yerli işbirlikçileri, Türkiye’nin menfaati için çalışan liderleri, her seferinde aynı kumpasla bertaraf etmeye çalışıyor. Geçmişte merhum Vahdeddin, Menderes ve Erbakan Hoca’yı hedef alan şer ittifakı, şimdi de kirli algı operasyonları, tezgâh ve yalanlarla Cumhurbaşkanı Erdoğan’a diz çöktürme peşinde. FETÖ’nün piyonu olmuş CHP’nin ve Zillet İttifakı’nın eşzamanlı başlattığı Erdoğan’ı karalamaya yönelik “128 milyar dolar nerede?”  kumpasına bu ülke hiç de yabancı değil. Osmanlı’nın yıkılış döneminden bu yana defalarca kez tekrarlanan aynı senaryonun son kurbanları ise rahmetli Menderes ve Erbakan olmuştu.

Hep aynı senaryo

Erdoğan’ın şahsında Türkiye’ye diz çöktürmeyi amaçlayan emperyalistler ve yerli uşaklarının, Erdoğan’a yönelik “128 milyar dolar buhar oldu” yalanı, konunun uzmanları tarafından deşifre edilirken, karalama çalışmaları hız kesmiyor. CHP, HDP/PKK ve avanelerinin Merkez Bankası üzerinden yürüttüğü ve CHP’li belediyelerin bilbordlara taşıdığı, Kılıçdaroğlu’nun ise Meclis kürsüsünden dillendirdiği iftira ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın şahsında Türkiye’nin istikrarı hedef alınıyor. Yakın tarih, aynı akçeli yalanların Osmanlı’nın yıkılış döneminden bu yana defalarca kez tekrarlandığını ve milletin adamlarına karşı aynı senaryonun sürekli sahneye konulduğunu gösteriyor.

“Vahdeddin altınla kaçtı’ iftirası

Cihan devleti Osmanlı’nın; dışarıdan emperyalistler, içeriden işbirlikçi hainlerin tezgahlarıyla yıkılması sonucu Sultan Vahdeddin Han, hanedan üyeleriyle birlikte yurtdışına kovuldu. Gemiyle Malta’ya giden Vahdeddin hakkında, “Altınları, mücevherleri gemiye doldurarak kaçtı” iftirası atıldı. Bizzat dönemin tek partili CHP yönetimi tarafından uydurulan ve halkı Osmanlı’dan soğutmak için devreye sokulan bu söylemin yalan olduğu çok geçmeden ortaya çıktı. Vahdeddin Han’ın şahsi birikiminin haricinde hiçbir devlet malına dokunmadan vatanını terk ettiği belirlendi. Yokluklar içerisinde 16 Mayıs 1926’da İtalya’da Hakk’ın rahmetine kavuşan Vahdeddin Han’ın cansız bedeni, borçlarından dolayı tabutuna haciz konulduğu için günlerce toprağa verilemedi.

Darbenin kılıfı “uçak dolusu altın” iftirası

Türkiye’nin millet iradesiyle seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı olan Tayyip Erdoğan’ı diz çöktürebilmek için halkın kesesinden “128 milyar dolar nerede?” afişleri asan köhne zihniyet, 27 Mayıs darbesinde de kendisini gösterdi. 1949’da Türkiye’yi tek parti diktasından kurtaran Başbakan Adnan Menderes de akçeli iftiraların hedefi oldu. CHP destekli 27 Mayıs 1960 darbesiyle devrilen Menderes ve arkadaşları hakkında darbeciler tarafından, halka yalan içerikli bildiriler dağıtıldı. “Ankara’da bütün hükümet erkanı yabancı memlekete kaçarken yakalanmışlardır. Beraberlerinde 12 uçak dolusu altın mücevherat ve parayı kaçırırken yakalandılar” yazılı bildirilerle Menderes ve dava arkadaşlarının milletin gözünden düşmesi sağlandı. Adnan Menderes’i idam eden darbeciler, bu iftiralarla darbenin  kılıfını hazırlamış oldular.

“Kayıp trilyon” iftirası fos çıktı

Sultan Vahdeddin ile Adnan Menderes’e “altın” iftirası atan şer ittifakı, 1996’da ümmetin iradesini iktidara taşıyan Necmeddin Erbakan’a da benzer bir yalanla yüklendiler. 1 yıl dahi iktidarda kalmasına müsaade edilmeyen Erbakan Hoca’ya “trilyonları iç etti” iftirasını attılar. Mütareke basınının desteğiyle yurtdışı ve yurtiçinden yürütülen kirli bir algı operasyonu sonrası başlatılan düzmece yargılama sonucu Erbakan, “Kayıp Trilyon” davasından mahkum edildi.


Yeni Akit Gazetesi
Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

İzzet Erinç

Milletin adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk.
 • Yanıtla

kolpacı tetikçi İmamoğlunun Kanalİstanbul müteahhitlerine sözleri ve bu PARALAR NEREDE OPERASYONUNU DAHA ÖNCE 17-25 ARALIK FETÖ/AMERİKAN/NATO VESAYET DARBE TEŞEBBÜSÜNDE GÖRMÜŞTÜK....

CHP li çapsızlar hayatta hizmet etmek/üretmek suretiyle para biriktirmeyi değil sadece BORÇ YAPMAYI KASAYI BOŞALTMAYI BİLMİLMİŞLERDİR...Bunların millete tasarruf teşvik borcunu, IMF ye borcunu ÖDEYİP ÜSTELİK HİÇ PARA OLMAYAN HAZİNEYİ AĞZINA KADAR PARA VE ALTINLA DOLDURAN BAŞARILI HÜKÜMET VE EKONOMİ KADROSUNA "ahmakça hayatta birarada görmedikleri paranın nerede olduğu ALGISINI ORTAK YÖNTEM BELİRLEMESİNİ bu millet YUTMAAAAAAZ!!!"....SAMİMİ İSENİZ ekrem müdafa/imamoğluna MİLLETİN EMANETİ 112 MİLYAR NEREDE, NE YAPTINIZ??? HİZMET YOK BORÇ ÇOK diye sorabilirsiniz:)
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23