AĞAÇ AŞ

Turkcell genç beyinlerin ilgi odağı oldu

Londra’da düzenlenen uluslararası kariyer etkinliği Talent for BIZ’de yerini alan Turkcell, İngiltere’de eğitim gören ve kariyeri için seçim aşamasında olan yeteneklerle bir araya geldi.

18 Mayıs 2018 Cuma 08:56
Turkcell genç beyinlerin ilgi odağı oldu

Talent for BIZ kapsamında “Turkcell. Türkiye. Bugün. Şimdi.” mottosuyla sunum yapan Turkcell, aynı zamanda Turkcell bünyesinde görev almak isteyenlerin başvurularını da aldı.

TERSİNE BEYİN GÖÇÜ

Turkcell İK Direktörü Hasan Kaya, yurt dışında okuyan ve çalışan yetenekleri tersine beyin göçü ile ülkemize dönmesinin kendileri için önemini vurguladı. Hasan Kaya, “Bu konuda önemli bir fırsat olarak değerlendirdiğimiz Talent for BIZ etkinliğinin destekçileri arasında yer almaktan mutluluk duyduk. Dijitalleşme ve teknolojideki gelişmeler iş dünyasını hiç olmadığı kadar etkiliyor. Kısa vadede Türkiye’de de dijital dönüşümle birlikte yeni ve yaratıcı iş alanları oluşacak. Turkcell, bu alandaki en önemli aktör. Dolayısıyla gelecek vaat eden ve orada uzun zamandır çalışan bu yetenekleri keşfetmek ve onlara ‘geri dönün’ çağrısı yapmak bizim için stratejik bir önem taşıyor” ifadelerini kullandı.

Haber Tarihi: 18 Mayıs 2018 Cuma 08:56

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    21 Ekim 2018